üzenetek

hozzászólások


Hieronymus
(addikt)
Blog

"Kényelmes dolog a technológiába bugyolálva élni de azt sem szabad elfelejteni hogy mindez könnyen semmissé is válhat, de ne így legyen!"

Nyugodtan elfejetheted, hogy a mai technológia semmissé válhat.
Egy olyan katasztrófa esetén, ami az egész bolygót érinti, a populáció döntő többsége gyorsan adná be a kulcsot. A meglévő élelmiszerkészletek elfogyása után gyorsan szelektálódnának a túlélők.
A maradék emberek sorsot húzhatnának, hogy ki kerül, kinek az ebédlő asztalára. Ki melyik betegséget tudja túlélni, ...

Amíg a megmaradt rendszerek és eszközök kiesnek az üzemből, a kőkori állapatokba süllyedünk vissza.
Hiányoznak a régi ismeretek.
Például hiába tud egy kovács hagyományos módon dolgozni, már nem tud új alapanyagot szerezni. Nem ismeri a középkori eszközöket. Ha le tud gyárt egy ekét, újra meg kell tanulni használni. Nincs "hagyományos" vetőmag és növényvédelem. Viszont a "gyorstermelők" bőséggel lennének. Gyorsan begyűjtenék azokat a betakarításra váró élelmiszer termékeket, amiket mások termeltek.

Az IT szakemberek és játékosok többsége nem sokáig élne egy ilyen környezetben, ezért nem kell foglalkozni ezzel a lehetőséggel. Nincs adaptálható ismeretük a megváltozott környezethez.


UnA
(Korrektor)
Blog

Ha fel akarsz készülni, tudom ajánlani ezt a könyvet :)

The Knowledge: How To Rebuild Our World After An Apocalypse


gabe_
(őstag)
Blog

Érdekel a téma, visszatalálós..

Én arra lennék kíváncsi, hogy mi lenne ha mondjuk csak egy hétre "leállna" mondjuk a facebook... Sokan hirtelen ott találnák-e magukat egyedül a sötét szobában, elgondolkodnának-e vagy követnének-e el esetleg öngyilkosságot?


bambano
(titán)
Blog

"Például hiába tud egy kovács hagyományos módon dolgozni, már nem tud új alapanyagot szerezni": fent emlegetett esetben tele lenne a világ alapanyaggal.
"Nincs "hagyományos" vetőmag és növényvédelem.": miért ne lenne?


hege8888
(aktív tag)
Blog

Ez a könyv itthon nem jelent meg?


Pécsi gyerek
(addikt)
Blog

Érdekes téma :K Én úgy vagyok vele,hogy túl gyorsan következett be a fejlődés,és mivel különbözőek vagyunk,mindenki máshogy dolgozta fel a helyzetet.Valaki elég jól,valaki meg nagyon nem jól használja a technikákat.Én pl sokáig 5-6 évig nem pc-ztem,elötte is volt egy jópár éves pc mentességem.P2- P3 as pc-k után maga volt az élvezet egy c2d-os gép :) ,és utána most kb másfé éve a xeonra váltás is.(na meg azóta elkapott a gépszíj és épp kaby lake-es gépet építek ;] )Megint elkezdtem játszani,online filmeket nézni,youtubeozni stb .De ahogy "öregedtem" egyre kevésbé kötnek le ezek a dolgok.(38 vagyok)van hogy 10 perc után abbahagyom a játékot pl.Okostelefont azt nyomom,facebookra napiszinten felnézek 10 percre kb.,ide is be be nézek egy párszor egy nap pár percre.Ecigi fórumokat is látogatom heti egyszer kétszer.De ez mind kezd nem lekötni,nem érdekelni.Egyre kevesebb időt szánok rá.(tudatossan)Egy rakás csoportból kiléptem,mert nem akarom hogy az időmet rabolják,inkább próbálom megélni a valóságot,mert annál jobbat még mindig nem találtak ki :N De teljessen valószínűleg nem tudnám és nem is akarnám elhagyni a technikát.Egy rakás dologban nagyon negkönnyíti az életet.Pl youtubon szinte minden van.Betörik a telefon kijelzője,felmész keresel egy repair videót azt egy kis kézügyességgel meg a kínai pótalkatrészel fillérekből megvagy a hazai árakhoz mérten.Akarsz valamit venni.Felmész netre körűlnézel,és a neked árban a legjobbat kiváaszthatod,nagyon sok időt még keresni sem kell.Szinte bármi kérdésed van,kis keresgéléssel megtalálhatod a problémádra a megoldást.Stb stb.De a rossz oldala a technikának az iszonyú tud lenni :( (jó nem a technika tehet róa hanem a hülye ember)Pl van női ismerősöm aki azért vál a férjétől mert a család összes pénzét kütyükre költötte.Vett egy 200 ezres telefont,fél év múlva meg nem volt jó,vett egy másikat 250 ért.A végén már hitelre,ha nem ment önerőböl.Ha otthon voltak nem hogy az asszonyt markolászta volna,hanem a facebookot nyomta,meg a pc-t,vagy a tv-t bámúlta.Megértem a csajt hogy megunta,hogy ez megy évek óta.Én mindenben azt vallom hogy az arany középút !Mértékkel,korlátokkal,de boldogan használjuk a dolgokat.Pl az hogy bebaszik az ember mint a szamár évente 3 szor,attól még nem alkesz.A kütyüket is okossan,MÉRTÉKKEL HASZNÁLVA csak a javunkra válhat.Kicsit hosszú lett :DD


