üzenetek

hozzászólások


Mooka-Miki
(senior tag)

Üdvözletem!

Építő jellegű kritika (és kíváncsiság): Mit hajt meg a hangkártya amin a különbséget hallani? Csak mert ezt nem találtam a szösszenetben. :)

[ Szerkesztve ]


ztoldy
(senior tag)

Bennem is ez merült fel, hogy milyen hangfalat hajt? Miért nem erősítőre kötöd a gépet, ha ennyire számít a minőség?


bkercso
(nagyúr)
Blog

beletettem az 1800 forintos kategóriát.
Táptuninggal többet lehet hozni még ennél is. Akár az 5532 is tud jó lenni, ha jó minőségű a tápja.
Az IC két táplába közé a foglalat lábaira érdemes 100nF kerámia- vagy fóliakondenzátort tenni, továbbá a két tápvezeték közé mehet 470uF, vele sorba (elé) 100-100ohm a tápvezetékekre (a kondik mintha már ott lennének).

Az egyes OPÁ-k hangja amúgy nagyon kapcsolásfüggő is, de a táptuning mindegyiknél sokat segít. Ezen kívül az A-osztályba húzás is, ami a kimeneti láb és az egyik féltáp közé kötött mondjuk 10kohmos ellenállással megvalósítható.

[ Szerkesztve ]


aerosmith
(őstag)

Húha asszem talán minden harmadik negyedik szót értettem is. :D
Mindenesetre tanulságos hogy az alaplapi hangkártyák még mindig nem alternatívái egy dedikált kártyának.
Nekem ezért is van még mindig Asus Xsonar DX GX? a gépembe bár már maszek driverrel.


Warpig
(aktív tag)

Külső erősítővel használom a vidókártyát, hangkártyaként is. Nekem az alaplapival se volt gondom, spdif-vel volt hajtva az erősítő. Beállítani volt rossz, de most már ez se probléma.


SamWarrick
(csendes tag)

10 éve egy Asus Xonar D1 van az AM3 foglalatos gépemben, ami felett eljárt az idő. Holnap fog csengetni a futár egy MSI B450-A Pro deszkával, egy Ryzen 5 2600 procival és 2x8GB HyperX 3200Mhz memóriával. Örülök, mint majom a farkának. DE! Előre félek az integrált ALC892-től. PCI foglalat persze nincs, hangkártya megy a hardverapróra, nekem meg maradnak a kopogó mélyek a döglött közepekkel és magasokkal.


Psychopeti
(senior tag)

Ez engem is érdekelne :C


proci985
(MODERÁTOR)
Blog

nem kell tole felni.

en anno egy XFI Fatal1ty prorol valtottam ALC892re (x79up4 lap sok eve), ugyanugy feltem tole, de pozitiv volt a csalodas. egy AKG K530al nem volt a gyakorlatban erezheto kulonbseg.

annyi, hogy a 250ohmos beyerdynamic dt990 editiont nem tudta rendesen meghajtani, de az egy nehezen hajthato fules.

[ Szerkesztve ]


ddaydome
(senior tag)
Blog

Élettel telibbek, tisztábbak, jobban elkülöníthetőek a hangok. Az a baj, hogy ezt tényleg hallani kell. Egészen más minden.

Erősítőre sajnos nincsen lehetőségem.


ddaydome
(senior tag)
Blog

Fájni fog sajnos...


zorrokalap
(tag)

Nuprime uDSD + Beyerdynamic dt990 aztan egy eletre el van intezve a tema.
Ez igy ~100 ropi, de van egy eleg nagy minosegi ugras ennel a szintnel(szoval ar/teljesitmeny agyoncsap mindent, a kovetkezo szint mar kb. 500 ropi).

dt990-bol nekem most szakadt ki a kabel 5 ev utan, de egy jack moddal mostmar ez se lesz problema, elpusztithatatlan joszagok.


ribizly
(veterán)
Blog

Arról a DT990-ről (is) vitatkoznék, de az állítás ettől még igaz. 100k hangra (DAC + AMP + fejes) és akkor tényleg megnyílt egy új világ.


