Hirdetés

üzenetek

hozzászólások


Richoo44
(aktív tag)

Erre elég logikus a magyarázat, a GTR3P-ben nézd meg milyen processzor van, és milyen feladatokat lát el, illetve a Watch 4 vagy egy watch 7ben.Egy korábbi telefon tudása és ereje konkrétan.Komoly számítási feladatokkal.Nem csoda, hogy nem tudnak többet kihozni ilyen méretben...

[ Szerkesztve ]


stemplar07
(őstag)

+150Ma +2mm vastagság, én erre gondoltam (ezzel pont 4 nap lenne az üzemidő).. és a csak samsungban elérhető funkciók ?.. ez a budget óra mindennel ,,is,, működik.. (droid/ios)

[ Szerkesztve ]


zseko
(veterán)
Blog

És ide lehet venni az akkuzabáló androidot is, szerintem. Én legalábbis nem emlékszem semmilyen androidos eszközre, ami értelmes üzemidővel bírna.


greyslay
(aktív tag)

Csatlakozom én is a Huawei táborhoz. Csak azért van pofám promozni mivel, Amaztfit Stratosom volt. Jó óra volt szerettem ügyes volt aránylag gyors is a maga paraméterei alapján. 1 év után megadta magát az akksi forrosodott 2 perc után lemerült blabla.. több mint 1.5 éve nyuzok egy watch gt2 őt, és úgy érzem elpusztíthatatlan és tökéletes minden szempontból. Akku idő kiváló, jelenleg ha elromlana valószínűleg vennék egy ugyanilyet (40 e ft)èr


stemplar07
(őstag)

:D a jófogáson van kettő 40 ért .. hajrá ( amúgy 67)


zseko
(veterán)
Blog

Szerintem a Watch GT2-re gondolt :)


Fail3D!
(addikt)

Üdv! Érdeklődnék hogy a kínai tömör hogy lehet rakni az gtr3pro órára? A magyar nyelv elérhető akkor is?


Nightmare666
(tag)

Sziasztok. Hogy lehet pontosan beállítani, hogy híváskor a nevet is jelezze, ne csak a hivó számát? Minden engedélyt megkapott a zepp, háttérben fut, lakatolva. Névjegyzékhez hozzáfér, üzenetek megérkeznek rendesen, csak az a fránya hivás azonosító jelenik meg vagy csak számként vagy meg se jelenik hivás érkezéskor.


Edit!
(csendes tag)

Zepp-óra beállítás-telefon-gyakori névjegyek.Csak azokat a neveket jelzi ki amit itt elmentesz.


Nightmare666
(tag)

Köszönöm. Szerintem tudnia kellene alapból. Nekem sima GTR van, az alapból jelzi a hivófél nevét. Csak az engedélyeket kellett neki megadni, azokat meg a Gtr3 pronál is úgyanúgy adtuk meg a proginak a telefonon.


stemplar07
(őstag)

mindkét BT protokol csatlakozva van? mert a hanghívás/azonosításhoz kell mindkettő ..(LG V60 droid11)

[ Szerkesztve ]


stemplar07
(őstag)

szerintem az csak ,,mandarinul,, megy :D [link] a 4. n évtől talán majd... itthon is..

[ Szerkesztve ]


Nightmare666
(tag)

Hanghívást tudunk indítani az óráról az óra tárcsázóján keresztül. Alkalmazás értesítések megérkeznek (Gmail, Viber, Messenger, stb). Egyedül azzal nem jutok dűlőre, hogy ha hívás érkezik a Telóra (Mi11 Lite 5G NE) akkor jelezze az órán is hogy bejövő hívás érkezik. Másik telón (redmi note 9s) simán kijelzi gond nélkül és még a nevet is kiírja. De az is lehet, hogy ez egy Android 12 bug, mert a Mi11esen Android 12-es rendszer van a Redmi-n meg Android 11 alap rendszer.


repvez
(addikt)
Blog

amugy meg nagy általánosságban, ha már okosora és manapság már minden AI és okos, akkor miért nem látom sehol sem az ilyen funkciokat, hogy az ora folyamtosan tanul és okosodik , hogy épp mikor mit használom és hogyan?
Miért nekem kell mindent kiválasztanom és kapcsolgatnom, miért nem ismeri fel magátol, hogy milyen sportot szoktam csinálni és mikor .
Talán akkor jobb is lehetne a akku használat is, hogy csak azokra az idökre aktiválja a dolgokat amikor arra szikség is van.

