[Re:] [Geri Bátyó:] Ólomcső? - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Geri Bátyó
(őstag)
Blog

Kedves panellakó sorstársaim, remélem, hogy ti nem futtok bele ilyen problémába!


Eastman
(őstag)
Blog

Nagyapám 92 évet élt. Az utolsó kettő volt neki igazán nehéz, a többi minőségi, jó egészségben.

Miután elment, felújítottuk az öreg házat, ahol több mint ötven évet töltött el. Én magam téptem ki a falból az ólom vízcsöveket. Fater itt nőtt fel, a balesetek miatti mozgásszervi korlátait leszámítva egészséges.

Egészen biztosan nem frankó az ólomcső, de túlélhető. A sok ülés előbb kinyír.

[ Szerkesztve ]


Chaser
(titán)

ez nem kifejeztten csak a paneleket érint, sok téglából épült századfordulós és az után készült épületet is
az a gond, ha magadnál cseréled is, a bejövő attól még ólom marad, az összes lakásnál csaerélni kellene akivel közös a bejövő
szerencsére a legtöbb mára már elpukkant, de előfordulnak még elég gyakran, jellemzően csőtöréseknél derül ki, legtöbb embernek cső-cső - ha jól tudom alut nem használtak erre csak ólmot, és később jött a réz, de lehet rosszul tudom -
- az "ügyünkben" úgy néz ki hamarosan kereslek :) -


mandalor123
(csendes tag)

őőőő budapesten a földben még mindig nagyon sok helyen olomcső nyomó van csak úgy megsugom :)


Chaser
(titán)

pukkannak is el rendesen :K ( :


mandalor123
(csendes tag)

ólom ritkán lyukad ki inkább a vas amivel a sok a gond


Geri Bátyó
(őstag)
Blog

Nem mondom, hogy bármely problémámat az ólom okozta, de okozhatta, vagy súlyosbíthatta!

Amúgy meg most nagyon nem értek veled egyet, mert az már régóta tudjuk, hogy a nehéz és színesfémek komoly egészségügyi problémákat okoznak és ha nem éri el a konkrét mérgezési szintet és az ezzel járó durvább tüneteket, akkor lehet, hogy egy életen át fogják félrekezelni. Gyerekeknél komoly fejlődési rendellenességeket okozhat úgy, hogy senki sem veszi észre!

Ne haragudj, de rólad gondoltam utoljára, hogy ilyen demagóg (vagy tudatlan?) módon állsz hozzá ehhez a kérdéshez.


Geri Bátyó
(őstag)
Blog

Földbe sosem raktak ólmot, mer nem bírja a nyomást (Rómaiak időnként használták, de ott nem volt nyomás és ők is inkább a kerámia csöveket szerették.). Csak házon/lakáson belül voltak ólomcsövek, mert könnyen hajlítható, nem kellett idom. A földben a nyomócsövek vagy öntöttvasból (jobb esetben), vagy eternitből vannak. Az öntöttvas rozsdásodik, az eternit másik neve meg az, hogy azbesztcement.

(#3) Chaser Már azt hittem, hogy meghalt "az ügyünk". Jól elhúzódott!

[ Szerkesztve ]


Eastman
(őstag)
Blog

Jogos és érthető az ijedtséged. Én tényeket és a megfigyeléseimet közöltem. (Tíz éven át mozgásszervi panaszok kezelésével foglalkoztam. Az utolsó mondatom az hozta. Hidd el, hogy míg lakásban éltem, én is szrul éreztem magam. Aztán házba költözve meggyógyultam. Lett terem, többet mozogtam.)

Vajh mi fog kiderülni ötven év múlva a második ezredforduló, ma mindenki által használt vívmányairól? :U

Gyerekeknél komoly fejlődési rendellenességeket okozhat úgy, hogy senki sem veszi észre!

Mondom, Apu, nagybácsi 0-20 között itt nőttek fel, egészségesek.

[ Szerkesztve ]


Chaser
(titán)

szerencsére nem, de nagy küzdés volt, most tartunk finisnél, max 1-2 hét és eldől mi lesz a vége, talán 18-ától ketyeg egy 2 hónapos kötelező időcske ami a végére derült ki, és utána lehet majd méricskélni ( :
ott is ólom van még sok lakásban, bejövő egy részét már cserélték


#90088192
(senior tag)
Blog

Geri

Amit tudok nem sok, de szeretnélek megnyugtatni az ólom oxid nem oldódik szobahőmérsékleten vízben.
Ha jól tudom a vizben lévő klór sem lép vele reakcióba.

Vagyis max a kavitacio okozhat problémát a viz áramlása során.

