[Re:] [DraXoN:] Windows 11 vs. LGA 2011-3 - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Ananta
(újonc)

Windows 11@Xeon 2678v3

Némi alkalmazható kisegítő információkra volna szükségem.... :R


DraXoN
(addikt)
Blog

Windows 11 lett telepítve egy olyan gépre ami
- hivatalosan se támogatott CPU
- nincs TPM az alaplapon
- Secure boot még lenne, de ki lett kapcsolva (mert a telepítő különben nem indult volna el).

A gép egyébként:
2011-3 platform, X99 (vagy C612) chipsettel, az alaplap egy Huananzhi X99-TF
A CPU egy 12 magos 24 szálas Xenon Haswell magokkal maximálisan 3.3Ghz órajelen (Turbo unlockolva így minden mag egyszerre elérheti a 3.3Ghz-et ha a fogyasztáslimit megengedi, ami 120W... általában 2.9-3.1 környékére jut ha minden mag ténylegesen terhelt).
A memória 32GB DDR3 ECC ram 1600Mhz-en, bár ez majdnem lényegtelen infó.
Egy 256GB-os SSD-re került a rendszer.

A windows 10 ami korábban volt a gépen eredeti, az aktiválást meg se csináltam, kódot nem írtam be telepítéskor, de account adatokkal belépve már aktiválva találtam a rendszert (nem tört windows).

A telepítőt Rufus-al csináltam [link] Ennek a legujjab BÉTA verziójába (3.16 BETA2, de most nézem azóta kiadták a véglegeset) betöltve a letöltött windows 11 iso-t [link] lehetett csinálni telepítőt ami nem ellenőrzi a TPM és más "szükséges" elemek meglétét. Updatelni viszont nem lehet erről a médiáról csak új telepítést csinálni.

Ha a CPU értekelne mert ismeretlen Xeon2678v3 hivatalosan nem kiadott CPU, csak OEM-eknek gyártotta az intel, de használtan mindent is eladnak manapság :) ... olcsó volt több mint 1 éve... akkor forintra átszámolva úgy 25eFt, most ... inkább 35-40eFt. Képességekben majdnem megegyezik a 2680v3 CPU-val, az egyetlen különbség, hogy ez megy DDR3 és DDR4 rammal is, míg a 2680v3 csak DDR4 rammal.


Ananta
(újonc)

Köszönöm...
A Rúfusz esetében van négy adat, amihez egy rakás szerencsétlen próba is társulhat...
- klaszter
- partíció
- fájlrendszer
- cél
... és ami még a variánsok. A Win dolgánál meg fogalmam sincs mivel ott nincs kép. Szóval a win alkalmazásával talán érdemes se lehet a próba mivel ott ellenőrzési alapok vannak? Néztem az elvárt csip 15e. ha van az alaplapon megfelelő támogató csatlakozó. Az enyémen nincs mivel az MBR 1.2 beépített.
570-2 Fujitsu az áldozatom és úgy tűnik friss telepítés kell egy friss lemeztömbre... (ha nem akarom megkockáztatni a jelenlegi adatállományom)

Szóval... a Rúfusz magától beállítja a szükségest vagy nekem kell variálni? :R


DraXoN
(addikt)
Blog

Az iso betöltése után csak a kép tulajdonságait kell átállítani:

üzenetek