Ha megtanulná, hogy kb mikor megyek aludni és mikor kelek akkor meglenne neki egy idő után a rutin, hogy mikor álitson be alvás figyelést és mikor ébresszen és melyik nap mikor milyen sportot csinálok. esetleg elötte értesitést küld.

DE ha nem is ennyire fejlett lenne a dolog akkor, minek egyáltalán elöre meghatározni a sportok fajtáját, elég lenne egy gomb, hogy elinditani az adatok rögzitését és majd a végén amikor esetleg feltölti az ember a felhobe serverre akkor megadja a sportot és akkor kalkulál és számol ezekbol az adatokbol. és akkor talán lehet pontosabb is a számitás,mert nem az ora hardverén kell elvégezni, hanem vagy a PC-n vagy egy központi szerver által.
Mert tök mindegy milyen sport, ha csak fix adatokat tud rögziteni minden alaklommal ugyan azokat. (pulzus ido, lépésszám, stb...)

A másik dolog, meg nem látom , hogy meglenne a lehetöség arra, hogy ezt hosszu évekig monitorozni tudd nincs egy közös személyes platform ahol a kezdetektol akár a nyugdijas évekig tudnán tárolni figyelni az adataidat és abbol elemezni, hogy milyen az egészséggyi állapotod. Mert most ha megvesz valaki egy bármilyen márkáju okosorát akkor be kell regisztrálni az adott márka softverébe ,de ha lecseréli egy másikra akkor azokat az adatokat nem tudja továbbvinni vagy nem maradéktalanul a másik cég másik programjába és igy az adatok elvesznek. vagyis nem teljesen csak a személy veszti el akihez tartozik, a cég meg profitál belöle és felhasználja az adatokat uzleti célra. arrol nem is beszélve, hogy ezután felesleges tárolás történik, ha már nem férsz hozzá az adataidhoz.

A legjobb lenne ha ezeknek egy amolyan TB vagy EESZT rendszerben tárolodnának a személyes fiokokban ahol amolyan állami garancia van arra , hogy az adataidat rendesen kezelik. (tudom , az sem garancia, hoyg az állam jobban kezelné)


SirRasor
(őstag)
Blog

Az a helyzet, hogy részben van ilyen.
GARMIN
Nem akarom isteníteni, mert ez se tökéletes, de sok okos karkötőt és órát kipróbáltam már, tehát van egy kis rálátásom.

1. A Garminnál már működik az, hogy megpróbálja kitalálni, hogy éppen mit csinálsz. Ez jelenleg csak a sétára és futásra van korlátozva, de ha észleli, hogy 10 percre sétálsz vagy 5 perce futsz, akkor elindít egy olyan edzést. Az más kérdés, hogy szerintem fölösleges fejlesztés :D Ha komolyan veszed az edzést, akkor ilyennel nem foglalkozol.

2. Nyugdíjas évek: Garminnál 1 évet lehet teljes részletességében visszanézni, de vannak statok, amik sose vesznek el pl: megtett össz lépés meg ilyenek:
Például nézd meg a nyilvános profilomat.
Nyilván ez se tökéletes, mert mondjuk a VO2MAX-ot havi 1 értékkel elrakhatná örökre, de ez van.

3. Beállítod, hogy mikor mész aludni és mikor kelsz fel. Ez alapján aktiválja a ne zavarj módot, meg mit tudjuk mi, hogy a háttérben mit optimalizál. Ja de te azt akarod, hogy találja ki ő mindig (alvásfigyelés nem rossz, és ott tudja mikor alszol el pontosan és mikor kelsz, de gondolom nem erre gondoltál). De miért akarod ezt? Egyik nap 10-kor fekszel, másik nap éjfélkor? Ennek semmi köze az okosórához, hanem a biológiádhoz: minden egyes nap próbálj meg kb. ugyanakkor lefeküdni és felkelni, mert ez így jó a szervezetednek. Ne próbáld *rosszul* csinálni és utána +1-nek felhozni, hogy miért nem tud ilyet az óra...

