üzenetek

hozzászólások


pilóta
(nagyúr)

De azért jó lenne a Blombergre ráhátékázni a költözés költségeit meg az elmaradt profitot...


atus72
(senior tag)

Csak nehogy kiderüljön hogy mégis igaz a sztori :) büdös ez az egész


Ribi
(nagyúr)

Persze mint a mindenféle hitelminősítők. Beköpnek valamit totál alaptalanul, hogy utána bizonyos emberek profitáljanak a kamu baromságokból és ennyi. Őket meg ugye valamiért senki sem kéri számon. El van ez is cseszve. :(


bambano
(titán)
Blog

ha lett volna egy csepp eszük, nem is viszik soha kínába a gyártást.
elhozni onnan jó ötlet, mert lehet, hogy nincs kémchip a gépben (azon a kettőn kívül, amit a supermicro maga tesz bele), de a know-how-t akkor is ellopják a kínaiak.


kikikirly
(senior tag)
Blog

+1.

Amerikai kormányzat nem akar Kínában gyártótt szervereket használni,nemzetbiztonsági,hazai gyártás miatt abszolút érthető.Többi Multi nyílt gazdasági hírszerzés ellenére sem tervez kivonulást,arról se hallani hogy jövőbeni üzemeiket máshol építik fel(valahol kedvezőbb feltételeket kapnak,de az más tészta).
Tapsoljuk meg őket, 2019-re leesett nekik hogy Kína ipari kémkedik.Csak bő 30 évet késtek a felismeréssel :P


gabor7th
(addikt)

Mostmár azért magasabb fizetést is kérnek a kínaiak így megértett a helyzet.


sunpower
(tag)

Tajvan? Persze független állam, csak Kína nem ismeri el.
Én messzebbre vittem volna a gyártást. :)


bambano
(titán)
Blog

hogy miért nem vitték haza, ez a nagy kérdés.


joey04
(titán)
Blog

helyes


pilóta
(nagyúr)

Mert 3$-al olcsóbbra jött ki így egy alaplap...


chey
(csendes tag)
Blog

És ezután a "Made in China" vagy "Made in P.R.C." helyett azt írja majd rá, hogy "Made in Taiwan R.O.C.". This will make the difference. Sure.


bambano
(titán)
Blog

egyrészt az sem biztos, hogy kínai munkaerővel olcsóbban jön ki egy alaplap, mint otthon robotokkal.
de az biztos, hogy ha esetleg rövid távon olcsóbb is, hosszú távon mocskos drága az, hogy ellopják a technológiát, majd maguk is árulni kezdik dömping áron, és a kifejlesztője meg tönkremegy.

értem én, szokott máshol is vita lenni a befektetők rövidlátóságáról...


#16939776
(nagyúr)
Blog

A következő hasonló esetnél, már gyanús lesz, hogy Amerika ezzel a lépéssel kezdte el biztonságosabb helyre mozgatni, az infrastruktúráját biztosító gyártókapacitást.

[ Szerkesztve ]


Ribi
(nagyúr)

Biztos azért gyárt ott kb mindenki, mert annyira megéri otthon gyártani.
Alkatrészek nagy részét is (csak) ott gyártják. Innentől kezdve így is úgy is ott megvesznek mindent, hazaviszik és összeszerelik. Nincsenek sokkal előrébb, cserébe jóóval drágább lesz minden. De megint itt biztos mindenki jobban ért ehhez fotelból. Hisz kiszámoltad biztos. :DDD


bambano
(titán)
Blog

értő olvasással a következő állításokat lehetett kiolvasni a hsz-emből:
- rövid távon megéri kínában gyártatni
- hosszú távon nem.
- miután a robotika ára megy lefelé, a kínai munkás ára meg felfelé, közeledik az időpont, amikortól már egyáltalán nem éri meg kínában gyártatni.


Ribi
(nagyúr)

értő olvasással a következő állításokat lehetett kiolvasni a hsz-emből:
-gyártás nem azon múlik, hogy ember vagy robot van ott.