Ha jól sejtem pl hal fogyasztása során több ólom kerül beléd mint a csapvíz ből egy évtized alatt.

Meg hát ugye nem iszunk csapvizet mert a halak szeretkeztek benne. :R

Ha valamit rosszul tudok elnézést nem szándékos


Geri Bátyó
(őstag)
Blog

Félreértesz, nem ijedtem meg. A te megfigyeléseid pedig valószínűleg eltörpülnek azok mellett, amiket az elmúlt 60-70 évben tettek az ólom és más nehézfémek káros hatásaival kapcsolatban. Nyilván az sem véletlen, hogy már az átkosban is tiltották az ólomcsövek használatát.

Belemagyarázni meg lehet mindenfélét, de én ebben a lakásban jól érzem magam. Ráadásul nem csak én, hanem mások is. Nem attól függ, hogy lakás, vagy ház. Közel sem. Neked ezt tudnod kellene.

(#11) Agyturbina: Nálam, mivel zárószinten vagyok, pont az az egyik fő probléma,hogy nem egyenletes a vízellátás. A legkisebb levegősödés is nálam csapódik le. Bárhol szernek valamit, az összes levegő és a rendszerben lévő rozsda, meg egyéb trutymó az nálam jelentkezik. Mivel mindenki mással ellentétben nekem csaptelepet is 3-4 évente kell cserélnem (Mofém, Kludi, szóval semmi szar), szerinted a cső az közben ép marad?

[ Szerkesztve ]


#90088192
(senior tag)
Blog

:R

Erre nem gondoltam így nincs több információ.

Ami érdekes: A réz sem jobb hosszú távon.

A klór kikezdi és a patinás belül trutyiva alakul.

Vagyis rézgàlicos vizet fogsz inni.

A vas meg úgy horganyzott arról nem is mondok semmit ha még a belseje nem az akkor igen magas vastartartalmu lesz. A műanyagból meg mikró műanyagok válnak le.
Ami maradt az a kerámia cső. Vagy gumi (igaz a vulkanizacio miatt magas a kentartalom és kildodik belőle) vagy alumínium vagy arany esetleg titán ami most éppen eszembe jutott mint lehetőség.

Sajnos nem sok jó megoldás létezik ha egészségesebbé szeretnéd tenni a környezeted. :R


Hosssszu
(őstag)

Már hogyne raktak volna földbe! Illetve vízóra elé biztos hogy tettek. Olyan 5-8 éve kezdték el lecserélni a dmrv területén műanyagra. De ahogy el van véreztetve az a közmű cég is, gyanítom hogy nem sikerült még mindenhol kicserélni.
Dolgoztam ott, tapasztalatból írom.


potyautas
(csendes tag)
Blog

Igazad van. Valójában semmi sem egészséges. A ritkán lakott családi házamban 10 éve engedtem le először a vizet. Azóta is rozsdás víz jön a csapon. Inni a kerti csap vizét használtam, mert ez műanyag. A pangó víz miatt ez meg műanyag ízű. Legutóbb mikor a temetőben dolgoztam, onnét vittem műanyag kannában, hisz azt a csapot rendszeresen használják. Az is hálózati, de jó víz (csak ízleléssel vizsgáltam, nem kizárt, hogy hosszú távon mérgező) Megesett, hogy forrásvizet vittem haza, de az meg forrás ízű. Lehet, attól betegszem majd meg. A panelben csak annyi a gond, hogy ki kell szellőztetni a klórt a vízből. Viszont a vízkő hatását még nem vizsgáltuk! A wc öblítőcsöve teljesen beszűkült tőle. Ugyanazt a vizet iszom.


Hieronymus
(addikt)
Blog

"Reméltem, hogy alumínium, de megvakargattam."

Az alumínium legalább annyira mérgező, mint az ólom. Nincs helye a lakásban, konyhában meg véletlenül sem. (kivételek azok az alumínium serpenyők, amik alumínium felülete közvetlenül nem érintkezik a külvilággal.)


Spet
(addikt)
Blog

Raktak elhiheted (találkoztunk több helyen is, mérőóra után). Mert olcsó volt, illetve könnyen munkálható.

A kép alapján ez már leágazás, és nem főnyomócső, így minden költség téged fog terhelni, és nem a házat.


voyager4.4
(senior tag)
Blog

Ott eleve azt a jó dunavizet felesleges meginni.


mickemoto
(őstag)
Blog

Szülőt, nagyszülőt azért sem szerencsés a mai generációhoz hasonlítani mert ma minden irányból hatványozottan jut a káros hatásokból az akkorihoz képest. Ezek a hatások pedig erősithetik is egymást.
Nem vagyok vegyész de azt azért el tudom képzelni hogy víz és víz között, attól függően hogy mit és milyen mennyiségben tartalmaz ( klór, arzén, fluór, stb.) illetve milyen tulajdonságokkal bír, eltérő lehet akár a csövekből kioldott ólom mennyisége is.


