üzenetek

hozzászólások


kalanchoe
(senior tag)
Blog

:F


#10949376
(aktív tag)

aki nem fizet és használja mit nem értesz 3 hónap ingyen stb,csalva használják meg ólcson az iskolások akik adófizetői pénzből tanulnak de mikor végeznek vagy lelépnek külföldre vagy haszontalan végzettséggel nem adnak vissza semmit a társadalomnak


kalanchoe
(senior tag)
Blog

Nem értem, miért problémáznak ezen azonnal. Egyrészt, aki eddig Spotifyt használt, és nem jön be neki az Apple Music, az nem fog váltani. Ez a csomagajánlat annak lesz jó, aki már meglévő felhasználó, vagy érdeklődne több szolgáltatás után is, de soknak találja külön-külön az árukat. De akit eddig sem érdekelt, azt nagy eséllyel most sem fogja nagyon, és nem hiszem, hogy tömegesen fognak majd váltani Spotiról csakis emiatt.


evR
(aktív tag)
Blog

Ne rangatozzanak mar.. kuss a nevuk, csinaljanak valamit magukkal, ne mast ekezzenek... ezzel is csak az Almanak csiholnak reklamot.. lol brigad


kalanchoe
(senior tag)
Blog

Bocsánat, csak nehezen igazodok el a megfogalmazatlan katyvasz között. :B A 3 hónap ingyen egy lehetőség, amit a Spotify ad, ha akarsz, élhetsz vele, nem kötelező, és az sem, hogy utána előfizess. (mint a legtöbb próbaidős szolgáltatás esetében)
Annak, hogy a tanulók nagyobbik része az adófizetők pénzéből tanulnak, semmi köze nincs a Spotifyhez, ami egy különálló szolgáltatás. Az, hogy ki hova költözik tanulmányai befejezése után, megint egy más téma, valamint ez a saját döntésük, hogy hova költöznek, milyen munkát végeznek majd, stb. :)


#10949376
(aktív tag)

az a te szégyened hogy nem érted!
ha külföldre megy fizesse vissza tanulmánya árát az lenne korrekt.

[ Szerkesztve ]


kalanchoe
(senior tag)
Blog

Hát, rendben, bár ezek szerint én írok túlságosan helytelenül.
Meg van határozva egyébként, hogy egyetemen, ha államilag finanszírozott oktatásra mész, befejezed az egyetemet, és ki akarsz menni külföldre dolgozni, akkor vissza kell fizetni az oktatás árát, vagy le kell dolgoznia x évet a szakmában, és utána kimehet. Ezt, hogy hogyan működik, pontosan nem is tudom, és nem is tartozik a topik témájába, így részemről lezárnám az erről való eszmecserét. :))


#10949376
(aktív tag)

aha megint a helyezsirás ,mert mást nem tudsz kitalálni,abból csak hiszti volt mikor azt akarták bevezetni,tanulj a saját pénzeden ha külföldre mész vagy haszontalan a végzettség amit választasz ennyi!


janeszgol
(félisten)

Pont ezt írtam le a Fortnite-tal kapcsolatban, de kereken egy ember értette meg azt. Hogy mindenhol 8 dolcsi a virtuális pénz, de App Store-ban 10 dollár.
Itt ugyan ez a helyzet.

Monopólium Cook forog a raktárban, annyit emlegetik.


Giovan!
(addikt)

Playben hogy tudták nyolcért adni, mikor ott is 30% a fee? Ha ott meg tudták oldani ennyiért
is hogy nyereséges legyen, App Store-ban mi akadálya volt ennek?

Ez amúgy eléggé off topik itt...

[ Szerkesztve ]


Ezekiell
(veterán)

Ez téged láthatóan nem fenyeget, hogy feleslegesen legyen rád felsőoktatási pénz költve ;)


weberzolee
(aktív tag)

Az Apple One nem árukapcsolás, hanem szolgáltatás csomag. Mint a Tv + Internet + Telefon. Külön is előfizethetsz, de együtt olcsóbb.

Nem értem hol itt a probléma. Ha az Apple kitalálja, hogy holnaptól INGYEN ( :DD ) adja valamelyik szolgáltatását, amit más pénzért ad akkor visszaél a monopóliumával?


Ezekiell
(veterán)

Az Apple One nem árukapcsolás, hanem szolgáltatás csomag.