Ott a nyersanyag, ott az alkatrészgyártás és tényleg az összeszerelés is. De biztos amcsik örültek volna ha nyitnak pár akkora felszini bányát mint kínában. :U
Igaz a szénbányászat is még dübörög. Janem.

Ez a hosszútávon nem éri meg ez meg szépen hangzik, egy ideális világban lehetne ilyeneket puffogtatni, de hát ugye tudjuk nem az van.

[ Szerkesztve ]


gabor7th
(addikt)

Azt azért nem árt nem elfelejteni, hogy a környezet és Kína is baromi sokat változott az elmúlt kb. tíz évben.

Ott is mennek sorra csődbe a cégek:

"Sorra mennek csődbe a kínai cégek - rekordmagas a fizetésképtelenség"

"Rekordmagasra szökött a kínai vállalatok adóssága a gazdasági lassulás és a hitelezési feltételek szigorodása miatt"

"Sosem látott értékre, 159,6 milliárd jüanra nőtt a fizetésképtelen, kínai devizában denominált (onshore) vállalati adósságállomány a japán Nomura becslése szerint - ez a 2017-es szám mintegy négyszerese."

"Corporate debt currently accounts for over two thirds of total debt, standing at 170% of GDP in 2015. This is more than twice the size of corporate debt in advanced economies (85%) and more than three times that of emerging market economies excluding China (50%) (Ma and Laurenceson, 2016).

"Egyre nagyobb bajban vannak a kínai cégek, ahogy törleszteniük kell a kibocsátott kötvényeik után járó kamatokat. Két különböző bank becslése is azt mutatja ugyanis, hogy a dollárban és jüanban kibocsátott kötvények rekord mértékben dőltek be tavaly, vagyis ezek a vállalatok nem tudták fizetni a hitelekkel járó kamatkötelezettségeiket, illetve nem tudták refinanszírozni az adósságaikat "

" a fizetésképtelenség rekord mértékre nőtt a vállalati kötvények körében. Ráadásul a várakozások alapján az idei évben sem várható érdemi megkönnyebbülés."


gabor7th
(addikt)

"Ez a hosszútávon nem éri meg ez meg szépen hangzik, egy ideális világban lehetne ilyeneket puffogtatni, de hát ugye tudjuk nem az van."

Ha a versenytárs odamegy és mi nem, középtávon kinyíródunk. Viszont valóban a kínaiak is másolnak és ők is kinyirhatnak; országos szinten pedig felemelnek egy olyan országot szuperhatalmi szintre aki majd lehet a jövőben ellenség lesz és lehet nyer is ellenünk, hála annak, hogy megszerezték tőlünk hozzá a technológiát.


#16820480
(titán)

Taiwan független, bár most vannak sajnos olyan irányzatok a helyi politikában, akik (pénzért meg befektetések reményéért) próbálnak húzni a prc felé. Az meg más kérdés, hogy a kínaiak mit ismernek el, kb minden szomszédukkal fegyveres határvitáik vannak, de ez csak presztízs meg arcoskodás. De amúgy nem csak ők nem ismerik el, hanem 1-2 országot kivéve kb senki nem ismeri el, mivel aki hivatalosan kapcsolatot létesít Taiwannal, az azonnal megkapja a kínai embargót.


zetor2000
(senior tag)

Úgy tönkrement a SuperMicro, hogy a 3. legnagyobb szervergyártóból "lehet, hogy" a negyedik lesz - a cikk szerint. Világviszonylatban 1 helyet hátraesni ekkora piacon ugyan nagy érvágás, de a tönkremeneteltől messze van.
A fejlesztés meg olyan, hogy napról-napra kell haladni, szóval a másolás se feltétlen kifizetődő, mert 1 éven belül elavulttá is válhat a legyártott cucc. Ha a fejlesztés nem Kínában van, akkor talán védhető mindenféle módon.


bambano
(titán)
Blog

az alma is szórakozásból agyal azon, hogy hazaviszi a gyártást és robotizált üzemet épít hozzá.


vicze
(félisten)

Az alma ilyenen még véletlenül se agyal, és nem is fog. Ott csak a profit számít semmi más.
Az szemetes összeszerelése is akkora bukta volt, hogy szerintem soha többet még csak el se gondolkodnak rajta, hogy bármilyen üzemet US-be rakjanak. Ha megy Kínából akkor max. Vietnam vagy Indiába.


