[Re:] [Depression:] Eláztattak, hogyan tovább? - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Depression
(veterán)
Blog

Nyitva.


gabor9991
(őstag)

Gondolom van saját biztosításod, ilyen esetben annak a keretében kell megjavíttatni a keletkezett károkat.


Chaser
(titán)

ha nincs biztosításod kb ijb helyzet van, illete érdemes megtudakolni a háznak van-e erre valami biztosítása
volt lakásom éppen elkészült - már nem az enyém volt - , 99%-os állapotnál a felette levő lakásban csőtörés, nem is lakták egyiket sem, sokkal később derült ki így a disznóság, az enyémen nem volt biztosítás, új tulaj nem kötött, felső lakásnál talán volt, de "alulra" nem fizetett


Depression
(veterán)
Blog

A saját biztosítónk kijelentette, hogy más által okozott kárt nem fizeteti.


Depression
(veterán)
Blog

Szomorú vagyok. Az ijb-et inkább megbeszélem egy ügyvéddel is. Ha más okoz nekem kárt, akkor nehogy már én fizessem a költségeket.


Z_A_P
(addikt)

Nezd meg ezt: [link]
Vagy ezt: [link]
Ha szomszed tojik ra, akkor szerintem perelned kell. Esetleg kozos kepviselovel beszelj elotte.

A legegyszerűbben és legbiztonságosabban úgy lehet elkerülni a kényelmetlen helyzeteket, ha az ingatlankár keletkezését követően azonnal közjegyzőhöz fordulunk. Ő ugyanis ilyenkor kimegy a helyszínre, fotókat készít a kárt szenvedett ingatlanról, arról, hogy valóban ázik-e a plafon, nem működnek az elektromos berendezések, leállt a gázkonvektor. Mindezeket közjegyzői okiratba foglalja, amihez akár fényképeket vagy videófelvételt is csatolhat. Az így rögzített tények később egy peres eljárás során hiteles, megkérdőjelezhetetlen bizonyítékként szolgálnak.

Amugy meg mindig aztok, vagy mar megcsinalta a seggfej?

[ Szerkesztve ]


Chaser
(titán)

nyilván lehet pereskedni, kérdés egy polgári per megéri-e, sztem inkább értelmes biztosítás ami megéri - és kötelező tehetnék minden lakóra nézve, akkor nem lennének ilyen báááálhék' -


gabor9991
(őstag)

Közös biztosítása csak van a háznak?Annak a terhére is lehet rendezni a kárt.
A saját lakásbiztosításod beázásra nyújt fedezetet?
Vagy mire hivatkozva utasította el a biztosító a kárigényed?


Depression
(veterán)
Blog

Köszi, megkeresem a közös képvisőt.
A saját biztosítónk arra hivatkozott, hogy más, ismert személy által okozott kárra nem fizet, mert nem mi okoztuk, és azon kell behajtani. Az persze megint egy másik dolog, hogy nekünk fizethetne, és ő hajtaná be a költségeit.
Z_A_P:
Köszi neked is. Még nem kezdtük el a felújítást, legalább elmondhatom a tulajnak, hogy közjegyzőt fogunk hívni, aminek a költségét szintén rajta hajtják majd be.
Ha neki jobb 40k helyett legalább 200-at fizetni, akkor lelke rajta.
Chaser:
Leginkább azért nem fogadom el az ijb-et, mert 4 évvel ezelőtt ugyanez volt, akkor még volt biztosítása, és nem akadt semmi gond. Most sem teljes felújítást csináltak, hanem befoltozták gyorsan a hibát. Szóval várható még ilyen, és ha most bevállalom, akkor a felettünk lévő lakás tulaja felbátorodik, sem biztosítást nem fog kötni, és legközelebb is elvárja, hogy mi oldjuk meg.

[ Szerkesztve ]


e=mc²
(őstag)
Blog

El ne hidd, a biztosító csak le akar rázni. Nézd meg a szerződésed / kötvényed, hogy mire érvényes. Kutya kötelessége fizetni. Egyébként meg Mabisz. [link]

Lakásbiztosítási szerződés esetén a biztosító arra vállal kötelezettséget, hogy a
kockázatviselés időtartama alatt a szerződésben meghatározott esemény bekövetkezte
esetén a szerződésben meghatározott módon és mértékben térítést nyújt. Ez jellemzően a
biztosított vagyontárgyban esett kár részben vagy egészben történő pénzügyi
kompenzációja, de lehet természetbeni teljesítés is (például szerelő kiküldése a károsodott
vagyontárgy helyreállításához stb.).

A lakásbiztosításban rendszerint meglévő felelősségbiztosítás megléte esetén a biztosító arra
vállal kötelezettséget, hogy a szerződésben meghatározott módon és mértékben mentesíti a
kárért felelős biztosítottat olyan kártérítési igények, sérelemdíj megfizetése alól, amelyeket
vele szemben támasztanak (pl. leáztatás esetén, vagy ha a lakás előtti járdán elcsúszó
gyalogos jelent be kárigényt a biztosítottal szemben stb.).

