Intel Core i7-3xxx "Sandy Bridge-E" és i7-4xxx "Ivy Bridge-E" (LGA2011) - Processzorok, tuning fórum

üzenetek

hozzászólások


vuk777
(aktív tag)

Az Intel az idei év negyedik negyedévében dobja piacra az LGA-2011-es processzorokat, valamint az X79-es lapkakészlet köré épülő alaplapokat.

LGA-2011-es processzorok már négycsatornás memóriatámogatást kínáló beépített DDR3-as memóriavezérlőt használnak és egy 32 PCIe 2.0-s sávval gazdálkodó PCI Express 2.0-s HUB is helyet kap bennük. Utóbbi segítségével pusztán a processzor beépített PCIe vezérlőjére támaszkodva is építhetünk majd olyan multi-GPU rendszert, amely akár négy videokártyából is állhat, ugyanis a 32 darab PCIe sáv könnyedén négyfelé osztható lesz.

-A gyártó a fentieknek megfelelően több osztályra bontja az új processzorokat. Az abszolút legfelső kategóriában az Extreme Edition jelöléssel ellátott hatmagos processzorok foglalnak helyet, amelyek 15 MB-nyi harmadszintű gyorsítótárral, valamint szorzózár-mentes kivitellel érkeznek. Ezeknél a modelleknél minden lehetséges szolgáltatás engedélyezve lesz.
-A második családban szintén szorzózár-mentes processzorok foglalnak helyet, amelyek szintén hat processzormaggal rendelkeznek, ám náluk már csak 12 MB-nyi harmadszintű gyorsítótárhoz "férhetünk hozzá". Ezek a processzorok a jelenlegi információ szerint "K" jelöléssel lesznek ellátva.a "K" sorozatú LGA-2011-es megoldásokra: ezeknél a termékeknél az első modell 3,2 GHz-es órajellel bír majd.
-Az LGA-2011-es processzorok családjában lesz egy harmadik kategória is, amelyben a szorzózárral ellátott négymagos processzorokat találjuk. A harmadik család tagjai már átlagfelhasználói szemmel nézve is kedvezőbb árcédulával érkeznek, viszont harmadszintű gyorsítótárból ők már "csak" 10 MB-nyit használhatnak. A tuning képességek és a kevesebb harmadszintű gyorsítótár kompenzálásaként a család első tagja 3,6 GHz-es órajelen fog üzemelni.

________________________________________________________________

Kapcsolódó címlapos cikkek a Logoutról (részletek):
- Biostar Tpower X79 bemutató (Szerző: toyone)
- MSI Big Bang Xpower II & X79MA-GD45 (Szerző: toyone)

Megjegyzés:
Ugyan ez az első hozzászólás adminisztrációs okokból mindig valamelyik HÁZIGAZDA vagy MODERÁTOR nevén fog megjelenni, de a szakmai tartalom összeállításáért nem ők a felelősek, nem minden esetben ők azok akik a legjobban értenek a témához, ezért nem célszerű hozzájuk intézett privát üzenetben szakmai segítségért folyamodni, hiszen erre van a topik.

[ Módosította: Kalandor ]


Imperator999
(aktív tag)

Már alig várom! :C :R


Воланд
(titán)

Képet lehet is kivenni az első hsz-ből, mert kamu. Mióta van az sb-ben 2 gpu core?


sagvary
(aktív tag)

Ha alig gyárt az Intel alaplapot a többi óriás mellett, akkor miért cserélgeti folyton a socket-et? Természetesen egy új procit korszerűbb alaplapi chipsettel sokszor jobban ki lehet használni, de az nem követeli meg a socket lecserélését is.


Воланд
(titán)

"Ha alig gyárt az Intel alaplapot a többi óriás mellett, akkor miért cserélgeti folyton a socket-et?"

Valóban, az Intel elsősorban processzorokat gyárt... :U

"Természetesen egy új procit korszerűbb alaplapi chipsettel sokszor jobban ki lehet használni, de az nem követeli meg a socket lecserélését is."