Rive
(veterán)
Blog

Az aluminium gyanúba keveredéséhez vezető kutatásokról azóta bebizonyosodott, hogy mérési hibán alapulnak, a többit pedig már a 'made in PRC' svédacél étkészletek marketingje rakta hozzá.

Az " alumínium legalább annyira mérgező, mint az ólom" állítás pedig a földkéreg harmadik leggyakoribb elemével kapcsolatban - szimplán agyb@szott ordas baromság.


Rive
(veterán)
Blog

Amit tudok nem sok, de szeretnélek megnyugtatni az ólom oxid nem oldódik szobahőmérsékleten vízben.

Ez normál körülmények között úgy nagyjából igaz. Ugyanakkor a vízvezeték-hálózat (pláne egy régi) elég vegyes építésű tud lenni, többféle fémből, plusz a helyi elektromos rendszer is beleszólhat (a vízvezetékcsövek sokszor szolgálnak földelésként), szóval nem igazán kiszámítható, hogy mennyit szól bele ilyenkor az elektrokémia.

És, hamár itt tartunk akkor érdemes megjegyezni, hogy a könnyengyorsanolcsón telepíthető réz vízcsövek forrasztásához akkor is kötelező ólommentes forraszanyagot használni, ha ólmossal igazából könnyebb is, gyorsabb is, olcsóbb is (=> veszett csábító megoldani okosba').


#90088192
(senior tag)
Blog

Az ívívíz/klíma rézcsövet Kötelező ezüstforrasszal forrasztani(Folyatószer kell aztán probléma egy szal se meg könnyebb is) :R

Az elektrokémia oldaláról, hat ezen elindulva maris ott vagyunk miért van annyi csőtörés BP-n.

Hat a rosszul telepített villamos sínek miatt.......Úgyhogy az mar ott a földben elkezdődik :K

Ezen alapon tilos lenne vizet fogyasztani csak lepárlás után....mmmmmmmmm

Kezdem érteni miért iszik mindenki palinkat :DDD

Akkor most vizsgáljuk meg a levegő összetevőit es nézzük meg milyen problémákat okozhatnak....
MINDENKI AZONNAL HAGYJA ABBA A LÉLEGZÉST KÜLÖNBEN MEGHALTOK A SZÖVŐDMÉNYEIBE AMIT AZ OXIDÁCIÓS FOLYAMAT OKOZ A TESTBEN :DD

Valamibe meg kell halni :K

Nezd azt a sok makk egészséges öreget, mind meghalnak, aztán a doktor azt mondja, ezeknek meg tovább kellett volna élni, hiszen semmi nem volt kimondottan rossz bennük ;]

[ Szerkesztve ]


Spet
(addikt)
Blog

Ugyanúgy idegrendszeri problémákat tud okozni hosszú távon (neurotoxikus anyag), ha az ember szervezete (vese) nem képes kiválasztani megfelelően.


Bird
(addikt)
Blog

Meghalunk mind!!!!!négy


Spet
(addikt)
Blog

:Y

:DDD


Bird
(addikt)
Blog

Nem mondom, hogy nincsenek részigazságok, de mindent elolvasva itt, kicsit túl van tolva a félelem. ;)


Lauda
(félisten)
Blog

Én annyit megtennék, hogy vennék mintát a vízből és bevinném a helyi szolgáltatóhoz, ott be lehet méretni a vizet. Abból látni fogod mennyi az ólom a csapvizedben.


#90088192
(senior tag)
Blog

Ja majd el felejtettem, az Ezüst, klór kombináció, ezüst kloridod eredményez azt hiszem azt használják felhőmagvasításra


Hosssszu
(őstag)

Chamtrail!!!négy
;]


Rive
(veterán)
Blog

Vesebetegség esetén lényegében minden problémát tud okozni, de pl. a rántott csirke már kifejezetten rövid távon is.

Az aluminium neurotoxicitás jellemzően pl. öntedei munkásoknál (már, ha nem megfelelőek a munkahelyi körülmények) jelentkezik. Konyhával kapcsolatban emlegetni - nos, ízlése válogatja: nekem az evőeszköz elfogyasztása alapvetően nem része az étkezésnek. Ólommal párba állítani pedig már szimpla baromság.

