Raspberry Pi - PC, mini PC, barebone, szerver fórum

üzenetek

hozzászólások


DarkByte
(addikt)
Blog

Jó, ez igaz. De táplálás szempontjából csak ezzel kell számolni. Illetve fogyasztást ezzel lehet felülről becsülni (legrosszabb szkennárió). Nyilván pontos adatokat majd konkrétan az fogja meghatározni hogy milyen egyéb hardverrel fog együtt élni a ketyere, és mennyire lesz leterhelve.

[ Szerkesztve ]


D@reeo
(aktív tag)

Sziasztok

Tudom, hogy még nem kapható, és így tapasztalat sincs de hátha van elképzelésetek az alábbiakról:
-Olvasom itt a tápos hozzászólásokat - táp nélkül szállítják majd?
-Ha 3.5W-tal számolunk, akkor óránként kb 0,16Ft-nyi áramot fogyaszt? (1kWh=1000wh, 1kWh= kb 45ft ha jól tudom)
-Mivel linux fog rajta futni, így gondolom majd a "linux app store"-ból (nem emlékszem már mi a neve, csak GUI-s linuxot használtam régen) tölthető le mindenféle program is, így vnc is?
-Megint csak linuxos mivoltából adódóan merem megkérdezni, hátha használt már valaki valami hasonlót "igazi nagy" gépen: Van valamilyen infrás/bt-s távirányító+usb modul, amivel be lehet kapcsolni a gépet? Szóval wake on USB működhet, létezik ilyen? (csak wake on lanról hallottam eddig)

Csak ma bukkantam rá erre a csodára, még nem jártam körbe teljesen a témát, így ha nagy baromságot írtam volna, elnézést. Köszönöm a válaszokat.


moli.hu
(őstag)

-igen
-igen, de ertelmesebb honapra szamolni: 126ft/honap ha 7-24 (50ft/kwh)
-ubuntura letezik "software center", de minek, inkabb apt-get
-...

[ Szerkesztve ]


D@reeo
(aktív tag)

Köszi a választ.

apt-get akkor jöhet jól, ha már jártas az ember és tudja pontosan mit keres. Terminálból ugye fél pillanat alatt megvan, azonban nekem, mint kezdő azért volt jó a "software center", mert volt egy kis leírás is mindenhez, hogy mi micsoda valamint kereső is. Egyszerűbb a keresőbe beírni, hogy vnc mint a terminálba apt-get install xvnc4viewer. De mindegy is, ha jól értelmeztem a dolgokat, lehetősség lesz gui-s linuxot is feldobni, mellé 1 p2p klienst, egy xbmc-t és egy vnc-t. Más nem is kell, ez így maga az álom.

OFF
Éljenek a Nintendo fanok! :D


moli.hu
(őstag)

aptitude?


PistiSan
(addikt)

Linuxra tud valaki bluetooth távirányítót? Nekem winre van egy progim, felrakom a gépre és a telóra, fél perc alatt csatlakozik és onnan tudom vezérelni a Potplayert :) Nekem vagy java vagy symbian client lenne jó telefonhoz.
Egyszerűbb lenne a kezelés az biztos :)


szabi__memo
(nagyúr)

Ha van valaki aki nagyon képben van a jelenleg használt codec-ekkel az elárulhatná, hogy mik azok a formátumok amikkel ez a soc nem fog boldogulni soha.
A neten felelhető mkv-kból, mik nem fognak tudni pl menni?
És a VC1-el mi lesz a helyzet?
Szóval érdekelnének a kis gép multimédiás korlátai.
Köszi

[ Szerkesztve ]


DarkByte
(addikt)
Blog

Ha jól látom a hivatalos Wiki-t is eléggé feltúrbózták, legalább is hó elején még nem így nézett ki. [link] Szóval jó eséllyel jövőhéten lehet beszélni a piszkos anyagiakról ;] :D

#207: sajnos mi is csak guglizni tudunk szerintem. De ha olvasok valami érdekeset ebben a témakörben akkor beírom.

Egyébként nem hiszem hogy akadály lesz a procinak a DivX/XviD, mert ezt szoftveresen elviszi szerintem legalább 720p HD felbontásig. A WMV már érdekesebb lehet, nem tudom annak a processzor igénye hogyan alakul DivX/XviD pároshoz képest. Azt hiszem WMV9 ami az VC-1 alapja már erőforrás igényesebb mint egy DivX/XviD a postprocessing miatt. Hacsak nem tudja valahogy hardveresen gyorsítani, én az SD-nél húznám meg a biztonságos határt a szoftveres dekódolásnál.

[ Szerkesztve ]


sekli
(addikt)

VLC-nek, az mplayer-nek és az XMBC-nek is van webes felülete amin keresztül akár telefonról is simán távirányíthatod.


