üzenetek

hozzászólások


Carlos Padre
(veterán)

"nem lettek megfelelően értelmezve a tények, illetve a törvényeket nem jól alkalmazták."

Ez de szép Trumpos hablaty :C


Tetsuo
(aktív tag)

Vagy Hillarys. Ugyanaz.


berVi
(senior tag)

Nagyon helyes. QuickCharge, aptX, tuzre mindkettovel. Vannak helyettuk jobb nyilt, ingyenes szabvanyok (USB-PD, Opus), ezeknek a fizetos szaroknak pedig ideje eltakarodnia a sullyesztoben. Vegleg.

[ Szerkesztve ]


Navaze 2
(tag)

Az Opus nem kicsivel eszik többet, az olyan nagyon nem jó.


Akula
(őstag)

Végre egy jó hír!


Kékes525
(félisten)

A kettő azért egész más lapra tartozik.


Navaze 2
(tag)

Én sem fogadnám el. Ez is egy világ vicc. Ha vagyok mint gyártó, velem szerződőfél, a szerződéskötéskor, ha máshonnan nem a szerződésből tudomást szerez arról mit vesz és mennyiért. Akinek nem tetszik a kínálat vagy az ár menyjen a Samsunghoz, vagy Huaweihez. A magas árral és a szabályozott csomagokkal maximum a saját vevőim számát csökkentem. Ez majdnem pontosan olyan mint egy ujautó vásárlás, a, alapszériában is benne van egy alap felszereltség. Ha tetszik az eletromos ablak ha nem, nem kezdek ell magyarázni vásárláskor hogy a tekerős olcsóbb lenne. Kereskedelmi szempontból legalább is.

Ok. Engednék, de minden tölem vásárló gyártó tüntesse fel a Qualcomm nevet a telefon hátlapján és az azon bellül megtaláható terméket, nem lekaparható módon. :D

[ Szerkesztve ]


Tetsuo
(aktív tag)

Ugyanaz még a főnökük is. Ugyanazt hajtanák végre, csak más a stílusuk, retorikájuk.

[ Szerkesztve ]


Kékes525
(félisten)

Miről beszélsz, te tudod? :( :U


Tetsuo
(aktív tag)

Úgy látszik te vagy nagyon eltévedve. Netalán még a demokráciában is hiszel? :Y

[ Szerkesztve ]


Kékes525
(félisten)

"Netalán még a demokráciában is hiszel?"

Inkább, mint a diktatúrában.

[ Szerkesztve ]


Tetsuo
(aktív tag)

Demokrácia alapvetően nem működhet soha, sehol. Amit annak hívnak, az átverés. Egy diktatúra igen, működhet.


berVi
(senior tag)

Kerek linket a meresekrol, mert en ennek pont az ellenkezojet lattam.


#33253120
(addikt)

Halkan súgom meg, hogy a Samsungok pont emiatt a licenc miatt az USA-ban nem saját hanem Qualcomm procival vannak szerelve. Az EU-s, és az USA "Galaxy S akárhanyas" telefon gyakorlatilag két külön termék régóta.


#33253120
(addikt)

Demokrácia....
Ez az a szó, amit majdnem mindenki félreért? ;]


Navaze 2
(tag)

Tudom, akkor valamelyik másikat tökmindegy a qualcomm nem egyeduralkodó ebben az iparágban de ha az is lenne akkor is vicc. Ez most éppen aktuális a saját lovunkat is tudjuk verni kampány, semmi több.


Navaze 2
(tag)

Nincs még senki nem csinált. Csak szimpla következtetések vannak. Én meg az ellenkezőjét.
:) Nagyon nem terjedt el.


berVi
(senior tag)

"Nincs még senki nem csinált."

De csinalt. Csak te nem tajekozodsz, hanem meggyozodesbol terjeszted a hulyeseget.

Opus as a A2DP codec

battery life were the same for ALL decoders (50+ hours). Even Wavpack "Extra High lossless compression" which is 2x more CPU intensive than Opus had just slightly less battery life (~ 5-10% ) on this not so efficient 28 nm chip. And even these difference disappears on a newer ARM chips (20, 14, 10nm). >2x-4x complexity of Opus would be just as efficient as any other codec on these chips.

