üzenetek

hozzászólások


Jim-X
(őstag)

Eléggé optimista becslés, én már annak is örülnék ha a 2020-as évek közepére ismét embert tudnánk juttatni a Holdra.

Ki van csukva... :O Csak viszi a penzt...

Pedig jo lenne elo egyenesben Holdra lepo embert latni FHD-ben :DDD :Y


oriic
(HÁZIGAZDA)
Blog

FHD a mai vilagban? Minimum 4k vagy 8k. :DDD

Cikkhez: koszi, szokasos minoseg.


BatchMan
(senior tag)

Valahogy nem érzem értelmét az űrugrásnak, zero-g repülésre sokkal olcsóbban és biztonságosabban is be lehet fizetni. A pár perces látvány megér ennyit?

Érdekes a szojuz mérete a sorban. Sokkal kisebb, mint a többiek, mégis eredményben nem nagyon marad el a többiektől. Amolyan farokméregetésnek érzem ezt a mérethasonlítgatást, és szerintem nem a méret lényeg itt sem, hanem a teljesítmény.


Teréz Atya
(senior tag)

A warp meghajtas (urhajo elott osszenyomjuk a teret, mogotte kitagitjuk) elmeletben lehetseges, es nagyon ugy nez ki h a gyakrolatban is. Persze, idovel meglatjuk, ugyanis nem egy vilagmegvalto technologia csuszott el egy bananhejon, vagy fejlesztik lassan mar annyi ideje, h a Duke Nukem Forever is csak csettintene.


ivana
(Ármester)
Blog

Szerintem nem, embert a Marsra már most is tudnánk küldeni, csak pénz kellene hozzá. Az 500 év meg nagyon sok idő, Gondolj bele mi minden történt az elmúlt 500 évben, és ebből főleg az elmúlt 100-ban.


Jim-X
(őstag)

Hat ez az! A penz :(

Lehet a kovetkezo ipari forradalom valami alternativ nagy mennyisegu energiaforras feltalalasa lesz. Csak ahogy ezt mar elottem is irtak, zsakutca... A csilagkozi utazashoz lepkefing... :O

(#22) orichalcos :Ok legyen 4k, de en a FHD minoseggel is kiegyeznek :B ;]

[ Szerkesztve ]


kenwood
(veterán)
Blog

En ugy tudom, hogy a terhajtomu ott tart,hogy valaki kitalalta,milyen jo lenne.
Kb. odaig jutottak el, hogy elkepzeltek,miylen lenne mukodes kozben,de a konkret megvalositasan senki nem dolgozik,az alapjai sincsenek lefektetve.


Jester01
(veterán)
Blog

Az amerikai kongresszus most szavazott meg vagy 20 milliárd dollárt Mars utazásra ha jól hallottam ;)

Cifu: érdekes írás, köszönöm :R


Mister_X
(nagyúr)
Blog

Hidd el, ha már csak a fénysebesség felével tudunk utazni, kinyílik előttünk a galaxis kis léptékekben - lehet, hogy 8-10 év lesz kedzetekben az utazás két rendszer között, de már azzal is el lehet indulni.


kenwood
(veterán)
Blog

Es mi a pontos cel ?
Megint elsutnek 1-2 lozungot,golfoznak,aztan hazajonnek ?


consono
(nagyúr)

Ha jól emlékszem az alapjai le vannak fektetve az Alcubiere warp drivenak, csak az energetikai problémákat nem tudják áthidalni.

Jó volt a cikk, bármennyire is lassan, de azért van haladás. A Space X meg nem is annyira kis lépésekkel halad :)


Cifu
(nagyúr)
Blog

BatchMan: Valahogy nem érzem értelmét az űrugrásnak, zero-g repülésre sokkal olcsóbban és biztonságosabban is be lehet fizetni. A pár perces látvány megér ennyit?

Azért a látvány nem lehet utolsó. A Blue Origin is azzal promózza magát, hogy a legnagyobb ablakok náluk vannak. :)

Hogy van-e értelme? Ha olcsó lenne a Föld körüli pályára állás, akkor értelemszerűen semmi értelme nem lenne. De drága, így ha valaki szeretne egy pillantást vetni a bolygónkra a világűrben, az legolcsóbban így teheti meg.

A másik oldalról, ahogy az X-Prize is szánta, az űrugrás jó technikai gyakorlás, hogy a hajtóművek, létfenntartás, navigáció, irányító rendszerek, biztonsági rendszerek, stb. terén tapasztalatot szerezzenek a cégek, hogy később, a világűrbe való kijutáskor ezt már felhasználhassák.

...és itt jön a csavar. Mert a SpaceX például simán kihagyta az űrugrást a lépcsőfokok közül, a mérnökeit pedig az elején egyszerűen olyan cégektől csábította el, ahol valódi űrrakétákat építenek, például a TWR-től szerezte meg Tom Mueller-t, aki a fő hajtóműtervező mérnök a mai napig a SpaceX-nél.

Eredmény? Ha úgy nézzük, abból a pénzből, amiből a Virgin Galactic eljutott a VSS Unity-ig (és még mindig nem tudjuk, pontosan milyen hajtóművel is fogja elérni azt a bizonyos 100km-es magasságot), annyiból a SpaceX megépítette a Falcon 1-et és a 9-et.

Vagyis a végén a kérdésedre a válasz az, hogy valójában a tények azt mutatják, hogy valóban nem érdemes az űrugrással szórakozni...

