üzenetek

hozzászólások


titusz99xd
(csendes tag)

Valaki segítsen, mert még mindig nem tudom, hogy egy adattároló mitől lesz gémer?


Locutus
(veterán)

Valami sántít itt, mert nincs rajta RGB. Igy én se értem hogy lehet gamer.


Segal
(veterán)

Az árától ;] :P


titusz99xd
(csendes tag)

Azt már nem akartam külön mondani :DD


MeszesKPT
(őstag)

Rászitáznak egy xbox logót, máris gamer. Logikus. :W


kutga
(nagyúr)

Semmi rgb? Hová vezet ez.


ledgeri
(nagyúr)

A beépített akku kellett...


King Unique
(titán)
Blog

Hivatalosan elvileg akkor, amiről pl. ennek a cikknek a végén van szó. Más esetekben viszont inkább csak szimpla gyártói marketingbulshit szokott lenni.


-Faceless-
(őstag)

Egyrészt mert az XBOX támogatott HDD-k dobozból kivéve működnek előre konfigurálva, egyébként ezt külön kell gépen. (nem mintha komoly dolog lenne)
Másrészt azért, mert több ilyen merevlemeznél figyelnek arra, hogy passzívan (néha aktívan) tudja magát legalább elfogadható hőmérsékletre hűteni.

Nem védem ezeket röhejesen túl vannak árazva, de tényleg kevés olyan külső merevlemez van amin van hűtőborda. Ha tényleg használod őket ezek a hordozható cuccok szénné égnek pár perc után.

[ Szerkesztve ]


Predatorr
(őstag)

Lehúzod a kábelről és pingpongozhatsz vele. Vagy dominózni is jó, bár kicsi macerás ráfesteni a pöttyöket. Esetleg kábellel használhatod lanpartin parittyaként.

Faceless: számos külső merevlemezt használok hütőbordák nélkül, egyik sem égett el.

[ Szerkesztve ]


-Faceless-
(őstag)

Már feladtam egy pár éve, de volt több wd black, illetve egy seagate valami, és az utolsó Black házán csodálkoztam milyen meleg mikor felment ~65 fokra kb. egy óra után.
Pár héttel később ~10 MB/s volt a max sebesség amit ki tudtam belőle csikarni akkor adtam fel.
(és nem dobtam kályhába vagy raktam légmentesen zárt dobozba)


King Unique
(titán)
Blog

Azért az túlzás, hogy egy átlag külső HDD aktív hűtés, hűtőborda stb. nélkül pár perc használat után szénné égne... Például egy órákig tartó lassú formázás elég intenzív írásterhelés, aztán mégis kibírta nálam több, eleve passzív hűtéses modell is. Meg itt a cikkben, valamint amúgy is most csak a gyárilag készre szerelt külső merevlemezekről beszélünk, ellenben ott van még a külső házas megoldás is, amikor magunk legózzuk össze a külső házat + a HDD-t. Az utóbbinál pedig választható egy jó hővezető, full alumínium, akár még szellőzőnyílásokkal is ellátott külső ház, amiben azért normál esetben nem szokott csak úgy megfőni a HDD. Meg ezekben általában amúgy is elsődlegesen 5400 RPM-es modelleket szokás használni, amik kevésbé melegednek. A beépített aktív hűtés viszont már extra, ami manapság kevésbé jellemző a normál külső házaknál, de alapesetben nem is szükséges okvetlenül. A cikkben említett 3,5"-os D10-nél viszont van aktív hűtés, ami valóban pró, de annál a 7200-as merevlemez miatt mondjuk amúgy sem árt. A P10 és P50 viszont csak passzív hűtésesek, max. a vélhetően fém és bordázott külső ház az extra, ami hővezetés szempontjából is előnyösebb. De hasonlót akár külső házas megoldással is össze lehet fabrikálni, meg egyes gyártók kínálatában készre szerelt formában akár még hasonló prémium termékeket is találni.

[ Szerkesztve ]


King Unique
(titán)
Blog

Egyébként most nézem, hogy ez a P50 külső SSD már USB 3.2 Gen 2x2, vagyis ténylegesen is USB 3.2-es. No fene, már ilyen is van. :)) Mondjuk az NVMe SSD-nek még így is kevés, mert ahhoz inkább Thunderbolt 3, meg majd USB4 kellene, de azért nyilván jobb, mint a korábbi USB-szabványok adta sebességek.
Ellenben a másik kettőnél az USB 3.2 Gen 1 nyilván csak az újabban szokásos marketingbulshit, mivel az ténylegesen USB 3.1 Gen 1x1 = USB 3.0... :D Meg egy mezei külső HDD-nél pláne egylemezes kivitelben eleve nincs is értelme nemhogy az USB 3.2-nek, de még az USB 3.1-nek sem, mivel az USB 3.0 (max. 450 MB/s) szabvány is bőven kiszolgálja azt a sebességet.

