üzenetek

hozzászólások


YellowFlash
(aktív tag)

Big Fucking Gaming Display :DDD


J.J. András
(őstag)

great Stevee-ke ! sitz down, ÖTÖS :)

Jól van Pistike, ülj le ötös :)) :C


jedis
(senior tag)

+1
:C


Duck663
(őstag)

Első kérdés, melyik G-Sync-et támogatja?

Itt a bibi, az elnevezés, alkalmas a felhasználók megtévesztésére!!!


xEon1337
(őstag)
Blog

Nem a puruttyát. :)


Geller72
(veterán)

5000 dodó. Ez rossz ómen. :D.


Menthirist
(veterán)
Blog


Tetsuo
(aktív tag)

Minek van a 3 HDMI?


#16939776
(nagyúr)
Blog

Ez igen. PC úgy 3-5 évre meg van mentve...


Menthirist
(veterán)
Blog

konzolnak, médialejátszónak, stb.


Cathulhu
(addikt)

"egyelőre nem nincs nagy tolongás ezért a termékkategóriáért"

Pfff, azert nem artana atolvasni a cikket publikalas elott. Meg egy ovodas is tudja, hogy ez helyesen "egyelőre nem van nagy tolongás" lenne


Sinesol
(veterán)

Talan 3ezer dolcsi az Asus sokkal kisebb 144hz 4K hdr gamingje, ahhoz kepest ez nem rossz ár.
65 inch 144hz meg rendes HDR meg shield, kicsit drága, de szerintem még belefér, tekintve hogy prémium kategória plusz még csak közelében sincs hasonló termék.

[ Szerkesztve ]


[CsuCsu]
(őstag)

Nem rossz ez. A celcsoport nyilvan nem a tizeneves verpistikek, hanem felnott 25+ eves gamerek akiknek jo munkajuk van. Ez a celcsoport egyre nagyobb es folyamatosan novekszik, igy mar van letjogosultsaga az ilyesmi premium termekeknek.


McSico
(senior tag)

A paraméterek alapján úgy tűnik VA paneles.
Amúgy van ennek létjogosultsága a tv-k mellett? Többnyire már van game mód bennük, amivel elég kicsi input lagg-ot el lehet érni. Igaz nem lesz natív 144Hz-es képfrissítés.


Bossp
(addikt)

Jó munkája van és nem M.O.-n* xD


-=RelakS=-
(veterán)

Ez nekem is magas, hogy laptopok/monitorok esetén miért a HDMI-t erőltetik a DisplayPort helyett


Joczek
(tag)

Bocsánat, a Dell Alienware az nem BFGD kijelző lesz, de szintén hatalmas. :)


arty
(veterán)
Blog

a sima konzumer vesz FELÉBŐL egy JOBBKÉPŰ oledet
a prőgémernek nagy a képátló, kompetitív játékra így kevésbé alkalmas (bár nemtom fifára, ótóversenyre JOBB-E mint a kisebbek)

tényleg érdekelne, hogy ki az aki ezért leszurkolja a másfél milliót.... (és hogy mire veszi)


Locutus
(veterán)

Bizony, fele ennyiért OLED-et kapsz, aminek ez képminőségileg a cipőfűzőjét nem kötheti meg.
És már az is tudja a 4K-t, 120Hz-et, meg alacsony input lagot is. Sőt, az idei modellekkel jön a HDMI 2.1 és a VRR is.

Ez a BFGD talán ha 2000$-ért még megérné, többet biztos nem.