Minket pár éve beáztattak szinte fél évente. A biztosítónk már bemondásra mondta, hogy 50 e Ft és akkor nem megy ki kárszakértő. Persze a költéseket felmérve több volt, mint 50 e Ft, így kértük a kárszakértést. Kijött, felmérte (ez is megér egy misét, hogy csak az ázott fal felső 15 cm-t vette figyelembe, stbstb. - mondtam neki, oké, és akkor csak a felső 15 cm-t fessük át?) és fizetett nekünk a saját biztosítónk. Hiszen ezért én biztosítom be magam, hogy ha bármi történik a lakással, nekem legyen belőle lóvé a helyreállításra.


WhiteWalker
(nagyúr)
Blog

Ilyen nincs! Le akartak rázni!
Ha a lakásod biztosítása magában foglalja a vízkárt , akkor édes mindegy kitől származik.
Ne hagyd magad!
Sőt meg se kell említeni, hogy a felső lakást albérlők lakják és tőlük ők okozták az ázást.

[ Szerkesztve ]


janeszgol
(félisten)

Remélem megkérdezted azokat a barmokat, hogy akkor mit biztosítanak, villámra, árvízre, kisbolygó becsapódásra?
Válts biztosítót.


Eastman
(őstag)
Blog

https://logout.hu/tema/nagy_jogasz_topic/friss.html Tudtad, hogy ilyenünk is van? Kitartást, jobbulást!


ldave
(félisten)
Blog

Nálunk tavaly év végén volt ilyen, én a ház közös biztosítájánál jelentettem be, pár napra rá ki is jöttek, felmérték a kárt és egy héten belül utalták a megállapított összeget. Ha számlákkal pár éven belül igazolom, hogy a javítási költségem magasabb volt ennél, akkor a különbözetet is fizetik majd.


Chaser
(titán)

ez engem is érdekelne


RudY
(addikt)
Blog

Birtokvédelmi eljárást azonnal indíthatsz akár az ügyfélkapun keresztül is, érdemes minél több anyagot csatolni.
A formanyomtatványon ki kell tölteni a felek adatait – ki a panaszos, illetve ki követte el a birtoksértést – továbbá le kell írni azt is, hogy mivel valósult meg a birtoksértés, és ha vannak bizonyítékaink ezzel kapcsolatosan, azt is csatolni kell.
Lekérheted a az ingatlan adatait ([link]) és már mehet is a beadvány. Viszonylag hamar lezavarják, a tulajdonos pedig nem tud kibúvót keresni, legfeljebb a kártérítés mértékét vitathatja, de csak időt húzhat vele. :DDD

A biztosítónál a szerződésed a mérvadó, de általában:
A jogszabályok alapján a vétkesnek kell gondoskodnia a kártalanításról, tehát ilyen esetben a beázás okozójának felelősségbiztosítása fedezi a javítás költségeit. Ilyen esetben ne a saját biztosítónkat keressük fel, hiszen nem kaphatunk ugyanazért a kárért kártérítést a károkozó biztosítójától és a sajátunktól is.


Geri Bátyó
(őstag)
Blog

Nekem is az a véleményem, hogy a biztosítód csak le akar rázni. Rá kell lépni a nyakukra Persze a biztosítási kötvényt azért nézd át, de elvileg nem lehet benne olyan, hogy csak a magad által okozott kárt fizetik.
Nekem volt egy esetem, amikor a csőszekrényben a melegvíz gerinc tört el. Jött a ház biztosítója is és az enyém is. Az enyém azt mondta, hogy ha valamiért a ház biztosítója nem fizet (bár elvileg az ő dolguk lenne), akkor ők fognak.


janeszgol
(félisten)

Egyáltalán van ilyen, hogy az általam okozott kárt térítik meg? Mert akkor ha szétverem a lakást is biztosítanak? A logika azt diktálná, hogy pont saját kárra nem járna.


Geri Bátyó
(őstag)
Blog

A biztosítás soha sem a szándékosan okozott kárra vonatkozik, hanem a lakáson belül keletkezett kárra, tehát olyan csőtörés, ami a leágazás után jött létre, vagy elektromos berendezés hibájából adódó tűz és hasonlók.


janeszgol
(félisten)

Ó, de buta vagyok. Így világos.


Napfénysüti
(nagyúr)
Blog

Talán még nincs 2 hónapja hogy minket is eláztatott a felettünk lakó, de a társasház közös biztosítása fedezte a kárunkat. Nem volt semmi gond bejelentettük a biztosítónak, kijöttek megnézni és később fizettek is.


e=mc²
(őstag)
Blog

Amire te gondolsz az a felelősségbiztosítás. Ha te okozol kárt, akkor a te kereted erejéig állja a biztosítód. (+ némi önrész)

üzenetek