Compressing Lossless to Lossy - Codec Recommendations ?

Complexity doesn't matter anymore these days. MP3, AAC, Musepack, Vorbis or whatever, your device will still consume considerably more power for display, wi-fi/LTE modem, background applicacionts, OS stuff, DAC and AMP themselves. Musepack can be 1000% more power efficient than HE-AAC however it doesn't translate in a better battery usage in real life.

"Csak szimpla következtetések vannak."

Csak szimpla teves kovetkezteteseid vannak.

":) Nagyon nem terjedt el."

Nem terjedt el. Ahogy az USB-PD sem. Meghozza a Qualcomm aldasos munkajanak koszonhetoen. Pont errol szol a hir.


Navaze 2
(tag)

Ezt olvastam én is de.... :) Gyakorlatilag az Opus professzionálisabb, 2012 óta semmi nem történt vele pedig ingyenes ennek oka van. Bár mire bekerül egy nagyobb cég eszközébe már nem lesz az. Az Aptx-et nem a Qualcomm találta fel, 2015 óta használják illetve be építve csak utána lett nem tudom mikor és azt, hogy mibe. Személyeskedésnek sok értelme nincs :) ha valaki ki tud minket segíteni annak örülnék. Engem nem győzött meg az irás Opus vs Aptx fogyasztás ügyben. De sok másik sem.


Kékes525
(félisten)

Akkor is igaz, amit írtál, ha komolyan veszem, mert nincs tökéletes demokrácia, mint ahogy diktatúra sem.


Vesa
(veterán)

Ha az ügy az Intelről szólna, már rég főcím lenne belőle, kiemelve, hogy ezzel szemben az AMD csupa angyallal üzemel! :D


Vesa
(veterán)

Akkor sok sikert É. Koreában, szabad az út! Majd írd meg, mennyire működött!


Tetsuo
(aktív tag)

:U Egy diktatúra működhet. =/= Minden diktatúra működik.

[ Szerkesztve ]


opr
(veterán)

Tok nyugodtan lehet hozni peldakat jol mukodo diktaturakra. Lehetoleg olyat, ahol hasonlo modon egy nyilvanos forumon leirod, hogy jobb lenne a demokracia, es ebbol semmi bajod nincs.


Vesa
(veterán)

Eleve mit értesz működés alatt? A diktatúrát pártolók csak addig szeretik, amíg nem éltek benne. Vagy ha élnek benne, akkor addig, amíg nem őket tapossa el a rendszer. Így megy ez. Te még kénylemesen, egy -még úgy, ahogy-, demokratikus országból alkothatsz szabadon véleményt, másoknak már ennyi sem adatik meg...jellemzően diktatúrán belülről.


Tetsuo
(aktív tag)

Én konkrétan feudális királyságra gondolok arisztokráciával, de nem feltétlenül kellene diktatúra, optimálisan működhet egy kasztrendszer is, teokráciával. (Mint a történelemben évezredekig sok helyen.) Persze csak elméletben, mert már nem lehet visszacsinálni semmit. A szakadék felé rohan a világ, nincs visszaút.
A demokrácia pedig SOHA és sehol nem valósult meg, elvi képtelenség is lenne.
Az áhított szabadság valójában szabadosság és lelkileg nagyobb béklyó, mint a társadalmi és pozíciónak való megfelelés.


opr
(veterán)

Es a konkret pelda, ahol ez tenyleg jol mukodott? Mindenkinek, nem csak az arisztokracianak, es ugyan kicsi, de az egyszeri parasztnak is volt eselye kitorni?


