üzenetek

hozzászólások


Axion
(csendes tag)

Ezen már én is rágtam magam, csak nekem még durvább a különbség. 15 fok körül szokott lenni, de ez csak azóta van nálam mióta a gyári ventit lecseréltem.


nandon
(tag)

Köszi az írást! :R Egyszer átfutottam, nekem is az jött le, hogy K8 óta történt némi változás!


gyiku
(nagyúr)

biblia. :R


Oliverda
(félisten)
Blog

:R


carrot
(tag)

Csatlakozom még egy köszönettel, ilyet kerestem. Igényes teljes körű tájékoztatás az aktuális AMD-hez. Teljesen más világban mozgok ezért egy ilyen írás túlszárnyalta CPU kíváncsiságomat. Respect érte!

[ Szerkesztve ]


TomBoy1986
(veterán)
Blog

Nagyon hasznos írás. Azon ritka írások egyike, amit teljes egészében elolvastam.

A CPU-VDD és CPU Voltage közti különbséget esetleg beleírhatod, miszerint ha a CPU-VDD-t változtatja az ember első lépésben, akkor a CnQ azt teljes egészében visszaveszi, azaz ha az alapfeszültség teszem azt 1.35V - ekkor a CnQ-s érték meg pl. 1V - és ezt CPU-VDD-vel növeli az ember 1.40V-ra, akkor a a CnQ-s érték marad 1V, szemben azzal, ha a CPU-Voltage-t használja az ember, mert ilyenkor 1.40V mellett a CnQ-s érték 1.05V lesz. Ez pedig nyilván annyit tesz, hogy idle is növekszik a fogyasztás.

Egyébiránt minden elismerésem a műhöz, rendszerezett, jól megszerkesztett és természetesen értehető :R


nuke7
(veterán)
Blog

ez azért fura, mert azok a ddr2-es modulok amik mondjuk cl5-tel mennek 1000mhz-t vagy cl4 800-on, alapbol 2.1V-t kérnek h muködjenek, borda nélkul vagy azzal egyutt... :U

[ Szerkesztve ]


Oliverda
(félisten)
Blog

Köszönöm!

Beleírom ha nem felejtem el. :B

nuke7: Nem találkoztam még olyan DDR2-es modullal amin ne lenne borda és a gyárilag javasolt fesz 2.10V lenne.


nuke7
(veterán)
Blog

hmm... GEIL Black Dragon..? :U


Gorath
(tag)

Király lett a cikk!

Akkor ha jól értelmezem, a CPU órajelének növelésén kívül a többi órajellel nincs sok értelme küzdeni (mármint a gyári érték fölé növelésre gondolok). Azért a +2-3%-ért a megnövekedett fogyasztás és a sok kísérletezés nekem biztos nem érné meg.

Utaltál rá, hogy a tuninggal elveszthetjük a C'n'Q-t egyes alaplapoknál. Ezexerint van olyan, amelyiknél nem? Ilyenkor a C'n'Q hogyan szabályozza le? A nyugalmi állapot értékei is változnak?

Megoldható az, hogy mondjuk egy X4 620 nyugalmi állapotban a 605e fogyasztása körül maradjon, vagy akár még kisebb órajellel még kevesebbet fogyasszon, terheléskor pedig a gyárinál nagyobb órajelen fusson és mindez automatikusan, állandó BIOS-turkálás nélkül? Az is jó, ha nem teljesen automatikus, hanem mondjuk futó rendszerből állítható. Tehát el tudom-e érni, hogy alapesetben a gép keveset fogyasszon (fontos, mert állandóan megy), de az órajel terhelésfüggő legyen (egy esetleges tömörítés idejére magas legyen), úgy, hogy a maximális órajel magasabb a gyárinál? Overclock + downclock + C'n'Q egyszerre.

Ja és mondjuk RMclock nélkül, mert nekem azzal instabil a gép (akkor is, ha a C'n'Q által használt értékeket állítom be neki).


Oliverda
(félisten)
Blog

Van akinek megéri van akinek nem. Erre írtam hogy ezt mindenki maga döntse el.

"Utaltál rá, hogy a tuninggal elveszthetjük a C'n'Q-t egyes alaplapoknál. Ezexerint van olyan, amelyiknél nem? Ilyenkor a C'n'Q hogyan szabályozza le? A nyugalmi állapot értékei is változnak?"

Páldául az (újabb) MSI lappok esetében működik a dolog még akkor is ha szorzót és feszültséget is állítasz. A ref. órajelet még nem babráltam de lehet hogy azzal is megy. A nyugalmi állapot értékei nem változnak.

RMclock helyett K10stat javasolt. Itt be tudod állítani azokat a P-stat értékeket amiket a C'n'Q használ.

nuke7:

Working Voltage: 800C5-1.8V/800C4- 2.0V[/I

A 2.0V még némi jó indulattal belefér a 10%-ba.


Gorath
(tag)

A K10stat-ról még nem hallottam, de ki fogom próbálni, köszi!


TomBoy1986
(veterán)
Blog

Így van, és jelzem, hogy még a jelenlegi ezeréves MSI-mben is (úgyhogy bizony nem csak az újabbakban). Ellenben az ASUS ilyesmire nem képes. Főleg ha szorzót állítasz.

[ Szerkesztve ]


audi100td
(nagyúr)

ASUS-nál is megy CnQ szorzóállítás esetén, legalábbis M4A79T Deluxe-el ezt tapasztaltam, de szerintem a többi AM3-as lapjuknál sem jelent ez gondot. Biostar, Sapphire deszkáimnál is működött, viszont Gigabyte-nál sajnos felejtős a dolog, talán későbbi BIOS verziókkal megoldják a problémát...

Oliverda: Grat a cikkhez, komoly olvasmány. :R

[ Szerkesztve ]


TomBoy1986
(veterán)
Blog

ASUS M3N-H/HDMI az élő példa, hogy nem megy.


Thrawn
(félisten)
Blog

Állítottam szorzót és feszültséget is, de megy a C'n'Q (Asus M4A79 Deluxe). :)


Oliverda
(félisten)
Blog

Köszi!

Nálam anno Giga GA-K8NSC-939-vel is ment, igaz ott csak a ref. órajelet meg a feszt babráltam. Persze azóta már változtathattak ezen is.


audi100td
(nagyúr)

Ha a ref. órajelet emeled illetve feszt, akkor megy a CnQ Gigabyte-nál is, csak fixre állított szorzónál nem, BE procinál zavaró.

TomBoy1986: az én M4A79T Deluxe-öm illetve Thrawn lapja szintén élőpélda ahol viszont működik, egy lapból kiindulva nem általánosítanék, főleg egy ilyen régi típusra hivatkozva...

[ Szerkesztve ]


nuke7
(veterán)
Blog

giga p35/ asus p35 combo lapban nem indult el 2.1 alatt :DDD


Oliverda
(félisten)
Blog

Itt AMD-ről van szó. :D

Amúgy sem ajánlanám senkinek a Geil-t. Nincsenek túl jó tapasztalataim ezzel a márkával kapcsolatban.

audi100td: Akkor ezért működött.... Ez amúgy még 2005ben volt valahogy. :D

üzenetek