[Re:] [Algieba:] A mobilok aranykora 2000-2010 - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


draco31
(veterán)
Blog

Szerettem ezt a korszakot, szinte minden telefon specifikációját tudtam fejből, egy apró részletről felismerhető volt milyen telefon van valakinél, stb.
1-2db meg is maradt a fiókban, és persze működnek is, csak akku kell.
Alcatel 303
Nokia 3330
Nokia 3510i
Benq Siemens EF81


pozsoka
(aktív tag)

Nincs okos telefonom, mániám a minél kisebb összecsukható telefonok,
szerettem, amikor még ez volt a trendi.


draco31
(veterán)
Blog

Akkor a Benq EF81 tetszene, bár nem olyan kicsike darab. Néha csak előveszem nyitogatni :)
De ilyen vonalon egy SE W980 volt az álom számomra.

[ Szerkesztve ]


pozsoka
(aktív tag)

Egy új Se W980 jöhetne.


#89309696
(őstag)

Nekem a W960 tetszett nagyon, bár az egy téglafon. Volt is egy, a jó öreg kezelhetetlen körömmel nyomkodós fakó kijelzős UIQ. Mekkora menő volt akkoriban.

Én a feltolósokat jobban kedveltem, W995 meg C905 is volt.


RudY
(addikt)
Blog


Hieronymus
(addikt)
Blog

"...unalmassá tehette egyetlen egy készülék, aminek hatására a megmaradt gyártók üvegszendvics készítők lettek."

Elég logikusnak tűnik a dolog.
Ha vezeték nélküli töltést, NFC funkciókat akarsz, beleértve a kártya nélküli fizetést, akkor csak műanyag vagy üveg lehet a hátlap. Az üveg nekem jobban tetszik. Mivel nem nézegetem a hátlapot és az üveg nagyobb stabilitás ad a készüléknek, mint a műanyag, nekem jó az üveg.


Metalfan
(senior tag)

Rátapintottál a lényegre :D

Amúgy én is morfondíroztam már párszor, hogy mennyire unalmas lett a felhozatal. Gyakorlatilag már szinte nem is lehet megkülönböztetni a készülékeket, mert mindegyik ugyanúgy néz ki. Esetleg egymás mellé téve látszik, hogy az egyik 2 mm-rel nagyobb a másikhoz képest... de valóban, a cikkben említett szintű változatosság már a múlté, és az egyen-dizájn veszi át a helyét mindenhol. Autók? Detto, mindegyik ugyanolyan krumpli-alakú, adott esetben oldalról meg sem lehet mondani, hogy melyik gyártótól van.

[ Szerkesztve ]


Domonkos
(Ármester)
Blog

Unalmas? Lehet..
De milyen masik dizajn lenne alkalmasabb, hogy napi tobb orat scrollozz lefele? :)


Hieronymus
(addikt)
Blog

A kerék formája sok ezer éve állandó. Unalmas. Egyszerűen nincs mit fejleszteni rajta.
A telefonok kialakítása is elérte a használhatósági optimumot. Lehet csinálni szétnyithatót. Lehet bele tenni projektort. Az átlagos használathoz egyikre sincs szükség. nyilván vannak speciális felhasználási területek, ahol jol jön a plusz funkció.
De a kerék, kerék marad. A telefon vagy nevezd bármely más néven, elérte az optimális kialakítását. :DDD


UnA
(Korrektor)
Blog

Nem igaz. A telefon formája már legalább 50 éve elérte az optimális kialakítást, amiről itt beszélünk, az egy hordozható számítógép + mobiltelefon funkciós eszköz :)


Algieba
(őstag)
Blog

Nagyon jól mondod. Ezek nem mobiltelefonok, 2010 után a tenyérgépek, avagy phabletek aranykora jött el. Egész kijelzős kézi számítógépeket használunk telefonálásra is, de sokkal fontosabb a tartalomfogyasztás- és gyártás.


totron
(addikt)

A butatelefon és okos egyaránt tud unalmas lenni. Emberi tényező kell a technika mellé, úgy adja ki a zamatát. A fiatalkor élményei és az az alatt megélt vágyakozások már nem jönnek vissza, az a fajta izgalom elmúlt. Az emberek nem azért nem használnak korabeli telefonokat, mert technikailag elesnének a ma alapvető szolgáltatásaitól, hanem mert 5 perc után megunják. Addig tart a nosztalgia. Erőltetve pedig el is kopik.

üzenetek