üzenetek

hozzászólások


haxiboy
(veterán)
Blog

Semennyit, az 55 ezer forintos RX 470, 570, és a 68 ezer forintos 480, 75 ezer forintos 580 árakon :)
Én még olcsón szereztem be a kártyáim, de ha most lenne elég kp-m simán vennék még 2 riget.
Tény 12 kártyás riget 1.3m-ből ki tudtam hozni még december környékén, ugyanez most bőven 2 fölött lenne már. De ez nem változtat a dolgokon.

[ Szerkesztve ]


szazbolha
(addikt)

A 2017 végi 6-8 hónapos megtérülési idők (az akkori árakkal és árfolyamokkal számolva) 12-14 hónapra növekedtek a saját számításaim szerint.

Természetesen az árfolyam folyamatosan változik, a VGA árak sem megjósolhatók, de szerintem érdemes egy-egy adott pillanatban kiszámolni hol is tartunk.
A másik tényező, hogy az aktuális bevétel hanyad részét viszi el az áram költsége. Nyilván minél kevesebb a profit annál később fog megtérülni a beruházás.

Vetem olyan VGA-t ami a vásárláskor számítva 3 hónap alatt vissza hozta volna az árát. Most az is 1 év.
Romlott a helyzet de a biznisz nem áll meg. Mindig lesz mit bányászni.


haxiboy
(veterán)
Blog

Az ilyen megtérülési idők általában akkor közelítenek a valósághoz ha folyamatosan kirakod valamilyen FIAT-ba a coinod. Amikor én kezdtem bányászni az ETC még 0.2$ körül volt, és kártyánként 1.5$ profit volt. Most sem változott a helyzet. Ha bányászol egy adott népszerű coint ~1 évig mondjuk, valamint fizeted az áramot zsebből, lehet hogy az aktuális napon megnézve az aznapi profitot ugyanannyi lesz Decemberben is mint Januárban. Csak a januári kibányászott coinod azóta 10x annyit ér.

Ezért is hangoztatom sokszor hogy a bányászatra ne úgy tekintsen senki mint az arany tojást tojó tyúkra.
Hanem mondjuk egy idegen bolygóra látogatva találunk rengeteg féle ismeretlen anyagot majd elkezdünk gyűjtögetni, ha nagyon új anyagról van szó, még nem tudhatod hogy jó-e valamire, de ha gyűjteni szeretnél belőle akkor le kell hajolni/ki kell ásni -> energiát (pénzt) befektetni. Ha kiderül az adott anyagról hogy használható, sőt sok dologra használható -> akkor megnő rá az igény -> felfelé indul az ára.
A coinoknál vett difficulty-t felfoghatod úgy is hogy minél többen dolgoztok együtt, annál mélyebbe kell ásnotok, és a mélyben keményebb a megmozgatni kívánt föld, nem tudsz annyit kiszedni azonos energia befektetéssel.

A difficulty és az árfolyam szoros kapcsolatban állnak egymással. Minél nehezebb valamihez hozzájutni, annál drágább lesz.


DigitXT
(félisten)

Minél nehezebb valamihez hozzájutni, annál drágább lesz.
Feltéve, hogy szüksége van rá az embereknek: shitcoinra tuti nincs.
(Persze mindegyikre lehet azt mondani, hogy világmegváltó, pedig!)

Idegen bolygón lapátoljátok az Alien-guanót, de el lehet adni valami
egzotikus alapanyagként: egész addig, amíg rá nem jönnek, mi az...


maajsz
(senior tag)

A coinok létjogosultságához folyamatosan visszakanyarodik a topik. Igazából évek múlva derül ki, hogy mennyi (tapasztalati) értéket adott az egész kriptó. Egyenlőre jogos a felvetés, hogy az egész átcsapott e pénzhajhászatba. Sokan állnak azon az állásponton, hogy "mindig lesz mit bányászni", mert minden nap jön új coin, hogy az alapító gazdagodjon de lehet egy idő után már a nagy verseny miatt olyat is írnak ami másra is hasznos lesz a saját maga fenntartása mellett. De erre már tényleg új topikot kellene nyitni. :))


haxiboy
(veterán)
Blog

Jó jó persze ezzel teljesen egyetértek, viszont be kell látni, hogy az életképes shitcoinok amiket nem 1-2 riggel szednek hozzá tesznek valamit a többi coin fejlődéséhez. Jelenleg ott tartunk hogy van egy hatalmas verseny. Nyilván itt mint ük ük ük ük keresztapát a bitcoint követik sokan, de igyekeznek új funkciókat, lehetőségeket adni mind a felhasználók, úgy a fejlesztők részére.

Nem mindegy hogy egy weboldalba fektetsz, vagy a teljes internetbe.
Persze nem gond ha sok féle coin létezik, sőt minél több algo annál jobb amíg át lehet járni egyikből a másikba nincs probléma.

Amit én személy szerint látok az néhány nagyobb coin függetlenedése a bitcointól (árfolyam).
Ethereum, Ethereum Classic - Valamint a Callisto forkja, Zcash, Monero, és -Sajnos- a Bitcoin Cash is bár nem bánnám ha leváltaná az öreg és lassú BTC-t.


