üzenetek

hozzászólások


#72042496
(félisten)

Az se, sőt, egy olyan tévéről se tudok, amelyik képes erre.

Az LG OLED-ek 1080p@120-at fogadnak maximum, a Samsung Q9FN-ről tudom, hogy az 1440p@120-at is. Talán a Q900R. De szerintem az is megáll 1440p@120-nál.

(Ha valakiben felmerül, 4:2:2/4:2:0 chroma mellett elég lenne a HDMI 2.0 sávszélessége a 2160p@120-hoz.)

[ Szerkesztve ]


Locutus
(veterán)

Akkor nem értem, egy másik topikban ezzel ment az érvelés, hogy inputban tudják a 120Hz-et. Vagy tudják csak 4K-ban nem? Vagy milyen más input van HDMI-n kívül?


Cifu
(nagyúr)
Blog

A kézikönyvében csak 4K @ 50/60Hz van említve.


ziku
(csendes tag)

Ez tud megosztott hálózati mappából lejátszani? Gondolok itt windows share (smb protokoll) megosztásra.


sakal83
(addikt)

igen


icp1970
(senior tag)

Köszi a tesztet.


ziku
(csendes tag)

értem, köszi.


Depression
(veterán)
Blog

Ps4 topicban rengeteget olvastam, hogy a hdr lutri a tv-knél, és az olcsóbbakon rondább, mintha be sem lenne kapcsolva. Talán jó volna ezeket is tesztelni, és nem csak annyit írni, hogy a kontrasztarány jó lehet a számok alapján.


toronyhaz
(aktív tag)

Sziasztok. Lehet nem is kellene kérdeznem mert már benne is lehet a válasz.
De gondolom minden kijelző más és más. Mármint ugyan azon a modellen belül is. Gondolok itt a kalibrálásra.
Tegyük fel megveszem ezt a tv-t és ezekre az értékekre állítom akkor az nekem nem lesz megfelelő?


nyuszi123456
(aktív tag)

Lehet, hogy 0 a fekete fényerő, de ezt sajnos az oldal tesztjeiből nem tudhatjuk meg, mert ugyanúgy, lelkiismeretlenül oda írják a Samsunghoz is, hogy 0 a fekete fényerő, pedig az további megvilágítást kap oldalról vagy hátulról.

A Samsung kijelzők 7" felett soha, semmikor nem tudnak megjeleníteni fekete színt 0 fényerővel. Ez tudomásul kellene végre venni.

Már a tabletekkel elkezdődik a probléma.

Oldalsó fényforrással növelik a tabletek "Super AMOLED" jelentés nélküli márkajelzéssel ellátott kijelzőinek fényerejét. Ezek nem OLED kijelzők, hanem Edge-LED kijelzők. Azaz sima LED kijelzők plusz beépített fényforrás megvilágításával.

Ezért ezeknél a fekete fény értéke sohasem nulla. A Samsung QLED azt jelenti, hogy NEM OLED.

Átverés az AMOLED szó. Ha már üres márkanév, sokkal többet jelent a Bravia.

A tökéletesre sikerült Samsung S7, S8, S9 és Note kijelzők nem csupán Super AMOLED technológiájú kijelzők, mert a Super AMOLED nem technológia, hanem levédett márkajelzés, mely Edge-LED kijelzőt is jelenthet.
Ily módon ez a jól sikerült kijelző nincs beígérve más, nagyobb készülékeknél, csupán mert a Super AMOLED jelzés állna rajtuk.

A Samsung Tabpro S Windows 10 notebook bevallottan világít a "Super AMOLED" kijelzőn plusz fényforrással, az összes "Super AMOLED" Samsung tablet pedig bevallatlanul. Megvenni nem érdemes.

Kíváncsi leszek az új Samsung Windows 10 notebookra. Sajnos a "Super AMOLED" jelzés semmilyen információértékkel nem bír. Szomorú, hogy egyes igénytelen tesztek lelkiismeretlenül beírják a hamis információt, hogy fekete fényerő: nulla. Abszolút nincs így, és reflektorszerűen világít a tesztelők arcába az igazság.

Létezik olyan IPS kijelző, amely jobb minőségű, és kevésbé világít, mint a "Super AMOLED".

Egyelőre olyan korban élünk, amikor már létezik egy remek technológia a fekete háttérfelületek meg nem világítására, mégis megpróbálják hülyére venni vevőt. Érdekes módon a tévék esetében nagyobb a felháborodás, mint a tabletek esetében (még mindig sokan lehetnek, akik fehér háttéren dolgozva rontják a szemüket.) A "Super AMOLED" tarthatatlan, semmitmondó jelzése után a valódi OLED tévék is csak bizonyos feltételek együttállása esetén mutatnak 0 fényerejű fekete szint.

