üzenetek

hozzászólások


szabogabor10
(veterán)

Azért van némi különbség ezen 2 ország és szerencsétlen kis hazánk közt. :D


Bozek
(nagyúr)

Mégis mi? GDP-ben például ugyan Új-Zéland előttünk van, de Izland eléggé lemaradva követ minket.


szabogabor10
(veterán)

Nem Izlandról, hanem Írországról van szó. :)


Bozek
(nagyúr)

Összefolyt az Új-Zéland és Írország Izlandnak. :D

Na jó, Írország már jóval magasabb GDP-vel rendelkezik nálunk, de azért Új-Zélandtól még annyira nem vagyunk elmaradva.


osztraksajt
(őstag)

Hát én voltam ott, annyival foglalnám össze: De


topyjo
(aktív tag)

Most beszéltem a simple ügyfélszolgálattal, azt mondták teljesen normális, hogy fizetéskor kéri a simple kódot. Akkor nem fogja, ha képernyő feloldás kódhoz van kötve. Újjnyom, és minta esetén kérheti!!! B@sszák meg, nem azért van ilyen telefonom, hogy ne használjam, és ha kódot kell pötyögni, akár elővehetem a kártyámat is.


gyikhuszar
(tag)

Hát ez így elég tré. Az egy dolog, hogy az ujjlenyomat nem elég, de az, hogy először el kell utasítania a terminálnak a vásárlást, hogy utána kérje a kódot... amit amúgy ugyan úgy ujjlenyomattal oldok fel, utána már lehet fizetni. Ennek így mi értelme?


szabi__memo
(nagyúr)

Persze, hogy nem hazánk tehet a csalogató jogi és gazdasági környezetről ;]


szabogabor10
(veterán)

Az egész koncepció rossz.


Lazika
(senior tag)

Ha ezt tudom, akkor nem kérem át az angol kártyám címét az itthoni címemre. így meg ugye már nem fogadja el az app store a kártyát sajnos...


ronaldo
(őstag)

GránitBankot érdemes kipróbálni, ott minden flottul megy.

Az Applepay-hez képest annyi a különbség, hogy fel kell oldani a telefont hozzá, de pl. nálam ez alap, mert amúgy nincs bekapcsolva az nfc, csak fizetéshez kapcsolom be.

Valahogy szerintem az OTP-s megoldáshoz kódolva volt, hogy elcsesznek valamit és a felhasználói élmény zéró lesz.


szabogabor10
(veterán)

Ott meg azt nem értem, miért kell PIN kód 5 ezer felett. Nem teljesen értem, miért nem tudnak a bankok egy Apple Pay-jel szinte teljesen megegyező rendszert összehozni.
Illetve azt sem tudom, hogy androidos okosórákon valaha lehet-e ezeket a banki megoldásokat használni, vagy tiltja a Google.

[ Szerkesztve ]


tomp
(félisten)
Blog

Ujjlenyomatos képernyőzár feloldáskor akkor kéri a Simple jelszót ha 5.0-s android van a telefonon. 6.0-tól már nem fogja.


ronaldo
(őstag)

Én azt nem értem, miért az apple pay az etalon. :)

A kényelmes megoldások (mint pl. mobilfizetés) nálam egyáltalán nem hozza magával azt, hogy a nagy kényelemben minden biztonsági megoldást eldobjunk.

Állítólag jönnek az önvezető autók, ott is azt kellene, hogy veszel egyet 30 millióért, de kulcs nem kell hozzá, hanem akárki beülhet és elviheti? :)

Én teljesen támogatom, hogy 5 ezer* felett kérjen pin kódot. Ha csak egyszer jársz úgy, hogy 4500 ft helyett "véletlenül" 45000 ft-t ütött be a pénztáros, már megérte. Észreveszed 2 nap múlva, visszamész, reklamálsz, elmegy vele fél napod még akkor is, ha végül jóhiszeműen korrigálják a dolgot.

*azt mondjuk valóban meg lehetne oldani, hogy ez a limit állítható legyen, vagy saját felelősségre kikapcsolható.

[ Szerkesztve ]


gyikhuszar
(tag)

Nekem 7.0 van, és kéri.


szabogabor10
(veterán)

Ha meglesed érintés előtt, hogy a terminál milyen összeget ír ki, mint ahogy én is teszem ezt minden fizetéskor, akkor nagy gond nincs. ;)

tomp: ismerősömnek is kéri, pedig 7-es androidja van.

[ Szerkesztve ]


tomp
(félisten)
Blog

Rosszul emlékeztem. Nem 5.0 hanem 6.0 és Samsung telóknál vannak érdekességek. Idézet az app Play Áruház lapjáról:
Szia, ujjlenyomatos feloldás esetén Android 6 előtt kiadott telefonokon, és némely Samsung készülékeken másodlagos azonosításra is szükség van, sajnos ez nem rajtunk múlik.

Samsungotok van?


ronaldo
(őstag)

Ez így van, de pont ezért írtam azt az esetet, amikor nem teljesen fals összeg szerepel, hanem csak egy nullával több került be. Mert itt nem az van, hogy nem nézi meg az ember, csak a kapkodásban elkerülheti a figyelmét.

Az alaptevéssel ahogy írtam az az ellenérzésem, hogy a manapság a kényelem miatt az ember hajlamos lemondani a saját biztonságáról, jogairól is.

Remek példa erre, hogy sok oldalra úgy be tudsz regisztrálni, hogy nem kell végigmenned a folyamaton, hanem google meg facebook fiókkal beléphetsz. Meg két kattintással hozzáférést adsz teljesen ismeretlen hátterű oldalaknak, cégeknek kb. minden adatodhoz. Kétségtelenül a kényelmedet szolgálja, hiszen így egyszerűbb, gördülékenyebb minden. Viszont én pl. ezeket is messziről kerülöm, marad a régi, fapados megoldás: ha akarok, beregisztrálok külön.

Régen ugye az volt, hogy a pénztárcádból kiszedegetted a pénzt, amikor fizettél.
Utána jött az, hogy a bankkártyát bedugtad a terminálba, pin kódot írtál be, majd fizettél.
Néhány éve jött a paypass, amivel már nem kellett a terminálba dugni a kártyád, elég volt hozzáérintened, de ugye pin kódot kér egy összeghatár felett.
És én semmiképp nem szeretném, hogy az jöjjön, amikor bankkártyát/telefont érintek egy terminálhoz és megerősítés nélkül röpködnek a tízezrek, százezrek.

Önmagában a bankkártya is elég sok problémát rejt magában.

Így én igazából (de ez csak az én véleményem szigorúan :) ) további olyan fejlesztéseket is díjaznék, ami a fizetés biztonságát növeli és a használót védi.


gyikhuszar
(tag)

Huawei Mate 8.


szabogabor10
(veterán)

Ismerősömnek Xiaomi Mi 5-je van.

ronaldo: érthetők a biztonsági aggályaid. :)
Csak én arra törekszem, hogy minél gyorsabban távozhassak a pénztártól, ne tartsak fel másokat. Nyilván a kényelem, gyorsaság és a teljes biztonság soha nem valósítható meg egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

üzenetek