Ribi
(nagyúr)

Ez trumpli 5lete, nem az almáé. Az, hogy saját chipre épít meg nem jelenti, hogy azt majd ámerikában csinálják.


Dr. Romano
(veterán)
Blog

Hozhatná ide a gyártást Békésbe....


pilóta
(nagyúr)

Persze, aztán a kamionon meg szétrázódik az összes csatlakozás a csodás békési utakon, oszt lehet újra összeszerelni a célállomáson ;]


bambano
(titán)
Blog

Mikor errefelé megnyílt a mediamarkt, nyitás után egy hónappal volt egy leltár. Leltár után pedig őrzővédő cégcsere kompletten.

érted, mire célzok? :)


Pötyi
(őstag)

Még az örző-védőket is ellopták?!?

:U


vicze
(félisten)

Kínában teljes testes átvizsgálással lehet a gyártól ki bemenni. Egy csavart de még annyit se visznek ki, max. képeket. Tök poénból lesznek öngyilkosok az ott dolgozók.


bambano
(titán)
Blog

ha ellopták volna őket, akkor pótolni kellett volna, nem cserélni :)
(#28) vicze1: "Kínában...": én arra reagáltam, hogyha Kínából Békés megyébe hoznák a gyártást.


Dr. Romano
(veterán)
Blog

Nemsokára kész az M44, bízzunk benne amíg ide költözik a super micro addig egyben marad :D

bambano
Asszem sejtem, még szerencse hogy felénk nincsenek ilyen problémák (lololo ;] )

[ Szerkesztve ]


Polllen
(nagyúr)
Blog

Ezt már akkor is tudták, de a matek kiadta, hogy az olcsó munkaerő ezért kompenzál. Időközben megdrágult a munkaerő és valós konkurenciát is állítottak a kínaiak több terméknek, így meg már nem.

A kémkedés felemlegetése egy szlogen. Kell a külső ellenség nekik.


vicze
(félisten)

Csak nem gyengítenék a biztonságot Békésben. :)


Csaber
(senior tag)

Gondolom tele van szakemberekkel a környék , a helyi szakértők már a kábel égett szagáról tudják a kábelben lévő fém minőségét :DDD csak az oda lehet kevés lesz :))


hallador
(addikt)

ááááááá :)) :D


Dr. Romano
(veterán)
Blog

Egyszer elkövettem azt a hibát hogy a facebookon meghirdettem ingyenes elvitelre egy doboz elektronikai hulladékot. 10 percen belül egy halom szakértő és annak a fia, felesége, kutyája macskája írt rám hogy mikor jöhetnek érte... ;]


kk75
(tag)

Itt már nem arról van szó hogy Kína kémkedik, hanem arról hogy ki a nagyobb kutya. Az Usa most kapott észbe, szerintem későn.


hokuszla
(aktív tag)
Blog

a 21. század Kínáé
de kié a 22.?
a hangyáké


#65675776
(titán)

Mert ugye Kínában Wang bácsi pillanatpákával hegeszti be a déli hidat a lapra.


Tidus
(addikt)
Blog

Még is Taiwanon bejegyzett vállalat gyártatja az alaplapodat Kínában.


westlake
(félisten)

Hogy is lehet valaminek a nem létezését bizonyítani? :U


t72killer
(titán)
Blog

Hátigen, a csillagászati profitok apadása valahogy behomályosította azt a bizonyos rózsaszín szemüveget, amin át a legnagyobb tőkések kínára néztek eddig. Persze azért még simán belefér pártízezer nyugati munkavállaló kib.szása az utcára, csakhogy több hétig füstölhessen az árukat EU-ba/USA-ba szállító hajóflotta.

#40: Sőt, hogy lehet bizonyítani, hogy xy chipet nem fog a nemzetközi patália elcsendesedése után belecsempészni a diktatúrába egyre mélyebben süllyedő kormányzat.