Chibass
(tag)

Én most már megvárom, míg lesz a piacon egy 65" VRR OLED, és azt fogom venni gamingre.


janos666
(nagyúr)
Blog

Jah, ennek sokkal hamarabb kellett volna érkeznie (még 2017 vége, de max 2018 első fele) és/vagy OLED panellel, hogy $3k körül értelme legyen, de hogy $5k, pühhh... ;]

Így 2019-ben már csak akkor bírnék elképzelni $4k-t, ha >=144Hz-es LCD panelre építene, és dual-link DisplayPort lenne rajta, hogy 10bit HDR-el együtt is mehessen a magas freki (két hagyományos DisplayPort kábel a kártya és a TV közt, amit ez esetben automatikusan felismer a VGA driver, és összepakolja "Surround" módban a két félképernyőt egy virtuálissá, ami a valódi felbontás is), és ugyan ez $5k-ért, ha LCD helyett OLED (és tud minden mást is, amit egy mezei TV, tehát pl. van színhelyes képmód, nem csak túlszaturált színekkel lehet játszani --- vagy akár "passthrough" módban megy a TV színkezelése, és a GPU csinálja ezeket, a FreeSync 2 HDR-hez hasonlóan).

Ez így egy megkésett, nagyon túlárazott, kvázi-elavult kütyü.
Pár tájékozatlan/laikus NV-fannak biztos örömére szolgál majd (vagy akinek $5k a havi zsebpénz és nem tud várni HDMI 2.1-es TV-kre / kártyákra), de amúgy...? :U

[ Szerkesztve ]


McSico
(senior tag)

Ez már tetszik.


makoss
(addikt)

Inkább: "egyelőre nincs nagy tolongás ezért a termékkategóriáért"


forgonati
(őstag)

A FALD az hány zónás benne?


nuke7
(veterán)
Blog

:Y simán nagy tv-n játszani már nem menő....

(#11) Pinky Demon : :DD nincs..? :U

[ Szerkesztve ]


Duree
(veterán)

Nincs nagy tolongás érte? Szerintem nem is lesz ezért az árért.


Prof
(addikt)

Viccelsz milliomos csemete az ábrból kovetkeztett a minosegre, ergo tokmindegy mi, ha drága akkor kell! Mert masnak nincs es ettol erzi majd magat menonek.


ribizly
(veterán)
Blog

Nem értem azokat, akik az árán ki vannak akadva. Egy műszakilag, technológiailag high-end monitorról van itt szó, nem egy TV-ről. Az árazás itt kicsit más.


Locutus
(veterán)

Talán vizsgáld meg abból a szemszögből is, hogy technológiailag már el van érve, vagy meg is van haladva amit ez tud. Ráadásul olcsóbban. Elég csak egy 65-os OLED árát megnézned, ami 4K 120Hz HDR. Idén meg már VRR is HDMI 2.1-el.
Ahogy János is írta, kb 2 évet késett ez. Most talán 2000$-t HA ér.

[ Szerkesztve ]


ribizly
(veterán)
Blog

Itt a hangsúly a vezérlésen (g-sync modul, bár ez valóban gyengén védhető, mivel freesync-es van már és az is támogatott NVidia oldalról), meg a válaszidőn van, amit szintén nem sok TV tud. Értem én, hogy van olyan TV, ami tud néhány paramétert ebből, de ettől még nem ugyanaz. És így megtehetik, hogy az árazást az egekbe tolják. Féleértés ne essék, ettől még én is kétlem, hogy komoly piacot tud majd magának összekaparni, miközben az XBOX meg támogatja már a freesync-et és remélhetőleg a következő konzolgeneráció már tud dolgokat 60fps felett is futtatni bizonyos felbontásokon.


Locutus
(veterán)

Nézd, a mai OLED-eknek pl 20ms körül van, ami már bőven jó. De van akár 10ms-os TV is már.
Plusz ott a VRR a 2019-esekben, amivel szabványos módon tudják HDMI 2.1-en keresztül a ?Hz-120Hz közötti dolgot. Sőt új OLED paneleknél már 240Hz-ről is megy a pletyka.

Szóval sajnos vagy nem, de TV fronton semmi lényeges lemaradás nincs már. Ellenben az OLED képminősége 100x jobb.