orion1025
(őstag)
Blog

Az alaplapi fostaligák amik hangkeltőnek vannak nevezve egyenesen viccesek. Én csak zenei oldalról tudom megközelíteni a témát, de játékoknál is nagyon sok apró részlet el tud veszni egy gagyi kártya mellett. Nálam egy 2002-es!! Terratec DMX 6fire 24/96 dolgozik egy ideje, ami fel lett pumpálva műveleti erősítő, illetve kondenzátor terén is, melyre csak Nichicon Muse és Fine Gold került. Gyárilag sem volt egy rossz kis ketyere, de így már nem cserélném le semmire. Sajnos a legtöbb Creative erősen belepiszkál a hangképbe, ezért ők annyira nem jó alternatívák a moddolásra,.


fpeter84
(senior tag)

Azt valaki meg tudja mondani, hogy tulképp erre az ES9023-ra minek kell külső op-amp? Ha jól értelmezem a doksiját, akkor van benne integrálva egy, tehát az már alapjában véve meghatározza hogy mire is képes a kimenete...

Egyébként én is szeretem a hangját - nálam az autóban szól egy ilyen ES9023 DAC egy Carambola2 OpenWrt-s modul I2S kimenetére kötve közbeiktatott ADuM1400-as digit izolátorral plusz leválasztott táppal a földhurok ellen...


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Benchmark DAC1-ben is 5532 van, pedig az egy kicsit más árkategória. Meg is lepődtem, amikor belenéztem. :D


FLATRONW
(őstag)
Blog

Nekem egy Xonar DX van.
Nagyon nem vagyok vájtfülű, nem is igazán hallottam a különbséget az alaplapihoz képest.
Néhány év után kíváncsiságból kipróbáltam újra az alaplapit, de valami nagyon szörnyű volt.
Tehát még a hozzám hasonlóknak is érdemes beszerezni egy kártyát.
Egyébként érdemes felteni a Xonarok-hoz a külsős drivert? Tudom, hogy a gyári eredetileg még a Win 8-hoz készült, csak azt adták ki újra a 10-eshez igazítva.

[ Szerkesztve ]


bkercso
(nagyúr)
Blog

Én már kibékültem vele, de munka volt (áramkörileg).


Cingáriusz
(őstag)

Pontosan értem, hogy mi volt a cikkíró problémája.
Világ életemben SoundBlaster hangkártyákat használtam. A legutolsó egy X-Fi Extreme Music, ami tudom, hogy egy újranevezett Audigy, de az alaplapi csodáknál így is ezerszer jobb volt és hűségesen szolgált éveken keresztül.
Most váltottam gépet, és gondoltam kipróbálom az alaplapi Realtek csodát, hát borzalom.
A hangzás közelébe sincs az X-Fi-nak, a kezelő felület meg aztán végképp rettenetes.
Holnap rakom is vissza szépen az X-Fi-t a gépbe és részemről első és utolsó kísérlet volt integrált hangkártyával.


SunMount3r
(nagyúr)
Blog

Én egy Xonar DS-be cseréltem a gyári NE5532P-t egy (sokat dicsért) LM4562NA-ra, de nagyot kellett csalódnom. Sokkal nyersebb, élesebb, kontrollálatlanabb lett a hangzás, ment is vissza a NE5532P. Nem tudom mivel lehetett a probléma, talán valamiért nem komálják egymás a DS-el.

A 2604ap, 2111kp, 2107 amit még ki akarok próbálni, de ha a 2604 tényleg annyira bejönne, mint írják, akkor maradok is annál.

[ Szerkesztve ]


ddaydome
(senior tag)
Blog

Hello!
Ha kell van egy opa2604 a polcon, egy sör áráért..


SunMount3r
(nagyúr)
Blog

Kösz, jó lenne, de debreceni vagyok...


aerosmith
(őstag)

Hali én ezt használom és nekem bejött.


