üzenetek

hozzászólások


horush
(addikt)
Blog

Én Új Zélandra akarok menni már évek óta, de sajnos ugyanez a problémám :( Oda ráadásul kb. 2x annyi lenne, mint taipeibe..

[ Szerkesztve ]


oszi666
(őstag)

"nem izzadnak, vagy legalábbis nem csinálják feltűnően" ezen behaltam:D


hocico
(tag)

több fotó esetleg?


Bog
(HÁZIGAZDA)
Blog

Slap
(csendes tag)

Jakarta fővárosa? :)

Én félek a hepatitistől, így inkább hanyagolom az utcai tengeri kajákat. Pláne Shanghaiban. :DDD

[ Szerkesztve ]


Slap
(csendes tag)

Amúgy láttál jó nőket (nem ruhára, arcra)? Láttam egy divatlap bemutatóját és elég siralmas volt a helyzet. ;] Mondjuk a mongolid (vagy ahogy az interneten írják elég bénán "asian") csajok nem mindenkinek jönnek be, bár lehet látni 1-2 szebbet.


buherton
(őstag)
Blog

Pedig világosan fogalmazok.

Pontosan, jelez valamit hogy egy úti-leírásba bele kevered a saját véleményedet egy magyar csoporttal szemben. Aminek semmi köze sincs Tajvanhoz :U .

[ Szerkesztve ]


cyklon
(csendes tag)

Jó olvasmány volt ez szombat este. Köszönjük! A fészbúkon is megnéztem a fotókat.
Pár dolog:
48-49 körül Csang Kaj Sek és követői erre a szigetre szorultak vissza és itt alapították meg a demokratikus Kínát. Pártja, a Kuomintang a mai napig létezik. Nyílt háború a szárazföldi Kína és köztük nem volt, de kisebb-nagyobb csetepaték igen. (Sidewinder rakéták első éles bevetése '59) A katonai készültség, amit ott láttál, valós. Ha valaki rosszkor, rossz pillanatban tüsszenti el magát, pikk-pakk megtelik a levegő lövedékekkel. Kicsit hasonlít a helyzet Észak és Dél Koreához. Az utóbbi években már komolyabban felvetődött, hogy abba kéne hagyni a szembenállást, de ez egy gesztus lenne a kicsitől a nagy felé és -főleg az idősebbek- hallani sem akarnak róla. Az USA már messze nem támogatja úgy, mint régen; már fű alatt sem, ha egy mód van rá. Csak a kommunista Kínán múlik, hogy mi lesz a valószinű egyesülés vége: totális győzelem és nagy pusztítás, vagy ésszerű kompromisszum és nyílvánvaló előnyök a nagyobbik fél részére.

Ha az 5,9 es rengés egy előrengés lett volna, mit csináltok? Bíztok az épületben?
A nagy sebességű vonatok azért is jók, mert -mint írtad- a belföldi légiközlekedés szinte megszűnt. Annyira közel van egymáshoz a két ellenség, hogy nem nehéz tévedni és akkor akár lőhetnek is. Polgári áldozatokat meg nem akar senki se. Így a légi helyzetkép egyszerűbb. A kötött pályán mozgó vonatokat meg senki nem fogja ellenséges célként kezelni. Ráadásul hosszú távon még olcsóbb is. Viszont ugyanolyan jól kell szervezni mind a kettőt+földrengésállónak is kell lennie.

[ Szerkesztve ]


Slap
(csendes tag)

Amúgy a tajvaniaknak sem kell a szomszédba menni a pol. kultúra defektek miatt.

Round 1 Round 2 Eseményhez illő nóta

Ha valaki rosszkor, rossz pillanatban tüsszenti el magát, pikk-pakk megtelik a levegő lövedékekkel. Kicsit hasonlít a helyzet Észak és Dél Koreához.

Nem elég tüsszenteni. Igazából senki nem akar harcolni, csak villogtatja az izmait és néha elsül a fegyver, de a háborúval minden borulna, így inkább hagyják a fenébe. Kína mondjuk közel sem olyan eszközökkel provokál, mint É-Korea, de az eredmény ugyanúgy semmi. Illetve de... export növekszik a "szinten tartott" valuta miatt. ;]


Xaels
(félisten)
Blog

Nagyon kellemes írás lett. Eddig is 1. helyen volt nálam Tajvan a látni akarom listán, de ezek után pláne ott is marad.


tildy
(nagyúr)
Blog

A szállás külön fizetős volt, vagy a többiekkel együtt lett megoldva?