Az xboxon meg ugye nem gondolod, hogy a freesyncnek a 60fps feletti dolgok miatt lesz értelme... sokkal inkább a 60 alatti tökölődések fognak jobban kinézni. Az FHD 60 fps elérésével se kapkodnak, mert a játékosközönségüket nem érdekli. Az irány ott szerintem továbbra is a foscsi olcsó hardver, de legalább már nem lesz képtörés a 30fps miatt.


ribizly
(veterán)
Blog

Azt ne keverjük össze, hogy valaminek a panelje tud 240Hz-et (köztes képkockák "kalkulálásával") és mit tud szinkronizáltan kitolni a VGA-ból érkező képkockákból mondjuk alacsony (4ms alatti) Input Latency-vel. De ahogy írtam: Értem, hogy nem lesz nagyon piaca, mert irreálisan magas lesz az ára a hasonló képességű TV-khez képest, de mégis vannak akik TV-t használnak PC-hez és monitort konzolhoz. Nekem pl. fontos volna a magas refresh rate konzolon, mert onnantól nem vásárolnék több PC alkatrészt.


Locutus
(veterán)

Nem kevertük össze. Legalábbis én nem.
A 120Hz-et input szinten tudják a 2018-as OLED-ek is.

A magas refresh rate meg semmit sem ér konzolon, amíg a konzol VGA-ja még FHD 60+fps-re se képes.

[ Szerkesztve ]


janos666
(nagyúr)
Blog

Ha minden igaz, a néhány hónap múlva érkező LG OLED-ek ki tudnak majd tolni HDMI 2.1-n (aminek magasabb a maximális sávszéle, mint a jelenlegi DisplayPort-é) 2160p120@10bit RGB-t (akár HDR) VRR-al, 12ms körüli lag-al.
De azon a kijelzőn korom fekete a fekete, ferde szögből nézve se torzul annyit a szín, tényleg nincs válaszidőből adódó csóvázás (overdrive nélkül, tehát OD-hibák nélkül), ugyan úgy 700+ nit a fehér. Ezerszer nagyobb öröm bámulni, mint bármelyik LCD-t.
... és ez akár $3k körül (bár a nyitóár lehet kicsit több, mikor a kisker is rátesz).
Bár a VRR range állítólag elég gyenge lesz, 60-120, de elképzelhető, hogy EDID piszkálással ez kitolható lesz (ezzel meg kell várni, míg kapunk HDMI 2.1-es VGA-kat és piacra kerülnek maguk a TV-k, de most még az nV-TV is pre-order).

Tehát nyerhetsz még úgy ~5ms lag-ot, cserébe sokkal gyengébb a képminőség, ráadásul DP 1.4-en szerintem nem is fér át a 2160p120@10bit csak YCC 4:2:2-vel (ami egy minimális képminőségvesztés HDR esetén, vagy persze beáldozod a 10bit-et 8-ra, ami szintén egy kis veszteség, mert mert szépen ditherel a Pascal is, de azért veszteség).
Plusz valószínűleg le leszel zárva Geforce-ra (nincs Radeon-ra váltás), bár ez nem biztos.
... ezért fizethetsz akár $2k extrát, hogy elmondhasd "nVidia approved".

Amúgy meg a TV-nek eladott kijelző pedig valószínáleg több olyasmit tud majd, mint beépített neflix (meg akár TV tuner, de őszintén évek óta nem kötöttem koax-ot a TV-imre még próbaképp se, de attól még ott van).
Ebben pedig max "csalások" lesznek, mint a "sötét sarkokban is mindent látsz" képmód, hogy a direkt sötét sarok a játékban beláthatóvá válik, mint egy wallhack/cheat (tudom, ilyet inkább az ASUS szokott, most azt írom, hogy ezen legfeljebb ilyen lesz Netflix helyett, nem azt hogy lesz is). :))

[ Szerkesztve ]


ribizly
(veterán)
Blog

+@(#34) Locutus
Le vagyok maradva high-end TV-k terén azt kell mondanom.


Duree
(veterán)

Hát nagyon igazad van.


