üzenetek

hozzászólások


Yutani
(nagyúr)
Blog

Tehát akkor lenne az AMD-nek 7nm-es APU-ja, de ők inkább kijöttek a 3. szériában egy Zen+ 12nm APU-val. Értem.


#16939776
(nagyúr)
Blog

Nagyobb hírértéke lenne, ha ezt a két funkciót AMD 1 termékkel fedné le, és lehetőséget adna legalább pár lépcsőben balanszot állítani, mondjuk alkalmazáshoz profilozva. :U

AMD-t - szerintem - nem fogja közelébe engedni a prémium kat. ultrabook-okhoz, hiába adják akár féláron hozzá a soc-ot "ugyan olyan" tudással, az áron kívül kell még valami amit az intel nem tud, és hasznos.

[ Szerkesztve ]


Bici
(félisten)

Szerintem a 7nm-es APU nem lehetett volna készen idén év elejére, a Picasso meg igen.


solfilo
(veterán)
Blog

Azt hittem nő majd a magszám, ezek szerint marad 4. Kíváncsi vagyok, milyen lesz a desktop variáns.

Ilyen pGPU-s cuccok nem lesznek AMD-nél? Valami 6-8 magos, AAA-ra is használható pGPU-s motyóra sokan kíváncsiak lennének itt. :)

[ Szerkesztve ]


Petykemano
(veterán)

De ő a 3. szériáról beszélt, a Picasso meg 2. generációs zen apu, nem?

Azért érdekes ez az egész, mert
- van szó arról, hogy a Renoir támogatja az LPDDR4X-et (is!)
Ez valamennyivel nagyobb CU számot enged meg.
- pletykálnak arról, hogy készülnek a zen light magok - amolyan lowpower cutdown version. Az egészen pofás lenne, ha a Renoir valójába 8 magos lenne 4 teljes értékű + 4 light és a termékmintákat úgy küldték volna ki, hogy egy-egy változatban 1-1 CCX-et letiltottak.
- Abu állítása szerint 7nm. Zen2 magok 7 nm-en vannak, vega 7nm-en van. Cut-down verziót készíteni meg valószínűleg nem olyan nagy kunszt, kevesebb cache miatt nyilván kisebb lesz az IPC, de kisebb lesz a fogyasztás is. Jó, erre persze semmi bizonyíték, csak praktikus lenne, ha a foveroshoz/armhoz hasonlóan lenne LowPower core is.
7nm nélkül az AMD a mobil szektor befogására esélytelen.


T J
(tag)

Akkor még egy év, mire az amd laptopokat nyugodt szívvel lehet ajánlani.

Petykemano: az amd fejlett power-menedzsmentje nem alkalmas a gyenge magok kiváltására?


Bici
(félisten)

Szerintem arról beszélt, hogy a 3. generációs Ryzen sorozat, ami asztalon 7nm-es, az mobilon 12nm-es régebbi felépítést kapott.
De az AMD-nélez már csak így van újabban. A sima Zen magos Raven Ridge is az első tagja volt az amúgy 12nm-es Zen+ magos 2. Ryzen generációnak.


Predatorr
(őstag)

Ha a biztonságtalansági nagykapukat nem építik be a lá Zintel, akkor nem kell! :)

Bici: az új Rizsa is csak félig 7nm.

[ Szerkesztve ]


Ragnar_
(addikt)

Jaja pont ez ugrott be nekem is. Lehetne egy csúszka, és állítani lehetne a CPU/GPU teljesítmény arányt akár Windows alól is, vagy profilozva. Ez nyilván vevői szemmel lenne egy elég rugalmas megoldás, hogy műszakilag mennyire lenne megoldható az kérdés.

[ Szerkesztve ]


Kendek
(MODERÁTOR)
Blog

A 3700U alapórajele 2,3 GHz, az IGP pedig 1,4 GHz, pont e kettő szélsőségesebb beállítás aranyközépútja. Nem gondolom, hogy olyan notebook-okra lenne szükség amikben vagy a CPU vagy az IGP van feltápolva, maximum csak a szoftveres balanszolási lehetőségnek van értelme.


#90088192
(senior tag)
Blog

Abu

Ennek az AMD az fő oka,

Ezt kérem magyarra is lefordítani :DDD

Aztán kéretik ezen hozzászólás torlese :R
Mást nem üzentek :DDD


Petykemano
(veterán)

Az én véleményem az, hogy nem.
Egy nagyteljesítményű mag alacsony frekvencián is többet fogyaszt, mint egy kisebb mag.
Végigolvastam nemrég egy erről szóló vitát.
A kisebb teljesítkényű lowpower magok az egyik lehetséges irány. A másik az SMT4. Az legalább annyira hatékony tudhat lenni, ha van pár alacsony alacsony processzorkihasználtságot okozó háttérfolyamat, amire felébreszt 3-4 kis mag, vagy egy erős, ami 4 szálat tud kezeoni. Az a baj, hogy amikor csak egy háttérfolyamat van, az 1 erős magnak akkor is fel kell ébrednie.