Ezt majd a versenyhivatal eldönti, lehet érvelni mindkettő mellett.


weberzolee
(aktív tag)

" Amennyiben két terméket (A és
B) csak együttesen lehet megvásárolni, akkor a csomagban történő értékesítés tiszta esetéről
(pure bundling - PB) beszélhetünk. Amennyiben a két termék külön-külön is megvásárolható
és emellett csomagban is kapható, akkor a csomagban történő értékesítés vegyes esetéről
(mixed bundling – MB) van szó. Árukapcsolás (tying – T) akkor történik, ha A terméket csak
B termékkel együtt lehet megvásárolni, viszont a B termék önállóan is kapható. "
Innen idéztem

Nem olvastam végig, a lényeg az elején le van írva. Tekintve hogy az Apple One csomag minden részére előfizethetsz külön-külön, nem nevezhetjük árukapcsolásnak.


Giovan!
(addikt)

Ennyit a rablókapitalizmus tombolása miatti kesergésről :D
Gondolom ezért is adott ki közleményt a Spoti, és nem ment egyből bíróságra.

De őket is meg lehet érteni, a szabadságharc tüzét folyamatosan táplálni kell :)

[ Szerkesztve ]


Ezekiell
(veterán)

Tankönyvileg ez remek, csak éppen a jog nem így működik. Pláne nem a US jog. A US jog a csomagértékesítést az árukapcsolás részeként kezeli, és az aktuális jogértelmezés szerint az árukapcsolás domináns hatása számos esetben a versenytársak kiszorítása, és hosszabb távon a fogyasztók megkárosítása lehet.

Éppen ezért van minden egyes ilyen helyzet minden oldalról nagyon-nagyon sok érvvel és elemzéssel megtámogatva pro-kontra. mivel az aktuális bírósági gyakorlat eseti hatásvizsgálatot igényel. Amennyiben a csomagban értékesített termékek esetén a csomag elsődleges hatásának/céljának azt határozzák meg, hogy kiszorítsa a versenytársakat az adott piacról, akkor azt törvénysértőnek minősítik.

Szóval azért óvatosan ezzel. Lehet csomagban értékesíteni termékeket, de nagyon pontos (ugyanakkor tágan értelmezett) határok között. Itt a kérdés, hogy az Apple ezzel a csomagjával csak megközelíti a határt, vagy át is lépi.

(#75) Giovan! már zajlik egy versenyjogi ügy az Apple ellen, ez annak a része lehet/lesz, ezért nem ment bíróságra a Spotify. Minek menne, amikor már ígyis zalik az eljárás.

[ Szerkesztve ]


ibenny
(senior tag)

Szomorú, hogy megint ez a téma, már kezd unalmassá válni..

Párhuzamosan van Apple Music és Spotify előfizetésem (utóbbi a család miatt, én már előbbi miatt nem használom), az AM lényegesen jobb szolgáltatás, mint a Spotify, pedig utóbbit is kedvelem. Hallhatóan jobb minőségű zene, szebb, átlátható felület (a Spotify-t nem is értem mi miért nem kapja már rendbe az app-ek megjelenését, leragadt egy több éves felületen, nem esik jól ránézni és kényelmetlen is). Minőségben kellene versenyezni, nem ilyeneken pattogni.
Időszerű lenne pl. bevezetni (mondjuk mindkét szolgáltatásnál) a hifi minőséget, erről feltűnően nagy a csend, pedig szükséges lenne.


Giovan!
(addikt)

Az investopedián is ez van:

Tying is an often illegal arrangement where, in order to buy one product, the consumer must also purchase another product that exists in a separate market.

Ha nincs kényszerítve a user, hogy mondjuk az iCloud miatt musicot is használjon, akkor nem kellene hátrányba kerülnie a konkurenciának. Legalábbis szerintem a csomag megléte önmagában nem korlátozza a versenyt.
Pusztán az hogy van együttes előfizetésre opció, még nem kéne hogy törvényellenes legyen.
Aztán közben lehet az. De miért nem perel akkor egyetlen érintett sem a hír hallatán?

De itt nem csak a Spotifyról van szó. Ez több cég bizniszét is érinti. Ott van pl. a Google vagy a Microsoft (a felhő miatt pl. mindketten érintettek, a Google a zene miatt is). Ők miért nem perelnek akkor, ha ez törvényellenes, és hátráltatja a versenyt?

Biztos hogy nem csak a Spotify akarja kelteni megint a hangulatot, áh, az nem lehet...

[ Szerkesztve ]


<Lacy85>
(addikt)
Blog

Nálam is ez a kombó van és marad is. :K


Ezekiell
(veterán)

1 nappal a bejelentés után várod a pert, és mivel nincs, így csak hangulatkeltés az egész a csúnya gonosz Spotifytól? Komolyan? Értem én, hogy védeni kell az Applet (mert marhára rászorul, tényleg..), de azért maradjunk már a realitások talaján kicsit.

[ Szerkesztve ]

üzenetek