hege8888
(aktív tag)
Blog

Érdekes téma lenne ez a technológia nélkül, vissza az őskorba.. Lenne egy túlélő elit ( összeesküvés-hívőknek pl a denveri reptér), a modern világ nagyrészének fakereszt. Viszont kényelmesen túlélnék pl azok a népek, akik jelenleg is úgy élnek, mint kb 100 évvel ezelőtt. Tegnap épp láttam egy természet-filmet: Borneo közelében él egy népcsoport, csak néha mennek bevásárolni benzinét, rizsért.
Eltelik pár generáció, és mondjuk a túlélő életből pár felfedező átrepül megnézni a "kőkorszakiakakat". Leszállt az istenek az égből. :)

De a másik véglet is elgondolkodtat ó, hogy mi lesz 2150ben?

[ Szerkesztve ]


UnA
(Korrektor)
Blog

+1. Érdemes odamenni egy vásáron egy kovácshoz, és elbeszélgetni vele, nem tűnik elveszett embernek...


DarkByte
(addikt)
Blog

Bár nyilván egy IT szakportálon nem keresi mindenki az IT-ből a kenyerét, valahogy nehezemre esik elhinni, hogy ennyien írják ezt a "de csak két havonta, és akkor is csak hegesztő szemüvegen át egy órára". :U

Én nem takaródzom. Napi 8 órát letolok melóban (programozom) és könnyen lehet hogy még itthon is 3-4-et, ha nincs jobb dolgom. Munkában egészen más dolgokra használom a gépet, mint itthon szórakozásra. Számomra ez a két felhasználási mód nem számít ugyanolyan időtöltésnek, így eleve nem is gondolom azt, hogy sok lenne. Az esti 4 óra a szórakozásé, informálódásé. Az az idő, amit más (tisztelet a kivételnek) a TV előtt tölt. Csak az társadalmilag még mindig elfogadottabb, pedig akkor sem az emberi kapcsolatainkat ápoljuk. Anyámék ugyanúgy elüldögélnek otthon a TV előtt minden este a nélkül, hogy tulajdonképpen beszélgetnének egymással; ha beszélnek is, a TV műsorról vitáznak. Én ha nem is élőben de azért online beszélgetek emberekkel, szóval akkor hogy is van ez? Én az esti gépezést simán beáldozom, ha amúgy van valami közösségi program az ismerősökkel, de ilyen nem gyakran adatik.

Hétvégénként előfordul hogy nem kapcsolom be a gépet, mert például nem vagyok otthon. De azért akkor is 1-2 órát van hogy üres időszakokban, este lefekvés előtt megnézem mobilon merre mi történt, ismerősök miről beszélgetnek épp. Olyan napot nem tudok elképzelni, amikor semmire nem nézek rá online.

Az IT szakma egyébként is a folyamatos változásról, megújulásról szól. Ha nem figyeled mi történik körülötted, lemaradsz és könnyen irrelevánssá válik a tudásod. Nagyon könnyű információ függővé válni.

