[Re:] [bkercso:] Netflix - The Social Dilemma (2020) - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


RetepNyaraB
(veterán)

...amely egyébként nem mond semmi újat (pláne nem Amerika-mentesen; tehát inkább felületes, lózungokat szájbarágós, wow, omg #ésígytovább módon), viszont összefoglalja a közösségi platformok magyon félrement világát. Kicsit túl sok a hangsúly a fbookon, amely pont ma már a tinik és fiatalabb generáció körében - legalább is Európában - egyáltalán nem menő, nem is ők a veszélyeztetett célcsoport, sokkal inkább a középkorú és idősebb, a net bugyraival szemben egyáltalában nem felvértezett felhasználók. A szélsebes Twitterről pl. alig tesznek említést érdekes módon.
A film vége fele jönnek az érdekesebb kérdések a fake news, alternatív valóságok és azok tetszés szerint hajlításáról szóló fejtegetések; sajna pont rájuk kevesebb marad, bár ami van, az tanulságos: a hazugság sokkal több pénzt termel, mint az igazság, ugyanis szignifikánsan gyorsabban terjed.


Castell
(aktív tag)
Blog

Nekem ez doku túl gyors volt, egy óra után már nem bírtam és lekapcsoltam. És semmi újdonságot nem hozott, ugyanis már tavaly lerágta a csontot a Netflix a The Great Hack c. dokujával, ami ergo ugyanerről szól.


.LnB
(titán)
Blog

Szerintem a The Great Hack, sokkal specifikusabban a Cambridge Analytica-ra fókuszált. És a The Social Dilemma sokkal általánosabban veszi szemügyre a témát. Persze, nagyon USA központúan (ez is), de ettől még megnézetném minden közösségi média függővel. Mert rengetegen nem értik ezt az egészet. Nekem se mondott sok újdonságot, de ha csak pár ember is, tudatlanul rákattint, és végignézi, ne adj isten fel is nyitja a szemét, már akkor is volt értelme.

Én miután megnéztem, vettem a fáradtságot és utána néztem más, biztonságosabb böngészőknek, email szolgáltatónak, és keresőmotornak. Eddig is terveztem már, de most időm is volt minderre.


RetepNyaraB
(veterán)

emailt ne tartsd magadban lécci, sajna a gmailt nem tudom kiváltani más hasonló minőségű cuccra...
Böngészőből mára gyakorlatilag minden normálisan működő verzió chrome alapú (itt is írhatsz használható alternatívát, kérlek, én Opera párti vagyok). Keresőből van választék, én DuckDuckGo-t nyomok.


D1Rect
(félisten)
Blog

3 részletben bírtam végignézni, borzasztó gagyi.
Kb "anyukám szintű" film.
Nyilván digitális drog a szociális média, de ugyanúgy a pornó, vagy a "hírek" is.


RetepNyaraB
(veterán)

Mondjuk pont nem a drogságon van a jelenlegi hangsúly, a filmben sem. Inkább arról próbál beszélni, hogy tudatlan felhasználóként hogyan működtetsz egy komplett gazdasági szektort, amely a Te léteddel kereskedik és felhasznál közvetlenül a minél nagyobb profit érdekében, miközben egyáltalán nem foglalkozik sem a Te traumatizálódásoddal, sem a világ amúgy is mélyponton levő morális szerkezetének további erodálásával.


D1Rect
(félisten)
Blog

Aha, azért töri fel a kiscsaj az üveget és azért nem bírja ki a tesója 1 hétig telefon nélkül.


RetepNyaraB
(veterán)

Az a Barátok közt betétműsor volt, mert valamivel el is kell adni a doksit a népnek :)


.LnB
(titán)
Blog

Az email-ről itt írtam: [link] De a kommentek között sokkel komplexebb megoldások is olvashatóak. Nekem ez a váltás elég egyenlőre, teljesen átlagos felhasználó vagyok.
Böngészőknél most Brave van. Operát régen évekig használtam, de aztán volt vele valami bajom, nameg Orosz kézbe került... Akkor inkább Vivaldi. Ez a Brave eddig jó asztalon, mobilon van vele gond, "ugrál" a scrollozás, elég zavaró.
Kereső DDG itt is, Qwant-ot is próbáltam. Utóbbit pont ebben a dokumentumfilmben említik. Hát a DDG is szokatlan a Google után azért, nagyon szokni kell.


bkercso
(nagyúr)
Blog

semmi újdonságot nem hozott, ugyanis már tavaly lerágta a csontot a Netflix a The Great Hack c. dokujával, ami ergo ugyanerről szól.
Nem is csak a szórakoztatás a célja szerintem a filmnek. Ha aktuális még mindig egy téma, miért ne lehetne megismételni az üzenetet?
Ami USÁ-ban vagy briteknél megy telefonfüggés téren, az nem mérhető egy normálisabb magyar családhoz. Szerintem.


Zirowe
(nagyúr)
Blog

Nekem ott lett tele a puttony, amikor az első 10 percben elkezdett magyarázni a csóka, hogy rájött, hogy az e-mail függőséget okoz és a nagy, csúnya google nem tesz ellene semmit.. :(((

[ Szerkesztve ]


RetepNyaraB
(veterán)

Ránézek a Brave-re akkor. Az @milt azt hiszem nem tolom végig; olyan szinten vagyok a gugli ökosziszténában (mint a fél világ), hogy bele se kezdek átgondolni a lehetőségeim.
Első pont: droid telefonom van, innentől már mindent is buktam, hacsak nem ugrom ötvenéves fejjel a microG bugyraiba (újra, mert egyszer már azt mondtam akinek hét anyja van, az...).

Ja, droid. Az utóbbi talán egy-két évben teljesen egyértelmű és igen agresszív a telefon "hallgatózása". Elejtesz egy megjegyzést beszélgetés közben, másnap már a megfelelő reklámok és kereső cikkek jönnek eléd. Gáz? Kurvára. Meg lehet oldani? Igen-igen komplikáltan meg lehet. Inkább beleszarok, nem én fogom megváltoztatni a világ működését...

Tehát a legfontosabb, amit magánemberként tehetek, megpróbálni tudatosabb létet folytatni (minden téren, de most épp a netről van szó). Ettől még termék maradok, de ahogy a boltban sem akasztom le a kurva nejlonszatyrot két darab barackhoz, ugyanígy igyekszem ésszel kattintgatni, nem ráfüggeni az instára #ésígytovább :)


.LnB
(titán)
Blog

Igen, nehéz. Én úgy vagyok ezzel, hogy megteszem azt, amit még kényelmesen meglehet. Nem vagyok paranoiás, nem kell elbújnom, mert nem csinálok semmi "szégyellni valót", vagy büntetendőt az interneten.

Az androidos telefon a legnagyobb bökkenő. Bár szerintem az iOS is ugyan az.
A másik a facebook. Én hírolvasónak használom. És nem tudok alternatívát erre. RSS olvasók se jók. És például vannak események, amikről csak onnan értesülök, mert mindenki azt használja ma már elsődleges platformnak. Tökéletes példa erre, a legutóbbi Végső Összecsapás 2020 @ Tököl. Haver küldte, hogy lesz...

üzenetek