Locutus
(veterán)

Azért az 55B8 pl ma már annyira nem is high-end, ár ügyileg sem :)


Sinesol
(veterán)

Nem olyan rossz egy jó VA panel sem, nincs azért olyan óriási képminőségbeli különbség, persze azért nyilván jobb az Oled, bár mozgásmegjelenítés terén azért hallani problémákról. Azt meg nem tudom mégis miért probléma ha kiszorított szögből nézve van minimalis torzulas, még soha nem néztem onnan semmilyen kijelzőt, kb annyi erővel mondhatnám azt is, hogy a háta mögött meg nem látom a képet, rossz az összes. :N

Egyszóval szerintem bőven vállalható a panel, ha hozza egy QantumDot Samu tv szintjét. A HDR Gsync miatt is jó eséllyel megéri az árát, ha jól emlékszem talán 500 dollár a listaára az áramkörnek, ami belekerül, nyilván jobb is lesz, mint a VRR, ami valószínűleg hasonlóan problémás lesz mint a Freesync. Plusz ott van még beépítve a Shield is, amivel azért tippre előbbre leszünk mint valami budget okosteves chippel.
Valamennyire túlárazott, de ha 4000 dolcsira beesik az ára már elég jó lehet.

[ Szerkesztve ]


Tetsuo
(aktív tag)

Középről nézve egy nagyobb tévének a sarkainál már torzulhatnak a színek a "nézési szög" változása miatt.


janos666
(nagyúr)
Blog

Szerintem nem volt még otthon OLED-ed próbaképp sem. :N

A mozgás BFI nélkül OLED-en a legjobb, mert gyakorlatilag ~0 a válaszidő (míg LCD-ken a néhány ms többnyire kvázi kamu, mert a g2g, nem a legrosszabb eset van feltüntetve, ami jellemzően magasabb).
LCD-n csak BFI-vel vagy interpolációval lehet jobb a mozgás, de ezek egyike sem működik Gsync/FreeSync-el egyszerre (a BFI nem is nagyon megoldható, vagy amennyire igen, abban a formában még senki nem kínálja, az interpoláció pedig ide gyakorlatilag hülyeség lenne és általában növeli a késést), így ez itt irreleváns (hacsak nem filmet nézel épp), de amúgy mindkettő elérhető OLED-en is (a BFI kevéssé rugalmas most OLED-en, mint LCD-n, de jövőre az is változhat kicsit, 240Hz-es panellel több lehetőség lesz játszani a fekete képek kiosztásával).

A Gsync modul nélkül is biztos lehet hozni ugyan azt a minőséget (vagy akár még többet), csak nincs rá olyan mértékű garancia, vagyis ami igazán különbség, hogy nem az nVidia a "bizalmas harmadik fél" (a vevő és kijelzőgyártó közt), vagy hogy van-e egyáltalán ilyen harmadik fél (mind FreeSync esetén az AMD, de pl. a HDMI 2.1-es LG TV-n talán egyikük plecsnije se lesz, csak HDMI 2.1 VRR és kész).

$500 -> Sohasem a modul került ott annyiba (amit a vásárlóra hárított a gyártó), hanem "szolgáltatás", amit hozzá kötött az nV (ami ugye nem csak az, hogy működik a VRR, hanem hogy átmegy a moncsi az nVidia különböző tesztjein, így nem csak a gyártó mondja, hogy milyen f@sza a saját terméke, hanem egy harmadik fél is, aki viszonylag megbízható olyan szempontból, hogy neki is érdeke az, hogy ne sz@rra adja a saját plecsnijeit).


Sinesol
(veterán)

De, konkretan az az fpga panel 500 dolcsiba kerül nekik még nagy tételben véve is, mielőtt barmilyen ceg, vagy plecsni is szoba jönne, habár most hogy az Intel gyartasi problemakkal küzd, lehet még többe fáj. A VRR biztos valamennyire jo lesz, de valószínűleg epp ugy nem tudja felvenni a versenyt a hardveres GSynccel, mint a Freesync.
Jelenleg is sok embernek nem működik a Freesync, köztük nekem sem, sok embernek artifactol, delayes, nem az igazi ez az ingyenes megoldas. Korai verzioknal még szellemkepesedes is előfordult, nem tudom ez mara megoldodott e mivel 80%ban nalam nem sikerul működesre birni.

