üzenetek

hozzászólások


deja vu
(addikt)

Az 1 év garit nem szokták kibővíteni 3-ra a cégek, mert az nagyon kevés? Mert akkor a 470-hez(13-as 8gb, 256gb) még hozzájön ~80 ezer, holott a konkurencia alapból adja az üzleti, ws gépekhez a 3 év garit. Ennyiből meg már lehet venni workstation gépet, ami azért más kategória, persze ha csak az apple jó a munkához akkor nem alternatíva. :)


newd
(csendes tag)

"használt macbookot pedig nem vesz a cég munkára."
Szo nem volt itt cegrol. ("ha relatíve olcsón akarod a macbookot megúszni, két lehetőséged van, ")

"leszarom hogy vékony legyen, a macbook pro munkára van. és úgy gondolom beáldozni a használhatóságot és a rugalmasságot a design-ért egy hatalmas baromság."
Szerencsere nem vagyunk egyformak. Az MBP-k eleg nagy utokartyaja a suly es a letisztult design. A hasznalhatosagot nem befolyasolja a bovithetoseg, az azzel kapcsolatos hatranyok emlegetesevel csak felesleges koroket futsz, felfogtuk, hogy ilyen szempontbol elonytelen a konstrukcio.
Lehet, hogy nalunk fokent munkakornyezetben latod, de az mbp nem egy kifejezetteb business laptop, nyugatabbra nagyon elterjedt, pedig a facebookozast nem neveznem munkanak.

[ Szerkesztve ]


Menthirist
(veterán)
Blog

oké hogy több rammal veszed, de beteg milyen felárakkal adják. az ssd-ről nem is beszélve. én meg hiába nem centizném ki, amikor a bürokrácián kell átverni hogy figyi már, a 370k-s helyett vegyünk már 470k-sat, mert az nekem kényelmesebb, azért még a multik sem bólintanak rá egyhamar (pláne ha nem tudod chartokkal alátámasztani :D). Eleve nem igazán engednek senkinek se mac-et rendelni, csak az arra konkrétan fejlesztőknek, úgyhogy nem feltétlen fog könnyen menni a torkukon való lenyomás :) Mindegy, perpill megpróbáljuk újrapasztázni, aztán majd ha végképp nem lesz jó, megpróbálom kikérni a retinásat (az igazi a 15"-os rmbp lenne, de hát az 620k-nál nyit, apple care-rel kerek 700k, annyiért meg inkább egy bazinagy alienware géppel szaladgálnék :D)


Menthirist
(veterán)
Blog

de, írtam hogy nekem munkára kell, meg cégen, bürokrácián át kell vernem :) tehát de, volt szó cégről :) ha milliós munkám kapcsolódna hozzá, szó nélkül vennék egyet, de nem :)

azt pedig akárhogy is nézem, gondnak látom hogy azért hogy még 2 mm-t nyerjenek, feladják az egyszerű bővíthetőséget. Mindennek a csúcsa az iMac, amit úgy tudom még a mac szerelők is rühellenek szerelni, mert kell hogy vékony legyen, cserébe össze van heggesztve, szóval szétszedni igencsak bajos. Márpedig nekem a számítógép egy használati tárgy, nem műtárgy, igen nekem is szép a CM690-III-am, erőt sugároz meg minden, de a gépet elsősorban használom, mégpedig sokáig akarom használni. Ezen pedig minden rugalmasságot akadályozó tényező ront.

De persze ez én vagyok, nem tartozok az Apple fő csapásirányába, még ha iOS fejlesztő is vagyok (iPhone-t se voltam hajlandó használni :) )

[ Szerkesztve ]


Xero
(nagyúr)

Nem eszi jobban, csak máshogy manageli.


babkukta
(senior tag)

Gratula, használd egészséggel! Én nem vagyok Applés, hamarabb veszek egy Asust... :)
(persze tudom, h az almafanok mindjárt leharapják a fejem)


Cyberpunk
(félisten)
Blog

Jó gépek ezek, igaz nekem kimaradtak.


cellpeti
(veterán)
Blog

olvasom itt a hozzászólásokat és a cikket is végigolvastam. A helyzet, hogy nagyon régóta gondolkodom, hogy vegyek-e Apple laptopot. A helyzet, hogy lehet, hogy jó a rendszer és a társai, de egy ilyen elavult hardverért sokallom én(személy szerint) a 80k-t is. Persze tudom, hogy ez Apple, meg minden, de...