DarkByte
(addikt)
Blog

Egy elég részletes leírás hogyan üzemeljünk be VirtualBox-ban futó Ubuntu alá egy scratchbox2 környezetet amivel már tudunk a tényleges vason futó binárisokat forgatni:
[1. rész] [2. rész] [3. rész]

[ Szerkesztve ]


PistiSan
(addikt)

Aki hiányolta a videó formátumokkal kapcsolatos információkat, annak itt van egy szép leírás, és persze a kommentekben szépen kitárgyalva.
[link]
Az én angol tudom már kevés ide.


DarkByte
(addikt)
Blog

Dom adds: As an aside, the GPU can hardware decode H264, MPEG1/2/4, VC1, AVS, MJPG at 1080p30. It can software (but still vector accelerated) decode VP6, VP7, VP8, RV, Theora, WMV9 at DVD resolutions. We are restricted due to licensing what we can support. We should be able to support VP8, MJPG and Theora, as I believe they are license free.

Igazából ez a lényeg. Tehát tud hardveres MPEG-2 és VC-1 gyorsítást is (sőt elvileg az MPEG-4-be belefér az ASP profil a DivX/XviD-el is), csak ha jól értem nincsenek licenszelve a kodekek hozzá, legalább is első körben. Gondolom én hogy ez azt jelenti hogy csak a megfelelő szoftver (firmware?) kérdése hogy kihajtsa a chip ilyen lehetőségeit, szóval gyanítom ez is meg lesz oldva előbb-utóbb.

[ Szerkesztve ]


DarkByte
(addikt)
Blog

Hamarosan feléled az XBMC variáns (Raspbmc) saját oldala is: [link]


Vladi
(nagyúr)
Blog

Jáááhj, nem semmi. :Y


PistiSan
(addikt)

Hogy fog ez működni pontosan? Az xmbc (rasbpbmc) nagyon szimpatikus multimédia szempontjából, viszont egy alap debiant is szeretnék felrakni egyéb szolgáltatások miatt.
Gondolom dualboottal lehet majd megoldani a két rendszer közötti váltást.

Végre megjött a Visa kártyám, paypal belőve, most már csak azt várom hogy kezdjék el árusítani :)


n00n
(őstag)

XMBC egy alkalmazás ami egy operációs rendszeren, az esetedben Debianon fut.


fo_di
(őstag)
Blog

én is várom már a cuccot, már találtam is itthon egy villámcsapott routert, ami alkalmas lenne házikónak és van rajta egy szép nagy wifi antenna is, amit tudnék használni, ha veszek majd hozzá wifi adaptert :)
bár hivatalosan csak h264 (ebben benne van az x264 is) és h263 (azaz divx, xvid, stb) támogatással bír hardveres gyorsításügyileg (mpeg2 jogdíjproblémák miatt nem lett licenszelve, mert valami 3 dollár lenne gépenként a licensz), bízok benne, hogy ügyes programozók meg fogják találni a módot az mpeg2 libek használatához is, hogy azt is lehessen hardveres gyorsítással nézni (szoftveresen max sd-t visz belőle)
utána tökéletes lesz egyszerű htpcnek, akár tvtunerként is működhet, ha a tunert kezeli a linux kernel (de mindigtvhez akár jelen formájában is jó lehet, mert az h264 jel, kérdés, hogy az mpeg2 transport streamet viszi-e)

persze a lehetőségek tárháza végtelen, a hivatalos fórumban már ugye vetődnek fel a felhasználási ötletek: a marógép vezérléstől kezdve a kerti locsolóvezérlőn át mindenre jó lehet, és ez benne a szép


Sn[4k3]
(senior tag)
Blog

Sziasztok!
Éppen most nézegettem ezt a RaspberryPi-t és úgy döntöttem, nekem is kell egy! :)
Elsősorban programozni tanulnék meg rajta, Pythont fogom hasznosítani, elvileg (sok ötletem van, remélem legalább egyet-kettőt sikerül majd megvalósítanom). Mindennapokra mennyire lenne alkalmas a masina? Netezés, email, YouTube, talán egy kis játék, stb. A programok telepítésénél ügyelnem kell majd arra, hogy ARM-kompatibilis legyen vagy csak elég az OS-ra bízni?

Ha nagyon vadállat lennék akkor azt mondanám, hogy játszani is fogok rajta :) EverQuest most fog úgy is átmenni free-to-playbe, Warcraft III-nak is illene elmennie egy ilyen vason, Heroes III-nak meg végképp. Utána meg majd programozok egy keveset :)

[ Szerkesztve ]


DarkByte
(addikt)
Blog

EverQuest most fog úgy is átmenni free-to-playbe, Warcraft III-nak is illene elmennie egy ilyen vason, Heroes III-nak meg végképp.

Imposibru. ARM-on nem fogsz x86-os bináris kódot futtatni natívan. Emulátort pedig említeni sem érdemes. Talán a DOSBox-ban futó gammák mehetnek még úgy ahogy.

[ Szerkesztve ]

üzenetek