üzenetek

hozzászólások


Tigerclaw
(nagyúr)
Blog

Mondhatni itt győzőtt a józan ész és mielőtt még bejött volna az IoT, az ellenkező irányba indulnak.

Szükség lenne a hálózati protokollok újra gondolására, modernizálására az IoT korszaka előtt, illetve a netes anonymitásnak is mennie kellene. A teljes liberalizmus káoszt jelent, szóval meg kell szabni a határait, ha rendet is akarunk.


Tigerclaw
(nagyúr)
Blog

Az energetikai hálózat irányítható elemeinek többsége kapcsoló elem, nem szabályzó. Szabályzó elemek az erőművekben vannak és teljesen leválaszthatók a távvezérlésről, mert hálózati és helyi paraméterek alapján szabályoznak. Jelenleg sem emberek irányítják ezeket, maximum nagyon vészhelyzetben, kivéve talán pár régi vízerőművet.

Egyébként ezen a területen a távvezérlés sok esetben csak költségcsökkentést jelent, nem technológiai fejlődést. Szóval ha visszább lépnek kettővel, semmivel sem lessz elavúltabb a rendszer, csak kicsit drágább és biztonságosabb. Nézd meg hogy mennyi áramszünet van és milyen időre, amikor nincs külső tényező a képben, mint pl. természeti kataszrófa, baleset vagy extrém időjárás...amikkel egy full 5G-s IoT-s hálózat sem tud mit kezdeni.

Szerintem megoldható hogy sokkal biztonságosabb legyen, de közben semmi, vagy mikroszkopikus hatása legyen a szolgáltatás minőségére.


bambano
(titán)
Blog

"Szükség lenne a hálózati protokollok újra gondolására, modernizálására az IoT korszaka előtt, illetve a netes anonymitásnak is mennie kellene. ": abszolút totális teljes tévedés. Semmilyen baj sincs a netes protokollokkal, azok újragondolása semmilyen előnyt nem hozna. Az anonimitást pedig routing okokból kifolyólag lehetetlen elérni.

jelenleg nem azért van szemétdomb az interneten, mert a protokollok rosszak, hanem azért, mert ótvarul megírt operációs rendszeren olyan kódok futnak, amiről a felhasználónak fogalma sincs. amíg ezt nem lehet megoldani, addig a netes protokollokon történő bármiféle változtatás nulla eredményt hozna ilyen téren.


stellaz
(addikt)

Vagy éppen
azért félünk tőle, mert kezdjük megérteni...

Csernobil.... Fukushima.... Tudtad, hogy amúgy régebben árultak radioaktív fogkrémet?


#06658560
(félisten)
Blog

Magyarul mert basznak megérteni, jobb rettegni. Fukushima után reakció? Pánikolni és rettegni, hogy a bajor atomerőművek vajon kibírnak-e egy cunamit. Amilyen Fukushimát elérte.


BatchMan
(senior tag)

Melyiknél hibázott a vezérlés?


BatchMan
(senior tag)

+1.

Az ügyeletes mérnök meg csücsüljön a technika mellett. Befalazzuk, mint Kőműves Kelemennét. :(((


Reggie0
(félisten)

Csakhogy egy varatlan esemeny soran a majd teljes orszagot erinto blackoutot nem lehet kezi szabalyozassal es csak lokalis informaciok alapjan megfekezni vagy kisebb teruletre izolalni. Az informacio eldobasa es a mukodesi parameterek rontasa(pl. detektalasi, beavatkozasi sebesseg) sosincs ingyen, az magaval hoz hatranyokat is.

Lasd: Italy 2003 blackout
Egy kevesebb mint 3 perc alatt lezajlo esemenylancolatot nem fogsz kezi kapcsolgatassal, uzenetkuldessel/telefonalgatassal orszagos szinten kordaban tartani.

[ Szerkesztve ]

üzenetek