üzenetek

hozzászólások


janeszgol
(félisten)

Még kétezerben megszerettem a számítógépes játékokat és azóta is szeretek játszani. Sokat játszottam, napi 6 órát suli mellett. Viszont a WoW függőségem óta (2006 február-2007 október, ilyenkor napi 8 óra volt átlag, nyáron 14-16 óra) óvatosan csinálom. Valami gát lett bennem, hogy ne kattanjak rá, mint annak idején. De nem töröltem ki végleg ezeket és szeretném is, hogy megmaradjon az életemben. Játszani jó.
Okostelefonok. Hát én későn, 2011-ben csöppentem bele. Sose kattantam rá a használatára, csak a birtoklására. Azóta sok telefont cserélgettem, vásároltam, eladtam. Most már evvel is leálltam. Imádom az okostelefonokat, tableteket, megkönnyíti az életem, de nem függök tőlük. Nekem is volt FB regem, posztolgattam mindent, hírek olvasása, ment az "aktívkodás" ezerrel, néha kényszerből is ott voltam. Aztán valami történt, letöröltem magam, újra regeltem álnéven, van kemény 5 ismerősöm. Ennyi.

Le tudnám-e tenni a technológiát? Ne és nem is akarom. Normálisan akarom használni.

[ Szerkesztve ]


csongi
(veterán)
Blog

A kerdes jo. Csak az igazi valaszok akkor szulethetnek meg, ha megtortenik az elvonas. Anelkul csak felteteles modba beszelhetunk, hogy le lehet e tenni a kutyunket, es hogyan elnenk meg a net nelkuliseget.
A No. A film nem a jovo, hanem mar a jelen. :). Zarjuk ki az MI-at a kepletbol, ugye milyen valosagos? :) FB oldalakkal csetelunk, de sosem lattuk eloben, a kepek es a leiras alapjan kepzelunk el egy embert...., biztos olyan mint amilyennek mutatja magat, vagy amilyennek elkepzeljuk? :).
Szerintem maga a neti elfoglalja a helyet az eletben es a kovetkezo generacio utan, mar a helyen fogja kezelni. Csak ezt elobb meg kell tanulni, tapasztalni.


Nyugis
(senior tag)

Üdv

"Letenni".
Azt gondolom ez a végletek megnyilvanulasa.
Értelmetlen.
Mi a helyes?
Egyszerű. Mint az élet minden területén az egyensúly kialakitasa.
Igaz ez a bulizasra ivászatra és igen a kibertérben való jelenletre IS!


chey
(csendes tag)
Blog

Hát, ezzel én is valahogy így vagyok. A FB-ot havonta (vagy kéthavonta) egyszer nézem meg, az okostelefonom pedig csak azért van, hogy menjen rajta a Gogole Keep, a Google Naptár, az ébresztő és a stopper/időzítő. Programozóként dolgozom, itt nagyon kell a net a munkához, de alapvetően a StackOverflow és az MSDN megy :)

Letenni? Hmm... Sokszor gondolok arra, mennyi időt vesz el a tévé és a net a család életéből. Igyekszem kordában tartani.

[ Szerkesztve ]


norbert1998
(veterán)
Blog

Én ezt a gondolatmenetet fejtettem ki egy másik topikban, linkelem.


duncanx
(csendes tag)
Blog

Engem az érdekelne, hogy 3psilon-t mi vezette erre az írásra. Mi motiválta, mire kíváncsi?
Hisz szerintem a lényeges, érdekes kérdések mindezek mögött kezdődnek.
Mivel igen erősen úgy tűnik, nem ítélősdi labdát akart bedobni.
A viszonyulások, az érték fogalomköre, a társadalom reflexív állapota, a folyamatokat kiváltó hiány, vagy válaszhiány jelenségek....
Ha mindezek elemzését eszközként kezeljük, igen érdekes dialógust nyithatnánk.


updog
(senior tag)
Blog

Van az a pont, amikor még mondhatjuk, hogy a fejlődés szükséges, jobbá teszi az életet, és egyébként is az előző generáció mindig kritikus a következőre.

