Jelszókezelők - OS, alkalmazások fórum

üzenetek

hozzászólások


AtHoS
(nagyúr)

Fogalmam nincs, hogy ilyen tekintetben lehet-e vonatkoztatni egyéb irányban a programmal kapcsolatban.

Én inkább azt vetném fel nekik pótlandónak, hogy pár extra karakter nyugodtan odakerülhetne (közte a @ is) a képernyő billentyűzetre.


cigam
(félisten)
Blog

Írtam neki ezügyben, majd holnap(?) válaszolnak.


cigam
(félisten)
Blog

Tegnap, ill. ma volt egy levélváltásunk, amiben kértem hogy tegyék ki a @-ot is a virtuális billentyűre, ill jeleztem, hogy a ctrl+alt+v a magyar kiosztásban a kukac ami üti a virtuális billentyűzet gyors gombját.. Megköszönték a visszajelzést, és továbbították a fejlesztőknek. Azt tanácsolták, hogy váltsak át angolra, akkor betudom majd írni a kukacot.
Szimpatikus a hozzállásuk. Nem azt kérdezték, hogy megvettem-e, hanem a probléma megoldására koncentráltak. Ki tudja, talán a következő kiadásban már @ is lesz :)


AtHoS
(nagyúr)

Jaja ez pozitív dolog, remélem ilyenkor nem csak "benyomják" a kukacot, hanem átgondolják esetleg, hogy melyek azok a spec karakterek, amelyeket azért bizonyos területeken sokat használnak és azokat is hozzácsapják esetleg.

Pár hete beleszaladtam egy irományba, ahol a sticky egyik fejlesztője felvette a kapcsolatot a Vivaldi gárdájával egy sticky kiegészítő készítésével a böngészőre, mert jelenleg egyik (chrome, opera) megoldás sem működik a Vivaldival, bár szinte ugyanarra a motorra épül, mint a másik kettő. Szóval előbb-utóbb lesz vivaldi-hoz is támogatás


cigam
(félisten)
Blog

Az OS X kliensen még bőven lenne mit faragni.

Pl. nem tud importálni/exportálni.

A trükkösebb formokat sem látja. Pl. UPC login ablak:

[ Szerkesztve ]


AtHoS
(nagyúr)

Május elején küldtek szét beta tesztelésre buzdító körlevelet:

"What will you be testing?
- Yes, it's about Android, iOS and Mac only. No Windows this time.
- Brand new voiceprint unlock on Android!
- Brand new extension for the Safari browser on iOS (iPhones / iPads)
- Brand new extensions for Safari and Chrome on Mac
... and a few stability and usability improvements that you’re sure to like"


Troy.
(addikt)

Mondjuk én a lastpass-nek nem merek megadni fontosabb jelszavakat. Mint pl. a bankomé.
Az incidens után bekapcsoltam a kétlépcsős azonosítást, így talán kevésbé tartok, hogy más használná a jelszavaim.


cigam
(félisten)
Blog

Az új felhasználóknak már mobil eszközön is ingyenes lesz a Lastpass.

[ Szerkesztve ]


fery02
(addikt)

Ez a Sticky felkeltette az érdeklődésemet, de fogalmam sincs a gyakorlatban mivel nyújtana többet a jelenleg használt ingyenes KeePass-omnál.
Annak is van az általam használt platformokon asztali és mobil verziója is és bár nem felhőbe ment, változás esetén felülírom a Google Drive-ra feltöltött adatbázist és manuálisan szinkronizálom az eszközeim között.

Ha valakinek van véletlenül összehasonlítási alapja vagy csak, hogy érdemes-e egyáltalán egyszerű átlagembernek beszereznie a még 50%-os akcióban is 10ezer ft-os programot, annak megköszönöm a válaszát.
Van egy tippem, hogy a Sticky inkább fontosabb, üzletibb embereknek van szánva.


cigam
(félisten)
Blog

Egyrészt a központi adatbázis miatt szimpi (nem nekem kell kézzel ide-oda másolnom az adatbázist)
Másrészt minden böngészőbe beépül. Nem nekem kell kézzel ide-oda másolgatni az adatokat. Egy ismeretlen form kitöltése után megkérdi mentse-e. Legközelebb már magától kitölti.

Bár rengeteg plugin van hozzá ez baj is. Most tesztelgessem le hogy ki mit faragott hozzá? Ez biztonsági kérdéseket is felvet.

Jól hangzik, hogy multiplatform, de hivatalos kliens csak Windows-ra létezik. Pl. OS X-re csak a 2.23 érhető el, de úgy kell ráfaragni a rendszerre (nem natív program). Előtte telepíteni kell a Mono-t, és a az XQuartz-t. És még nem beszéltünk az aktuális verziójú Safari-hoz passzoló beépülő beszerzéséről. Ebből a szempontból mind a robofrom, mind a sticky álva hagyja a KeePass-t.

Az ára sem vészes, pláne, hogy időnként promóban elérhető 1 éves kulcsal.

Persze régen próbáltam, azóta sokat fejlődhetett, de nekem alap, hogy OS X alatt is pöc röff működjön. Más szempontok alapján "keresem az "igazit".


fery02
(addikt)

Köszönöm a részletezést! :R
Ez alapján nekem leginkább a kényelem miatt lenne csak érdemes váltanom rá.

