üzenetek

hozzászólások


Bounti
(aktív tag)
Blog

Igen, bár csak abban a pár alkalmazásban amiért megvettem. Nem lett gyorsabb a böngészés, meg a filmnézés... :DD

Sőt, az akkus üzem érezhetően csökkent (45 Wh), a hőmérséklet és a zajszint terén is visszafejlődést tapasztaltam úgy is, hogy nem csak a turbót kapcsoltam ki, hanem sikerült az akkus üzemben elérhető "Takarékos üzemmód"-ot is bekapcsolni hálózati áram esetén.

Persze ez nem panaszkodás a részemről, mert a teljesítmény ott van mögötte, de a mindennapi általános felhasználás során szerintem összességében jobb volt a kis Acer. A hangját ritkán hallottam, bőven teljesítette volna az egész napot (8 órát) akkus üzemben, és mindezt anélkül, hogy azt éreztem volna, hogy lassú. De ez van, ha játszani is akar az ember valami modernebb játékkal... :U


kisza25
(félisten)
Blog

Az enyémben ugye van dedikált vga, ez hamar hallatja a hangját és utána már nem is nagyon megy passzív módban, kicsit tartottam a thermal throttling tól, de 80 fok fölé nem megy a CPU, a VGA meg max 70 fok :)


Bounti
(aktív tag)
Blog

Ez így jól hangzik! Turbóval együtt ennyi? Mert az szerintem igen jó ehhez a kis hűtéshez képest.


kisza25
(félisten)
Blog

Igen, meg is mértem konnektorból 55W-ot vett fel maximum :)
Na beraktam én is egy ssd-, ma rá szántam magam :)

Összehasonlításként berakom a tiédet is

[ Szerkesztve ]


Bounti
(aktív tag)
Blog

Mit mondjak, nem gondolták túl a dedikált videokártya hűtését... Bár az is igaz, hogy nem terveztek felsőkategóriával...

Azert a bal alsó sarkot felhasználhatták volna valamire... Ssd-nek, vagy nagyobb akkunak...

Amúgy használd egészséggel! Szerintem jó kis gép!


kisza25
(félisten)
Blog

Azt szokták csinálni, hogy ugyanaz a hűtés megy a szériába, a legerősebbhez megtervezik így az biztos elég lefele mindegyikhez :)
Köszönöm :R engem ez most kiszolgál, van mellette egy asztali gép is :)


jhany
(csendes tag)

Sziasztok.

Én most agyalok, hogy a m.2 ssd mellé, berakok egy sata ssd-t, adatárlónak..
De gondolom, akkor visszaesik a teljesítmény a sata ssd szintjére nem de? :F


Bounti
(aktív tag)
Blog

Szia!

Nem, dehogyis!

Persze lesz eltérés a két háttértárról futtatott alkalmazások betöltésének idejében, de ez nem egetrengető. Viszont ez nem RAM. A rendszer nem lassul le a leglassabb eszköz sebességére, szóval nyugodtan tehetsz bele háttértárnak egy Sata ssd-t, a rendszer meg maradjon az nvme-n.

üzenetek