üzenetek

hozzászólások


Vikthor
(nagyúr)
Blog

Most vettem nemrég Flight-ot lányomnak, az 50e forint körül mozog, remélem ez elérhetőbb áron lesz, mert akkor lecserélném én is a sima Cloud II-met.


Alchemist
(addikt)

Megint ez a nyomorult 2.4 GHz-es sáv...


Fecko_78
(tag)

Nekem egy Cloud Alpha 2 van és azt kell, mondjam, hogy lazán veri a drágább fejeseket. Igazából semmi extra, csak nagyon tisztán szól és rendkívül kényelmes. Egy jó hangkártyával minden igényt kielégít. Szerintem.
Vezeték nélküli verziókban annyira nem bízom. Hmmm.

[ Szerkesztve ]


Synthwave
(HÁZIGAZDA)
Blog

Nem, ez is 50k környékén lesz (elég csak megnézni az USD árat).


Dr. Akula
(nagyúr)

"Az akkumulátorból akár 30 órás üzemidőt is kisajtolhatunk"

Gondolom nullás hangerőn, mint a notiknál letekert fényerővel... Kéne ezeket kötelezni hogy valós használati értékeken teszteljenek.


Jim Tonic
(nagyúr)
Blog

Cloud Alphám van, sosem akartam vezetéknélkülit.
Persze megértem egy konzolhoz, de PC-hez a legkevésbé sem.


micimacko
(aktív tag)

Hááááát....a Sony wh-1000xm3 is 30 órát ígér, és lazán teljesíti normál hangerőn.


cskamacska
(addikt)
Blog

Az a vicc, hogy az egész Cloud buli onnan indult, hogy a Kingston saját márka alatt mikrofonnal tovább forgalmazta a Takstar Pro 80-at. A Pro 80 előtte meg azért lett eleve liebling, mert harmad áron hozta, vagy legalább erősen közelítette a Bayerdinamic DT770/880 féle fülesek hangját.

Csak épp úgy alakult hogy a HyperX Cloud utódok ára kezdi elérni ill beelőzni a Beyer fülesekét, nem tudom a hang vagy anyagminőség duplázódott-e az árukkal együtt. :U


bunfi
(őstag)
Blog

Abszolút nem. Viszont az új modellsorozat (1770/1990) árban még jobban eltávolodott. Szóval végülis a töredékáron majdnem ugyanaz az maradt :D


[CsuCsu]
(őstag)

Reggel van, es azt olvastam "A HyperX Cloud II megszabadul a magzattól". Mondom mi van? :D


Benoe77
(őstag)
Blog

Azután jött a Takstar Pro 82, amiből szintén létezik gamer változat, de valahogy annak már nem lett akkora hájp-ja, pedig az még talán jobb is, mint az elődje.


bunfi
(őstag)
Blog

Mondjuk hiába volt a QPAD QH-90, nem tudott akkora áttörést és népszerűséget elérni, mint a Cloud, pedig alapvetően ugyanaz a két fejhallgató. Sőt az első Cloud szérián még QPAD feliratos műanyag mikrofon csatlakozó dugó volt.

Nem követem annyira mostanában a fejhallgató felhozatalt, melyik gamer fejhallgatók alapja a Pro 82?

[ Szerkesztve ]


Benoe77
(őstag)
Blog

Házon belül a Takstar Shade GM 200, kívűl meg a Cooler Master MH-751/752


bunfi
(őstag)
Blog

TY. :R


Dello79
(aktív tag)

Ez amúgy miben jobb mint egy Sony wh-1000xm3 ? vagy mitől Gamer ? Tudnátok segíteni ?!


Csandi
(őstag)

Nem bluetoothal kapcsolódik, így alacsony a latency-je, ellentétben a bluetooth 200ms-ével, ami használhatatlan játékra. Meg elég jó a mikrofonja.

[ Szerkesztve ]


lo_jo
(senior tag)

Ha próbáltál már BT fejhallgatóval egyszerre gameplayt hallgatni és mikrofont használni, akkor rájössz. Röviden: nem BT, hanem rádiós.

@Csandi: A késleltetés egy dolog, de a handsfree profile-ban a hangminőség katasztrófa, márpedig ha mikrofont is használsz, akkor az lesz, szó szerint tejfölösdoboz hangzás.

[ Szerkesztve ]


Csandi
(őstag)

Ja igen az is, el is felejtettem. Handsfree az botrányos.


SunMount3r
(nagyúr)
Blog

A Cloud II (tehát ez is), már nem a Takstar Pro 80-ra épül, nem?