4. sportok fajtájának meghatározása igen is fontos, de tényleg vágni lehetne rajtuk. Azt feltételezed, hogy mindegyik ugyanazt rögzíti. Ez nem igaz. Beltérben nem kell GPS, kültéren kell. GPS eszi az akksit. Máris bukik az elméleted. Garmin, Coros ezek már tudnak futáshoz lépésdinamikát figyelni pl: lépésütem. Ezt minek rögzítenéd pl: túrázáshoz? Tehát még azt se lehet mondani, hogy elég 2 felé venni: kültéri és beltéri, mert még ezen belül is lehet eltérő adatrögzítés. Másik példa a jóga: ahol a Garmin figyeli a stresszt (HRV alapú) és a légzésszámot is. De egy beltéri súlyzózáshoz tök fölösleges.

Szóval bőven látszik fejlődés és különbség az egyes gyártók között. Jelenleg mindent összevetve szerintem a Garmin vezet legalább 1 fejjel. Polar, Coros, Suunto jön föl, a kínaiak meg fasorban sincsenek, bár a Huawei nagyon jó úton jár (például a Huawei Watch GT3 elég jóra sikeredett és a HR-mérése is elég pontos), de ott meg nincs webes platform. Fitbit? Az guglis és a normális adatokért havidíjat kérnek, tehát alapból felejtős.

[ Szerkesztve ]


Silentfrog
(veterán)
Blog

Ez a fajta követés megy az Amazfitnél is, úgy hogy közben két alkalommal is más eszközzel voltam fent a Zepp alkalmazásban. Meg is lepődtem mennyit futkároztam az elmúlt 365 nap alatt. Az összes elindított edzés adatát látom( útvonal, távolság pulzus gps adatok stb) .


repvez
(addikt)
Blog

itt a hiba, hogy ez csak egy eléggé luxuskategoriára jellemzo egyetlen gyártó termékére tudod elmondani, mig a többinél nem.
Részben van igazad ami a korlátozásokat illetni, de mivel van hova fejlödni ezek késöbb nem okoznának gondot.
Ugy mint a GPS beltérben, már vanank arra is fejlesztések, hogy épületen belül lehessen navigálni és akkor meg hasznos lenne ha az ora tudná azt kezelni is.

illetve miért lenne baj, ha a légzésszámot is figyelné akár sulyemelés közben is? abbol is lehetne adatot kinyerni, hogy mennyire terhel meg vagy mennyire fejlödtél . sokkal több értelme lenne mint a sakk és az E sport mint külön kategoria mérésének, mert hogy különbözteti meg egy ulö munkát az e sporttol vagy csak ha böngészel valamit a neten esetleg csak ulsz a kanapén és TV-zel ?

Az 1 éves eltárolás is elégg karcsu, én amig müködött az endomondo addig folyamatosan fel tudtam tölteni az adatokat oda , de még most is tárolodik offline a telefonon és igy még 2014es futásaimat is megtudom nézni , mikor mennyit futottam és a pulzus menyni volt. azota nem hogy fejlödött volna ez inkább rosszabb lett még egy drága luxus márkánál is.

Az meg miért baj, ha az ora mondja meg , hogy mikor kelljek , most lehet beálitod ,hogy 7kor akarsz kellni, de az ora meg figyeli az alvást és igy elvileg optimálisabb állapotban kellt mintha fix 7re , persze gondolom lehetne finomitania rendszet, hogy a beálitott érték elött nézze ezt az adatot mert különben elkésel.

Én csak az akarom kifejezni ezzel, ha már amugy is gyujtik rólunk az adatokat akkor legalább legyen valami ami hozzáadott érték is nem csak flancos ábrák amiket másoknak lehet mutogatni.
Lehessen évekre visszamenöleg diagnozist felállitani az adatokbol, hogy kiderüljön idöben ha valami probléma van, most erre csak akkor van lehetöség némely gyártónál ha tényleg olyan adatot mér ami erre utal, de az nem látszik, hogy valami fokozatosan lassan romlik.


SirRasor
(őstag)
Blog

GPS beltérben egyszerűen kivitelezhetetlen, ha magát a technológiát nézed. Annyit zárójelben megjegyeznék, hogy szoktam néha úgy rögzíteni sétákat, hogy közben bemegyek a boltba is és habár kissé össze-vissza megy a boltban, de kb. használható még úgy is. Nyilván ezt is csak Garminnál láttam gyakorlatban működni :U

Légzésszám: a legújabb Fenix 7 sorozat (hehe szintén Garmin) már MINDEN edzéstípusban tudja követni a légzést. A pontossága - és pont ezért a hasznossága - azért megkérdőjelezhető. Visszatérek oda, hogy pl: tempó, lépésütem vagy pulzusszám sokkal jobb metrika mondjuk futáshoz.