Ezeket a processzorokat, ezzel a lábkiosztással/mérettel hogyan tennél bele egy másik alaplapba?


sagvary
(aktív tag)

Megtarthatnák a lábkiosztást, a lényeg, hogy elegendő érintkező(láb) legyen a kiosztás maradhatna.


Воланд
(titán)

Pont azért nem tartják meg a foglalatot, mert nincs benne elegendő láb... Nyilván nem viccből lesz ez az új foglalat és nem dísznek lesznek ott a plusz lábak.


sagvary
(aktív tag)

Hát akkor emeljék meg pár százzal, és akkor lesz a fejlesztésnek mit késöbb felhasználni.


ViiiiktorOC
(senior tag)
Blog

Bemutatkozik az Intel új hűtője! :D
TPU!


C64
(őstag)

Egy kis ízelítő az új 6 magos extreme prociról :D


csucsbicep
(nagyúr)
Blog

Intel megint egy kisebb elonyre fog szert tenni...


C64
(őstag)

Kisebbre? :DD

Az intel legyőzhetetlen :D :C

[ Szerkesztve ]


mpierre
(veterán)
Blog

Semmi hőmérséklet adat? Azért a 1,5+V, az elég szép, még ha bogaras is a cpu-z.


C64
(őstag)

Hola van az LGA2011-es hírdetési szekció a ph-ról? :DDD


mpierre
(veterán)
Blog

Miért? Csak nem lenne eladó prockód???? :DDD


C64
(őstag)

Alaplapot is adhatok hozzá :DD


Воланд
(titán)

irj lezsonak.


C64
(őstag)

az ki és minek írjak neki?


Воланд
(titán)

o lenne. csinal hardveraprora uj kategoriat.


mpierre
(veterán)
Blog

Milyet? :Y

[ Szerkesztve ]


C64
(őstag)

köcce, írtam neki :D

asus p9x79 deluxe


oriic
(HÁZIGAZDA)
Blog

Van már 2011-es szekciója az aprónak, remélhetőleg hamarosan lesznek merész egyének akik vásárolnak is ilyen dögöket.

Várjuk a személyes véleményeket mindenkitől. :) (főleg hogy hamarosan érkezik az új stepping)

Valaki aki benne van a témában frissítethetné az első hsz-t szerintem.

Egyébként amit adnak vízhűtést a procikhoz, azok mennyire érnek valamit? Látom hogy Asetek hűtők, de gondolom ezek is csak alapon tudják hűteni a procikat, mint más gyári megoldás. (max halkabbak)

[ Szerkesztve ]


jim_raynor70
(aktív tag)

Tamogatom.
En inkabb egy teljes rendszer vizhutes adataira lennek kivancsi. Es persze egy par CPU hofokos printscreen-re tuning mellett.


Zé_Mester
(őstag)
Blog

üdv emberek.
van 1-2 teszteredményem erről a csodabogárról, nem nagy valamik, csak pár gyors mérés, de így első nekifutásra szerintem ez is megteszi

először képek :))

Tesztek :

WinRAR Benchmark (BIOS Default, TURBO ENABLED - 3911 MHz)

3DMark Vantage (BIOS Default, TURBO ENABLED - 3911 MHz)

3DMark11 (BIOS Default, TURBO ENABLED - 3911 MHz)

3DMark Vantage (CPU - 4850 MHz)

SuperPI 1M - 07.598s (CPU 4950 MHz)

A hőmérséklet adatokat a RealTemp-ből láthatjátok, igaz nem egy LinX vagy egy Prime95, de kiindulási alapnak elmegy.
Apropó, hőmérséklet / hűtés :

Hűtési szolgálatokat nem a procihoz ajánlott vizes cucc töltötte be, ugyanis a gyári vizes nyavaja nem érkezett meg időben. De akadt egy ilyen elfekvőbe Antec® KÜHLER H20 620, ami a matricákon kívül ugyan az mint amit az Intel adna. Igaz amit a tesztekben használtam az 1366-ra készült, de a képekre pillantva látható hogy nem kell kidobálni a régi hűtőket :P :))
A hűtőt megnyígattam egy kicsit, 4800MHz-es procival ráindítottam egy Prime95-öt, de a kezdeti beállítások miatt kb 8-9 perc után feladta a harcot egy kékhalál kíséretében, úgyhogy arról nincs mentés. Viszont ha a RealTemp nem hazudott, akkor 68-73 fok közötti értékeket mutatott, ami egész korrekt egy ilyen 1 radis megoldástól.

