Oracle topic - Szoftverfejlesztés fórum

üzenetek

hozzászólások


FixY67
(senior tag)

Nah, csak megvan: http://squirrel-sql.sourceforge.net/
Egy ingyenes, toadszerű programocska.


rum-cajsz
(őstag)
Blog

Jól néz ki, csak nem derül ki a képekből, hogy PL/SQL-re alkalmas-e.


FixY67
(senior tag)

Pár éve még az volt. Illetve pontosítsunk: én DBA-jellegű munkakörben kerültem kapcsolatba az Oracle-lel, nem használtam fejlesztési céllal. Amire nekem kellett (néhány kisebb SQL script futtatása, adatbázis matatás, hasonlók) arra alkalmas volt. Viszont rövid ideig játszadoztam vele, mert a cég vett néhány TOAD példányt, attól kezdve azt használtam.


lakisoft
(veterán)

Az SQL DEVELOPER miért nem jó? a TOAD miért jobb?


rum-cajsz
(őstag)
Blog

Természetesen a kérdés megválaszolásakor azt kell először eldönteni, hogy ki-mire akarja használni az eszközt.
SQL tanulására az SQL Developer kitűnő eszköz, biztos szívesebben használnám, mint az SQL*Plust, ezért is ajánlottam ezt is, és akár most is ajánlom.

Ugyan a kérdésedben feltett egyik eszközt sem használom, de azt tudom, hogy szerintem a PL/SQL Developer miért jobb mindkettőnél, egész pontosan az én munkámhoz miért jobb.

- Az SQL Developert akkor próbáltam ki, amikor a cégnél linuxra álltam át windowsról, és fejlesztőeszközt kerestem a munkámhoz (végül inkább wine+PL/SQL Developer lett használva).
- A TOAD-ot kb 10 éve használtam, így arról már csak poros emlékeim vannak.

Van egy dolog, amiben az SQL*Plus nagyon jó, és sajnos kevés sql fejlesztő eszköz tudja, ez az összetett "batch" sql szkriptek futtatása. Amikor a lekérdezés eredményeként megjelenő karakteres táblázatokat formázni akarom, illetve 1-2 bemenő paraméterrel több szkriptet akarok lefuttatni egymás után.
pl. ez az egyszerű szkript:

set verify off
accept deptno prompt 'Osztaly: '

select * from dept where deptno=&deptno;
select * from emp where deptno=&deptno;

Ezt a PL/SQL Developerben tudom futtatni/használni.

A másik, amit nagyon szeretek a PL/SQL Developerben, az a PL/SQL kód futás közbeni debugolása.

A többi plusz tulajdonsága igazából már csak öröm, hogy de jó, még ezt is meg lehet benne csinálni. Pl. a lekérdezés eredményének mentése bármikor excelbe, a lekérdezés eredményében az adatok szerkesztése, a verziókezelőkhöz való kapcsolódás, a PL/SQL szerkesztő automatizmusai, a futás utáni statisztikai információk, stb....

Viszont az SQL Developernek és a TOADnak is nagy előnye a több adatbázis kezelőhöz való kapcsolódás, és ezáltal az adatok könnyebben átjárhatóak, de szerencsére nekem csak Oracle adatbázissal kell dolgoznom, így ez nem volt szempont a választáskor.

[ Szerkesztve ]


Ablakos
(őstag)

Miért dobja el az ORACLE a nézetre akasztott instead of triggert ha ráfordítok a nézetre?


Relisys
(senior tag)

Hello!

Sajnos még mindig nem sikerült összehoznom egy oracle servert. Próbáltam ugye bár win7-en, most meg vmwarel feldobtam egy win server 2003-at. Simán telepítettem, portot amit megadtam telepítéskor azt megnyitottam routerben, hostnak pedig a win server belső ip-jét adtam meg. Telepítés végén a teszt se fut le. Vettem fel listenert Net assistantal, de még úgy se megy. Az Enterprise Manager Consolba, ha rákattintok a létrehozott szerverre akkor kéri a felhasználó/jelszó párost, de ott se enged belépni, mert No listenert ír. Néztem a szolgáltatásokat, de ott nekem csak két oracle-s van. Ha jól tudom többnek kéne lennie.
Nekem csak ezek vannak: OraclMTSRecoveryService és OracleOraHome92ClientCache.
Egy 9i-s változatról van szó.
Valaki segítsen légyszi!!


rum-cajsz
(őstag)
Blog

Kicsit pontosabban mit próbáltál telepíteni?