És van a valóság, amikor a 10 évvel ezelőtti csúcs asztali számítógépet megszégyenítő okostelefon betört kijelzőjén két egymás mellett ülő 14 éves fapofával nyomkodja egymásnak egy macskás kép kommentjeibe, hogy LOL, XD, ROFL ;]

Egyébként nagyon jó írás.

[ Szerkesztve ]


Zoja™
(őstag)
Blog

Én használom a Facebookot, de az 95%-ban csak a messengert.
Napi szinten felnézek, de 5 perc után megunom és ki is lépek.
Volt egy játékos korszakom, de akkor legfőképp a Counter-Strike ment. Gépen kb 6-7 éve nem játszottam, telefonon meg ezer évben egyszer letolok 2 kör szókeresőt, majd azt is megunom és általában le is törlöm.
A netes jelenlétem kimerül az instructables és hasonló oldalakból, valamint a Prohardverből, online filmekből, sorozatokból.
Számszerűsítve ez nálam hétköznap napi 2 óra egész napra elosztva, hétvégén minimálisan, de kicsit több.


bacsis
(Közösségépítő)
Blog

Már bő 20 éve is rá lehetett kattanni a "technológiára"....
gondoljunk csak bele.. 20 éve '97-et írtunk.. ment már a betárcsázásos net, lehetett chatelni, jó kis egon.gyaloglo chat oldala, vagy maga a chat.hu (bár lehet utóbbi talán picivel később indult)
mentek a netes játékok, teveclub, hősember képző, meg volt az a csak szöveges "katonázós haborusdizós nem tudom mi a címe" el indultak a netes Multiplayer játékok is... Persze single módban is voltak függőséget okozó játékok, pl Diablo1, majd nem sokkal később Diablo2 is jött, na arra brutál módon ráfüggtem...
Szép lassan általánossá vált a mobiltelefon, Nokia 5110, Ericsson GH1018, ezek is lassan 20 éve jelentek meg... jöttek az első mobilos játékok, Snake, Snake2, Ericssonon az elfordított kijelzőn Tetris, úristen mennyit toltuk...
Aztán ha még többet visszamegyünk az időben, 25 évet... Tetris, Tamagochi, egyéb kvarcjátékok, tombolt a C64-es láz... Szóval 20-25 éve is már egy relatíve átlag háztartásban is megvolt a mai technika őse... Én kimerem jelenteni, hogy függő voltam... De valahogy leszoktam, és kevésbé kötnek le... Máig sokat lógok a neten, ülök a gép előtt, de tudom kontrollálni...


Diokhan
(addikt)
Blog

Nem értem, hogy miért kellene le tenni a technológiát. meg ha le is tenném, mit érnék el vele?!
Annyit, hogy lemaradásba kerülnék azokkal szemben, akik viszont nem teszik le. Miért? Mert ilyen világot élünk. A hűtőnk ételt rendel a boltból automatikusan (Nem a mienk, arra a Zanussi még nem alkalmas, általánosságban mondom), az autónk beparkol magától, minden lépésünket figyeli legalább 3 műhold, stb stb... Ennek van jó és rossz oldala is.
A jó oldala, hogy pl ha a lányom el megy szórakozni és én úgy állítottam be a telefonját, akkor bárhol is van, ha esetleg netán baj történik, tudom, hogy hol kell keresni (amíg nála van a telefon), de ezt akár egy óra vagy nyaklánc esetén is elmondható.
A rossz oldala az, ha rosszra használják. Egyébként pedig a mindennapjainkat könnyíti meg.