Az emberi szervezet alapvetően (jellemzően) fel van készülve az Al, mint az emberi környezetben elkerülhetetlenül jelen levő elem kezelésére. Ráadásul ugye elég távolra kerültünk a földtől (mármint, hogy egyre kevesebbet nyelünk a talajból kosz formájában), az Al terhelés manapság sokkal kisebb, mint bármikor korábban.

Az aluminium rossz híre leginkább az Alzheimer-kórral való kapcsolatba hozatalán alapul. A dolognak ez a része egyelőre úgy néz ki, hogy mérési hiba lehetett és jó eséllyel az egész egy igen sokba kerülő tudománytörténeti baklövés.

[ Szerkesztve ]


mickemoto
(őstag)
Blog

Gondolod kiadnának olyan eredményt amiben bármi határérték feletti. :DDD

[ Szerkesztve ]


#90088192
(senior tag)
Blog

Javítom magam, ezüst jodiddal

Ezust klorid
A fényképészetben fényérzékeny papírok készítésére használják. Emellett felhasználják a fotometriában, elektródok készítésekor az elektrokémiában, valamint réztárgyak ezüstözésére is felhasználható.

Vagyis nem kell többet orvosi képalkotó eljárásra menned külön :)

Exponálható lesz a felületed :))

[ Szerkesztve ]


Spet
(addikt)
Blog

Mondanék egy ellenpéldát, amire ugyanúgy azt mondják, hogy ártalmatlan: argon.

Argon mint tudjuk nemesgáz nem lép kapcsolatba, vagy nehezen lép kapcsolatba bármivel. Ezért jó használni például védőgázként.

Végül is csak egy kisebb probléma van vele hosszú távon (20-30 év). Kihullik tőle az ember foga. Nem az én tapasztalatom, nagybátyámé és más munkatársaié.


Bird
(addikt)
Blog

Az a fránya védőgázas hegesztés.... :U :O


Spet
(addikt)
Blog

Nem az embert kell védenie :DDD


Bird
(addikt)
Blog

Az ellen nem véd, de viszont úgy magyarázta ki Árpi..... :DDD

Akár csak a védőfelszerelés a likvidátorokat anno... :O Na az a szitu veszélyesebb volt az ólomcsőnél.....

[ Szerkesztve ]


Lauda
(félisten)
Blog

Ismeri a "tudomány" az argon gáz ártalmas hatásait, ezért kötelező a légzésvédő használata és a szellőztetés. Aki ezeket nem tartja be, az tudomásul vette a következményeit.

Ha tudom, hogy pajzs nélkül begyulladhat a szemem, akkor később ne csodálkozzak rajt, hogy begyulladt. Erről nem a hegesztőgép tehet, hanem aki felelőtlenül hegesztett.

[ Szerkesztve ]


Spet
(addikt)
Blog

Nos akkor nem értetted az iróniát: hiába vélik sokan, hogy valami most nem okoz semmilyen ártalmat, lehet később még is kiderül, hogy igen.

Réz fogyasztása is ajánlatos, mert feltudja dolgozni a szervezet, illetve kell is neki, még sem iszom meg a réz elejét a pálinkának. (tekintsünk el a fizikai, illetve kémia állapotoktól)


Lauda
(félisten)
Blog

Nem véltem felfedezni iróniát a hozzászólásodban. Nyilván amit nem ismerünk, az ellen nem is tudunk védekezni. Az argon ártalmas hatása már régóta ismert. ;)


Ghoosty
(őstag)

Ez a veszélyes az argon, ez nekem nagyon gyanús. Több okból is:
-ahogy írtad, nem túl reakcióképes
-a levegő 3. legnagyobb koncentrációban lévő természetes összetevője (közel 1%)
-élelmiszer összetevőként korlátlan mértékben használható
-egy 10-15 percig kerestem, hogy mégis miért, hogyan veszélyes és még összeesküvéselmélet színvonalú cikket sem találtam arról, hogy veszélyes lenne.

Szóval, honnan szeditek, hogy veszélyes?

Az egyetlen veszély amit találtam, az az, hogy ha túl sok van a levegőben, akkor kiszorítja az oxigént. De ennyi erővel meg minden veszélyes, mert a fejedre eshet.