Szerencsénk van a Samsung S7-8-9 és Note mobilokkal. De félmilliós-másfél milliós tévén előadni egy hasonló problémát elég durva. Mondjuk ott legalább előcsalható a valódi fekete, míg a Samsung tableteken és notebookon eleve képtelen rá a kijelző.

_________________________________
A minőségi IPS kijelző létezik, de csak drága notebookokon láttam ilyet. A notebookcheck.com oldal mérései szerint egy-egy modellnél fordul elő kitűnő minőség. A Microsoft Surface Pro eleve félprofi képszerkesztésre is alkalmas, kitűnő minőségű kijelzővel érkezik. Létezik még egyetlen HP Pavilion (tehát nem az összes HP Pavilion), egyetlen Toshiba, néhány Acer és pár Dell notebook kiváló minőségű IPS kijelzővel.


Cifu
(nagyúr)
Blog

Lehet, hogy 0 a fekete fényerő, de ezt sajnos az oldal tesztjeiből nem tudhatjuk meg, mert ugyanúgy, lelkiismeretlenül oda írják a Samsunghoz is, hogy 0 a fekete fényerő, pedig az további megvilágítást kap oldalról vagy hátulról.

Csak úgy kiváncsiságból: melyik Samsung TV tesztnél írták a PH!-n oda, hogy 0 a fekete fényerő? :F


d.tiborz
(aktív tag)

S@c@-nak üzenem:
1. Nem elképzelhetetlen, ahogy a 4 havi sem
2. Nem olvastál figyelmesen
3. SKH


hombre[EU]
(veterán)

Drinking game: minden Super Amolednél dobj be egy felest


#72042496
(félisten)

Igen, az egyes készülékek közt is van szórás. Egyedileg kell kalibrálni őket, ha igazán színhű képet szeretnél. Irányadó adatok viszont vannak a neten. Itt a PH! cikkben is találsz, de én az RTINGS beállításait szoktam linkelni.

Nekem az RTINGS bevált. Külön jó, hogy az isf és Game képmódra, SDR-re és HDR-re is kitér. Ezeket külön-külön be kell állítani (kalibrálni), ha használod őket.

(#28) Depression: A Samsung KS8000 (7000:1 körüli VA panel) volt az első HDR-képes tévém. Nem volt rossz rajta a HDR, de nem tartottam olyan túl nagy számnak se. A C8 viszont brutális HDR-ben, egy más világ ez a tévé. (A panel a B8-ban és C8-ban ugyanaz.)

[ Szerkesztve ]


atok666
(őstag)

A kontrasztarany akkor is vegtelen ezeknel a teveknel, ha a max fenyero 0.001 cd/m2 lenne...

Atok

[ Szerkesztve ]


azbest
(félisten)
Blog

Az itthon is igen népszerű appok is ott figyelnek a kínálatban, tehát nem hiányzik a Netflix, az HBO GO, az Amazon Prime, a Spotify, hogy tényleg csak a legfontosabbakat említsük, és természetesen elindítható a YouTube, amely nagyon jól használható

Ezeknél van bennem némi kétely, hogy
- az amazon videó vajon a magyar fiókkal is működik-e. Persze lehet, hogy tévés appnál engedik az összes ország fiókját használni, már ha az app verzió ismeri azokat. De fire tv esetén az alexás változatok nem működnek másodrendű országok fiókjaival.
- a HBO GO itt a magyar/európai alkalmazást jelenti-e. Ez egyébként nem használható közvetlen hbo go regisztrációval, csak a szolgáltatón át kötött előfizetéses belépést támogatja. Persze esetenként ígérik a fejlesztését, de amilyen tempóban haladnak, lehet előbb válik a nap vörös óriássá és emészti el a földet. (Ahogy androidtv és xbox one esetén is haladnak)

[ Szerkesztve ]


-oli-
(aktív tag)

Pont egy éve vettem meg a B7-et kereken 600 ezer forintért. Sírjak az árról? Januárban már 500 volt - ennyit az év végi akciókról.

DE minden forintját megérte, imádom azóta is, hihetetlen élményt nyújt. 450 db babakék ezresét pedig AJÁNDÉK ( :W ) :C (Ja és nem lopom a pénzt)


Zolik
(senior tag)

Kötelező muszáj írnom valamit hiszti mert van másnak véleménye: pipa


Zolik
(senior tag)

Lehet, de akkor sem ez az átlag. Az hogy te megengedheted magadnak szép és jó, de nem teheti meg mindenki hogy fél millió Ft-ot kiadjon egy szórakozási eszközre.


Zolik
(senior tag)

Troll on:
Aki a NER-nek dolgozik...
Troll off

üzenetek