[ Szerkesztve ]


Sinesol
(veterán)

Konkretan egyebkent ez a cucc van benne: [link]

Elemzők szerint nagy tetelben 500-700 dolcsi környeken lehet a zöldeknek az egesz Gsync modul.

[ Szerkesztve ]


janos666
(nagyúr)
Blog

A monitorgyártónak igen, aki átterheli ezt a vásárlóra, de az nVidia-ra gondoltam, hogy ők nem a hardware-t, hanem a szoftver/szolgáltatás részt árazzák be.

Példaként, mikor kapsz egy $5 értékű pendriver-on egy Windows 10 telepítőt, akkor sem a pendrive került $200-ba, hanem a Windows license (persze, benne volt az árban az adathordozó, de nem külön tételesen lebontva, és nem az volt a lényeg, hogy a pendrive-ot megkapd, hanem hogy a license-et megkapd, később letöltheted a frisebb telepítőt ISO-ban a Microsoft-tól és használhatod a license-ed a pendrive nélkül is).
Vagy ugyan ez valami $1000 értékű prof. szoftvernél, ha USB hardware kulcs kezeli a licesne-ed. Akkor mindig be kell dugni a gépbe az USB kütyüt, hogy elinduljon a szoftver, de ettől még ott se magáért USB hardware-ért fizettél $1000-ret, hanem a kódér, ami rajta van, a szoftverért, amit használsz, az USB hardware értéke aprópénz a szoftver árához képest (és nem is tételesítik ésszerű számlázáskor, hogy $998 a license, $1.5 az USB kütyü, $0.5 a papírdoboz...).

[ Szerkesztve ]


janos666
(nagyúr)
Blog

Hmm. Előbb írtam, aztán olvastam végig. :(((
Tényleg ilyen drága hardware lenne?
Valamiért az élt az emlékeimben, hogy idő közben vagy áttértek ASIC-ra, vagy hogy pont azért nem éri meg nekik áttérni, mert úgysem számít nekik az FPGA ára.
De őszintén szólva sohasem néztem pontosabban utána, hogy vajon ténylegesen mennyi lehet a hardware, legalább is manapság (csak feltételeztem, hogy ha 5 éve megérte nekik, akkor mára még nagyobb tételben már még olcsóbb lehet ugyan az a kütyü).


#16939776
(nagyúr)
Blog

Az az FPGA komoly minőségű feldolgozásra tehető képessé és minőségben szolgálhat a kijelző meghajtására, valamint ott van mellette az onboard memória, ami tárolja a frame-ket. Ha a gyártója veszi a fáradságot, hogy tisztességes tápot és szoftvert implementál mellé, nehéz vele felvenni a versenyt.
Ha a gyártó saját, erősen költséghatékony elektronikáját és arra fejlesztett szoftverét teszi a panel mögé, és erre fejleszti rá a VRR-t/sync-et, ott nem szabad egyforma eredményt adó implementációkra számítani.

[ Szerkesztve ]


Sinesol
(veterán)

Nyilván más szintet képvisel, de azért elgondolkodtató, hogy ha ilyesmi hardvert tart szükségesnek egy gyártó, akkor milyen lehet egy budget VRR-es TV...valahogy nincsenek illúzióim. Ezért is mondtam, hogy bizonyos felárat azért megér a Gsync mert ha már ennyit költ az ember játékra, akkor ne dadogjon a dolog.

janos666: Ez a teljesitmény csak a HDR 4k GSynces monitorokhoz kell, a régi valószínűleg valami egyszerűbb cucc volt. Tervbe volt véve Asic is elvileg, de nem hallani róla, elvileg problémásabb valamiert, talán olyasmit is hallottam, hogy drágább lenne lehet.

[ Szerkesztve ]

üzenetek