Később lesz még pár teszteredmény, azokat is megosztom majd veletek. :R

[ Szerkesztve ]


jim_raynor70
(aktív tag)

Hianypotlo.
Ezer hala a tesztekert es a nagyfelbontasu kepekert!


oriic
(HÁZIGAZDA)
Blog

Grat a szerzeményért.

Vantage tesztet ha letolod újra Physix nélkül akkor mehet is vantage topicba a PH listára. Szerintem te leszel az első ott ilyen procival. :R


hernor02
(tag)

Nem is csodálom, ha felkerül a dobogóra egy ilyen cuccal :R


pszichiater
(senior tag)
Blog

Ejj de kemény! Építed valakinek? Tudnál csinálni egy full default tesztet vantage ill.dmark11-ben?


gabipaci
(addikt)
Blog

Jövőhét végére én is összerakom az enyémet, asus SABERTOOTH lappal, meg corsair vengeance memókkal.
Bár nekem kicsit komolyabb a vízhűtésem, kíváncsi vagyok, mit produkál hőmérsékletben (is).


Zé_Mester
(őstag)
Blog

PCWorld cikkhez volt összerakva a gép, úgyhogy sajna nem az enyém.
De ha minden jól megy akkor még decemberben összeáll egy ütős kis ketyere, R4E + 3960X meg még egy-két érdekességgel. :))
Azt garantáltan meghajtom, sajna most nem volt rá elég időm :(

gabipaci : hajrá-hajrá. aztán eredményeket el ne felejts publikálni ;)

amúgy miért pont a Sabertooth lap ? :B

[ Szerkesztve ]


gabipaci
(addikt)
Blog

Nekem kell egy PCI slot a UPC-nek, és ahol vásárolok, csak két lap vol, ami ennek megfelelt.
ASRock X79 Extreme4 S2011 X79 Intel DDR3 ATX
Asus Sabertooth X79 S2011 Intel X79 DDR3 ATX

És mivel az asrock egy kicsit alsó kategóriás, inkább az asus lett.
És asus lapom már volt is anno.
De miért? Valami nem okés vele?
Mert még visszaküldhetem. Mivel még fel sem adták...


jim_raynor70
(aktív tag)

Akkor remelem, Toled is lathaunk nemi teszteredmenyt. :B En foleg azert, mert azt irtad, hogy komolyabb vizhuteses rendszered van.

Ami erdekelne meg, hogy van-e olyan gyarto, amelyik szandekozik kesziteni a PWM reszekhez vizhutoblokkot? Vagy akad-e olyan a mar meglevo megoldasokbol, ami alkalmas lenne erre a celra?
Illetve ahol vasarolod az alaplapot, ott mennyi az ASRock ara (Extreme4)?

[ Szerkesztve ]


Zé_Mester
(őstag)
Blog

komolyabb problémám semmi nincs vele, viszont az a ventis hűtés (pláne 2 helyen) nekem kicsit hangosnak tűnt. bár én nyitott tesztpadon próbáltam, ahol hallgató volt a hangja, egy házba nyilván halkabb lesz :U


gabipaci
(addikt)
Blog

Mindenkeppen.
A komoly vizhutes a blogomban van benne, de azota mar fejlesztve lett. Majdosszefoglalom az uj rendszerem, ha kesz lesz.

Ami erdekelne meg, hogy van-e olyan gyarto, amelyik szandekozik kesziteni a PWM reszekhez vizhutoblokkot? Vagy akad-e olyan a mar meglevo megoldasokbol, ami alkalmas lenne erre a celra?
Ez a PWM-es vizhuto mit jelent egeszen pontosan? Hogy a teljesitmenyet szabalyozza a homerseklet emelkedesevel?
Megoldhato tudtommalmost is.

