[Re:] [Fire/SOUL/CD:] Windows 7 költöztetése HDD-ről SSD-re - Klónozó alkalmazások tesztje - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


banhammer
(veterán)
Blog

Elküldöd privátban a linket?


banhammer
(veterán)
Blog

Tomor iras, de hasznos.
Nem akarod kirakni a LOGOUT-ra?
Az Atw nem egy bomba biztos tarhely.

[ Szerkesztve ]


LK
(addikt)

Itt a kép. :F


sz.j
(nagyúr)

Az lehet, hogy nem "bomba biztos tárhely" (őszintén, melyik az?), de nekem kb. 8-9 év alatt nem volt különösebb gondom vele.

Amúgy megváltozott az oldal elérhetősége: [Link]

[ Szerkesztve ]


Joao
(tag)

HP EliteBook 8440p-be lenne az SSD, előtepelített OA Windows 7 van rajta. Na most, én szeretném költöztetni a Windows-t a HDD-ről az SSD-re, csak nálam elég érdekesen néznek ki a partíciók, ezért kérnék segítséget.

Rendszermeghajtónak szeretném az SSD-t, tehát csak a Windows és pár fontosabb program lenne rá, effektíve a mostani C meghajtóm. Azonban nem szeretnék lemondani a HP programjairól, se a one key recovery lehetőségről, van, amikor jól jön. :)
Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]


Fire/SOUL/CD
(félisten)
Blog

Na, akkor kezdjük. :DDD hát igen, az előtelepített gépeken teljesen megszokott az ilyen "elcseszett" partícióstruktúra, a HP meg külön figyelmet szentel a userek szivatásnak, mert szinte az egyetlen gyártó, aki az MBR partícióséma mellett (ahol max 4 elsődleges partíció lehet és több nem is) le is "foglalja" a 4 elsődleges partíciót, megfűszerezve azzal, hogy egy FAT32-es partíciót lop a végére...

Mielőtt tovább mennék, azt muszáj megkérdeznem, hogy ugye legalább 180G-s (de inkább 256G-s) SSD-ről van szó? Ez azért fontos, mert ezt a partícióstruktúrát egy az egyben kell költöztetni (minden partíciót) és az nem fog rámenni egy pl 128G-s SSD-re.
(A jelenlegi partíciószerkezetet ne bolygasd meg, mert azzal a beépített recovery szolgáltatás is gallyra mehet, majd ha átklónoztuk, utána próbálunk módosítani az átklónozott SSD-n a partíciószerkezeten, de ez az eredeti struktúra maradjon érintetlen a hdd-n)


Joao
(tag)

Nos ha jól értem, ebből így nem lesz semmi, mert 60 Gb-os SSD volt a tervben.. :(


Fire/SOUL/CD
(félisten)
Blog

A C és F partíciódon kb 130G adat van(bár gondolom ennek egy része saját adatok), de így is, nehezen lehetne azt 60G-re átvinni... Legalább egy 128-as SSD kellene, de így is trükközni kellene a klónozásnál (nem jelenleg, csak a klónozásnál a célmeghajtónál meg kellene változtatni a partíciók méretét, de ez meg nem tudom milyen kihatással lenne, a lapos beépített recoverí funkciójára)
128G-s SSD esetén legalább esély lenne kipróbálni, 60G-s SSD-nél szinte esélytelen a költöztetés. :(


Joao
(tag)

Az F kizárólag saját adatokat tartalmaz, fotóim, zenék, filmek. Amit az SSD-re szeretnék klónozni, az csak a C tartalma. Vagy ez nem lehetséges?
(Bocs, ha értetlen vagyok :) )


Fire/SOUL/CD
(félisten)
Blog

Benne van a lehetőség, hogy az eredeti OS-t bukod, az SSD topikban leírom, hogy miért és azt is, hogy mit kellene kipróbálni. Nem azért szőrözök ennyit, mert ez a legjobb szórakozásom, csak épp többek közt abból élek, hogy gépeket pakolok össze/telepítek/szervizelek idestova 2 évtizede és pontosan tudom, hogy be lehet bukni az eredeti OS-t ilyen előtelepített gépeken, épp ezért akarom, hogy ez ne fordulhasson elő. ;)


Joao
(tag)

Persze, nem is gondoltam, hogy szórakozol, csupán kíváncsi vagyok, hogy mik a lehetőségek. Köszönöm a segítőkészségedet :)


Sk8erPeter
(nagyúr)

Hali!

Ha már költöztetés, akkor én is inkább költöztetném ebbe a topicba a Flash SSD-s topicban a költöztetésről tárgyalt témát. :D
Tehát előzmények:
[link]
>> [link].

