üzenetek

hozzászólások


Sethdobaloah
(senior tag)

én eddig az összes garanciális problémámmal rootolt telefont vittem vissza. Mivel bármit mondok, úgyis úgy kezdik, hogy flashelnek rá egy friss gyári romot...


kchris78
(veterán)

Laggolás örök téma:). Kövezzetek meg de én a haverom snapi 800as z1 compactjanak a scrollozasat laggolosnak láttam,cyanogen rommal. Legközelebb a kezembe kerül megnézem a force gpu renderinget.. Iphone5 ill. Snapi 800as lumia a viszonyítási alap. Igaz sokkal jobb mint a samu note.


aizen92
(addikt)

engem kiakaszt, hogy az összes nexuson úgy szaggat pl. a pdf scrollozás, hogy az már fáj.... honlapoknál nincs gond, meg mindenhol nagyon smooth a rendszer, de ha pdf/ppt-t kell scroolozni.... egy iphone 3GSen gördülékenyebb... ami egyszerűen vicc kategória. ezt nem értem máig miért nem sikerült megoldani...


Narxis
(nagyúr)
Blog

Jók a tippek! Ez a belső tárhely probléma érdekes... Nemrég cseréltem le a Moto Defymet egy olcsó kis ZTE Blade V-re és szomorúan konstatáltam belső tárhely és sdcard helyett megfelezték a belső tárhelyet internal memory és sdcard0-ra a memóriakártya pedig sdcard1 néven szerepel. Ennek következménye, hogy pár játék és mondjuk Nova launcher téma után képes megtelni az internal memory. A Navigon a térképeket az sdcard0-ra tölti amit mondjuk manuálisan át lehet rakni az sdcard1-re. Ennek egyszerűen mi értelme? Mielőtt megvettem még néztem a Sony Xperia M-et, L-t és SP-t is de ott is valami tárhely dologra panaszkodtak. Állítólag android 4-től már le van butítva az sd kártya kezelés.

Vehettem volna Nexus-t vagy egy Moto G-t de egyáltalán nem gondoltam, hogy ilyen idióta módon felosztották a belső tárhelyet. Azért akartam olcsóbb telót mert alap dolgokra használom a Nexus 7 tabletem miatt. 1-2 egyszerű játék van rajta, néha böngészek ha nincs tablet nálam és kb. ennyi.


PAtr0n
(addikt)
Blog

Jó kis írás, hasznos app-ok, de azt is jó lenne tudni, hogy ezek a különböző rendszer tweak-ek mennyire nyúlnak az akuidőhöz. Ezt sikerült már monitoroznod?


ivana
(Ármester)
Blog

Systembe szerintem nem nagyon érdemes áthelyezni az alaklmazást inkább az sd-re (ha a systembe rakod akkor minden update után újra át kell másolni mert az a databa települ). A könyvtárak pedig /data és /system nem pedig /System és /Data, minden ilyen case sensitive.

Ha az egl.cfg-ben nem volt bekapcsolva a gpu rendering akkor nem biztos, hogy érdemes bekapcsolni (lehet, hogy nincs rá felkészítve a driver és akkor lassú, az új eszközökön pedig már be van kapcsolva alapból.)

A SurfaceFlinger-el érdemes vigyázni mert könnyen lehet, hogy csökkenti ez a tweak az aku időt.

A Seeder az általában az SSL-es alkalmazásokta gyorsítja, de fontos, hogy a biztonságot is csökkenti.


aprokaroka87
(nagyúr)
Blog

valaki megtudná nekem nézni hogy ha a gpu renderinget bekapcsolja a fejlesztői beáillátosakban,hogy újrainditás után is ott marad a pipa?


razorka777
(veterán)
Blog

Igen, ott marad. :K


aprokaroka87
(nagyúr)
Blog

ha kiveszed onnan a pipát és újrainditod útánna magától vissza rakja?Bár sanszos hogy a Cm romban az alapból bevan kapcsolva.


razorka777
(veterán)
Blog

Ha kiveszem, akkor az úgy is marad, mivel alapértelmezett ki van kapcsolva.Romtól függetlenül.


aprokaroka87
(nagyúr)
Blog

köszi!tapasztalsz valami változást a két állapot közt sebbeségben?Mert én annó hiába raktam oda a pipát nem lett gyorsabb és a pipa sem maradt ott,most viszont ott marad és gyorsabb is.


razorka777
(veterán)
Blog

Sok javulást én sem tapasztalok.Talán a játékoknál vagy egy hangyányi különbség, de alig észrevehető.


aprokaroka87
(nagyúr)
Blog

valaki világositson már fel hogyha állitolag az Android 4.0 tól hardveres gyorsitás vam,mégis miért van ez a GPU Rendering opció?Vagy alapból nem is a Gpu végzi a számolást?A Régi lg gt540-em CM 7.2 ben a gpu rendering szintén opció volt.


Attici
(őstag)

Ezek érdekes infók, voltak, ha időm lesz rá kipróbálom.
köszi! :R


fatorzs
(tag)

Force gpu rendering az eredeti szöveg. Ha ezt bekapcsolod, akkor olyan alkalmazásoknál is erőltetni fogja a hw gyorsítást, amik nem igénylik/nincsenek felkészítve rá, tehát jó eséllyel több bajt okoz, mint amit esetleg gyorsítana. Nem véletlenül van a fejlesztői opciók között, ez sajnos nem egy mágikus gomb, amitől gyorsul az android.
Ahol lehet, ott használ a robot hw gyorsítást már néhány éve, attól függetlenül, hogy ez a kapcsoló hogy áll.

[ Szerkesztve ]


gghrtz
(őstag)
Blog

RK3188 alatt pl. a PDF-ek és a felület is látványosan gyorsabb. (A pdf sokkal..)


privacy99
(senior tag)

Pont erről beszél az, aki azt mondja hogy az Androidot hegesztgetni kell, mert egy tákolmány. :(

Szép munka nem arról van szó, csak nem értem, hogy egy rendszert miért nem lehet olyanra csinálni, hogy ne kelljen ilyeneket "szerelni"rajta. (lásd iOS)

Vagy a csúcs készülékeknél nem kell ilyeneket csinálni? Mert a következő telefonommal kipróbálnám milyen mostanában az Android, de ha az is laggol meg minden baja van akkor nem kell, ezt már a Desire-el eljátszottam párszor, olyan f*s nem kell még egyszer.

[ Szerkesztve ]


Keeperv85
(nagyúr)
Blog

Megfordítva a dolgot ez azt jelenti, hogy ebben a rendszerben HA nem tetszik, akkor van lehetőséged javítani esetleg a helyzeten, gyorsítani, kényelmesebbé tenni. ...és az iOS? Alapban jó. Tudjuk. Minőségi. Stb..stb.. no de mi van, ha valami homok kerül a gépezetbe és egyik frissítés után jól elkezd "laggolni"? Akkor ugye jöhet a várakozás, hogy jön egy új javítás... mert addig nem igazán kotorászol benne!


fatorzs
(tag)

Akkor azért érdemes kísérletezni :K Bár snapdragon s2 és adreno 205 mellett viszont semmit sem ért ez a kapcsoló.


aprokaroka87
(nagyúr)
Blog

szerintem a gpu rendering és a hardveres gyorsitás teljesen külön dolog.Valójában ez esetben a CPU válláról vesszük le a kiszámolás feladatát,és azt igy a GPU végzi el.szerintem ennek az a feltétele hogy az app hardveresen gyors.legyen.

üzenetek