A kerdesedre pedig itt a valasz, bar ezek nem kuldenek csak angliaba meg irorszagba:
[link]


Zé_Mester
(őstag)
Blog

a vizes blokkok már tervezés alatt vannak, néhány gyártónál már meg is születtek az első darabok és hamarosan rendelni is lehet belőlük.

pl amit én most néztem, a Rampage IV Extreme lapra már 2 féle blokk is létezik, gondolom lesz még más gyártótól is.

EK Water Block - Rampage IV Extreme 01
EK Water Block - Rampage IV Extreme 02

Koolance Water Block R4E

hamarosan szerintem minden komolyabb X79 lapra meglesz a komplett vizes blokk, csak idő kérdése :K


gabipaci
(addikt)
Blog

Na, erre én is gondoltam, mivel azok a kis játékventik amúgy is hangosak.
De ha kiadnak rá FC MB vizesblokkot, akkor megy az rá azonnal, ha meg nem, akkor meg gyártatok egyet a cimborámmal. CNC suliba jár, és megkérem rá, hogy legyen ez a vizsgamunkája január végén.


peterm711
(aktív tag)

Látom volt lehetőséged kipróbálni a giga UD5-ös lapját. Milyenek a személyes tapasztalataid, gondolok itt a ár vs felszereltség és a tuningolhatóságra.


Zé_Mester
(őstag)
Blog

Azt kell mondanom, hogy tetszett.
Felszereltségbe szerintem teljesen megállja a helyét, adnak hozzá pluszba wifis kártyát 2 antennával, van rajta egy rakat SATA meg USB is. Tuningolhatóságban sem rossz, bioszba minden apró nyavajára van beállítási és finomhangolási lehetőség. A hűtése elegendő és hála az égnek nincs rajta aktív megoldás, úgyhogy még csöndbe is marad :K
A képeimen látható lapok közül, ha figyelembe veszem az ár/érték arányt, akkor egyértelműen az UD5 a nyerő. Szerintem még nitrózásra is bevállalnám :))

[ Szerkesztve ]


peterm711
(aktív tag)

Köszi, ennek örülök, mert erősen gondolkozom ezen a lapon :K , de még megvárom a C2-es procikat a pci-e 3.0 és a vt-d miatt.


jim_raynor70
(aktív tag)

Ez az, amire gondoltam. Koszonom!
Es jo latni, hogy elore gondolnak a gyartok is erre.


Zé_Mester
(őstag)
Blog

célszerű odafigyelniük erre.
aki megvesz majd egy ilyen R4E kategóriás lapot meg hozzá egy 300e forintos procit az egyrészt megalomániás, másrészt 2 perc után leszaggatja a lapról a gyári turbina hangú ventit és fellök rá egy épkézláb vizes rendszert :)


pszichiater
(senior tag)
Blog

Azért ez a 300 rongyos proci már-már erős. Én nem veszem meg. Majd ha kijön a 3980 :D


oriic
(HÁZIGAZDA)
Blog

:C


Zé_Mester
(őstag)
Blog

durván kerekítettem egyet na :DDD


pszichiater
(senior tag)
Blog

Az a baj hogy 230-as dollár mellett annyi az, 230x1000$=230.000.-+25%áfa Mindösszesen: 287.500.-Ft


FireKeeper
(nagyúr)
Blog

a boltos hasznát nem számoltad ;]
+szállítási, raktározási költségek.

[ Szerkesztve ]


pszichiater
(senior tag)
Blog

Tényleg. Bár sztem a boltos nem ezerért veszi. Raktár meg nem kell annak a max háromnak, amit mer venni. ;]


joshua7
(veterán)

1.1.0 a Vantage verziója, nem ment a FIziksz, hiába van beállítva más a driverben.


oriic
(HÁZIGAZDA)
Blog

Hm, akkor a default eredménye dobogós első hely?


joshua7
(veterán)

Turbo off kell a listához.

üzenetek