Sokkal kisebb, mint a többiek, mégis eredményben nem nagyon marad el a többiektől

A Szojuz sokkal kisebb teljesítményű is, mint a többi. A Szojuz-2-1 max. 8.2 tonnát képes LEO pályára feljuttatni. A Falcon 9 FT ha nem kell az első fokozatot visszaszerezni, akár 22 tonnát is...

Jester01: Az amerikai kongresszus most szavazott meg vagy 20 milliárd dollárt Mars utazásra ha jól hallottam

Nem, a NASA 2017-es költségvetését szavazta meg, 19,5 milliárd dollárt. Meg kitűzték, hogy a NASA célja az ember Marsra juttatása legyen az elkövetkezendő 25 éven belül (vagyis 2041 előtt). Ehhez külön komolyabb plusz költséget nem biztosítanak, tehát máshonnan kell elvenni (lásd még: ISS utód nélkül).

Amúgy a 19,5 milliárd dollár összegszerűen soknak tűnik, valójában reálértéken csökken a támogatás mértéke. Az FY2017-es költségvetés az Egyesült Államoknak a mostani tervek szerint ~4200 milliárd USD lesz, ebből fog 19,5 milliárdot kikanyarítani a NASA. Ami ~0,48%. Ez egy új "all time low" rekord, leszámítva a megalapítása utáni első két évet. Viszonyítás képen a mindenkori csúcs ugye az 1966-os 4,41% volt, majd szépen lezuhant fokozatosan 0,75% körülire (1986), az 1990-es évek elejére megint felszökött 1% körülire (STS-MiR, HST programok, illetve az ISS program elindítása), 2000-ben újra már csak 0,75%, 2010-ben már csak 0,52%.

Erről valahogy nem írnak túl sokat még a szakmai oldalak sem...


KAMELOT
(titán)

Tudod ez mind szép és jó! Csak van itt az elején két probléma!
1. Az emberek a földön lévő dolgok talán 10%-át ha ismerik!
2. Máig még nem fejtette meg senki, hogyan tudták a piramisokat cca. 7000 évvel ezelőtt mérnöki centiméternyi pontossággal megépíteni!
.....többit nem is sorolom!
Felesleges a úrkutatásba milliárdokat ölni, nagyon semmivel nem jutunk előrébb.


Jim-X
(őstag)

Ne mar... :Y :W


Mister_X
(nagyúr)
Blog


Cifu
(nagyúr)
Blog

1. Az emberek a földön lévő dolgok talán 10%-át ha ismerik!

Nos az űrkutatás elég komolyan segít abban, hogy jobban megismerjük és megértsük a bolygónkat, és jobban boldoguljunk rajta.

Csak pár dolog, így hirtelen:

-Meterológiai műholdak, és az általuk nyújtott sokkal pontosabb kép az időjárásról.
-Képalkotó műholdak, amivel lehetővé válik az, hogy a maps.google.hu-n így lásd a Földet.
-Navigációs műholdak, amelyek a szabad ég alatt bárhol képesek a három dimenziós helyzetedet megadni méteres pontossággal.
-Kommunikációs műholdak, amelyek segítségével a Föld bármely pontján bárkit elérhetsz, az Antarktisztól a Góbi sivatagig.
-Tudományos műholdak, amelyek nélkül nem tudnánk a napszélről, a Van Allen-övezetről, nem lenne pontos mágneses térképünk, és így tovább.

Szóval az űrkutatás nélkül a földön lévő dolgokat sem ismernénk úgy, ahogy azt most ismerjük.

2. Máig még nem fejtette meg senki, hogyan tudták a piramisokat cca. 7000 évvel ezelőtt mérnöki centiméternyi pontossággal megépíteni!

Helyesbítenék: több elmélet is van, ami alapján meg lehetett építeni, viszont nem tudjuk, hogy ezek közül melyik áll a legközelebb a valósághoz.

[ Szerkesztve ]


Youri
(veterán)

Es ettol kulonben sem lesz olcsobb a kenyer


KAMELOT
(titán)

Elmélet nem a megoldást mutatja.
Kérdem tőled!
50 tonnás köveket honnét szereztek és hogy vitték fel a többi emeletre?
Majd ezután, hogyan és kik és mennyi ideig ásták ki a járatokat a belsejébe?
Hogy hogy nem dőlt össze?
Mennyi évig építették?
Ha annyira nagy agyak ezek miért nem próbálnak megépíteni egyet...daruk vannak?!?! :)
Ugye mennyi kérdés van?

Amúgy itt kimondottan az űrütazásra utaltam nem a műholdakra.....azok jó dolgok!


Teréz Atya
(senior tag)

Mert kogulat reszelni, talan meg egy fokkal ertelmetlenebb, mint ket majmot kiloni a holdra golfozni.


Kalandor
(HÁZIGAZDA)
Blog

50 tonnás köveket honnét szereztek és hogy vitték fel a többi emeletre?
Logikailag:
1, lehetőség: az emberek megcsinálták valamely általunk kitalált elmélettel (rámpák, hajók, görgők, stb.). Nekünk mindegy mivel csinálták, maximum érdekesség, mi már meg tudjuk építeni darukkal is, tehát kutathatjuk az űrt.
2. lehetőség: az emberek nem tudták megcsinálni, mert nem voltak képesek rá, tehát az űrlények építették. Ez esetben meg naná hogy az űrt kutassuk.

üzenetek