Tény hogy felhígult az internet "minősége" mióta "bekötötték a szennyvizet", de szerencsére lehet szűrni a dolgot odafigyeléssel. Még az annyira szidott Facebook-on is vannak jó csoportok, amelyekben tud értelmes diskurzus kialakulni, csak keresni kell. Ugyanúgy lehet találni a másik sarokban is ellenpéldát, nem kell messzire menni, szerintem a Prohardver fórum színvonala is rengeteget esett az elmúlt években. (avagy csak szeret az ember rózsaszín ködben gondolni a múltra, és nem szereti beismerni, hogy már nem találja itt a helyét :U )

És igen, sajnos az árnyoldalát is látom a dolognak, a személyes emberi interakciókra való igényt el tudja sorvasztani. Habár sokszor érzem úgy hogy a munkabeli rengeteg csevej és gondolkodás le tud úgy zsibbasztani a nap végére, hogy gyakran a hátam közepére kívánom a személyes társalgást. Mellesleg egy rendes munkahéten hányszor is van idő bárkivel elugrani sörözni egyet, amikor mindenki ugyanolyan hulla és leginkább otthon lenne? Viszont valamilyen online formában diskurálni lehet egymással nem zavaró módon még ilyenkor is. De lehet hogy ez a két emberhalmaz eleve nem fedi át egymást, akkor eleve más a beszédtéma.

Szerintem ennél sokkal nagyobb baj a mozgáshiány. Mindig próbálok valamit mellette csinálni, de ennyi ülés mellett sokkal többet kellene arányosan.

Ja és úgy tud lenni ennyi órám a gép előtt hogy se barátnőm, se családom jelenleg. (Habár van olyan ismerősöm aki feleség, gyerek és munka mellett is képes közel ugyanennyit beletenni, és látszólag egészséges kapcsolatban él évek óta.) 31 évesen rám nézve azért ez elég vészjósló, habár nem vagyok egyedül vele. Az Y generáció egy részének ez is a generációs problémája, a társadalomban való "nem találom a helyem", az elszigetelődés. Engem személy szerint elrettent az ami a világban megy "emberi kapcsolatok" címen. Bár szeretnék egy társat aki úgy fogad el ahogy vagyok, más szemszögből viszont egyszerűen nincs kedvem egy felszíneskedésről szóló, gyakran a média aktuális hülyeségeire felépített áll arcos bálban kudarcok sorozataként megtalálni azt a valakit, aki kompatibilis velem. Hülye felfogás? Valószínűleg.

Talán az internetnek ez a legnagyobb hátránya amúgy: elkényelmesít, mert látszólag mindent odatesz ezüsttálcán eléd, mindent instant lehet stream-elni, megvenni, olvasni, játszani. Amiért pedig küzdeni kellene, azt már régimódinak, felesleges tehernek érzi az ember. Vagy csak a linkelt Wait But Why-os cikk az irreális Y generációs elvárásokkal és ezek kipukkanásával, a korai kiégéssel van a baj? Vagy csak a személyes defektek és kihagyott dolgok a múltban? Vagy ezek kombinációja? De ezek sem direktben az informatika problémái, minden korszaknak megvannak szerintem a saját önpusztító eszközei arra, hogy az ember tönkretegye magát. Az hogy most épp az IT-t a legkényelmesebb becélozni vele, az aktualitása az egésznek. Mellesleg sosincs késő változtatni ha az illető akarja.

Én amúgy marhára élvezem a technológiai fejlődést. Ha belegondolunk, semmi ahhoz fogható nem történt az emberiség történelmében mint az, ami az elmúlt 50 évben végbement az internet révén, és mi pont most élünk hogy ezt megtapasztalhassuk. Ezen már párszor elgondolkodtam, és szerintem önmagában egy csoda, hogy pont ebbe az időszakba születtünk. És még mi jön ezután. Ha már Wait But Why, érdemes elolvasni az MI jövőképéről festett cikkjét is, talán átértékeli az ember hogy minek a küszöbén is vagyunk. [link]

És még egy adalék, Moby egyik aktuális klipje, erősen eltúlozva ezt az egészet, de azért egy-egy jelenetben óriási igazság rejlik. [link]

[ Szerkesztve ]


Robert07
(aktív tag)
Blog

Nem rossz topik, ha az elmult 6 evet nezem, akkor foleg egyre tobb reklamot latok, egyre tobb internetes szogaltatast, amirol meg sem fordult a fejemben, hogy szuksegem lenne ra, de most azt akarjak velem elhitetni, hogy igenis van. De felytatom a marketinggel, mindenhol reklam van, adblocker nelkul nem igazan lehet meglenni, tisztelet a kivetelnek, es nem is ez a legrosszabb, hanem az, hogy ha rakeresek valamire, akkor utana meg par napig arrol fogok reklamokat latni, ilyen szintu a felhasznalo analizalas.