Ez a 2.4Ghz "rádió" Wireless sem teljesen tiszta még nekem, mennyire degradálja ez a hangot a vezetékeshez képest? Mert ha úgy működne kvázi, mint a Wi-Fi, akkor lehetne mondani, hogy semennyire.?


Csandi
(őstag)

Nem degradálja semennyire, ahogy a steelseries wirelessei sem, a logié sem, és a többi hyperx sem.


SunMount3r
(nagyúr)
Blog

Hogy legyünk pontosak én most a "hangminőségre" értettem (ahogy azt a Hi-Fi fejes Topic-ban is értik), nem pedig, hogy különböző egyéb anomáliákat produkálna.

De ha tényleg nincs ilyen deficit akkor nem sok jó szólna a vezetékes verziók mellett. Nekem még mindig ködös ez azonban. Milyen jelet kap így a füles és mi alakítja át benne analóggá? Mert vezetékről analóg jelet kap, amit előtte már a hangkártya/DAC digitálisból analóggá alakított. Tehát a Wireless-ben van egy DAC ami ehhez kell. No ennek DAC-nak a minősége itt a legnagyobb kérdés. (Sorry, ha valamit félretoltam, de nekem ez jött le eddig). Az pedig pl. akár egy 30K-s ilyen Wireless fülesben is erősen kétséges lehet...

[ Szerkesztve ]


Csandi
(őstag)

Jaa okés :D Ha audiofil/hangmérnök szintű fejes kell, nyilván nem gamer fejesekben gondolkozik az ember, azok vezetékesek, ilyen szempontból roszabb a wireless, az tény. De átlag felhasználásra (spotify/youtube zene, gaming) azokra tökéletesek ezek a wireless gamerek. A Steelseries Arctis Pro Wireless lehet egy kakukktojás (1 évig egy ilyet használtam) mert annak egy elég komoly saját DAC-a van, EQ-val és minden egyéb finomsággal. Igaz, annyiba is kerül.

[ Szerkesztve ]


SunMount3r
(nagyúr)
Blog

Mondjuk ezek alapján Gaming-re azért mehetnek ezek a Wireless-ek, komoly zenélésre meg marad a vezetékes. A Best Buy pedig, ha mind 2-tőt tudja(tudná), mondjuk pont egy Taskar Pro 80-as alappal minimum.

[ Szerkesztve ]


lo_jo
(senior tag)

Én úgy tudtam, hogy a Cloud II is Pro 80, csak nem sima jack, hanem a kábelen lévő DAC és az ezzel járó USB az “extra” a simához képest.


Ctrl+Alt~Del
(senior tag)

Kar a 2.4 GHz-ert


MeszesKPT
(őstag)

Melyik ennek a fülesnek a 7.1 virtuális térhangzás nélküli változata?


SunMount3r
(nagyúr)
Blog

fülesnek->"fejesnek".


Csandi
(őstag)

Önmaga. Ki lehet kapcsolni.


#16939776
(nagyúr)
Blog

Ha már csak abból indulsz ki, hogy korlátozott a tápfeszültség, és minden komponens arra van kihegyezve, hogy ez minél később fogyjon el. Másrészt az elektronika és az akku abba az üregbe van beépítve amiben a driver bele dolgozik, illetve ezen alkatrészek által felemésztett térfogat, így az üreg mérete, alakja sem egyezik meg a jobb és bal oldalon.
Szóval a hangminőségben több ponton is kompromisszumot kell hogy kössenek azért, hogy jól hordozható lehessen. Persze ez is bőven kielégítő lehet használat közben, mert úgy is játékra/mozgóképre koncentrálsz, vagy mozogsz valamerre éppen a szobában, nem pedig relaxált idegállapotban a zenére figyelsz.

[ Szerkesztve ]


SunMount3r
(nagyúr)
Blog

Ja igen így komplikáltabb. Akkor a legjobb, ha az ember külön-külön vesz játékra és zenére is.

(PC-vel, de azon is TV-n játszok, így kiesne a kábeles. Mondjuk annyira nem létszükség, de néha jól jön, ha van egy a (panel)háznál.)


#72042496
(félisten)

Számomra a Sennheiser RS 185 teljesen megfelelt. Az főleg szimpatikus benne, hogy mindét oldal egy AAA akkuról megy, az állvány pedig egyben a töltő is. Az RS 175-öt is szeretem, a nagy füleimnek kényelmesebb, de elég "döngetős" a hangja. (A 185 a 175 párnáival éppúgy kényelmes volt, de a hangját ez elrontotta.)