GreatL
(őstag)

A cikk csak analóg cuccokra érvényes ugye? PC->TOSlink->házimozinál mindegy, mert a házimozi generálja a hangot?


Polllen
(nagyúr)
Blog

Így.


bkercso
(nagyúr)
Blog

Mármint mi mindegy? Digitális audió jelnek fáziszaja (jittere) van, amit különböző mértékben szűrnek a DAC-ok. A drágábbak általában jobban.


fpeter84
(senior tag)

Úgy érti a kérdést, hogy számít e az opamp optikai jelátvitel esetén - a hangkártyáé nem, a DAC / erősítő fogadó oldalon viszont igen...

Bár az számomra továbbra is rejtély, hogy minek kell az ES9023-ra külső opamp? A doksija szerint benne van up to 2Vrms kimenettel

[ Szerkesztve ]


GreatL
(őstag)

Hangzás szempontjából... a gépről kijövő digitális hang dinamikája mindig ugyanaz, és nem lesz jobb akármilyen Xonart pakolok alá mint egy random Realtek onboardnak, ha a házimozi ugyanaz az egység? Angol fórumos link is jó ha lehet erről olvasgatni...

[ Szerkesztve ]


proci985
(MODERÁTOR)
Blog

digitalis vonalon 0ak es 1esek mennek at, nincs analog ertelemben vett dinamikaja a logikai retegen. a fizikai retegnel meg ha rendesen meg van tervezve az eszkoz (pl van error checking es buffer, tehat figyelembe veszi a szamitaselmeleti alapokat) akkor nem okozhat problemat amit a logikai retegre nem lehet elmaszkolni. kesleltetes lehet de ha nem content creationrol van szo hanem lejatszasrol akkor az se szol bele.

(ha a jitter akkora problema lenne, akkor nem tudnank adatot tarolni egy kulso vinyon pl ami usbn log. egyebkent atviteli problema a fizikai retegen lehet, de az elegge feltuno)

[ Szerkesztve ]


bkercso
(nagyúr)
Blog

Az igaz.

Talán azért, mert 2kohmos terhelés alatt torzít. a kimenete. Illetve még egy nagyfrekis szűrést is szoktak mögé tenni a digit zaj miatt, és sokszor ezt többedrendű aktív szűrővel végzik. Bár én ennek ellene vagyok.


bkercso
(nagyúr)
Blog

A dinamika igen, de, ha a fáziszaj nagy, az mosottá teszi a hangzást. Legjobb egy külső USB-SPDIF konverter, mondjuk egy XMOS-alapú, természetesen jó oszcillátorokkal szerelve!


bkercso
(nagyúr)
Blog

Ez sokkal bonyolultabb D/A átalakítás esetén, mivel a pufferek nem nyomják el teljesen a jittert, csak csökkentik. A tapasztalat az, hogy digit források közt nagy minőségi különbségek tudnak lenni (bár legtöbbször nem akkorák, mint az analóg áramkörök közt).


aginor
(addikt)
Blog

Ha a Srtix Soar-ba cserélhető, akkor engem érdekelne. :B


Fred23
(nagyúr)

Én csak azt nem értem, hogy ha valakinek fontosabb a hang, miért vesz MSI B350 Gaming Plus-t?! :D

Tuti megnéztem volna egy halom tesztet ALC1220-szal szerelt alaplapokból, aztán pedig nem vettem volna dedikált hangkarit.


orion1025
(őstag)
Blog

Mert szerintem játékoknál nem fontos a megfelelő hang? Már fentebb említettem, hogy egy kártyával a játékokban is hallható lesz jó pár addig nem felfedezett kis effekt, ez pláne akkor hasznos ha valaki multizik.