Errol mindenkinek tudom ajanlani a "Weapon of Math Destruction" cimu konyvet, erdekes dolgok vannak benne, es eleg jol jellemzi az elmult par ev valtozasait, mondjuk nem kizarolagosan azokrol szol.

A kozossegi mediat kerulom, egyszeruen nem latom ertelmet, a masik pedig az, hogy ami ott van annak ngy resze egyszeruen ertekelhetetlen.

Az persze hasznos, hogy telefonrol majdnem minden elerheto, utvonaltervezes, valosideju busz er vonatmenetrend, email, messenger, WhatsApp etc. lehet penzt utalni, ha arra lenne szuksegem, lenyegeben barmi elerheto, es nem kell weboldalakon keresztulmaszni, mert mindenhez van egy app.

Ami a mediastreamelest illeti, a youtube-on kivul nem igazan szoktam mashol streamelni, amire kivancsi vagyok, azt letoltom, van erre egy NAS-om. Arrol pedig barmit barhol FTP-n vagy PLEX-en keresztul el tudok erni. Ennel tobbre nincs is szuksegem. Egyedul a onedrive-ot hasznalom ahhoz, hogy a notebookom es az asztalim kozott szinkronizaljak dokumentumokat, mert ez a legegyszerubb.

Viszont meg mielott megkoveznetek, hogy nem ertekelem a technologiai fejlodest, igenis hasznalok okoslampat, mert igy barhonnan tudom kapcsolgatni, (az mar egy masik kerdes, hogy valoszinuleg mas is tudja) meg milyen meno, hogy mar az egonek is IP cime van. ;]
Van egy miband-em is, nem rossz, de a telefonom is tud lepest szamlalni, ugyhogy nem igazan hasznalom, de ez mondjuk nem az o hibaja. Egyszeruen nem tudtam hozzaszokni, sosem hordtam orat, es ugy tunik, hogy nem most fogom elkezdeni.

De tenyleg igaz, hogy egyre jobban fuggunk az internettol, a technologiatol. Igazabol nem is tudom, hogy meddig tudnek igy meglenni nelkule. A mindennapi dolgokhoz szuksegem van ra, ugyhogy erdekes lenne egy het nelkule. Majd egyszer lehet kiprobalom. ;]


3psilon
(aktív tag)
Blog

Szia, köszi a választ. Való igaz, nem ítélkezésre hívtam az embereket. Pusztán elgondokodtatni akartam - és a válaszokból ítélve sikerült is. :K

A viszonyulások, az érték fogalomköre, a társadalom reflexív állapota, a folyamatokat kiváltó hiány, vagy válaszhiány jelenségek....
Sajnos nem vagyok társadalomtudós, így ilyen szempontból nemigen tudom szakmailag szemlélni a dolgot. Adsz támpontokat? :)

[ Szerkesztve ]


3psilon
(aktív tag)
Blog

Köszi a hosszú választ. Jó látni, hogy ennyien megosztják a személyes szemléletüket, élettapasztalatukat is.

"de csak két havonta, és akkor is csak hegesztő szemüvegen át egy órára"

Olyan ez, mint a pornó. Én nem nézem, és nem is tudtam, hogy van olyan, hogy bébikecske-alázás, csak egyszer egy ismerősöm ismerőse véletlenül odatévedt és látta... :DDD

a munkabeli rengeteg csevej és gondolkodás le tud úgy zsibbasztani a nap végére, hogy gyakran a hátam közepére kívánom a személyes társalgást. Mellesleg egy rendes munkahéten hányszor is van idő bárkivel elugrani sörözni egyet, amikor mindenki ugyanolyan hulla és leginkább otthon lenne?