Az, hogy valakinek kihullott tőle a foga, az hogyan állapította meg, hogy pont az argontól? Miért nem a megnövekedett UV terheléstől? Miért nem az extra CO terheléstől? Miért nem az extra ózon terhelés miatt? De említhetem még a hegesztés során keletkező nitrogénoxidokat is.


szipipeti
(csendes tag)

Az nem az "argon"-tól van...
Az nemesgáz...kémiailag viszonylag stabil, ect...
A hegesztés közben "egyéb" gázok is keletkeznek, különböző fémek, oxidok gázosodott melléktermékei...
Egy mellékszál...
Sajnos az a "réteg", aki fémiparban építőiparban "letol" 20-30 évet..... eleve fizikailag minden téren leharcolt állapotba kerül...
Erre jön bónuszként, hogy az ezen területen dolgozóknál;
sokszor még a kötelező egészségügyi szűrések is hiányoznak...
nem jellemző, hogy a dolgozó (saját jól felfogott érdekében) egyénileg jelentkezzen
fogorvosnál,
ortopédusnál,
ect...
Aztán a hatások 50 éves kor környékén erősödnek, összegződnek...
(És nem írom, hogy a melósok 60%-a ekkorra már gyakorló alkoholista napi 2 doboz cigivel, beszűkült intelligenciával...)


Spet
(addikt)
Blog

Most ugye lehetne végtelenségig menni a dologgal kapcsolatosan, hogy mi mivel fog/tud kapcsolatot létesíteni (pl nincs konkrét elképzelés, hogy mikro műanyagok milyen hatással vannak a szervezetre, vagy, múltra visszatekintve Marie Curie sem tudta milyen hatással volt rá a kutatásai).

Ő ezt a rendszert használta (nem a CO-t), akkoriban a munkahelyén, mert az volt (UV sugárzás nálam még mindig első körben meg a szemet illetve a bőrt roncsolja, ózonra nem találtam csontritkulásra írást, mint te sem az argonra vonatkozó veszélyt). Megvoltak a céges kötelező felülvizsgálatok, egészségével akkor nem volt probléma, majd miután nyugdíjba vonult szépen lassan elkezdtek kihullani a fogai. Story vége.


Ghoosty
(őstag)

Lassan 100 éve használatos az argon védőgázos hegesztés. Azóta senkinek sem tűnt fel, hogy az ezzel foglalkozóknak hullik a foguk. De a két rokonod megállapította hasra-ütés alapján, hogy nekik az argon okozta a problémát.

CO alatt én a helyes szén-monoxidot értem, nem a széndioxid (CO2) védőgázos hegesztést. Sajnos hegesztés során is megjelenhet már veszélyes töménységben.


Hieronymus
(addikt)
Blog

Akkor sorolom.
Alufólia. Sütés és főzés közben vegyi reakciólép egyes ételekkel.
Az alumínium edények, tipikusan a kukták használata is hasonló okokból problémás.
A grillezéshez használt alutálcák is problémásak. A magas sütési hőmérséklet rásegít a kémiai reakciókra.


Hieronymus
(addikt)
Blog

Önmagában nem az argongáz a probléma, mivel nemes gáz, nem lép reakcióba semmivel sem.

Viszont a levegőnél nehezebb, kiszorítja a levegőt a műhelyben. Nyilván keletkeznek más nemkívánatos légszennyező anyagok is hegesztéskor,


#90088192
(senior tag)
Blog

Hello

Az Argon gaz semmi bajt nem okoz addig míg nem alumínium a hegesztés csinálsz, egy hegesztő ismerős mondta annó. :R Ismét fenntartom a tévedés jogát, sajnos a srác motorbalesetben a rövidebbet húzta a teherautó ellenében.

Különben 2 évig szinte napi szinten használtam MIG hegesztőgépet Argoshield keverékkel és csak 4 fogam hiányzik azóta amit a száj sebész kivett (bölcsesség) sőt azóta nőtt is egy új.

Akkor folytassuk mi lehet még rákkeltő: Hideg sör.


UnA
(Korrektor)
Blog

"állítás pedig a földkéreg harmadik leggyakoribb elemével kapcsolatban"

De azt talán te is tudod, hogy a földkéregben (sem) elemi formában találhatóak az anyagok, és a molekulák tulajdonságai nem következnek az elemek tulajdonságaiból - vagyis erre hivatkozni... hogy is írtad? :)


Doky586
(nagyúr)
Blog

Ha a fűtésköri vízben van az az ólomcső, vagy a WC-hez megy, akkor nem mindegy neked hogy miből van? Ne kezdd el reszelni, darálni, nyalogatni, tapogatni. Jól van ott ahol van..

[ Szerkesztve ]


Chaser
(titán)

beleolvasva a topikba számomra a konklúzió:
innentől ha nem iszok semmit, nem eszek semmit, és nem veszek levegőt az egész biztos h egészségesen fogok meghalni, de nagyon hosszútávra nem kell terveznem ( :

üzenetek