üzenetek

hozzászólások


tDr1v3r
(veterán)
Blog

Szerintem is sok, de 60-70k körül beszerezhető eBay-en is ugyanez, úgy már valamivel vállalhatóbb.


Ice&Lime
(veterán)

Tényleg?,,ezt nem is gondoltam, hogy ebay-en lehet garanciát venni.


Cyberpunk
(félisten)
Blog

El is ismertem. :)


oszi666
(őstag)

bocsi, nem láttam, akkor nem szóltam :)


Cyberpunk
(félisten)
Blog

Pedig jók január óta MBP-t használok itthon, asztali gépem azóta nincs. Persze ez már más kategória. Kinézet meg szubjektív. Sokkal szebb mint egy TP, de persze nyilván lehet szebbet találni a piacon. Gariról meg már leírtam a véleményem.


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

A ház miatt nem biztos, hogy megéri a plusz 50k egy ilyen tudású pro-ert. Ennek ha külsőleg baja van, beviszed egy apr-be es holnap kesz.

Az alumíniumnak is meg van a hátránya. Egy Ici-pici utődés is rettentően meglátszik. Szoval mind1-iknek van előnye es hátránya.

[ Szerkesztve ]


Xero
(nagyúr)

Én nem DTR-ekről beszéltem, hanem valódi dekstop workstation-ről.

(#86) alkatraz3000: Hidd el az alu az igazi. Volt nekem minden (iBook, PowerBook, MacBook, MacBook Pro, retina MacBook Pro), szóval rutinból beszélek.

Nyilván anno a fehér iBooknak még 2005 környékén megvolt a varázsa, de annak nem is pusztult a burkolata. A fekete MacBook szintén némileg érdekes volt, hiszen hozta a G3-as PowerBook feelinget, de gusztustalanul zsírosodott a felülete.

Az alu elegáns, relatív bírja a strapát és számomra kellemesebb megfogni is.

[ Szerkesztve ]


Ed3r_X_
(nagyúr)
Blog

Gyönyörű egy gép, az biztos. Nagyon tetszik az Apple gépek dizájnja. :)


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

2009-es pro-ra szivesen cserélek. A backlites billentyű a gyengém :P


halkow
(őstag)

Egyszer hallottam a hangját, mikor
a Windowst telepítettem ?


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

Telepites során kezdett el pörögni a venti, azota egyszer sem.


Ice&Lime
(veterán)

Talán a win telepítő jobban meghajtotta, mint az osx..


franc0
(őstag)

"Az alu elegáns, relatív bírja a strapát és számomra kellemesebb megfogni is."

Egyikkel sem értek egyet...

Azzal nincs bajom ha valaki elitizmusból/sznobizmusból/hipszterkedésből bevallottan nem akar mainstream lenni és mutogatni akarja a státuszát (Mac vásárlók 90%-a, beleértve a fiatalkori önmagamat), de azért ideológiát ne gyártsunk már hozzá.
Ráadásul ebből minimum a strapabírás erősen objektív tétel.

[ Szerkesztve ]


-=V3rthil=-
(őstag)

Én egy late 2013-as rMBP 13"-ost használok, 8Gb, 256os SSD, elégedett vagyok vele. Mondjuk ha nem Xcode-ra kéne, nem hiszem, hogy ezt vettem volna. A bővíthetőség hiánya tényleg zavaró, nem tudom meddig lesz ez elég, de most még teljesen ok.
Az 1 év garancia szerintem is elég nevetséges, de én a Saturnban vettem és lehetett hozzá 290 euroért 4 éves extra garit venni (Németország). Ebben benne van minden, az akksi is, ha összetöröm, ellopják, stbstb, biztosítás is benne van (kirpóbáltam, na nem direkt, de az előzőt ellopták:P). Szóval így már egész korrekt, nem olcsó, de simán megéri, ha mondjuk 3-4 év múlva lehal az akksi, csak beviszem és cserélik.
Amúgy iPhone fejlesztőként én sem használok iPhone-t telefonként, szóval nem vagyok fanboy.


gzbotii
(veterán)
Blog

Es akkor 2 evig nem volt se laptop, se PC-d? :F
Hogy lehet kibirni csak egy tablettel?

Nyaron Angliaban meloztam, laptopom eladtam volt es egy Galaxy Tab 2 (7", 3G) maradtam itthon egy hetig ott kint meg egy honapig. En majd falra masztam a kis kijelzo baszogatastol. Nem vagyok tablet ellenes, most is hasznalok Nexus 7 2013-at de azert 23" vs 7"...


Stauffenberg
(nagyúr)
Blog

Én annyit tennék hozzá, hogy semmi ideológia nincs abban, hogy ha azt állítja az alumínium elegáns és strapabíró. Ha a jelenkori desing trendeket nézzük, akkor az alumínium valóban trendi és elegáns. Nagyjából olyan mintha azt állította volna, hogy a zakó elegáns. Persze tök más egy nyeszlett kamasz egy rosszul szabott, béna színű zakóban, meg más egy fess férfi ember egy 2014-es divatnak megfelelő, jól szabott zakóban. A hétköznapi strapát a műanyagnál meg jobban bírja, itt elsősorban a kopásokra, karcokra, idővel megjelenő deformációkra ("huppogás") gondolok, de tény, hogy mondjuk ez még nem lesz alkalmas közelharci fegyver, szemben egy jobb Thinkpad-el, amivel Eger várát is be lehetne venni annyira masszív.


Cyberpunk
(félisten)
Blog

Hülyeség! Sose értettem honnét szeditek ezeket az százalékokat. Vélemény felmérést folytattál vagy mi? :DDD Tipikus példája annak, ha valaki magából indul ki.


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

Őszintén megmondva, ma sem volt bekapcsolva még pl a MacBook. A nexus 7-tol, es a galaxy tab nem tudom hányadik verziojatol ideggorcsot kaptam volna valszeg en is, próbáltam mind2-t, de egy ipad annyira gyors, es annyira hibatlan, hogy nem erzem hiányát semminek sem.


Ed3r_X_
(nagyúr)
Blog

De magában az alumínium könnyebben karcolódik, nem? Illetve elég egyszer benyomódnia, az örökre ottmarad.


alkatraz3000
(senior tag)
Blog

ha a karcok nem is, de a nyomódás az látszódik, és az örök .. :(

üzenetek