Erre reagálva:
Ahogy itt írtam, kicsit átvariáltam a partíciókat, mert nagyon utáltam, hogy a Lenovo Y570-ben lévő HDD-re raktak egy kb. 655 GB-os partíciót, és egy 29 GB-os adatpartíciót... Ezenkívül van a Windows saját, 200 MB körüli rendszerpartíciója, plusz egy közel 15 GB-os OKR-partíció.
Tehát ez az eredeti felállás, ez pedig a módosított partícióstruktúra, az OKR elvileg ugyanúgy működik (ezzel húztam újra a rendszert ezután, de pénteken megint megpróbálom).
A baj csak az, hogy ez ugye a partícióstruktúra legvégén van, tehát egy szektorszintű másolás egy akár 128 GB-os SSD-re nem igazán menne... :( 750 GB-os SSD meg egyelőre sajnos nincs elérhető árban. :D

Tehát a kérdésem az, hogy milyen mód van arra, hogy át lehessen költöztetni az OKR-partíciót máshova, tehát szektorszinten hogy lehet variálni.
Valahogyan biztosan, mert a szervizekben is valahogy megoldják.


Fire/SOUL/CD
(félisten)
Blog

Szervizekben legtöbbször "csak" átteszik a rendszert egy másik meghajtóra, de nem klónozzák(mondjuk ha 10 szervizben ezt kérnéd, megdöbbennél hányban nem vállalnák még az első módszert sem, nem hogy a másodikat)

Az "átteszik a rendszert" módszer igazából egy szűz telepítés, amit a Recovery lemezről lehet indítani, de ez a recovery lemez nem keverendő azzal a recovey lemezzel, ami egy CD-n is elfér. Ez a recovery hivatalosan a Factory Defaults Recovery Disk "nevet viseli", az így előállított lemez valójában nem is egy lemez, hanem pl 2-3 DVD. Az erről indított recovery funkció kialakítja a partíciószerkezetet és felhúzza az OS-t.

Klónozás is lehetséges, (bár ebben homályosak az emlékeim, ne vedd készpénznek) csak egy -nevezzük- konfigfájlban kell megadni, hogy melyik szektoron kezdődik az OKR partíció. Ha jól rémlik, akkor factory.ws vagy factory.wis vagy hasonló a neve a "konfig fájlnak", amiben ez megadható.

Szóval ha ragaszkodsz a beépített recovery szolgáltatáshoz, akkor annak ez az ára, viszont ha nem, akkor csak annyit kell kipróbálni, hogy a lapos alján lévő OA serialt elfogadja egy azonos verziójú (ha Home Prmium-al volt előtelepítve, akkor Home Prmeium stb) OEM telepítő, mert ha igen, akkor ezt a dzsuva partíciószerkezetet le lehet takarítani és a "normális" módon fel lehet pakolni egy OEM W7-et, legalább a recovery sem pakolja fel azt a sok HP utilities-t stb.

természetesen nem azt írtam, hogy most azonnal takarítsd le a partíciókat, mert akkor mindennek vége és az eredeti OS-t is bukhatod, ha az OEM nem fogadja el az OA kulcsot (50-50% rá az esély hogy igen vagy nem)


Stef3
(csendes tag)

Szia!

Nekem egy elég spec. helyzetem van. Adott egy 320GB-os HDD-vel szerelt laptop.

Az első partíció ~50GB, itt lakik a Win. XP.
Második partició ~150GB, ez egy logikai partíció adatok tárolására (de pl. a Win. 7 dokumentumok is ide vannak irányítva).
Harmadik partíció ~100GB (ez nem logikai), itt lakik a Win. 7 (érdekesség, hogy ha XP-t indítok, akkor saját magát látja "C:"-nek, de ha Win. 7-et indítok, akkor az is a sajátját látja "C:"-nek).

A cél SSD 240GB, így az adatot megtisztítottam úgy, hogy ~90GB-ra össze tudtam nyomni. (Az XP-re nincs szükségem, illetve van, de ezt majd a HDD-ről virtualizálom.)