Tetsuo
(aktív tag)

Minél több ember kezében van a hatalom, annál fragmentáltabb és működésképtelenebb egy társadalom. Kell egy erős központ, ami irányít. A hierarchia pedig a rendet biztosítja minden szinten. Ezzel vissza lehet élni, igen, de lehet jól is szolgálni. Hírhedtek azok a királyok, fejedelmek vagy akár fűurak, akik visszaéltek hatalmukkal és rosszra használták azt, de eredetileg ezek az ősi formációk meritokráciák voltak, hiszen mindenki a magának pontosan megfelelő pozícióban volt, amihez elsősorban nem jogok, hanem kötelességek tartoztak. Egy királynak alapesetben hatalmas kötelezettsége volt, amit kevesen tudtak volna elviselni helyette.
Az idők során ez egyre inkább megromlott, felhígult és modern korunkra összeomlott, elsősorban a felforgató eszmék hatására, mint humanizmus, racionalizmus stb. és ezek előszelei.


Tetsuo
(aktív tag)

A középkori európában egész jól működött. Az "egyszeri", akarod mondani egyszerű paraszt eleve nem is akart kitörni, de ha igen, volt rá lehetősége, ha megvolt a képessége, hogy bizonyítson pl. vitézként.
Csak a mai beteges, modern szabadosság miatt gondoljuk, hogy a parasztoknak nem volt jó akkoriban, mert "csak" parasztok voltak. Sokak számára paradicsomi élet volt az, ellentétben a balliberális történészek hazudozásaival.


Kolbi_30
(őstag)

Libiaban működött amig Amerika szét nem baszta. Iraq is működött amig Amerika szét nem baszta.
Venezuela szintén bár itt választás is volt, de Amerika itt is belépett...sok sok olajtermelő országba elhozta már a demokráciát...


SaGaIn
(senior tag)

Szerintem elő kéne venned, és még párszor átolvasni a középiskolás történelem könyveket mert igencsak félreértesz dolgokat...
"egyszerű paraszt eleve nem is akart kitörni" ez konkrétan nem igaz, akartak ők szabadok lenni de sajnos az egyház és törvények nem engedték... Dózsa féle parasztlázadás mond valamit?

"Csak a mai beteges, modern szabadosság miatt gondoljuk, hogy a parasztoknak nem volt jó akkoriban, mert "csak" parasztok voltak. Sokak számára paradicsomi élet volt az, ellentétben a balliberális történészek hazudozásaival." -ez konkrétan ordas nagy hazugság... és demagóg populizmus...
Nem értem, hogy engednek át valakit a töri értettségin aki ennyire buta, hogy ilyen elveket komolyan vall.

Ezért mondom mindenkinek hogy a Történelem a Fizika/Matek mellett a legfontosabb tantárgy, mert ha nem tanulod meg rendesen az ilyen emberek simán megvezetnek... " A történelem nem ismerete vagy meg nem értése egyenes úgy az történelmi hibák megismétléséhez"'

[ Szerkesztve ]


Kékes525
(félisten)

------törölhető------Bocs! :R

[ Szerkesztve ]


Tetsuo
(aktív tag)

Én a középkorról írtam és arról, hogy annak végére megromlott a rendszer, erre te példálózól egy annak végén/vagy az után történő eseménnyel. :U I. Mátyás reneszánsz mételye után össze is omlott a hagyományos rend hazánkban. Ennek isszuk ma is a levét - mondhatnánk.

link 1
link 2
link 3
link 4
link 5
link 6

A történelem mellet a fizika és a mamtematika is kedvenceim közé tartozik éppúgy, mint a filozófia és a teológia. Ez utóbbiak nélkül az előzőek puszta eltévelyedések a szcientizmus felé.


Vesa
(veterán)

Ejha! Igen nagy szerencse, hogy rajtad semmi nem múlik a világon! Egy harmadik VH.-ba simán belekerülne ez a tömény hülyeség, amit itt összehordtál! Minden személyeskedés nélkül, de ezek kb. középkori nézetek rendkívül károsak, szerencsére meghaladtuk már régen. A világ megismeréséhez egyedül a tudományon át vezet az út! A babonákon, a félelmeken és butaságon alapuló bizonyítatlan kitalált mesék ideje lejárt. Okoztak már épp elég bajt, sajnos még ma is.