Itt a fő kérdés az, hogy érdemes-e így dolgozni? Az angolok ezt "work-life balancenak" nevezik, ami még mindig nem ugyanaz, mintha "life-work balancenak" neveznék. :)
Személy szerint ezzel úgy vagyok, hogy rosszabb esetben azért dolgozom, hogy utána "éljek", jobb esetben azért dolgozom, mert is az életem része. Most vállalkozom, és ez stresszes, kockázatos, stb. viszont nincs meg az a fásult "munkából hazamenős" érzés, hogy "na, még egy napot elpazaroltam az életemből". És ez nemcsak azért van, mert nem lehet hazamenni a munkából. :DDD Érdemes lehet elgondolkodnod ezen, hogy tulajdonképpen mit dolgozol és miért, hacsak a munka abbahagyása nem jár azonnali éhhalállal.

Szerintem ennél sokkal nagyobb baj a mozgáshiány. Mindig próbálok valamit mellette csinálni, de ennyi ülés mellett sokkal többet kellene arányosan.
Újabb civilizációs betegség... hiába keresnek havi 500k-t programozó ismerőseim, ha már 25 évesen fáj a derekuk, csuklójuk... És emberként jóformán képtelenek vagyunk kevesebb pénzért kevesebbet dolgozni!

Az Y generáció egy részének ez is a generációs problémája, a társadalomban való "nem találom a helyem", az elszigetelődés. Engem személy szerint elrettent az ami a világban megy "emberi kapcsolatok" címen.

Pedig vannak, és lehet jó, értelmes, személyes kapcsolatokat kialakítani - csak kurvára nehéz, mert kudarcokkal, visszautasítással jár. A cikkben linkelt videóban is szó esik erről, hogy épp az, amit te említesz, hogy az internet elkényelmesít - az a gyerekeknél azt is jelentheti, hogy bizonyos szociális kompetenciák nem alakulnak ki náluk megfelelően. Mert a valódi érzelmeket és azok kifejezését egyéb dolgok (lájkok, szmájlik stb. persze ez ennél komplexebb) helyettesítik. De én a helyedben nem mondanék le róluk, mert ez egy olyan dolog, amiért érdemes élni. :K


DonElvis
(tag)

Érdekes bejegyzés, reagálnék rá.

Nem értek egyet azzal, hogy az utóbbi (mondjuk 10) években fejlődött volna a technológia. Pontosabban fogalmazva, szerintem nem fejlődött effektíve a technológia.

Mi változott?

Több processzormag, vékonyabb vezetőszálak, több RAM? Igen, ezeket mind megkaptuk, de csak egyetlen cél érdekében, hogy még erőforrás-zabálóbb alkalmazásokat tudjunk futtatni az gépeinken. Mondok egy példát: Far Cry első része. Gyönyörű grafika, lebilincselő játékmenet, és mindezt elfutna a mostani mobilomon, ha az nem androidos lenne. Most a negyedik részével játszom néha, egy olyan géppel, ami kb. 100X-osát tudja a mobilomnak. Jobb az élmény? Szebb a grafika? Nem. Csupán erőforrásigényesebb.

Drónok, okosotthon, okosnyakörv, okoshűtő. Egy kérdésem lenne: Biztosan helyes dolog az, hogy az ember egyre inkább a telefonjára legyen utalva? Persze maga a telefon kifejezés is elevault már, mert ezek inkább... nem tudom mik...személyi asszisztensek? Valaki próbálja meg definiálni nekem. Elhiszem, hogy rém menő telefonról kaját rendelni meg lámpát kapcsolgatni, de ezen újdonságok varázsa el fog múlni nagyon gyorsan. És akkor mi marad ami miatt érdemes lesz egyre erősebb hardvereket fejleszteni? Igen, megint cska az erőforrás-zabáló alkalmazások. Ez az egész egy mesterségesen fentartott körforgás.

Szerintem az utolsó két komoly technológiai fejlődés, hogy elérhetővé tették az internetet a lakosságnak, valamint az LCD monitorok megjelenése volt. Még az SSD-t sem sorolom hatalmas fejlődésnek.
Az elvek azóta sem válltoztak. Vannak próbálkozások, VR szemüvegekkel, 3D tévékkel, okosbármikkel, de egyik sem fog nagyot durranni.

Majd ha lesz színes 3D holografikus kijelző, működő MI (25 éve minden évben kétszer jelentik be, hogy mostmár aztán látrehozták), stabilan működő gondolat vezérelt irányítás, nah akkor azt fogom mondani, ez már valami.