Próbálkozásaim (Asztali PC-be tettem a noti HDD-t és SSD-t is. Nem a másolandó rendszer futott) :
1.
Ghoost 11-el lemez backup, innen partíciónként restore az SSD-re. Elsőnek a Win. 7, másodszorra az adat. A partíciót aktívra tettem, a boot mappát az XP-ről átmásoltam a Win. 7-re. Beleraktam a laptop-ba és a bcdedit-tel és Win. 7 javítással helyrehoztam a boot menüt. Win. 7 elkezd betölteni, de a csilli-villi logó után leáll egy "autochk program not found - skipping autocheck" üzenettel, majd egy diszkrét kékhalál villantással újraindul.
2.
...
Nem számoltam hányszor ugrottam már neki, mindig valamit másként csinálva.
...
Utolsó próbálkozás:
"EASUS Partition Manager"-rel karöltve átmásoltam sorban az összes partíciót, de az XP partíciót egyúttal összenyomtam 20GB-ra, hogy mindhárom elférjen (a partíciók sorrendjén nem változtattam, és a méret is csak az XP-n változott).
A boot menü most egyben maradt, és az XP túlélte még az átméretezést is, viszont a Win. 7-nél jött a már sokszor látott "autochk program not found - skipping autocheck" üzenet.

Van valami tipped, hogy hogyan próbálkozzam? :F

[ Szerkesztve ]


Fire/SOUL/CD
(félisten)
Blog

Ha jól értem, akkor leegyszerűsítve pusztán arról lenne szó, hogy a W7-et tud áttenni az SSD-e és hogy onnan gond nélkül induljon... (adatpartíció klónozása felesleges, mert ha a W7 már működik az ssd-ről, akkor az ssd-n létre lehet hozni adatpartíciót útólag is és arra simán intézővel vagy pl totalcommanderrel át lehet másolni az adatokat, ezért nem kell klónozni az adatpartíció(ka)t.

Ehhez a legalkalmasabb szoftver a Paragon Migrate OS to SSD 2 lenne, W7 alá telepítsd és onnan futtasd, előtte az SSD-ről törölj minden partíciót (a W7 lemezkezelőjével is lehet)

Ha a művelet befejeződött, akkor csak az ssd lehet csatlakoztatva és úgy kell kipróbálni, hogy valóban gond nélkül indul-e a rendszer az ssd-re átklónozást követően.

[ Szerkesztve ]


Stef3
(csendes tag)

Szia!

Köszönöm a tippet, de sajnos nem bírtam hasznosítani.
A "Paragon Migrate OS to SSD 2" programot nem tudtam sehonnan letölteni, fizetős és nem találtam próbaverziót.
Megpróbáltam "EASUS Partition Master" progival a HDD-n úgy átméretezni és eltolni a partíciókat, hogy lehessen disk klónozást csinálni, abban bíztam hogy így menni fog. Az XP túlélte az átméretezést, de a Win7 a jó öreg "autochk program not found - skipping autocheck" hibával jutalmazott. A rendszer így összcsuklott.
Igaz, hogy biztosra mentem, és van egy Ghost mentésem a disk-ről, így a HDD-re biztosan vissza lehetne állítani a korábbi állapotot, azonban túl sok idő ment már rá.
Végül feladtam és nekiálltam egy új telepítésnek. A gép már használható, de a teljes beköltözésig még bőven van teendő.
(Egyedül álló rendszereket már költöztettem sokszor, de ez a dualboot-os fityfene most kifogott rajtam.)
Azért köszönöm, hogy foglalkoztál a problémámmal.


Fire/SOUL/CD
(félisten)
Blog

Küldtem privát üzenetet.


G R 3 G
(tag)

Hatalmas köszönet ezért az írásért! Most fogok belefogni a hadműveletbe, remélhetőleg sikerrel. De most 1 méterre lebegek a földről, hogy találtam egy ilyen cikket. :) :R


Joao
(tag)

Nos, megint én :)
Közben kiderült, hogy a 8440p-nél nincs recovery funkció, ellenben van 2 DVD-m, az egyiken a Win7, a másikon a driverek és a HP programok. Tehát amennyiben nincs is, a recovery funkció elvesztésétől nem kell tartanom.
Ez esetben, hogyan tudnám a jelenlegi rendszeremet (tehát csak a C meghajtót) költöztetni egy 60G-s SSD-re?


Fire/SOUL/CD
(félisten)
Blog

Egyszerűen Macrium-al.

1. Az SSD-röl minden partíciót törölj le, ne legyen partícionálva (OS lemezkezelőjével megteheted ezeket)
2. Ez alapján átklónozod a rendszered

A 2. pontban esetedben annyi a különbség, hogy csak a rejtett 100 megás (ha van) és a C - rendszerpartíciót kell bepipálni, a HDD lévő többi partíciót nem

Ha a klónozás véget ért, akkor ellenőrizni kell, hogy az SSD-ről valóban kifogástalanul indul-e a rendszer, ezt meg csak úgy ehet, ha ez időre minden más HDD/SSD le van csatlakoztatva, csak az adott SSD van a deszkára kötve.

üzenetek