Fred23
(nagyúr)

Egyértelmű, hogy játékokban is számít a jobb, dedikált hangkari, viszont az már alapból egyértelmű, hogy ALC892-t használó alaplapok között nem lesz majd kielégítő, vagyis kénytelen lesz hangkarit venni. Míg simán lehet, hogy talált volna olyan ALC1220-at használó alaplapot, ami mellé nem kellett volna dedikált hangkarit venni, mert mondjuk a hangfalaihoz az is elég lett volna. (Persze értem én, nem mindenki olyan spórolós, mint én, illetve az is lehet, valakinek kevés, amit a legjobban szóló ALC1220-as alaplap kínál; én csak azt mondom, lehet, meg tudta volna úszni a hangkari vásárlást egy másik alaplappal.)


orion1025
(őstag)
Blog

Ne menjünk ennyire előre. Én az említett Terratec kártyám 1000Ft-ért vettem használtan (az egy másik kérdés mennyit költöttem rá), és tökéletesen működik 16 évesen is új oprendszerrel... Még úgy is fényévekkel jobb a hangminősége egy alaplapival szemben, h az ember nem nyúl hozzá, nem buherálja.

[ Szerkesztve ]


ddaydome
(senior tag)
Blog

Kedves Fred! Egyrészt néztem olyan alaplapot, amin jobb realtek van, de az olyan alaplapon volt, aminek nem tetszett a slotozasa es Gigabyte volt, abban meg nem bízom. A másik, hogy ennél a realteknél is olvashatsz ilyen-olyan tesztet, hogy miért jó, de sajnos nekem nem jó. Hallani fogod a különbséget a gagyi hangszórón is. Nekem a régi fadobozos 5.1 géniusz van és azon is hallani jócskán a különbséget. Persze most lehet mondani, hogy miért nem JBL vagy Harman vagy stb... De az én életemben már ez is jó.

Megjegyzem ezen a realteken is mar japan kondenzator van meg apam f... a, de nem jó.

[ Szerkesztve ]


proci985
(MODERÁTOR)
Blog

Egyértelmű, hogy játékokban is számít a jobb, dedikált hangkari
TL;DR: Sajnos ez egyaltalan nem egyertelmu. Nagyon sok mulik a kiadon es a kiadasi even is. Gyakorlatilag ha van egy pl HyperX Cloud fules szintu rendszered akkor az mar boven eleg jo. Surroundnal bonyolultabb a helyzet, de az inkabb szabvanyokrol es interfacekrol szol, mint a jatekok (jellemzoen gyenge) hangminosegerol.

ha meg nehezen hajthato fulesed van akkor ugyis ahhoz veszel DAC/AMPot es jellemzoen jatekokra overkill lesz.

egyebkent meg egy AL892 / AL1220 eleg lesz. egy 60 euros fulessel melle kb el lehet erni azt a hangminoseget, ami boven eleg jatszani es sose a fules lanc lesz a gyengebb.

----

Olyan 2000 korul volt egy idoszak, amikor bejott a surround tamogatas es a DS3D/EAX (creative)/A3D (aureal). Ebben az idoben jott ki pl a NFS3. Par jateknak volt dolby digital tamogatasa is. 2005 kornyeken meg minden remek volt.

Aztan ugy 2007-8 korul ezek meghaltak. Pl a Stalker alapbol kizarolag stereo mixet tudott (fpskent ez ritkasag volt akkoriban). Az EAX es az A3D meghalt es kompatibilitasi bajok voltak. Az XFInek pedig driver bajai voltak.

Kb az volt az a pillanat, amikor pl nalam kizarolag a jatekok hangmixe volt a limitalo tenyezo, es sose a hangrendszerem. Ami egy Onkyo HTR340 (dedikalt hifi erositos egyberendszer, kb a diszkret belepokategoria) + XFI Fatal1ty Probol allt (ez kb a top of the line Elite elolapi panel nelkuli variansa volt). Kb egy 400+200 USDs rendszerrol beszelunk. Ez ugyan merfoldekkel jobb volt, mint mondjuk egy Genius SWHF (2500rol valtottam elotte, de 5000 is volt barati korben boven), de hifis szemmel nezve eleg belepo. Egy 100USD koruli AKG K530LTD siman boven minden jatekra eleg volt az XFIvel kihajtva, ami kb egy belepo hifi fules volt. Jelenleg ez kb a (Takstar /) HyperX Cloud.