Attól függetlenül ami mellette szól, az az akksi idő.


Bone123
(HÁZIGAZDA)

nem rossz

[ Szerkesztve ]


Xero
(nagyúr)

Nem egy liga a TP-vel és ha ahhoz nagyon köt a szíved, akkor nem is fogod megszeretni.

Én anno véletlenül csöppentem pl az Apple világába 2000-2001 magasságában. 2005-ig csak desktop gépem volt, majd akkor kellett egy laptop. Pont az üzemidő miatt vettem iBook-ot és azóta nem is veszek mást. A munkám is köt az OS X-hez, de ha nem kötne akkor sem váltanék már.

Persze a TP vonal is kiváló, de egészen más a megközelítés. Jelenleg egy mobil Mac-et ha komolyan gondol az ember, akkor újonnan lehetőleg jó alapos CTO-val kell megrendelni. Így az árát is jobban tartja egy későbbi eladás/cserére gondolva, valamint sokkal tovább lesz hűséges és gyors társ.

Ha valaki nem mérlegel megfelelően és csak a jelenlegi szükségleteihez lövi be a rendelést, akkor gyorsan megutálhatja a dolgokat.

Használt gép vásárlásnál pedig rém egyszerű az ábra: Legalább i5 architektúra, minimum 4GB RAM (de szívem szerint 8), SSD. Ha ezek adottak, akkor nagy gondok nem lesznek.


korion
(senior tag)

korrektség,nem garancia!(de ők rontották el..)
mindenesetre tudom miröl beszélsz,egy barátomnak alu pro van,és imádom!

végig se merem olvasni a kommenteket,mert biztos megy a fujj,hajrá,de neeee!!!!!!!
azon túl,h kapsz egy nagyon jó op rendszert,Amerikába nem drága!!!!!

feketében szerintem még mindig nagyon szép!
köszi a cikket! :R


Menslee
(tag)
Blog

Gratula a jó cikkhez.
Nekem is ilyen gépem van egy 120as Samsung SSD-vel csak 2gb RAM-al.
Tökéletesen megfelel átlagos felhasználásra, bár a RAM-ot tervezem bővíteni.
Elvileg 16gb-ot is "megeszik" a gép, na majd meglássuk :C


cellpeti
(veterán)
Blog

A helyzet, h ez nem Amerika

[ Szerkesztve ]


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

A fekete az még nem unibody modell, par napig volt olyanom is, amit szerettem, de nem tudtam frissíteni.


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

Persze ha windowsos gépről lenne szo, akkor tenyleg gyengének minősülne. De nem hiaba rakott bele még ilyen hardvert 2010-ben, hiszen elegendő - xxcode ra nem, mint megtudtuk ;)


Xero
(nagyúr)

Manapság már a C2D-ra épülő gépeket elegendőnek nevezni kissé erős.


F_Zolee
(veterán)

Jah. semmi. :DDD

[ Szerkesztve ]


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

Mire nem eleg alapszinten egy c2d?


PB
(tag)

Windows vilagaban is tokeletesen hasznalhato, egy 4-5 eves thinkpad, C2D (persze minel magasabb orajellel) 8Gbram, SSD. Nyilvan nem emlitettunk felhasznalasi igenyeket, de reszemrol kinzas egy barmilyen laptopot tartosan videovagasra hasznalni. Viszont pl. 1 virtualis gepet futtatva es par kisebb adatbazissal siman megbirkozik egy ilyen config.

Atlag netezes, filmnezesrol nem is beszelve.

[ Szerkesztve ]


Stauffenberg
(nagyúr)
Blog

No offense, én is használok Apple cuccokat, de miért van minden egyes Logout-os Apple teszt végén a "Think different" szlogen? Ez annyira gáz, alighanem a marketing történelem legnagyobb zagyvasága. :)

http://www.youtube.com/watch?v=-33gykQRks4

[ Szerkesztve ]

üzenetek