UnA
(Korrektor)
Blog

Nem azonos a nézőpont, mert ezt a cikk leginkább nem technológiai, hanem társadalmi szempontból vizsgálja. És itt ez a legfontosabb, mert persze érdekes dolog tisztán egy technikai szemüvegen keresztül nézegetni az eszközöket, de ez nem magyarázza az elterjedésből származó társadalmi / pszichológiai hatásokat.


pengwin
(addikt)
Blog

Akit érdekel ez a problémakör, annak melegen ajánlom a Black Mirror című angol sorozatot/rövidfilm antológiát, nagyon jól tapint rá a jelenlegi trendekben rejlő problémákra.

Én személy szerint úgy gondolom, hogy, a technológiai fejlődésnek nem lehet, nem szabad, és nem is kell az útjába állni.
Ellenben a társadalmunk nem fejlődik, és a történelemben nagyon kevés tényleges "társadalmi fejlődés" ment végbe. A társadalom csak változik. Ez általában kéz a kézben jár a technológiai fejlődéssel, és ezért sokan ezeket a változásokat is fejlődésként fogják fel, ugyanakkor nem törvényszerű, hogy a változás jobbá teszi az életet és a társadalmat. Elég csak megnézni, hogy az utóbbi 10 év hatalmas technológiai ugrása mennyire sivárrá, felszínessé, céltalanná tette a benne felnövő generáció nagy részét. És én ezt csak nyomokban írnám a mostani fiatalok számlájára, mert nem ők formálták a mostani technológiával átszőtt világot.
Vagyis szerintem a társadalmi változást csak úgy szabadjára engedni veszélyes és káros, mint az napjainkban jól megfigyelhető. Valamilyen mértékben irányítani kell, ami manapság a gazdaság és a piac szabályozásával lehet a legkönnyebben elérni.


Dr. 444Hertz
(Arcképgyáros)
Blog

Internetnek hála mindenki elvállal mindent, legyen az munka vagy találkozó.
De talán a borzasztó az egészben az, hogy el is várják, hogy ott legyél mindenhol, máskülönben nem tudsz lépést tartani a világgal.
Aztán jönnek a "Ne haragudj, mégse tudok elmenni" kezdetű bocsánatkérések...

A másik, hogy mindenki ismer mindenkit online, aztán utcán összefutva le se szrják egymást az emberek...
Még itt az anonimitással védett fórumon belül is igazibb közösség jön létre, mint a Facebook "ismerősök" között.

Ennyi

Amúgy jó kezekben pozitív tényezőnek tartom az internetet.


ivana
(Ármester)
Blog

Ez nettó hülyeség ha sok ember meg is hal, egy traktor beindításához nem kell nagy szakértelem és kb. van benne üzemanyag -> megy szint.
Egy sima reszelőből is jobb kést lehet kovácsolni mint amit 300 éve tudtak.
Bármi is van nagyon sok autó van az utcán azt be lehet indítani munkár a fogni, áramot termelni.
A valódi IT szakemberek nagy része pedig pont elég kreatív aki rájön mit, hogyan kell megszerelni...

[ Szerkesztve ]


bambano
(titán)
Blog

"egy traktor beindításához nem kell nagy szakértelem": ha valami elvitte az elektronikát, akkor meg bármekkora szakértelemmel se fog beindulni éppúgy, mint a modernebb autók zöme.

"A valódi IT szakemberek nagy része pedig pont elég kreatív aki rájön mit, hogyan kell megszerelni...": hát akkor kolléga ez itten egy fejőgép, az meg egy szarvasmarha csorda, fejni kéne. de a bikákat praktikus lenne nem vegzálni ezzel :P


Snowy_owl
(őstag)
Blog

Gyanakvó vagyok, hogy ha odaállnék egy traktorhoz, azért vakargatni kéne a fejem hogy most akkor ez itt what is this? Aztán mi van ha tudom mit kell csinálni a traktorral? Azt sem tudom hogy kell vetni, majd aratni. A kombájn meg tele van elektronikus eszközökkel, amik ha bedöglenek akkor megnyekkent, ki javítja meg? De szerintem a traktorok sem szenvednek hiányt elektronikus eszközökben.


bambano
(titán)
Blog

nem az lenne egyébként a gondja egy átlag it-snek, hogy be bírja-e indítani a traktort, hanem pl. az, hogy kitalálja, mekkora sortávolságra mennyi magot vessen, mit kezdjen az ilyen-olyan dugulásokkal, rájön-e, hogy nem frankó felgyújtani a táblát a kombájnnal és hasonlók.

üzenetek