Ami meg problema, hogy jellemzoen hangkartyanal ket megoldas van surround jel atvitelere:
- A hangkartya DACjat hasznalod, aminek limitacioi vannak. Par esetben csak igy megy ki a surround. Ez pl egy szamitogepes settel nem problema, hifinel viszont az utobbi 10 evben nem igazan van olyan erosito, aminel van analog bemenet. A szamitogepes surround setekkel pedig eleg sok problema van. Plusz a kabelezesnek ara is lesz.
- Kulso DACot hasznalsz. A DTS es a DD enkodolas is penzbe kerul, marpedig olyan hangkartyara lesz szukseged, ami tamogatja ezeket. Elvileg van haxolt driver a hangkartyak egy reszehez es ezzel mindent el is mondtam, hogy mennyire maceras az egesz. Egyebkent a digitalis vonalon sztereo fog kimenni. Alaplapoknal utobbi 10 evben kiadott megoldasoknal sok sikert hozza. HDMI elvileg jo, de azzal annyira nem probalkoztam. Erositoknel van surround upmix, de az feluleti kezeles es nem megoldas. Nehany regi jatek kepes valos surroundra pl dolby surround matrix keveressel, de itt megintcsak nagyon regi megoldasokrol beszelunk.

Utobbi ot evben egy egesz jo hifi fules lanccal jatszom amit eredetileg zenet hallgatni vettem es ennek az osszes elonye annyi volt, hogy a fules eszmeletlenul reszletgazdag es pozicionalasra pontos. De hangminosegre kb agyuval verebre kategoria. es az Asus Xonar ONE (DSD/Muses02 upgradelve) a DT990 Edition 250ohmmal bar en elegedett vagyok, de ennel meg van feljebb.

Tapasztalatok ezek alapjan, avagy 94 ota van hangkartyam:
- Creative SoundBlaser 16
- Creative Live 5.1
- Creative X-FI Fatal1ty Pro
- (fel ev ALC892)
- DSD/Muses02 upgradelt Xonar One Essence (ez egy 600+150 USDs pakk MSRPn nezve)
- (parhuzamosan egy Korg DS-DAC 100 es egy Pioneer DDJ-SB3)
es a szamitogepre eleg sok kulonboz rendszer volt kotve az evek folyaman:
- Orion HS280 + Sony STR 210
- Creative Live 5.1 / XFI + SW-HF2500
- Creative XFI + Onkyo HTR340
- XFI / ALC892 + Sony STR20 + Zachry TM-200 (sved dupla 8"as vintage)
- Yamaha RX-A840 + Klipsh R26F, hozza valo centerrel, surroundokkal es ket Yamaha NS-SW200 subbal (+ALC1220 / R9 290X de gyakorlatilag ezek csak audio pass-throughot vegeznek)

---

Gyorsteszt az MSI X370 Titaniumra szerelt AL1220.

gyorsteszt alapjan (Modeselektor jevel szoktam tesztelni, megvan CDn is de a Spotify high quality variansaban tudom hol vannak a hibak a losslesshez kepest szoval most azt hasznaltam) a xonar one hangkepe 2:35nel szellosebb es kevesbe mosodik ossze, 3:42nel jobban kijon a basszus. deadmau5 telemiscommunication kölsch remixnel ugyanugy kijon 3:40 korul, hogy nem birja dinamikaval az alaplapi de hallatszik, hogy tulnyomja/rezgeti a fulest melyben (amiben a DT990 enyhe V hangzasa is lehet ludas). Dinamika mashol is hallatszik, pl Rihanna Needed Meje is egy jo pelda. Viszont pozitivum, hogy a hatterbasszus tomoritesi hibai valamennyire kijonnek az alaplapi fulessel is (az egesz album loudness war, szoval ilyen szempontbol remek). Annyira nem katasztrofa, kb hasonloan / talan picit jobban szol a paros, mint a 130 USD MSRPs Jaybird X3 bluetooth fulesem.