Amúgy jó kis kaland lehetett , frankó egy hely:)

Tyú jó hamar lesz az esküvő, ha jól tudom az eljegyzés tán utánunk volt , de nálunk még nincs időpont esküvőre :DDD Gratula amúgy:)

[ Szerkesztve ]


FoxiestFox
(félisten)
Blog

király kaland, érdekes hely
egyszer biztosan útba fogom ejteni

buherton, kukacoskodás off, ok? ;)


=Mentor=
(őstag)

Úgy csinálsz mintha nem értenéd Mire gondolt Bog, pedig dehogynem... A hangos csoport a szélsőjobb, sajnálatos módon egyre inkább megmérgezik a fiatalságot! Intolerancia, gyűlölet, rasszizmus, antiszemitizmus... stb

:U

[ Szerkesztve ]


mave13
(őstag)
Blog

Remek írás, nagyon jól sikerült összefoglalnod rengeteg lényeges dolgot erről a világról.

Meglepően sok hasonlóságot fedeztem fel Japán és Taiwan között, a leírás és a fotók alapján mintha Tokióban lettél volna. A legfőbb különbség talán az árak tekintetében van. Itt, Tokióban ugyanis minden rohadt drága. Az az út a HSR-rel, itt Shinansennel cirka 45000 HUF lenne. Tokyo - Kyoto 20000 jen, csak oda.

Az utazás tényleg szörnyű, még nem is mertem elgondolkodni azon, hogyan fogok majd hazamenni jövő áprilisban egy évnyi cuccal.

Földrengés vicces dolog, én is éjjel tapasztaltam meg az elsőt, hát nem éppen kellemes arra ébredni. Itt cirka havi rendszerességgel fordul elő ilyesmi, mármint, Tokió területén, az egész országot nézve napi 6-8, 3-6 erősségű rengés van. A vicces, hogy senki nem tudja, mekkora lesz a következő. A tavalyi nagy rengésnek sem volt semmi előjele, egyszer csak jött, és nagyobb volt, mint a szokásos.

Egy hét alatt nem lehetett egyszerű ennyi új infót feldolgozni, de nagyon jól sikerült ráérezned.
És, igen, a japán stílusú munkarend halál. Jelenleg baromi szarul viselem.

Ha esetleg elvetődnél Tokióba is az elkövetkező 9 hónapon belül, szólj! Azt hiszem, Akihabara tetszene neked. :D


cellpeti
(veterán)
Blog

Nagyon jó cikk, igen bejött ez a stílus


mongoose123
(aktív tag)

Érdekes volt, köszi. :R


horush
(addikt)
Blog

Talán van alapja is, de ez a fórum nem az a hely, ahol ezt meg kéne vitatni..


azbest
(félisten)
Blog

durvák a robogós kereszteződéses képek: olyan mintha egy terepasztal lenne, annyira valószerűtlen az itteni szememnek. Lehet a tisztaság, a színesség vagy a post effektek miatt :)


schwanz
(tag)

Jó cikk, érdekes beszámoló! Annyi, hogy amit a sziget történelméről írsz - mint más is írta már -, az téves.

Tudniillik az első világháború után kiáltották ki a Kínai Köztársaságot, de az akkor fénykorukban lévő japánok lépésről megszállták Kóreát, Tajvant és Kína keleti részét (=Mandzsúria), és a csak a második világháború után távoztak. Rövid ideig a sziget és a kontinentális Kína ténylegesen is egy állam volt, viszont a kontinensen meg kirobbant a kommunista forradalom, és a kommunisták a köztársaságaikat a polgárháború során annyira visszaszorították, hogy hamarosan Tajvanon találták magukat milliónyi menekülttel, ekkor lett Taipei a Kínai Köztársaság ideiglenes fővárosa.

A fentiekből az is következik, hogy mind a Kínai Köztársaság mind a Kínai Népköztársaság magát tekinti Kínának, a másik országot pedig a saját részének tekinti. Csak érdekesség, hogy egész a 70-es évekig Tajvan képviselte Kínát az ENSZ-ben, mert a nyugati országok azt ismerték el. Mára persze fordult a kocka és az erőviszonyok is nagyon megváltoztak, olyannyira, hogy a kínai diplomácia megszakítja minden olyan országgal a kapcsolatot, amely Tajvant mint országot elismeri diplomácialiag. Nem is ismeri el senki ma már, de ettől még továbbra is létezik :D

Megnézném egyszer én is.


Beci9595
(tag)

Egyszer én is elszeretnék oda jutni. Nagyon szerencsések vagytok hogy eljuthattatok oda.

üzenetek