A mai rohanó világban, amikor minden perc számít, nagy hátrány lenne, ha valaki, aki sikeres akar lenni az üzleti életben pl, offline élné az életét. (Vagy úgy egyáltalán ha pénzt akar keresni).
A levelezés, telefonálás ma már olyan, mint amikor régen minden héten jött a heti TV műsor újság.
Semmi baj nincs a technológiával szerintem...
Emlékszem amikor még nem volt Facebook és Twitter, még az iwiw is csak megfogant, MSN-eztünk, GabChat-en toltuk GPRS vagy adathívásos mobilnettel, színes kijelzős nyomógombos telefon még igencsak luxus volt. Ebben az időben jelent meg az első iPhone is, onnantól indult el a fejlődés szerintem.
A rezisztív érintő nem volt rossz megoldás, de sérülékeny, kényelmetlen és pontatlan volt. Aztán jött a kapacitív technológia, és máris sokkal jobb volt. Most ott járunk, hogy az X-BOX mozgásssal, a telefon vagy autó hangutasítással vezérelhető, telefonunkat már nem PIN (pőersonal identity number) kód védi hanem ujjlenyomat és retina kód. Szerintem nem szabad itt megállni. Ahogy a technológia fejlődik, úgy esély van más ágazatoknak is fejlődni, pl orvostudomány, vagy akár a geológia.
Igazából órákig tudnék még írni erről...

[ Szerkesztve ]


iMaverick
(addikt)
Blog

ti hogy látjátok, az elmúlt években hogyan változtatta meg a technológia az életeteket? Mennyire függsz személy szerint a technológiától (e-mail, közösségi média, játékok stb.)? "Le tudnád tenni" – ha akarnád egyáltalán?

Szerintem ez egy olyan tipikusan "olyan" kérdés... Attól függ... Mitől? Hát sok mindentől! :K

Én most így hirtelen magamból kiindulva:
- 20 éve nem tudtam volna letenni a PC-t... Annó amikor megkaptam az első PC-t... Éjjel nappal Bud, akarom mondani Doom, Quake, HL, stb. mentek. Ez a "mánia" elég sokáig tartotta is magát.
- ugyancsak 20 éve körültől van mobilom is. Valahogy azok is megfogtak, de igazából az első okostelefonokkal kezdve lettem ilyen "kütyübuzi". Na nem mintha éjjel nappal a FB klienst tolnám rajta, vagy a Massanger-t... Sokkal jobban érdekeltek a szerelés, állítgatás, a rendszer app-ok buherálásá, cseréje. (Főzött rom-ot meg eléggé gyorsan fel szoktam tolni.)

Viszont érdekes módon nem kapott el a gépszíj a közösségi tartalom kapcsán (IWIW-en is csak azért voltam fent, mert "muszály" volt, pl. Facebook reg-em nincs is.)

Mostanra már a játékörületem is lejjebb hagyott: még Battlefiled 4-ezgetek, de kb. ennyi. (Na jó, újra rákaptam az Angry Birds-re, kövezzetek meg! ;] )

Szóval az eredeti kérdésre: a PC-t, eltudnám hagyni, a mobilt nem, FB-ra és társaira meg nincs igényem, ergó "fel sem vettem". :))


t72killer
(titán)
Blog

Hát ja, függők vagyunk, de masszívan. A rosszabb, ha egyeseknél munkafüggőséggel párosul, ma reggel 4 szombat-vasárnap született mail fogadott munkatársaktól. Én legalább film-maratont rendeztem a 7végén (család le volt lépve).

[ Szerkesztve ]


seolwon
(tag)

Nem biztos hogy teljesen idekapcsolódik, de az a trend hogy egyre inkább minden videó formátumban érhető el, ami eddig írott volt (pl: tesztek is), az nekem nagyon nem szimpatikus. A szöveget át lehet futni, ki lehet keresni az engem érdeklő részeket, ugyanez videóval nehézkes. Remélem erre kitalálnak valamit.


bambano
(titán)
Blog

arról is kellene értekezni, hogy hogyan és miért vált az internet egy cuki kis játékszerből kőkemény hazug propaganda helyszínévé.


t72killer
(titán)
Blog

Így van, videóban nem tudsz konkrét szövegre keresni. Rögzített feliratnál még csak kivitelezhető lenne, egyébként kell hozzá beszédfelismerés - ha egyáltalán beszél a teszter és nem zene szól a "némateszt" grafikonjaihoz.

#14: mert a kezdet jófej tudós-szaki emberkék majd értelmiségiek után rátaláltak a bitekben milliárdokat látó pénzemberek, politikusok és az amúgy analfabéta megvezethető néptömegek.