Az MSI X370 Titanium AL1220 full hangeroben kb ott van, mint a Spotify 75%on, a Win10 4%on es az Asus sajat hangereje 50%on. De meg egyszer, a DT990 notoriusan nehezen hajthato. A HP 8460p uzleti laptopom meg ennyire se birt vele, de a regi Sony STR 210 erositom se. A Pioneer DDJ-SB3 djpult is kb hasonloan birja az igat.

Bonusz: Haromnegyed ev utan kiprobaltam az alaplapi fules csatlakozot es mukodik :).

[ Szerkesztve ]


hcl
(félisten)
Blog

Mák, hogy az erősítőn bukik a dolog, mert adott esetben a kondenzátorokkal, táppal, előfokkal is kellene játszani.
Másik mákod, hogy lábkompatibilis IC-t tettél bele... :D
Amúgy meg szép csere - a 200Ft-os erősítő meg azért van benne, mert nem az a cél, hogy te minőséget kapj, hanem hogy a gyártó pénzt...


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

És megérte? Mármint, arra gondolok, hogy mennyi tartalék van egy adott opában. Pl adott X opa, ami egyszerűbb körítéssel is jól szól, míg Y opa nem. Azonban ha komplex, az adott opára szabott körítéssel hasonlítod össze, akkor az Y opából sokkal többet ki lehet hozni. Itt most Y opa alatt az 5532-t értem, de gondolom lehet más is.


bkercso
(nagyúr)
Blog

Mindegyiken javít, ha javulnak a körülmények. Meg hát így tanul is az ember, vagyis mindenképp megérte.
Illetve NE5532-ből sok gyártmányt hallgattam, nem csak a köríéssel játszottam.


User64476
(őstag)

Ha a felvételkor, a keveréskor a jel áthaladt már 100 5532n, akkor mit ront el az egy darab utolsó, visszahallgatáskor?


bkercso
(nagyúr)
Blog

Én is agyaltam ezen sokat.
De nem mindenben 5532-esek vannak. Létezik pl. John Hardy 990 is (az LM49990-et is ennek tiszteletére nevezték el állítólag), meg még sok mindent láttam már különböző pultokban.


aerosmith
(őstag)

Nagyon köszi ezt az összefoglalót, rengeteget okosodtam belőle! :R
Jelenleg Asus Xonar DGXem van audio-technika ATH-M30-cal, szerinted van valami olcsó fejlesztési megoldás amivel lehetne a hangminőségen javítani?
Ha nem akkor melyik elem lenne aminek a fejlesztése nagyobb ugrást eredményezne?


CSCS82
(csendes tag)

Én egy lassan 10 éves Asus Xonar Essence ST-re ruháztam be nemrég (40 euró). Előtte egy SMSL M3 DAC/fejhallgató erősítőt használtam. Ami szembetűnő változás, hogy a HD 6XX-et a Xonar rendesen ki tudja hajtani, pedig papíron az M3 is elég hozzá... Illetve a mikrofonom az alaplapi hangkártyáról ment eddig, a váltás óta pedig több ismerős is megjegyezte, hogy sokkal jobb lett hangminőség. Persze az is segít, hogy ez a kártya kötvetlen a táptól kapja az áramot. Mindenesetre én hasonló áron nem találtam jobb alternatívát. A műveleti erősítő cserén én is gondolkodom, de nem tudom, hogy álljak neki, cikkekre támaszkodjak, vagy rendeljek be többet és próbálkozzak... van-e értelme egyáltalán hozzányúlni.


proci985
(MODERÁTOR)
Blog

:R de tenyleg vedd hozza, hogy ez itt szubjektiv tapasztalat volt. annyira nem ertek a temahoz, de jatekoknal evekig probaltunk barati korben valami epeszu surround megoldast talalni. a vege jellemzoen hifi lett.