Kolbi_30

Picit olvasgass még a témában, különös tekintettel az általad említett országok polgárinak véleményéről is!
Pl. Ilyen csodásan működött az a világ.

[ Szerkesztve ]


Tetsuo
(aktív tag)

Egyelőre eddig én hivatkoztam konkrét tudományra mondjuk veled ellentétben, aki inkább a személyt célozta meg. Olvasd el a linkeken lévő rövid írásokat és mondjuk cáfolj belőle valamit. Az lehet vitaalap, de a #34-es böfögés nem.


SaGaIn
(senior tag)

Már ne haragudj, de ezek a cikkek és a forrás oldalak messzebb nem is lehetnének a tudománytól. Légyszi linkelj valami tudományos körben elfogadott publikációt lehetőleg hozzáértő, történész kollegától. Addig nincs miről beszélni.


opr
(veterán)

Konkret tudomanyra VS blog.hu, kuruc.info, mult-kor.hu, hetek.hu. Ezt ugye Te se gondoltad komolyan? :U


Tetsuo
(aktív tag)

Ezek történelmi kutatások eredményeinek összesítése, hiszen konkrétan ezt a témát, hogy "valóban sötét volt-e a középkor" senki nem kutatta. Utána lehet járni adott mitikus állításoknak (neked: hoax), mint pl. Galilei ítélete, inkvizíciós eljárások stb. Ezen dokumentumok akár levéltárakban is elérhetők.
Mindenesetre az tény, hogy az adott dolgokat mindenféle bizonyító forrás nélkül tényként prezentálják a mai napig sok általános iskolában és részint gimnáziumokban. Több verziót is láttam adott történelemkönyvekből, melyek több ponton hibásak, illetve politikai ideológia mentén (liberalizmus) oktat.
A komolyabb szakkönyvek pedig mind cáfolják az említett mítoszokat, csak az általános oktatásban maradt a zanzás, tudománytalan összeállítás, a modernista történelemhamisítás eredményeként.
Ha a konkrét témára rákeresünk, például az inkvizícióra, éppen a historikus kutatások cáfolják meg az adott mítoszt. A "kuruc.infón" több történész és történelemtanár publikál, a "múlt-kor" pedig egy szakfolyóirat. Ez utóbbi pedig még azzal sem gyanusítható, hogy konzervatív beállítottságú lenne, pláne tradicionalista.
Érdemes egyéb történelemkönyveket is olvasni, és nem leragadni a gimnáziuminál sőt, újabbn már több említett mítoszt is elvetnek.
Sajnos jelenleg könyveket nem tudok ajánlani - bár kétlem, hogy ezért meg is vennéd azokat -, nem otthjon vagyok.
Addig is egy történész előadásai a témában:
Link 1
Link 2

Az előző hozzszólásom linkelt írásai bármely állítása "cáfolható lenne", ha lenne bizonyíték ellene, de nincs.
Előfordult már, hogy egy történelemtanár nem csak ellentmondani, hanem valóban bizonyítani akarta Szász Péter történész állításai hamisságát, nem sikerült, valószínűleg azóta is a levéltárakat bújja.
Ha az ember önmagával őszinte, úgy olvas historikus könyveket és szépirodalmat, idővel ráeszmél, hogy modern korunk tudománya a legnagyobb hazugság.


SaGaIn
(senior tag)

Ezeket a "mítoszokat" úgy vetik el, hogy eleve prekonceptióik vannak és csak az ő elméleteiket alátámasztani látszó forrásokat veszik alapul (pont mint az oltásellenesek) A másik több 10x nagyságrendben meglévő forrást utalást logikai összefüggést meg hiteltelenítik mert nem támasztja alá a elképzeléseiket.

Arról a Szász Péterről beszélünk akin akkora keresztény szemüveg van, hogy még az invizíciót és boszorkány égetéseket is tagadja? Számomra ő nem szaktekintély bocs. És főleg nem hiteles ilyen témában.
Kb mint ha Stálin vagy Lenin írásait olvasnád a demokrácia káros hatásairól...