Szóval én azt gondolom, hogy ha az AMD meg tudja oldani, hogy 10-20% IPC beáldozásával mondjuk negyedakkora, vagy feleakkora magokból be tud építeni 4-et, akkor ezt mobilprociknál érdemes lehet meglépni.


dokanin
(aktív tag)

Egyébként most le lehet venni egy radeon teljesítményét draszikusan beállításokkal? Ha pl nincs szükségem mondjuk a vga-ra, épp csak annyira, hogy megjelenítse az asztalt? Egyáltalán nem értek ehhez, viszont a laptopban nem lenne rossz, ha alig fogyasztana a vga, ha úgyis csak a proci kell.


MongolZ
(addikt)
Blog

Fogyasztásra gondolsz? Naviból kiindulva simán.


Lacika112
(aktív tag)

"15 wattos, 3 GHz-es az alapórajele, viszont az IGP csupán csak 800 MHz-en jár. processzormagok 1,8 GHz-en üzemelnek, cserébe az IGP órajele 1,9 GHz"

Szerintem csak simán kíváncsiak melyikre lenne nagyobb igény és a felé tolják majd a fejlesztéseket.
Ha ezt nézzük akkor 15w elég tág mozgásteret ad 1.8 GHz-3GHz prociba, 800MHz-1.9 GHz ig igp terén.

Majd kiderül melyik opció terjed el, mindkettőre lenne kereslet szerintem mert mindenkinek mások az igényei.


Kendek
(MODERÁTOR)
Blog

De ezen nincs mit fejleszteni, 15 watton ez egyszerű beállítás kérdése. Felesleges bármelyik szélsőséges irányt is nyomatni, ha simán lehetne szoftveresen is pár fokozatban balanszolni. De nagyjából ennek a kézi állítgatásnak sincs annyira értelme, ezért van ekkora nagy turbó rajtuk, mert elvileg okosan szabályozza magát.
És azért ne felejtsük el, hogy itt mobil gépekről van szó, az Intel is csak kényszerből nyomatja ezeket az extrém alacsony (mondhatni röhejes) alapórajelű procikat.


Petykemano
(veterán)


sb
(veterán)

Intel cpu-igp évek óta állítható így. De gyanítom, hogy az AMD is, mivel ott még fejlettebb az energiagazdálkodás.

Őszintén szólva nem látok mást emögött, minthogy nem akarták egybegyúrni, mert túl ütős lett volna. Így kétfélét lehet eladni.

@Abu:
Egyébként én azt sem értem, hogy mi ez a gyors-lassú cpu rész Intel oldalról. Ha nem tévedek a kétféle cpu rész között ugyanúgy megvan 1 generációnyi különbség, vagyis 15-20% IPC különbség. Vagyis kb. ugyanott lehet a Comet és az Ice. Vagy eltévedtem?


sb
(veterán)

Nem tudom ennek mennyi létjogosultsága van.
Azzal együtt mondom, hogy tudom: a Ryzen idle körül még nem annyira jó mobilban, mint az Intel... plusz, ugye egy arm-hez képest uptime-ban mindketten le vannak maradva mint a borravaló.

Viszont ha megnézzük a mostani fogyasztási adatokat akkor a Zen magok, de főleg a Zen2 brutál keveset esznek, (nem extra) magas órajeleken is bőven 10W alatt. Idle rosszabb a hatásfok, de pár W-ból szerintem hiába faragnának tovább, ha mellette megy az IF/IO chip, ram, stb... Egy 2700X-nél - ami még bőven gyengébb volt ilyen szempontból - is az uncore viszi el az idle körüli fogyasztás kb. felét.


Ragnar_
(addikt)

Lehet. Nem nagyon ismerem a notikat.. Mondjuk a legegyszerűbb valóban, ha az energiagazdálkodás vezérli a CPU/GPU terhelés függvényében a kraftot.


Tomassy00
(senior tag)

A 16 magvas betyárkender mikorra is várható ?


Bici
(félisten)

Gondolom, majd amikor jön AM4-be.
De én ott is max 6-8 magot várok.


