üzenetek

hozzászólások


Teasüti
(nagyúr)
Blog

Én kíváncsi lennék a cpu terhelésekre is a routeren és a pc-n max átviteli sebességek mellett.
Illetve memória használatra.

A másik meg, hogy mi értelme egy ekkora gépen szopatni magad a mocskos és nehéz úttal, amikor játszi könnyedséggel fogja a pc felhúzni az absztrakciós réteget?
Beágyazott rendszernél még érteném az optimalizációt, de itt egy 55W-os TDP-vel rendelkező 2 magos 3,2 Ghz-es szörnyet fogtál be malmozásra. Mekkora terhelést produkál a gigabit? Meglepne, ha ki lenne használva a gép.

És akkor ejtsünk szót az áramról is: egy combosabb 2 magos router relatíve sok rammal beéri 20-30 wattal max terhelés mellett, amiben benne van a wifi is.
Te raktál alá egy pc-t, aminek az idle fogyasztása jó ha csak ennyi és nem váltottad ki a router-t se, mivel máskülönben nincs wifi-d. :F
24/7-re. :)

Mondjuk ha ingyen van a konfiguráció, akkor egy alkalmas router árából lehet fizetni egy jó pár évig az elhasznált áramot, az is igaz.
Máskülönben ez csak akkor érheti meg, ha futtatsz rajta pár szervert is még mellette, ami kvázi a lakás szórakoztató központja egyben. Tele lehet vágni hdd-kel, média szerverről streamel-ni, torrentezni, NAS-olni, stb.
(Mondjuk egy fHD stream-et simán kiszolgál egy jobb router is.)

Elég sok házi szerver cikk volt már a Logout-on az évek során, de ezek rendszerint energiatakarékos cuccok voltak, vagy arm alapúak. Intel Atom volt talán egy combosabb, amire emlékszem, de az se volt teljesen kihasználva még DLNA szerverrel sem. Mondjuk gigabites net sem volt még akkoriban, az is igaz.

[ Szerkesztve ]

üzenetek