"mert hogy különbözteti meg egy ulö munkát az e sporttol vagy csak ha böngészel valamit a neten esetleg csak ulsz a kanapén és TV-zel ?" - pulzusszám alapján. Régen toltam CS-t, CoD2-t, UT-t és azért dolgozott az adrenalin bőven. Most, ahogy írom ezt, éppen 52-55 a pulzusom. Ha jobban kell figyelni munka közben, akkor 60-65-re simán felmegy és jobban ugrál, tehát a stresszinten is szépen látszik (ezt nagyon eltalálta a Garmin).

Miért baj az ébresztőórás kelés, vagy az össze-vissza elalvás? Már írtam. Guglizz utána: fiziológiai okai vannak. Megpróbálhatsz küzdeni a természet ellen: spoiler alert! Veszteni fogsz :D
De sejtem félig mire gondolsz: asszem a Honor Band 5 (vagy Mi band 5?)-öm tudott adaptív ébresztést. Figyeli a mozgást és pulzust és az alapján egy idősávon belül felébreszt. Elméletben ez tök jó! Gyakorlatban sose működött. Tényleg nem lenne rossz egy ilyen fejlesztés, de SOSE FOG MŰKÖDNI, mert ehhez az agyi hullámokat kell figyelni; nem lehet csak a mozgásra és pulzusra hagyatkozni. Ehelyett próbáld ki tényleg az önszuggesztiós ébresztést: lefekvéskor mondogasd párszor, hogy már pedig ekkor és ekkor akarsz felébredni. 1-3 napon belül működni fog. Miért? Fene tudja, de majd bef*sol majd, amikor először tapasztalod meg a hatásosságát ;) Sőt, a jobb teszt érdekében azt akard, hogy az ébresztő előtt 1 perccel ébredj fel és akkor még lesz egy nyugodt és kellemes perced, mielőtt megszólal az óra.

Amúgy egyetértek; látszik még, hogy totál gyerekcipőben jár még ez az egész. De gondolj bele, hogy pár évvel ezelőtt a csuklós pulzusmérés még fasorban se volt, most meg már van pár gyártó, aki 95+%-os pontosságot tud általános futás/biciklizés alatt produkálni. A mellkaspántos mérés meg pontos. Oké. Piacon van már lassan 50 éve? Polar fejlesztette ki az elsőt 1977-ben! Szóval szerintem 10 éven belül brutális fejlődést láthatunk és mivel egymásra licitálnak a gyártók, a mostani 1 éves követést is elkezdik majd marketingelni, hogy na mi 2 évig, 3-4-5 évig is megőrizzük az adatokat!
Ja most megnéztem: Van Zepp Life a telefonon a Xiaomis mérleg miatt és a régi edzéseimet még mindig mutatja: a legelső !! 2019.07.31-i.

Silentfrog nem tudom mennyit fejlődött az Amazfit, de van a családban egy Bip U (hehe elvittem régen futást tesztelni egy Honor Band 5-el, utána meg egy Garmin Venu SQ-val vetettem össze) De a pulzusmérés pontossága szimpla, fix tempós futást leszámítva elkeserítő. Innentől kezdve szerintem mind1, hogy másban mennyire jó :U


stemplar07
(őstag)

azért a ,,Bip U,, nem egy kvház, a gtr3 pro hoz képest ..( szerintem teljesen más az érzékelője..)
más - ma kipróbáltam a tenisz ,,című,, sport mérést, azt hiszem,, a másik kezemre kellett volna az órát tennem összes ütés: 13.. :D kb ez is olyan mint Nadal ,,okos,, Babolat ütője volt.. kb meg sem jelent.. :DD


SirRasor
(őstag)
Blog

Vagy elég rövid és egyoldalú meccs volt :D

Van kedved véletlen kimenni futni és belerakni legalább 2db 10-15 másodperces sprintet, melyet 2-3 perc séta vagy kocogás követ? Kíváncsi vagyok mennyire képes követni a szenzor a hirtelen emelkedést és esést :U

Ilyet találtam, de ahogy jobban megnézem, ez is lóf*sz terhelés, már bocsánat. Tényleg egy igazi atlétának kéne kipróbálnia úgy, hogy komoly intenzitást is bele tud tenni...

Á megvan, sajnos nem pontos.

[ Szerkesztve ]

üzenetek