Intel Core i7-3xxx "Sandy Bridge-E" és i7-4xxx "Ivy Bridge-E" (LGA2011) - Processzorok, tuning fórum

üzenetek

hozzászólások


5leteseN
(aktív tag)

Sziasztok!

Kis ellentmondásba futottam bele: az Intel gyári (netes)adatlapon az E5-2680v2 CPU tudja az AVX utasításkészletet, a CPU-Z, a HWiNFO szerint nem. :F

Vagyis?

[ Szerkesztve ]


Czmorek
(aktív tag)

Tudja.


5leteseN
(aktív tag)

:R

A GPU-Z és a HWiNFO is kiesett a ("Tévedhetelenek" cimkés) pixisből! Én meg : :Y

[ Szerkesztve ]


MasterDeeJay
(veterán)
Blog

Legnagyobb all core 12 magos az ahogy nézem 2696v2. Vagy van gyorsabb?
2696v2 3100
2697v2 olyanom volt de az csak 3000 all core
Csak egy fun projektre lesz aztán megy netezős gépnek.
v3 ból is a 2696 a leggyorsabb gondolom v2-nél is ez lehet

[ Szerkesztve ]


Czmorek
(aktív tag)

Lenne itt egy X79 lap amin volt egy kis fizikai sérülés. Emiatt a memória slot-ok felé volt egy szálszakadás, de meg lett csinálva.
Ha telepakolom memóriával mind a 8 slot-ot akkor a bios-ban a dimm-post alatt látom az összes modult, de ezekből 2db-ot nem számol be a fizikai memóriába.
Aida64-el ugyanez. SPD-nél látom az összes modult, de elérhető memória a 64Gb-ból csak 48.
A lapot teszteltem 2db i7 és 2db xeon procival is. Ugyanez a helyzet.
Mikor javítva volt a lap akkor leszereltem a cpu lefogatót és a széleinél piros kiszáradt hűtőfolyadék nyomok voltak. Gondolom elázott valamikor.
Milyen irányba kellene elindulni, hogy használja a lap a memóriákat ha már egyszer látja őket?
Ez az X58-nál bevált pakolgatom így-úgy dolog nem jött be. Próbáltam 4 és 8Gb-os modulokkal is.


envagyok
(veterán)

Ellenőrizni:
Mem foglalat lábak
Proci foglalat lábak
Memória érintkezősor
Nincs e fizikai sérülés, rossz kontakt.
Ha minden oké akkor van még valahol szakadt szálad, vagy gond van memslot tápellátásával, stb.


MasterDeeJay
(veterán)
Blog

Na szereztem 2696v2-est. Valóban a legnagyobb ebben a foglalatban all core órajelen 12 maggal.
3.1ghz all core turbo.


Czmorek
(aktív tag)

MasterDeeJay
(veterán)
Blog

A 2696v2-esen 31 az all core, a 2697v2-esen pedig 30.
Bclk-t nem tudok húzni.
Pici kínai lapban van.

5 perc prociteszt után 80 fok, vrm is tűzforró. Ez a legolcsóbb gamma archer hűtő de más ventivel. (Széttörtem a gyárit)


Czmorek
(aktív tag)

Aham.
Amúgy vicces, hogy allcore ugyanannyit megy a 2690v2 mint a 2697v2
A +2 mag, de alacsonyabb órajel ugyanannyit megy.


MasterDeeJay
(veterán)
Blog

Cpu qeen nagyobb órajelre jobban reagál.


rup1u5
(nagyúr)

Ezt a jelenséget nem biztos, hogy sérülés okozza. Milyen ramokról van szó?
Én jártam így 4db mezei 8 gigás modullal. CPU-Z-ben látszott de task managerben csak a fele volt meg.

[ Szerkesztve ]


Czmorek
(aktív tag)

Mondjuk bármit rakok bele ez van.
G.Skill TridentX 4Gb, 8Gb, RipjawsZ 8Gb ( ugyanezek vannak a másik két gépben is).
Raktam be most régebbi 2oldalas Corsair Vengeance 4Gb modulokat.

üzenetek