[ Szerkesztve ]


sutyesz96
(őstag)
Blog

"ti hogy látjátok, az elmúlt években hogyan változtatta meg a technológia az életeteket? Mennyire függsz személy szerint a technológiától (e-mail, közösségi média, játékok stb.)? "Le tudnád tenni" – ha akarnád egyáltalán?"

Napi 9 órában a gép előtt, azt kell mondjam igen nagymértékben függök a technológiai fejlődéstől. Közvetetten, ebből tudok hazavinni este kenyeret. Pedig még csak nem is IT-szakember vagyok. :)


Snowy_owl
(őstag)
Blog

A felvázolt kérdések nem egyszerűek. Aki használja mit tegyen, ha mondjuk azt mondom céges email, céges beszerzés, fuvarozás, logisztika, online napilapok, azonnali szükségszerű kapcsolattartás, számítógépes tervezés, ésatöbbi ésatöbbi. Egyszerűen szükség van a technológiára. Az pedig hogy milyen irányt vesz úgyis nehéz megítélni, mert a jövőbeni fejlesztések, ehhez kapcsolódó találmányokat még nem látjuk, de már tudni akarjuk hogy mi lesz. Egy elméletet olvastam amiben arról beszélnek, hogy a közel exponenciális fejlődés és sebesség grafikonját megnézve eljuthatunk egy olyan pontra ahol nem tudjuk mi történik, úgy mondják technológiai szingularitás. És ez az ami érdekes lehet, de ehhez az is kell hogy a technológiába jelenlévő kutatás-fejlesztés és az abba betett valuta mindig nyereséggel záruljon. Mert ha ez nagyon sokszor nem történik meg akkor lassulás történhet ami megálljt eredményezhet, vagy az is lehet hogy más irányt vesz az egész. Lásd: [link]

De akkor még ha a fenti feltevés beigazolódhat, akármelyik része, akkor is ott a kérdés hogy ha mi itt a fejlődő országokban elhúzunk valamerre, megtörténik a fenti eset, akkor azokkal mi történik akik jelenleg is a technológia töredékéhez jutnak hozzá. Számomra ez az egész olyan megfoghatatlan, akár úgy is fogalmazhatnék hogy misztikum. De addig is még bármi történhet még elérünk bármilyen pontra:

Kifogyhat az olaj, elfogy a víz, olyan csapás éri a földet amire senki sem számít és megtizedel minket, vagy az elektromos infrastruktúrát és közvetve minket. Lásd: [link]

Kényelmes dolog a technológiába bugyolálva élni de azt sem szabad elfelejteni hogy mindez könnyen semmissé is válhat, de ne így legyen!


Snowy_owl
(őstag)
Blog

+

Jussunk el oda hogy kiborgokká válunk, jelentsen ez jelenleg bármit is bármilyen formában, mert mint írtad nincs idő megfontolni a legtöbb változást. De ez miből következik? Abból hogy nincs elég rálátásod mindenre, ami talán abból is adódik, hogy egyszerűen az ember felfogóképessége az idő alatt amíg felfoghatnád a dolgokat, és átgondolnád, képtelen arra, hogy ezt megtegye, mert több időre volna szüksége mint amennyi szánva van neki. És amit elöl írtam abból kiindulva lehetne eljutni egy olyan pontra ahol teszem azt kiborggként már gyorsabban tudsz gondolkodni ezzel feloldva a vázolt problémát.


Snowy_owl
(őstag)
Blog

Még egy utolsó plusz:

Mi van ha, és nem akarok itt most negatív gondolatokat behozni, de a megfontolatlanságra építve, mondjuk egy olyan hibát, vagy több sorozatos hibát vétünk, ami a gépezetet megállítja? Nem tudom mi lehetne ez a hiba ahogyan azt sem mi lesz holnapután, de kiindulva a vázolt problémából, mégpedig hogy nem tudunk mindent rendesen mefontolni, akár bekövetkezhet egy ilyen eshetőség is.


UnA
(Korrektor)
Blog

Már bő 20 éve is rá lehetett kattanni a "technológiára"....

Ez igaz, de a lényeges különbség azon van, hogy akkor ez a geekek játszótere volt, most pedig össznépi szolgáltatás - nagyon nem ugyanaz a lépték.

üzenetek