[ Szerkesztve ]


Akula
(őstag)

mert ezeken nem lehet fotókat, doksikat tárolni. csak játékokat.
a többi cuccodhoz sajnos venned kell egy másikat, hamarosan megjelenik az is. :DDD


Noukoum
(veterán)

Elvileg attól hogy rajta van az Ergébé


Reggie0
(félisten)

Hat ez inkabb ruggednek nez ki, mint gamernek, de amugy ugy nez ki, mint amikor a kettessel atment junior gepeszmernokot felveszik formatervezoi pozicioba es megkapja a feladatot, hogy probalja ki a gepen levo CAD-et valami hulyeseggel. Aztan jon egy hasonlo junior manager es kitalalja, hogy ha mar firkantot valamit adjuk is el.

[ Szerkesztve ]


nexplo
(őstag)

Nekem a formavilág bejön nagyon. Végre nem RGB csili vili hanem amolyan klasszikus. Az ár, khm, az már más tészta, de gamer ugye úgyhogy meg is van magyarázva. :)


PDI1984
(újonc)

Azért a D10 leírásánál van némi hiba. A WD honlapján lévő leírásban (ami be is van linkelve a cikkben) szó sincs vezeték nélküli töltésről, és dupla usb-n történő energiaellátásról. Rendes adapteren kapja az áramot, 1 db micro usb-b kábel kell az adatátvitelhez. A két plusz usb-a port azért van rajta, hogy tölthetőek legyenek velük a gaming (és nyilván egyéb, pl. telefon) kiegészítők akár 7,5W-tal. Gondolom, hogy ne kelljen külön charging hub pl. kontroller töltéshez. De ez vezetékes megoldás.
Az aktív hűtés a 7200rpm miatt fontos lehet, a kérdés az, hogy mennyire lesz zavaró a rendkívül kis átmérőjű hűtő hangja. Általában elég nagy fordulatszámon pörögnek, zavaróan magas frekvenciás hangot kiadva, még akkor is ha egyébként nem hangosak. Persze lehet, hogy pont ez lesz a kivétel.


nexplo
(őstag)

Ráadásul a kis átmérő miatt hamar el is koszolódik a kis méretű hűtés... és még hangosabb lesz kevesebb hatékonysággal ugye. :)


Predatorr
(őstag)

Lehet, a WD a ludas, én ezektől rég nem veszek semmit. Több HDD-m is szektorhibás lett gar. lejártával (pár héten belül). 7200RPM Hitachikat vettem anno, de asszem a Samsung és Maxell külsőkben is az van, illetve egy ideje már Seagate. Olcsó alu, bordázatlan külső házakban használtam őket, 52°C volt a max egy több órás töredezettség-mentesítésnél, évek óta hibátlan mind. A 3.5"-esek ennyire sem melegszenek, sebességgel sincs probléma.

King Unique: Ne dőlj be a marketingnek, én próbáltam külső M.2 racket, valami hihetetlen szar értékeket produkált, pl. 30MB/s olvasást. Még a SATA-s tudott 300MB/s-t az 550-ből.

[ Szerkesztve ]


King Unique
(titán)
Blog

Akkor ott egyértelműen inkább nálad nem stimmelt valami az eszköznél, vagy a hardver- és szoftverkörnyezetben. Meg az a 30 MB/s is kb. USB 2.0-s érték, ami ha olyan porthoz / kábellel volt csatlakoztatva, vagy esetleg az OS csak USB 2.0 módban kezelte, akkor nem meglepő az eredmény. Viszont normál esetben USB 3.1 Gen 2 alapon mind 2,5" és M.2 SATA, mind M.2 PCIe NVMe (+ teszt) felállásnál a szabványtól elvártnak megfelelő értékeket lehet elérni. Ami a jelen cikkben említett P50 külső SSD-nél is vélhetően hasonlóképpen fog alakulni USB 3.2 Gen 2x2 és NVMe alapon. Amihez nyilván az is kell, hogy a gazda felől is biztosítva legyen a megfelelő támogatás, azaz Type-C alapon USB 3.2 Gen 2x2 porthoz legyen csatlakoztatva az eszköz. Ha lassabb szabványra épülő porthoz van, akkor viszont értelemszerűen az fogja limitálni az adatátviteli sebességet és pl. USB 2.0 alapon össze lehet hozni kemény 30 MB/s szekvenciális értékeket. :D

[ Szerkesztve ]


nexplo
(őstag)

30 MB/s... ott van valami bibi az 100%. Ilyen értéket nem szabadott volna kapnod? Szerintem az USB port volt a ludas. :(


hemaka
(nagyúr)

gamer külső hdd dobozka, bár az rgb-t hiányolom amúgy eléggé, így elég ciki bárhol is előszedni. :D


nexplo
(őstag)

Végre lecsendesült az "rgb-zés" ne kezd megint :DDD :D


longwild
(aktív tag)

Nincs rajta RGB? De igy honnan fogja tudni minden kollega, hogy elovettem és épp játszadozom vele? Masolgatok, formazgatok, mindenhez mas-mas szint szoktam beallitani, hogy tudjam, mit csinalok.

üzenetek