attol fugg mire kell. jatszani ez a setup (a konkret lanc ismerete nelkul) valoszinuleg boven eleg. max pozicionalas / reszletessegben tudnal valamennyit nyerni egy hifi setuppal, de ez minimalis. viszont a kovetkezo lepcso az mar egy normalis hifi fules (lanc).

arban a kovetkezo kategoria hazon belul az M50X illetve az MSR7. cserebe ez mar a 150-200+USDs kategoria, ahol vannak mas remek fulesek is (pl Sennheiser Momentum, 598, Beyer DT770-880-990....). A baj az, hogy itt mar fulestol fuggoen kell egy fules erosito / dacamp rendesen meghajtani a cuccot. ez a 80-300ezres kategoria, de jellemzoen itt mar nagyon kenyelmes, strapabiro mindenes fulesek vannak, viszont ezeket jellemzoen zenet hallgatni / hifizni szoktak venni elsosorban.

meloban en egy MSR7et hasznalok (egy Korg DS-DAC 100al), remek zart fules, jol es majdnem neutralisan szol, egyszeruen hajthato, strapabiro es a mikrofonja remek skype meetingekhez. viszont ez arban ugy volt 250 euro hogy a fulest felaron, a dacampot meg harmadaron vettem tavalyelott black fridaykor. kategorian belul viszont hangzasra, kenyelemre es tartossagra egesz minimalis a kulonbseg a beyer dt990 editiion + asus xonar one parosahoz kepest, de a ketto kb egy arkategoria volt ujkoraban (ill a xonar picit dragabb de a dt990 egy sokkal nehezebben hajthato fules az msr7nel).

ami gondolom feltunik, hogy innentol exponencialisan dragul minden lepcso, pl nalam csak a dsd / opamp csere annyiba kerult, mint egy xonar dgx + m30 paros. (mondjuk probalgatas helyett vettem ket muses02ot aminek normal esetben ilyen 40+ euro a darabja, de allitolag azok a legjobbak a celra).

[ Szerkesztve ]


Fred23
(nagyúr)

Közelében nem vagyok a tudásodnak, ez egyértelmű számomra a hozzászólásodból. Viszont jelenleg is használok AL892-es és AL1220-as alaplapot is, és emlékszem arra, mikor több deszka tesztjében láttam, hogy az AL892 rosszul lett implementálva, aminek következtében az alaplapi hangkarival egyesek nem lettek elégedettek. Én az ASRock B150M Pro-m teljesítményével elégedett vagyok (AL892), viszont nem is százezres füleseket és hangfalakat használok. Állítólag az AL1220-nál nem olyan nagy a szórás, majd az összes alaplap elég jó lett vele, bár láttam egyszer egyet -tesztre nem emlékszem már-, ami alig teljesített jobban valamelyik sikerültebb AL892-es alaplapnál. Szóval random AL892-es laptól én félnék, ha sokat számít a hangzás, de random AL1220-astól meg nem.


proci985
(MODERÁTOR)
Blog

lehet.

AL892ot en egy Gigabyte X79 UP4el hasznaltam, az egy 220usd msrps lap volt arahoz kepest kifejezetten jol felszerelve. ha jol emlekszem az AL892 akkoriban a csucs alaplapi integralt volt. a mikrofon reszevel nagyon meg voltam elegedve, a zajszurese szubjektive jobb volt, mint az XFInek.

AL1220 a jelenlegi MSI x370 titaniumon van, az az egyik legjobban felszerelt X370 lap a piacon 300USDs MSRPvel. (annyit nem ert, de akcioban 130-170eur korul gyakorlatilag tud mindent ami mainstream platformon kellhet)

[ Szerkesztve ]


orion1025
(őstag)
Blog

Nem kell olyan drága rendszer, egy normális sztereónál is hallani a gyengeségeket


szpeti40
(addikt)
Blog

Sziasztok!

Asus Xonar Dg-n esetleg lehet segíteni?
Hangszórón nem szól olyan rosszul, de fejhallgatóval (akg k550) nem szól olyan jól mint vártam, elég erőtlen.

üzenetek