Tomassy00
(senior tag)

Háttt... Én pont az AM4 -et kérdem... :)


Petykemano
(veterán)

Ezért mondom, hogy a mobil bevétele 7nm nélkül nem sikerülhet.
Azt mondják, a GF 12FDX FDSOI gyártástechnológiája közel 7nm-es fogyasztást hoz 12nm-es mérettel.
Azt meg tudjuk, hogy az IF sokat fogyaszt.
Épp ezért valószínűtlen az Ultramobil (<=15W) szegmensben egy chipletes megoldás (2D), hanem monolitikus kell.
Szóval itt még az AMDnek dolgoznia kell a sikerért.


solfilo
(veterán)
Blog

"Valószínűnek tartjuk, hogy szeptemberben az E3-on leleplezett, de még nem elérhető Ryzen 9 3950X startja van a hónap hetedik napjára időzítve, míg október, november és december esetében az új Ryzen Threadripperek, illetve a még érkező Navi GPU-k kerülhetnek a középpontba."
via


Tigerclaw
(nagyúr)
Blog

Ezért kellene az AMD-nek saját magának gyártatni referencia "ultrabookot", surface szerű tableteket. Persze piacra, nem csak mintának mint videokártyák esetén. Az elmúlt pár évben is bebizonyosodott hogy az Intel rövid pórázon tartja az összes OEM gyártót és csak oda nem ér el a keze ahova totál nem tud hasonlót adni. Mobil APU-k esetén nem olyan nagy a differencia és hiába jobb kicsit, hiába olcsóbb kicsit az AMD megoldása, nem tud szerződést kötni nagyobb tételre. Mondhatni udvariasságból rendelnek az AMD-től is notebook belsőt, de csak mutatóba, alibi gyanánt ha a hatóságok vizsgálódnának az Intel monopóliuma kapcsán megint.

Ezzel viszont sok piacot, pénzt veszít az AMD. Megint az lesz mint legutóbb. Az Intel kibekkeli azt a pár évet, amíg az AMD jobb és kitömi pénzzel az OEM-eket, hogy ne vegyenek AMD-t. Aztán feláll a padlóról és az AMD meg csak pislog majd, hogy nem tudta kihasználni a lehetőséget megint.

Ezért tartom rossz vezetőnek Lisa Su-t. Aranyat tojó lúd került a kezébe és nem tud vele mit kezdeni.


Kendek
(MODERÁTOR)
Blog

Így van, mindig örülünk ezeknek a mobil APU-s híreknek, de a valóság az, hogy kevés az AMD-s modell, és ezek is rendre késnek (önmagukhoz és az Inteles variánshoz képest), plusz alig-alig kaphatóak. Idehaza pedig különösen gyötrelmes a helyzet.


VinoRosso
(veterán)
Blog

Mérnöki minta ezen behaltam :D

Talán inkább mintapéldánynak, esetleg prototípusnak lehetne/kellene fordítani.


emeritusz
(csendes tag)

Ez csak téged minősít. Engineering sample szerinted mit jelent?


VinoRosso
(veterán)
Blog

Azt jelenti amit írtam, ez egy szakzsargon és ezt így hívják magyarul. A mérnöki minta egy tükörfordítás, de még abból is félrefordított, mert az engineering itt nem mérnökit jelent hanem műszakit, a sample pedig inkább példányt és nem mintát.


emeritusz
(csendes tag)

Ez legyen a legnagyobb probléma. Én a tükörfordítást jobban szeretem mert így egyértelmű mit jelent, míg te 3 különböző fordítást is írtál...


VinoRosso
(veterán)
Blog

Pont, hogy nem egyértelmű, hanem félrefordítás. Tükörfordításban a hard drive keményhajtás lenne és nem merevlemez. Kb mintha beírnám a google fordítóba olyan.

Ebben sincs semmi mérnöki, mert nem mérnököknek készül. A mérnökök a gyártó oldalán dolgoznak a terméken, az ES-t pedig a megrendelő kapja. A vevő kap a gyártól egy darabot a sorozatgyártás előtt, hogy lássa milyen lesz ami majd lejön a sorról szériában, ennyi. Ezt magyarul mintadarabnak hívják, vagy prototípusnak, ha a vevő igényeivel párhuzamosan fejlesztik.

Tükörfordításként a műszaki példány lenne közel ehhez, hiszen a termék műszaki paramétereit példázza, de mégsem ez az elnevezés terjedt el (talán mert a dokumentálásban ez már használatos kifejezés).

Az ilyen mérnöki mintát talán az OC jóskák találhatták ki, akik gyárat csak fotóról láttak.


Tomassy00
(senior tag)

:R

üzenetek