Sajnos az inkvizíció megtörténte és egyéb "sötét középkori dolgok" mind megtörténtek csak népszerűbb tagadni valamit és összesküvést meg hazugságot kiáltani mint elfogadni és megtanulni a történelmet ami megtörtént. Sokan még Elvis halálát is cáfolják... mindenféle mendemondára utalva.
De látva hogy milyen honlapokról tájékozódsz és kiket fogasz el szaktekintélynek... akiket az egész szakmai társadalom bírál... nem csodálkozom hogy ilyen gondolataid támadnak...

A történelem meg nem értése és meg nem tanulása egyenes út a törtélmi hibák megismétléséhez...

(kereszteshadjáratok, dzsihád, inkvizíció, boszorkányégetések, kövezések, keresztre feszítések, holokauszt, Sztálini kivégzések még sorolhatnám...) ezek a dolgok mind mind megtörténtek csak sokaknak kényelmesebb a tagadás mint elfogadni és megérteni a múltat, hogy meg ne ismétlődhessenek a szörnyűségek... kényelmesebb azt mondani hit hű katolikusként, hogy ezek hazugságok mint belátni, hogy az egyház aminek tagjai vagyunk vérre és elnyomásra épült és nemritkán igen kegyetlen volt...

De inenntől befejeztem a vitát mert nem meggyőzni akarlak, mert azt úgysem lehet... csak nézz körül máshol is ne csak tagadó elméletek körül mert ezek nagyon rossz irányba viszik a gondolkodást... písz


Tetsuo
(aktív tag)

Te miről beszélsz? :F Minden, a videóban elhangzott állítás tényeken alapul. Az egyik legfelkészültebb szakemberről, tudósról van szó. Éppen az ellenkező állítások azok, amik prekoncepciókon alapulnak, pl. bolsevik vagy egyéb haladár nézőpontból eredően.
Valamit nagyon félreértettél. Senki nem tagadja az inkvizíciót, csupán a vele kapcsolatos "városi legendákat" és barokkos túlzásokat tisztázta - többek között - Szász Péter.
Szerinted Szász Péter mint történész nem olvasta az akadémikus történelmet? Vagy mondjuk én, aki éppen a tanultak mélyebb megismerése miatt vettem észre a felszínes csúsztatásokat?
Én történészektől idéztem, te senkitől, csak vádaskodsz. Ezek után úgy tűnik, neked kellene olvasnod tudományos könyveket végre ahhoz, hogy túllépj az általános iskolás, progresszionista agymosáson és ráláss kicsit a valóságra.

Ugyancsak egy történészt idéznék:

"Aczél György legjobb emberei, Ormos Mária, Berend T. Iván, Ránki György és tanítványaik tartották megszállásuk alatt az MTA-t, ma pedig az ő szellemi utódaik határozzák meg a történetkutatást.
Az MTA bolsevik világának képviselői átmentették magukat. Minden kommunista akadémikus maradt, s fölvették maguk közé azokat a tanítványaikat, akik korábban az ő szellemi holdudvarukba kerültek. Az 1990-es évek elején, kormányzati nyomásra, fölvették Győrffy Györgyöt és Benda Kálmánt maguk közé. Én éppen e két kiváló embertől ismerem a tényleges akadémiai viszonyokat; már a nyolcvanas évek elejétől jártam hozzájuk s Kemény G. Gáborhoz. Az ottani rendszerváltást csak paródiaként tudjuk leírni:
a kommunisták 1990-ben egy reggel fölébredtek, s liberálisnak érezték magukat, tehát megoldódott a probléma. Az MTA társadalomtudományi részlegeit azóta a nemzetközi baloldal e két irányzatához: a szocializmushoz és a liberalizmushoz tartozó akadémikusok és intézeti kutatók határozzák meg.
Konzervatív-keresztény tudósok csak igen ritkán, az utóbbi években már egyáltalán nem válhatnak akadémikussá."
Forrás:link.
.

[ Szerkesztve ]

üzenetek