Elvagyok pl a manuális szinkronizáló módszeremmel (legalább így a jelszó adatbázisom csak is az én tárhelyemen van fent, bár gondolom amúgy sem kell aggódni).

A böngészőbe beépülés valóban nagyon előnyösen hangzik. KeePass-nál kinyomom a kliensben az adatokat vágólapra, majd onnan Ctrl+V-vel váltok vissza böngészőbe, ahol automatikusan pötyögi is be az adatokat.
Ez a böngészőbe beépülés gondolom mobil platformon nem igazán működik.

Na majd lehet kipróbálom ezt is.


AtHoS
(nagyúr)

Én olyan jelszókezelőt kerestem, amiben jegyzeteket is lehet tárolni. Itt kiesett a keepass, bár bevallom, hogy a pluginjait nem túrtam szanaszéjjel :B

Ami előnye lehet még sticky-nek, hogy belső hálón lehet vele a használt eszközök között szinkronizálni, tehát nem kell semmiféle "felhőbe" töltögetni a féltett adatokat.

Mondjuk programok esetén is lehet használni, pl. steam kliens. Már, ha működik és/vagy ismeri az adott programot


fery02
(addikt)

Köszi neked is!
Szerintem maradok a megszokottnál, elég az nekem. :)


cigam
(félisten)
Blog

Ha meggondolnád magad: Most féláron, ~9800.-Ft-ért adják a Sticky Password élettartam licence-t.


cigam
(félisten)
Blog

Free RoboForm Everywhere most 2 napig ingyenes.


fery02
(addikt)

Kerestem hol a buktató, aztán a szükséges procedúra után olvasom, hogy csak 1 évig él az így szerzett licensz, aztán meg nagyon rászokván a progira, ki tudja direkt mennyiért tudnánk majd akkor az örök licenszt (már ha van itt ilyen) beszerezni.

De azért persze köszi! :)

[ Szerkesztve ]


cigam
(félisten)
Blog

Így megy ez ..., mint a vírusirtóknál.


#14595328
(aktív tag)

Én ezt használom, ingyenes OS X és Windows alá, mobilra egyszeri díja van (5$). OneDrivera, Google Drivera vagy Dropboxra lehet tenni az adatbázist. Lehet benne elmenteni jegyzeteket is.

Állítólag év végére lesz Win10-es univerzális app is. Bátran merem ajánlani mindenkinek!


akos_ur
(aktív tag)

Kaspersky Password Manager

15 jelszóig ingyen van

android, ios, pc, mac...


bugylee
(tag)

Én olyan kezelőt kerestem ami ingyenes és van asztali meg ios-os felülete, és jó a beépített böngészője. Amiket próbáltam az a PasswordBox, Lastpass, 1Password. Ingyenesnek hazudja magát mind, aztán kiderül, h azért csak kell fizetni. Nálam mindegyik megbukott v az ára miatt (1Password) v vmi más okból kifolyólag.

A végén az eszemre hallgattam és visszaálltam a KeePassra. Megy iPhone-on, ingyenes minden platformra, nyílt forráskód, semmi felhős ökörség. Nem olyan csilivili mind a többiek, elég retrós a weboldala is, de olyat tud amit a konkurencia nem (tudomásom szerint egyik sem). Ez pedig a Two-Channel Auto-Type Obfuscation (TCATO), a fejlett kétcsatornás automatikus gépelés, ami néhány weboldalt leszámítva korrektül teszi a dolgát. Mivel a fejlettebb keyloggerek a vágólapot is figyelik nem elég a jelszókezelők auto-type funkciója, a copy/paste-ről nem is szólva. A TCATO alapból nincs bekapcsolva, minden egyes jelszó létrehozásakor külön kell bepipálni. Viszont a minél hosszabb annál jobb jelszó itt is érvényes hisz a jelszó egy része így sem marad rejtve a bill.leütést figyelőknek. Akit érdekel guglizzon rá.

Én a master passomat a billentyű egyik macrojára tettem, ez egy 256 bites hexadecimális kulcs, nem is jegyeztem meg mi az, és vhogy így néz ki: 7f6309f3b07f7da578a5d5c2efa98563e9381d5a40713410bdd5ef3949e4fa0d. Key file-t nem is használok, ezzel a gombbal lépek be, és a vágólap figyelőm nem is reagál rá, így a dolog ezen része okés. Azért kipróbáltam egy keyloggerrel is, meg se mukkant. Ha esetleg vmi igen gonosz akárki mégis megszerezné a master jelszóm és belépne a KeePassba, és megskubizná a kódjaimat is mire menne, max ellopná a Ph belépőm. Hiába látná mondjuk az internetbankos jelszavam mert telefonra jön a tényleges belépési kód. Fontosabb dolgok meg amúgy is kétlépcsősek, és vagy hardveres vagy mobilos authenticatorral lehet csak belépni, szal ez is meg van oldva.

Aki meg örül annak, hogy felhőbe tárol érzékeny fájlokat a kezelője, h egy cégnél vannak az adatai aki semmi felelőséggel nem tartozik, h a titkosítási folyamatról szinte semmit nem tudni és ezért még fizetni is kell, az meg is érdemli. :D

Itt egy kép amin azért jól látszik miről okoskodtam. Teljes cikk itt.

[ Szerkesztve ]

üzenetek