Ezek persze nem headsetek, mert mikrofon nincs bennük. De konferenciahívásokhoz tökéletesen bevált a webkamerába épített (Logitech C922), másra nekem nem is kell. Kár azért, hogy hasonló konstrukcióval alig létezik fejhallgató.

[ Szerkesztve ]


Ctrl+Alt~Del
(senior tag)

En ugy veszem eszre, hogy a füles az egyik legszubjektivebb kiegészítő, itt szór a legjobban, hogy kinek mi jon be.


Bennyboy
(őstag)

Mi a baj a 2.4 GHz-el? Érdemes lehet erre a fülesre várni?
most a vezetékes változatát használom és elégedett vagyok vele de tervezek vezetékmentesre váltani

[ Szerkesztve ]


Alchemist
(addikt)

Mi a baj a 2.4 GHz-el?

A legtöbb rádiós protokol ezt a sávot használja. Lehet imádkozni, hogy ne legyen interferencia.


- = Zk = -
(félisten)
Blog

mindegy, már megvettem az az ASUS Strix Soar-t :DDD


cskamacska
(addikt)
Blog

"Akkor a legjobb, ha az ember külön-külön vesz játékra és zenére is."

Ebben én nem hiszek. Egy jobb, "zenére való" füles játékra is jobb lesz. Pl Post Scriptumban, Battlefieldben elég jók a hangok, a mély öblös dörrenéseket, lövedékek csattogását, harckocsik csikorgását a jobb füles jobban át tudja adni, nem mellesleg a térérzet is jobban átjöhet, pontosabban be tudod lőni hol az ellenség.

Két füles árát összeadva pedig egy darab még jobb fog kijönni. :K

- = Zk = -: Nem gond, majd el is adod. ;] Utóbbi években az Asus a meghajtókkal nem foglalkozik, hangkártyákat már egyáltalán nem vennék tőlük. Ha boltból vetted akkor külön részvétem. :(


Fecko_78
(tag)

Elsősorban egy jó hangkártya kell. Azt úgy állítod be, hogy akarod. Sokan nem áldoznak rá, pedig elsősorban azon múlik, hogy mit hallasz meg.
Nekem teljesen különbözik a Tiamat, meg a Cloud Alpha hangzása egyforma beállításokkal.


- = Zk = -
(félisten)
Blog

neeem, jófogás :C
filóztam mi legyen.... végülis a Xonar-ral is jó sokáig elhúztam :))


HELLAFLUSH
(őstag)

Nekem Cloud Alphám van már kb fél éve, és már eltört a merevítés a fejpántban és a jobb oldali füles része is szorul..:U és új korában is könnyen elállítódik a magasság állítása, most meg minden felvételnél rá kell nézni, hogy egyforma magasságra van-e beállítva mert levételkor tuti elállítódik.
de a LEGBOSSZANTÓBB, hogy garanciában nem javítják meg a fejpántot! :(((
(nem volt dobálva, kizárólag csak PC-n használom online játékokhoz, még headset tartót is vettem az asztalra anno..)
Az biztos, hogy ilyen vackokat többet nem fogok venni...nem is értem miért vannak úgy hypeolva.
Legközelebb Beyerdynamic vagy Audio-technica valamelyikét fogom választani mert ez így elég gáz..


Csandi
(őstag)

Attól, hogy 1 elromlott még nem lesz vacak. Nem egy ismerősöm van akik Cloud 2-vel nyomják évek óta és a párna kopásán kívül nincs baja. Hugomnak egy Alpha S-e van 1 éve kb, ugyanolyan mint újkorában.


HELLAFLUSH
(őstag)

hiába próbálsz meggyőzni...nekem ennyi pont elég, hogy többet ne vegyek HyperX-et.


cskamacska
(addikt)
Blog

"Elsősorban egy jó hangforrás kell."

