üzenetek

hozzászólások


cami][us
(senior tag)
Blog

A Broadcom példát vehetne róluk. :D


azbest
(félisten)
Blog

Ez eddig is megvolt, nem?
Az intelnek van szabadon letölthető cpu szimulátora, amivel régebbi procin lehet emulálni újabb utasításkészelet is, csak persze marha lassan. [link]

Más területeken pedig van, hogy fpga -n megvalósítják a funkciót, mielőtt szériagyártás lenne a cél chippel.

Gondolom itt azon lenne a hangsúly, hogy gyorsabb emulációt vagy akár valós teljesítmény(elvárást) is tudhat utánozni a szuperszámítógép rendszer, ami egy chip működését szimulálja.

[ Szerkesztve ]


Reggie0
(félisten)

Procit szimulalni baromi konnyu, azt mar bill gatesek is megtettek vagy 40 eve, amikor az elso basicet irtak. Hogyan szimulalnal egy tervezett eszaki-hid vagy pch vezerlo chipet ugy, hogy az idozitesekkel egyutt meg tudd irni hozza a szoftvereket?

[ Szerkesztve ]


azbest
(félisten)
Blog

lassan. Szimuláció nem feltételen valós idejű.

[ Szerkesztve ]


Reggie0
(félisten)

Nem, de nagyon nem mindegy mennyire lassu. A logikai IC-k szimulacioja/verifikacioja baromira komplex kerdes, nagyon sok trukkozest es specko szoftveres alkalmaznak ezekhez. Ha egyszeru favago modszerrel lassan szimulalnad, akkor elobb jonne ki a boltokban a 10. generacioja, minthogy egyszer lefutna a szimulaciod. Mar eleve az egy oriasi problema, hogy egy egyszeru verilog szimulaciot hogyan tudsz parhuzamositott feladatta alakitani, hogy egynel tobb szalat ki tudj hasznalni, nemhogy sokgepes farmon menjen.

[ Szerkesztve ]


azbest
(félisten)
Blog

amúgy a hír szoftverek írásáról szól, oda meg nem fizikai szimuláció kell, hanem utasításkészlet.
Ha a firmwareről van szó, akkor is túlzás hogy logikai kapu szinten kéne bármit csinálni egy komplett géppel és buszrendszerrel.

Valószínűleg ez csak a rendszer egyik fele. A másik fele az fpga rendszer, amire feltöltik a lefordított dizájnt [link]

today announced the new Cadence® Palladium® Z3 Emulation and Protium™ X3 FPGA Prototyping systems, a revolutionary digital twin platform

A gyártó írásában van pár konkrétum is, úgy látszik itt tényleg logikai kapu szintű szimulációróol is szó van.

[ Szerkesztve ]


Reggie0
(félisten)

Ez attol fugg, hogy milyen szoftver es milyen hardverre(chipre) kell. A kapu sot olykor akar az analog szintu szimulacio is szukseges lehet.

En csak onnan tudom, hogy van baratom aki ebben dolgozik es meselni szokta sorozesnel, hogy eppen mi a ceges/piaci trend a chipfejlesztesben es eppen mivel szopnak nagyon :)
Pl. amikor LIDAR-os kamera chipet kellett tervezniuk ott azert analog jeleket kellett a bemeneten szimulalniuk, raadasul idoben, mert a "vakuzott" feny idobeli fazisabol jon a tavolsagi adat.

[ Szerkesztve ]


fatpingvin
(őstag)
Blog

nem értem ennek miért van hírértéke, ezt így kellene csinálni...

üzenetek