üzenetek

hozzászólások


távcsőves
(senior tag)
Blog

Pont az I5 3470 az a proceszor amit ez a kis pentium már nem tudd lelépni, kettéhugyozni, keresztbevágni.. ;) Egy szálon 3.6ghz-ig gyorsul, 5 teljes Ivy mag khmm 3.2ghz-en is minnimum vele megy,de inkább kicsit előtte, ha sandy I5 tudott vele menni, azokban a játékokban ahol a HT nem volt az igazi. Nagyon grammra mérte az Intel a teljesítményt most is. Ennek az írásnak (már leírták mindjárt az elején) az a lényege, nulláról nem érdemes már 1155-re építeni. De ha van valami alapod akkor a 2500K és felfelé még mindig jó frissítés lehet maradva az öreg platformon. Mivel ha ezt az új platformra lépést megléped, semmivel nem vagy előrébb sebességben 2500K-tól felfelé. (DDR4 árakat is írták már, nevetséges az is. Őőőő I7 2600 meg van már bőven 40 alatt. I5 3470 meg 22 gurigáért van most is HA-n.)

[ Szerkesztve ]


távcsőves
(senior tag)
Blog

Elgépeltem, természetesen 4 teljes Ivy mag.


Nirvanus
(aktív tag)

Köszönjük a tesztet, tanulságos volt. :R


papi77
(addikt)

Jó a teszt,pont időben jött.
Gondolkodom,egy 4560-on,nagyon jó az ár-érték aránya!


Pete55555
(addikt)

Na, ez így nem igaz!


KRoy19
(őstag)

Szerintem pedig igaz, mondok egy példát.

G4560, GTX 1060, 1080p. nincs GPU limitünk, tehát cpu limitünk van. legyen 55fps

ugyan az a környezet

G4560, GTX 1080ti, 4k. szintén nics gpu limitünk, tehát újra cpu limitünk van ami ugyan úgy 55fps-lesz.

De ha nincs igazam, akkor cáfolj meg és akkor tanultam ma is valamit. :))


Yézi
(aktív tag)
Blog

Ha már úgyis 'összegyűltünk' ennyien...
Jelen pillanatban egy i7 860 van nálam. Mit gondoltok, a Hyper Threading és a tuning skálázódásáról érdemes lehet összedobni egy cikket? Esetleg még kétmagos teszteket is bevonni?


Csupingo
(veterán)

Engem az őszinte véleményed érdekelne, hogy tényleg nem lehet több kis akadást tapasztalni a 2 mag+ht -s procival, mint a 4 magos i5-tel?


Yézi
(aktív tag)
Blog

Én nem vettem észre, pedig ez ilyen 'microlaggokra' nagyon érzékeny vagyok.


PuMbA
(titán)

Hardware Unboxed G4560 tesztben sem számoltak be microlagokról, csak GTX1080, illetve hasonló csúcskártyák esetén :K

[ Szerkesztve ]


Csupingo
(veterán)

Köszönöm a tesztet! Ezt kihagytam az előbb. Örülök az ilyen hétköznapibb teszteknek, sajnos ezekből kevesebbet találni. Akkor azt mondjátok, hogy egy gtx 1060 vagy egy rx 480 mellé is bőven jó lenne egy ilyen processzor?


Yézi
(aktív tag)
Blog

Némely CPU igényesebb játékban biztosan lesz limit, de ha tisztában vagy a processzor teljesítményével, egy RX480/GTX 1060 is bevállalható éppenséggel.

Mondanám, hogy szerzek valami erősebb kártyát aztán mehet a CPU limit utáni vadászat, de már túladtam a konfigon... :DDD

[ Szerkesztve ]


shteer
(titán)
Blog

Nálunk is hasít már egy G4560 konfig :)


Skeleton01
(aktív tag)

Teljes mértékben adom! Én pontosan ilyen helyzetben vagyok, a jó öreg 2500K-ról szeretnék feljebb váltani lassan, de sem a 3770K, sem a 4770K csere (itt már ugye 1150-es lapra is szükség lenne), úgy gondolom nem érné meg a felárat. X79-es platform lehetne még alternatíva, de ott is bocsánat, pofátlanul túlárazott lapokkal és procikkal találkozni, 1-2 alkalmi vételtől eltekintve. Múltkoriban pl. az 5 éves Rampage IV Extreme deszkát nem volt hajlandó egyik aprón hirdető fórumtárs 60k-ért sem odaadni, pedig annyiért lassan X99 van újonnan...
Én is csak abban bízom, hogy a kisebb Ryzenek lenyomják az árakat...


philoxenia
(MODERÁTOR)
Blog

Ebből az látszik, hogy nem.... :N


Feruendios
(aktív tag)
Blog

Azért nem valami durva eredmények, hogy az őskövület i5-2400-at leveri pár játékban.


philoxenia
(MODERÁTOR)
Blog

Igazából arról szólt a teszt, hogy most árban még használtan sem kapsz jobbat annyi pénzért. ;)
Nekem is Sandy i5 van, pont jó érzés, hogy anno (fiatal koromban ;] ) jó vétel volt, ha csak most érték utol.... :D Gondold el, van olyan itt lehet, aki mikor a Szendit vettem még csattogós lepkét tologatott... :DDD


Chaser
(titán)

ipon-nál 17-18k-ért van 2400mhz 8gb-os modul, eddig is volt

cikket később olvassam - ezt magamnak:d

szerk: Csupingo sok játéknál kevés ez a cpu, de sokhoz elég
min. fps-ek viszont jóval i5 alatt lesznek, ha az fontos akkor i5, nincs más megoldás
több itteni, kinti fórumon is láttam, hogy használják 1060/480-nal

[ Szerkesztve ]


medve1
(csendes tag)

Köszönöm a tesztet.
Megerősített a választásomban. Otthonra szeretnék valami best buy és 'olcsó' konfigot.
A proci (utolsóként) megvan.

[ Szerkesztve ]


KRoy19
(őstag)

Ne haragudj, de ebből semmi nem látszik, csak az hogy a G4560 kegyetlenül visszafogja az 1080ti ami nem tudom, hogy kinek volt meglepetés.

Nem azt állítottam, hogy a g4560 elég egy 1080ti alá, írhattam volna bármilyen másik processort is.

Akkor leírom kicsit részletesebben, hátha így meg tetszik érteni amit mondok. :)

Szóval azt ugye mindenki tudja, hogy játékok alatt kritikus a CPU és a GPU viszonya.
Az is egyértelmű, hogy mindenképp van vagy CPU limitünk, vagy GPU limitünk, olyan nincs hogy egyik sincs.

Egy játékon belül különböző helyszíneken előfordulhat hogy CPU limitbe ütközünk, ugyanezen játék másik helyszínén pedig GPU limitbe.

Tegyük fel hogy adott jelenetben tudjuk, hogy CPU limitünk van és mondjuk azt hogy ez egy i5 7400 és egy GTX 1060-al történt meg 1080p-ben és az értékünk 80fps.( a GTX 1060 tudna 100 fps-t is, de csak 80-at fog megjeleníteni és 80%-on fog dolgozni mert limitálja a CPU)

Ha feljebb állítom a felbontást 4k-ra akkor egyértelmű, hogy kell egy erősebb VGA nevezzük GTX1080ti, hogy meg tudjuk tartani a CPU limitünket. Ha ugyan úgy létre jön a CPU limit, akkor én eléggé bizos vagyok abban hogy ugyan úgy 80fps lesz ez az érték ahol lehasal az i5 7400.

üzenetek