Javítva. :D

A DSP-t domborító hangkártyák már a Vista/OpenAL/WASAPI/sound middleware vészkorszak óta (azaz bő 10-12 éve), már nettó nem csinálnak szinte semmit. Ehhez a hangkártyák is alkalmazkodtak, mert az olcsóbb Asus Strix Soar (Cmedia CM6632AX), meg a drága EVGA Nu (XMOS xCORE-200 USB) is USB-s chip PCIe-USB átalakítóval. :) Azaz simán ki lehetett volna őket csapni kompletten gépen kívülre, de a gyártóik nosztalgiázó kockákat, és gémereket akartak fogni vacsorára. ;] (akiknek USB DAC derogál mert az nem gémer, és Dolby Headphone, Dolby Digital Live, DTS Connect féle fel és leskálázás nem megy USB-n, nyilván :U )
Azt meg sem említem milyen képet vágtam mikor leesett nálam is, hogy a Creative SoundBaster FX kártyája a Realtek ALC898 codecjére épül. Hányszor felmerült az évtizedek alatt hogy "de legalább jobb mint az alaplapi", erre az alaplapi bepöccent, és hangkártyák után eredt. :DDD

[ Szerkesztve ]


Csandi
(őstag)

Igen ez az a hozzáállás amit egy szakmai oldalon nem értek. Mindenki tudja, hogy az ilyen termékek el tudnak romlani. Mégis 1 rossz tapasztalat miatt leírod a márkát, mikor a neten szinte csak jókat olvasni róla. Ettől függetlenül van sok márka ami ugyanúgy ajánlható, de egetrengető különbségek nincsenek közit, a Logi, a Razer, a Steelseries, a HyperX stb., egy árban levő termékei kb. ugyanazt is fogják nyújtani. De igen az évente eladott sokmillióból pont a tieddel volt baj, akkor szar, gagyi a márka :DDD És itt most nem a fejesről van szó elsősorban, hanem a gondolatmenet, hogy tudjuk, hogy a tech cuccok meg tudnak hibásodni, lehet rosszabb gyártás stb., mégis egy egész márkát leírsz egyetlen egy rossz tapasztalat miatt.


HELLAFLUSH
(őstag)

"Mégis 1 rossz tapasztalat miatt leírod a márkát, mikor a neten szinte csak jókat olvasni róla"
-még is milyen gyártó az aki nem akar javítani egy hibás terméket ami még garanciás?! :W

"De igen az évente eladott sokmillióból pont a tieddel volt baj, akkor szar, gagyi a márka."
-akkor javaslom, hogy nézz fel redditre mert bizony van velük probléma.. :U

Amúgy meg ez kb olyan mintha azt akarnád bemesélni nekem, hogy a francia autók a legjobbak.;]

na de én nem vitatkozok tovább, mert mint fentebb is írtam: nekem ennyi pont elég, hogy ne vegyek többet HyperX-et.


Fecko_78
(tag)

Nem tudom, hogy mi a baj az USB DAC-al. Adatátviteli sebesség megvan a pci csatlakozón keresztül és csökken a késleltetési idő. Egy 3 dolláros alaplapi zajkeltőt nem hasonlítanék egy 200 dolláros kártyához. Azon található egy-két extra alkatrész a megfelelő hangminőség eléréséhez. Ess Sabre 32 Pci interface-t használ.

[ Szerkesztve ]


Wolverine
(félisten)
Blog

A garancia sosem vonatkozik mindenre. Ha be tudod bizonyítani, hogy gyártási hiba miatt tört el (értsd gyenge anyagból csinálták), annak tudtommal garisnak kell lennie. Ha nem, akkor a gyártó nyugodtan mondhatja, hogy eldobtad, ugráltál rajta stb. - és a nem rendeltetésszerű használatból eredő fizikai sérülés nem garanciális semmiben a hűtőgéptől a processzorig.

Plusz ha benézel a hifis fejes topicba, akkor hamar lehűtenek a Beyerek minőségével kapcsolatban :P


bencze
(senior tag)

Ha valakinek kifejezetten vezeték nélküli kell arra biztos jó, de amióta megvan a k712-m egyszer tettem fel a cloud alphát, csodálkozni, hogy mennyire dobozhangja van...


bunfi
(őstag)
Blog

Nem meglepő, hiszen closed vs. semi-open; 35k vs. 90k és gamerheadset vs. stúdiómonitor.


Fecko_78
(tag)

A Beyerdynamical csak óvatosan! Az Audiotechnika túl van árazva szerintem.
Sennheisert is csak a neve miatt veszik, aztán meg jön a koppanás.
Gamingról van szó. Szerencsére lehetőségem van sokféle típust kipróbálni.
Szerintem nézelődj a neten (youtube videók, tesztekből többfélét is olvass el)
Csak egy példa: van, amelyiknek a hangminősége kiváló, de nyikorognak a műanyagok használat közben. Sok sikert!


L3zl13
(nagyúr)

1 éven belül nem is neki kell bizonyítania, hanem a forgalmazónak, hogy nem gyártási hiba.
És mégcsak nem is saját "szakértői" véleménnyel, hanem független szakvélemény kell, ha jól tudom.

üzenetek