üzenetek

hozzászólások


E.Kaufmann
(addikt)

Azért nem jó, ha összemossák a génmódosítást meg a felelőtlen üzleti magatartást. A génmódosítással lehet csak annyit is kezdeni, mint annó a hibridizációval, vagy minek hívták, csak míg utóbbival hosszasan kellett bíbelődni, előbbivel meg célzottan össze lehetne hozni. Az már megint más, mikor távoli fajok génjeit keverik, amit sima hibridizációvál nem lehetne és hosszabb alaposabb vizsgálatok nélkül piacra dobni a végterméket.


E.Kaufmann
(addikt)

Engem az érdekelne, miért a Huaweit preferálják máshol is európában, ha itt az ericcson? Drágák vagy nem jó a cuccuk?


Gargouille
(őstag)

Nem tudom az Ericsson szándékában áll e bármilyen fejlesztést, központot stb. épp idehozni, fejleszteni nálunk és ezt akadályozza e most a Huawei? Mert ilyesmiről nem hallottam (lehet csak én maradtam ki valamiből), így nem értem hogyan jön ide az Ericsson.


E.Kaufmann
(addikt)

Az 5G miatt, amit ők is fennen hirdetnek?

[ Szerkesztve ]


cami][us
(senior tag)
Blog

Nem tudom az Ericsson szándékában áll e bármilyen fejlesztést, központot stb. épp idehozni

Egy ideje már itt vannak, de mindegy. :DDD


Tschubi
(tag)

A linkek valóság tartalmát ki-ki maga eldönti. Én ezeket találtam. Van amelyikben vannak további linkek, források. Illetve "gugli a mi barátunk": sok érv és ellenérv tartalmú cikket lehet találni a témában, akit érdekel ezeket megkeresi, elolvassa. De általánosságban ezekben látható: a természetvédők GMO ellenesek, a vegyipari cégek (lsd BASF) meg nem. Általánosságban, de biztos találtok kivételeket is.
E.Kaufmann: igazad van. A csatolt cikkeket elolvasva szerintem ez is látszódik. Pl. itt egy érv a GMO mellett:
[link]
Az én véleményem, hogy jelenleg nem jó irány a GMO, de elfogadom ha más nem így gondolja.


#16820480
(titán)

Nem csak Ericsson, de itt a Nokia is, ami szintén EU cég, ennek ellenére szerintem egyre kevesebb üzletet kapnak EU-n belül. Gondolom drágák, vagy nem tudnak versenyezni fejlesztési gyorsaságban a mérhetetlen pénzeket elégető kínaiakkal.

Tschubi: Bocs, de ez szerintem nem elfogadható, hogy bedobálsz ide állításokat, meg nem fact-checked linkeket, aztán elintézed azzal, hogy "ezt találtam" :U Igen, vannak linkek a cikkeidben, leginkább más, hasonló színvonalú oldalakra, nem pedig valami hitelesebb forráshoz.
Az a helyzet, hogy a GMO lényegében egy gyorsabb és hatékonyabb nemesítési folyamat. Ez utóbbi pedig már évszázadok-ezredek óta zajlik, mégsem lázadnak ellene az emberek.


Gargouille
(őstag)

Igen persze, de attól még ők nem fognak innen kivonulni, hogy a Huawei erősíti a jelenlétét. Ráadásul nem csak az 5G-ről van szó, hanem sok egyéb területről is, amiben az Ericsson nincs jelen. Szerintem itt nem "vagy" kérdésről van szó, hanem "és"-ről.


azbest
(félisten)
Blog

Gmo kapcsán szerintem nem maga a módosítás a probléma. A jogi oldala az igazi aknamező. Amikor a szabadalmaztatott gének miatt a jogtulajdonos a markában tartja a gazdákat. Hogy ha az ő termékük átporozza a más "szabad" fajtát termelő táblát is és erre a jogtulajdonos kártésítést kér, kifizetteti a "szennyező" gént a másik tábla gazdájával, mivel az ő szellemi tulajdonát használja a beszennyezett tábla is már... Szóval lényegében az, hogy a jogvédelem manapság nagyon sok visszaélésre és versenykorlátozásra ad lehetőséget.

Az 5G technológia terén pedig ne feledjük, hogy usa-kína közti gazdasági háború zajlik. Az usa bemondásra vádolgatja a kínaiakat, bizonyíték nélkül. Persze, a kínaiak sem angyalok. Az sem titok, hogy az usa mindenki ellen kémkedik a saját hasznára. Az sem, hogy akár erőszakkal is érvényt szereznek gazdasági érdekeiknek - ha találnak pár csepp olajat valahol. A kínaiak meg lemásolnak mindent. Nem fekete vagy fehér, mi meg az ütköző zónában vagyunk.


