üzenetek

hozzászólások


Zoli bácsi
(őstag)

Most, hogy a hévízi kúráról beszéltek, szeretnék megosztani veletek egy gondolatot. Van pár olyan ismerősöm akinek gyakorlatilag semmi baja, de évek óta a házaspár úgy jár "nyaralni", hogy kiíratnak TB alapon ilyen 1hetes-10 napos fürdőkúrát, ahol teljes ellátást kapnak, úszkálnak a gyógyvízben, masszázsra járnak... Ez a nyaralás.
Én másfél éve estem túl a porckorongsérv műtéten, most egy nagy baleset után a felkartörésemmel lábadozom, de egy valamit megfigyeltem:
HA NEM FUTKOSOK UTÁNA, akkor semmiféle kezelést nem írnak ki. Még gyógytornát sem. Gerincműtét után meg sem említették, hogy lehet ilyen dolgokat (fürdőkúra) igénybevenni. Mikor rákérdeztem a műtő orvostól, azt mondta, óh, hát lehetne, de legalább fél évet kell rá várni, mire sorra kerülne az ember. Jó, akkor hagyjuk. Mostani problémámmal hasonló a helyzet. Egyik doki megműtött, rendben, 6 hét múlva controll. Háziorvoshoz kéthetente táppénzespapírért menni, megkérdi hogy vagyok, aztán jóvan.....A sebészet ambulanciára megyek be gyógytornát íratni.
Itt vagyok 40 évesen, ha fél évig táppénzen vagyok a felkartörésemmel.....Nem számít. Ha egy évig, szerintem azt sem firtatná senki. Nem az lenne a TB érdeke, hogy az ember minél előbb rendbejöjjön, munkába álljon? Legyen utókezelés, gondolok arra, ha egy ilyen porckorongsérv műtött ember műtét után mondjuk 5 évig elmehetne évente egyszer ilyen fürdőkúrára, akkor a kiújulás esélye csökkenne.... Nem lenne ez jobb a TB-nek mindenkinek..?
Kimondom, amit látok, bár lehet hogy durva lesz: Miért van az, hogy a rászorulók nem tudnak rehabilitációra menni, mert nem férnek be az (relatíve) egészséges, orvos zsebébe borítékot dugó, ezért TB alapon nyaraló emberektől, ráérő nyugdíjasoktól...?

üzenetek