[ Szerkesztve ]


bambano
(titán)
Blog

ha az az állítás, hogy a nyomtatott áramkör egy konkrétan megadott, kicsi területén van a kémchip, akkor azt azért lehet bizonyítani. max. teszik máshova...


hallador
(addikt)

Ekkora méretben évekre előre terveznek. Ha értelmes a cég. Vannak kivételek mint a telefoniparban a HTC, de még a HTC is legalább 5 évig üzemelt anélkül, hogy interakció mentesek lettek.

Azért ezek a cégek szerencsére nem tekintélyelvű senkiházik gyülekezete irányítja, akik épp arra hajlanak, ahonnan lopni tudnak, ekkor van az, hogy egy-két hónapra gondolkodnak előre, mert akkor onnan jön éppen a nafta.

Ismerve a SuperMicro történelmét, meg azt hol vannak/voltak benn sok mindent el lehet mondani de a rövidlátóság nem nagyon van köztük. Szerencsére nem EU-s pénzekből költekeznek "felelősség" teljesen, hanem ha nem úgy teljesítenek ahogyan kell akkor mennek a levesbe. Ehhez kell az ITIL egy jobb gazdasági terv azon felül, hogy én vagyok a főnök, ezért azt csinálod amit mondok még akkor is ha hülyeség... Vagy pipipapi megvett egy integrátort ezért akkor is HPE-t tolunk, ha a másik 9 cég jobb ajánlatot tett, mert mi jól jártunk az adófizetők meg amúgy is fizetik.

Olyan cégek vannak az ügyfeleik között mint az Apple, Amazon, VMware, vagy több kanadai iparvállalat, ezekre azért lehet számítani, valamint nem úgy működnek szerencsére, mint amit fent leírtam.

Ha ezek a cégek ki is vezetik a SuperMicro-t, akkor is legalább fél - 1 év ameddig ezt ki tudják cserélni, nem fogják, mert a SuperMicro képes HP, Dell minőséget gyártani, 2/3 áron. Nagy tételben 1/3 áron.

Abban még igazad is lenne, hogy vannak olyan cégek akik meg tudnának fogni a SuperMicro-t például az Inspur, Lenovo, vagy a Huawei csak ezek inkább a kínai piacon erősek, illetve Távol-Keleten, Illetve a rendkívül ár-érzékeny piacokon, mint Kelet-Európa, Oroszország, persze csak akkor, ha épp nem szól bele a Kelet-Európai találékonyság izé korrupció...

Én sem bíznék az Inspur-ban vagy a Huawei-ben nem, hogy szerver telefon szinten sem.

[ Szerkesztve ]


vicze
(félisten)

A apró probléma, hogy eddig senki se találta meg, pedig keresték a teljes lapon nem kevesen.
Bloombergnek egy pár milliárdos per tenne jót, sajnos ez az igazi fake news.


Prof
(addikt)

Majd gyártják az amerikai kínaiak :D


#16939776
(nagyúr)
Blog

Azokba az aktív alkatrészekbe, amiket helyben, Kínában gyártatnak le, kevésbé észrevehetően be lehet tervezni egy-egy ilyen funkciót. Hiszen, a kész, betokozott termékből visszafejteni azt, hogy van-e olyan rész a szilíciumon, aminek nincs köze a dokumentált funkcióihoz, és a debug szempontjából is teljesen feleselgess, az egy Igen erőforrás igényes feladatnak ígérkezik.

[ Szerkesztve ]


Prof
(addikt)

Kérdezd a szűzhártya vizsgálókat :DD


pilóta
(nagyúr)

Gondolod, hogy a tervezést kínában csinálják? Csak mert ha nem, akkor utólag a kész tervekbe plusz dolgokat beletervezni...


Ribi
(nagyúr)

Kínaiaknak is van jó pár chip gyáruk, saját fejlesztésű mindennel. Szerinted nem tudnak beletervezni valamit?


bambano
(titán)
Blog

nem hiszem, hogy bekerülne a hír az újságokba, hogy megtalálták. annak elég súlyos következményei lennének.

üzenetek