Carlos Padre
(veterán)

Az, hogy nem hozzák nyilvánosság nem azt jelenti, hogy "bemondásra vádolgatja a kínaiakat, bizonyíték nélkül". Ha elfogadjuk tényként (mint ostoba ellenérvet), hogy az NSA széthekkel mindent, akkor fogadjuk el azt is, hogy pontosan tudják miről beszélnek, de érthető okokból nem kötik a Huawei és a kínai titkosszolgálat orrára, hogy pontosan mit derítettek ki és hogyan. Egyébként fentebb linkeltem egy brit jelentést a Huawei biztonsági problémáiról, de valahogy :U mindig elsikkad, az oldalon sem akaródzik hír lenni belőle :U
Egyébként meg Enyhül az USA álláspontja Huawei-ügyben
Becsapós cím, nem arról van szó, hogy enyhült az álláspontjuk, és már nem ragaszkodnak Huawei és egyéb kínai gyártók kizárásához az 5G hálózatokból, hanem a németek hoztak olyan szigorú biztonsági szabályokat, amiknek nem tudnak megfelelni. (vagy ha igen, akkor meg már nem jelentenek biztonsági kockázatot)


Tschubi
(tag)

Egyetértek.

[ Szerkesztve ]


Tschubi
(tag)

Nézd. Linkeket kértetek, küldtem. Nem állítom, hogy hiper -szuper tudományos cikkek lennének. De talán tudományosabbak, mint a Tieid. :) Én elmondtam a véleményem, másoknak más. És ezzel is egyetértek: "Az a helyzet, hogy a GMO lényegében egy gyorsabb és hatékonyabb nemesítési folyamat. Ez utóbbi pedig már évszázadok-ezredek óta zajlik, mégsem lázadnak ellene az emberek." :R


azbest
(félisten)
Blog

Jaj hát persze, mutogatni lehet, hogy bibbíí ezek megfigyelnek minket, de nem áruljuk el, hogyan, de el kell hinni. Nem ám arról van szó, hogy a politikusok vagdalkoznak hülyeségekkel, mert éppen a saját lusta és pénzéhes cégeiket akarják helyzetbe hozni.

Érdekes módon a politikai vagdalkozást kapja fel a média. Miközben a huawei konkrétan ipari titok lopásban meg lebukott. Nem kémkedés, hanem egyik partnerük együttműködés közben átadott teszt eszközét megbontották és igyekeztek visszafejteni a technológiát. Diamond glass: [link]

A brit jelentés nem arról szól, hogy jujj kémkednek, hanem arról, hogy trehány minőségű a szoftverük. Ez pedig nem meglepő, mert kb mindenkire jellemző manapság. Egyébként a nyugati eszközök szotvereiben meg általában van beégetett felhasználó/jelszó, amit meg sem lehet változtatni. Nem csak webkamerák, de hálózati eszközök estén is. Ráadásul minden usa tulajdoni résszel bíró cégnek be kell engednie kutakodni az amcsi törvények szerint az amcsi kémeket a rendszerükbe. Plusz rendszeresen próbálkoznak törvénybe foglalni a kötelező backdoor beépítést. Nem véletlenül volt a közelmúltban adatvédelmi összefeszülés usa-európa vonalon is. De jellemzően mindig az usa érdeke érvényesül, a kritikusok és más országok törvényei ellenében is, mert csak., erősebb kutya

[ Szerkesztve ]


#16820480
(titán)

Olyasmi linkekre gondoltam, mint mondjuk itt a videó alatt a sources, ahol FDA, Harvard, Sciencemag és hasonló források vannak :K

azbest: Mondjuk a tavalyi kínai telekom törvénymódosításban meg az van benne, hogy minden Kínában működő cég köteles adatokat szolgáltatni a kínai államnak. Az nincs viszont megkötve, hogy csak a kínai felhasználókról, vagy csak a kínai határokon belüli területekről. Tehát elvileg (és igen, innentől inkább feltételezés, és/vagy lehetőség csak) odamehetne a kínai kormány a Hw-hez, hogy srácok, akkor szeretnénk ezt meg azt kérni mondjuk egy német hálózatról. Kína nem az az ország, ahol mondhatnál nagyon olyat, hogy "nem".


Vesa
(veterán)

Ha választani kell Kína és Oroszország, vagy bérmilyen fejlett, nyugati demokratikus ország között, akkor kérdés nélkül ez utóbbira esik minden épeszű ember választása! Még akkor is, ha nyilvánvalóan ezek sem tökéletesek.


mepet
(addikt)

Mik azok a cikkben említett "okos-vámszabad területek"?


3.Aragorn
(addikt)

Ebben egyetértünk.


akaido
(addikt)
Blog

Elvtársak! Nem tudni mire menni ki e nemesnek épp nem mondható játék? Arra amire pl. Kínában: erősebb kontroll alatt legyen a hazai netünk is. :((( (no nem mintha a sok nagy tesó nem figyelne be eléggé már így is.)

[ Szerkesztve ]

üzenetek