Domy
(aktív tag)

"-Sajnos- a Bitcoin Cash is bár nem bánnám ha leváltaná az öreg és lassú BTC-t."

Ez a kijelentés nem feltétlen állja meg a helyét. Én egyrészt nem örülnék neki, ha a BCH leváltaná a BTC-t, és szerintem rajtam kívül még sokan gondolják így. Másrészt hosszú távon a BCH nagyobb zsákutca, mint az általad ismert BTC, aminél volt már a tranzakciós költség 20 usd felett is, bár jelenleg elfogadható szinten van.

A skálázási problémák mindegyik jelenleg működő coin-t érintik, a cryptokitties virágzása idején az ETH is durva tranzakciós díjakat produkált, a ZEC utalása sem alacsony, sorolhatnám napestig. Viszont a háttérben olyan fejlesztések várhatóak, amik miatt én személy szerint bőven nem temetném a BTC-t.

Az tény hogy öreg, az is tény, hogy lehetne gyorsabb, de ez a BTC már távolról sem az a BTC, ami volt. Folyamatosan fejlődik. Pl a lightning network eléggé megváltoztatja a működését. Vagy akár a segwit is, amit viszonylag kevesen implementáltak eddig.


haxiboy
(veterán)
Blog

Nem temetem a BTC-t, csak jelenleg maximum mint virtuális aranyként lehet rá tekinteni. Mozgatni iszonyat drága.
Lighting node nekem is van, majd kiderül mi lesz.

[ Szerkesztve ]


Domy
(aktív tag)

Az a 0.5-0.8 USD ami perpill van, szerintem egyáltalán nem vészes, főleg ha virtuális aranyként tekintünk rá. :D


szazbolha
(addikt)

Igen, én kiveszem, amint lehet. Nem játszok tőzsdével, nem reménykedek hogy majd feljebb megy. Termeltem, fizetnek, ennyi. A játék másik fele, az átverések, forkolások, fehérpapirozások, legyen másnak terepe.


koxx
(MODERÁTOR)
Blog

1070-nel átálltam ETH-ra, 65% powerlimit, 40% ventik és 35 fokos vga-k. A fogyasztás pedig cca 80wattal csökkent.Ramokra 250-et toltam, de simán viszi. Nem tudom mi lehet a max mh/s amit ki lehetne hozni optimális fogyasztás mellett úgy, hogy azért a kártyák se dögöljenek meg.


haxiboy
(veterán)
Blog

Most valóban nem vészes, de amikor a nagy minerek (Bitmain például) elárasztották tranzakciókkal hogy tele legyen a blokk és más tranzakciói ne legyenek bányászva, jó magas fee mellett hisz nekik tök mindegy volt ígyis ők kapták vissza.
Hónapokig 10$ fölött, sőt volt 40$ is egy BTC tranzakció, ez minden volt csak nem olcsó.

De a tényen nem változtat, a Bitcoin öreg, és ráférne egy tervezett hard fork ahol változtatnak a dolgok menetén, akár 4x több blokk de negyedannyi reward stb stb. Nem borítaná fel a dolgokat, csupán gyorsítaná. A segwit2x király lett volna, de túl lett erőltetve...

(#450) szazbolha : Nekem a fél éve kibányászott akkor pár $-t érő coinom mára 130x-os emelkedést ért el. Akkor kaptam volna ~50$-t kb...

Na meg lehet hogy valakinek nincs kedve a tőzsdéhez, de ha belendülök akkor 5-500% profitom van egy nap, olyan pedíg nagyon ritkán van hogy egyáltalán bukok valamit. Persze az elején megvolt a tanulópénz, igazi shitcoinból bevásárolni a pumpa közepén, de hát a maga kárán tanul az ember.
Azóta van egy bevált taktikám. Általában Fix 1000$-al kezdem a napot, a nap végén a pluszt kirakom valamilyen népszerűbb coinba például ETC-be, ZEC-be ilyesmibe.

[ Szerkesztve ]


s7evcsenko
(addikt)

Milyen típus ez pontosan?
Kicsit kevésnek tűnik az a 35fok.


koxx
(MODERÁTOR)
Blog

Hűvös helyen van :)
Asus rog strixek.[kép]

[ Szerkesztve ]


s7evcsenko
(addikt)

És hóval van beborítva... :-D

Szép.

[ Szerkesztve ]


koxx
(MODERÁTOR)
Blog

Szépen olvad rajta :DDD


s7evcsenko
(addikt)

Nem próbáltál húzni a memórián?
Nekem +300-al az összes nálam lévő 1070 ment 30-31-et.


koxx
(MODERÁTOR)
Blog

+350nel se ment a 4 vga 112mhs fole. Nem tudom mit lehetne meg allitani, hogy menjen 30at.


s7evcsenko
(addikt)

Akkor se, ha kicsit engedsz a power limiten?
Csak próbaképp...
Lehet nálam 70%-on mentek.

[ Szerkesztve ]


szazbolha
(addikt)

Ja kérem... a verandán nekem is 40 fokosak a VGA-im, pedig még "sátorban" is vannak, hogy legyen puffer egy esetleges leállásnál/lehűlésnél. De amikor szoba hőmérsékleten állítottam be, a 60 fok volt az általános.
Nekem is 80W körül mennek a 1060-ak.

üzenetek