FixY67
(senior tag)

_Eldobja_? Nem csak invalid státuszt kap?


rum-cajsz
(őstag)
Blog

Nálunk a verziószám: 9.2.0.7.0, és nem dobja el a triggert.


Relisys
(senior tag)

ora9i_client.iso . Suli szerverről huztam le, mert elvielg ott is ez fut. Ezt administrator módban telepítettem. Most nézem az oracle-s letöltések. Win server 2003-ra mit ajánlotok? win server 2008-as 11g fel megy rá?


rum-cajsz
(őstag)
Blog

tehát, amit telepítettél, az a kliens. Ott van a fájl nevében ;)
Ha a saját gépeden szeretnéd a szervert futtatni, akkor a szerver telepítőjét kell letölteni.
Erre javasoltam Neked az Oracle XE-t.


Relisys
(senior tag)

Igen azt furcsáltam én is. De akkor minek kérdezett a telepítőbe olyat hogy hostname,port..sid meg stb és mért próbált tesztet csinálni a telepítés végén? Akkor mit tesztelt, nem azt hogy megy-e a szerver?:S


FixY67
(senior tag)

Megpróbálta ellenőrizni, hogy sikeres volt-e a telepítés. Ennek legegyszerűbb módja, hogy rákapcsolódik egy szerverre. Ha az megy, akkor valószínűleg minden OK.


Relisys
(senior tag)

Okés! Na felraktam az XE-t vmwaren keresztül winserver2003-ra. Be is tudtam lépni böngészőn keresztül az adminisztrációs részbe. A szerver is fut, viszont ha visszaugrok win7re és sqlplusal akarnék csatlakozni akkor nem megy. ip-nek a win server ip-jét adtam meg, de mintha nem találná. Az ip elé amit kell írni sid-et az micsoda? mert telepítéskor nem kérdezett ilyet:S


FixY67
(senior tag)

host(IP) = 127.0.0.1
port=1521
SID=XE

(emlékeim szerint fontos, hogy nagybetűvel írd, bár windows esetében még ez sem biztos)


Relisys
(senior tag)

Sajnos nem tudok csatlakozni. Leírnám mégegyszer hogy mit hogyan telepítettem mert lehet valamit nem jól csináltam:

Win7-en vmware-rel winserver2003 és ezen van telepitve az adatbázis. SQL plussal pedig probálom elérni a szervert win7ről. Router van itthon, winserver külön ip-t kapott a routertől. Routerben megnyitottam az 1521-es portot a winserverre, hátha...
Sqlplus kapcsolódáskor beirtam azt a felhasználó jelszó párost amivel az oracle config részéhez belehet lépni, csatlakozási cimhez meg probáltam ezt a kettőt: XE_127.0.0.1 és XE_winserver_belső_ipje. De mindkét esetben ezt kapom: A szolgáltatás neve nem meghatározható.
Esetleg kell még valami portot megnyitni? Vagy valami configba beállítani?


FixY67
(senior tag)

Először próbáld azon a gépen, ahová felraktad az XE-t!
Egyébként is ott kellene engedélyezni a 1521-es portot, az XE-t futtató windows tűzfalán, de abban sem vagyok biztos, hogy az XE hajlandó külső gépről fogadni klienseket. (azt tudom, hogy egy erősen butított darab a normál szerverhez képest)


Relisys
(senior tag)

Azon a gépen fut, teszteltem. Port is nyitva van.. de kivűlről mégse tudom elérni.


FixY67
(senior tag)

Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, hogy kívülről érd el, akkor keresd meg a kliensen a tnsnames.ora file-t! (windows-on nem tudom, hol van - lehet, hogy valami samples nevű könyvtárban, akkor feljebb kell másolni egy szinttel - unixon általában a $ORACLE_HOME/network/admin alatt szokott lenni)

Ebbe kellene valami ilyesmi:

XE =
(DESCRIPTION =
(ADDRESS_LIST =
(ADDRESS = (PROTOCOL = TCP) (HOST = <oracle szervered címe>)(PORT = 1521))
)
(CONNECT_DATA = (SID = orcl))
)

Előfordulhat, hogy a SID = helyett SERVICE = kell...

üzenetek