[Re:] [hege8888:] First Techno... by Kraftwerk - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


rgqjx
(aktív tag)

Hamár időutazás, menjünk messzebb. Szerintem sokaknak ismerős. :R


hege8888
(aktív tag)
Blog

Igen, ez a Delta c. Tv-műsor zenéje volt, aki 35 fölötti korosztály, azoknak biztos ismerős.
Inkább arra akartam rámutatni, hogy bizonyos techno motívumok már megvoltak, mikor még talán maguk az alkotók se tudták minek hívják a kreálmányukat.


Oldman2
(veterán)
Blog

Ha Kraftwerk, akkor nekem a nejemmel együtt beugrik a 80-as években (vagy 90-es) a Kisstadionban lezajlott Kraftwerk koncert. Google segített: 1981.08.14

Azon felül, hogy csúcs volt, az üvegszálas padokat előtte cserélték ki...

Részletezzem? Hetekig utána szúrta a hátsónkat az üvegszál...


hokuszla
(aktív tag)
Blog

Minden "modern" zene alapja Beethoven.


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

A DJ-k pedig valójában modern karmesterek.


Klaus Duran
(senior tag)
Blog

Minden "modern" "zene" alapja.... ;]


Csapoati
(nagyúr)
Blog

Beethoven meg a zene Mozartja.


Trailblazer
(addikt)

Hű, erre a videora magam is ráakadtam pár hete. Meghökkentő lehetett a közönségnek az élmény. :)


joghurt
(addikt)
Blog

Vagy az első elektronikus sláger (nem holmi experimentális rétegzene), a Popcorn, amiből azóta kismillió változat és feldolgozás készült.


Hieronymus
(addikt)
Blog

Meghökkentő lehetett a közönségnek az élmény.

Tudták, hogy milyen koncertre vettek jegyet.


Trailblazer
(addikt)

Nem voltak ők még olyan nagymenők, hogy headlinerek lehettek volna.


bambano
(titán)
Blog

lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Az ilyen "nesztek parasztok, kultúra" gyorséttermi junkfood jellegű crossoverektől a hideg kiráz. :( Bár az eleje vicces volt. :D

[ Szerkesztve ]


bambano
(titán)
Blog

rendes Chuck Berry szám azokból az időkből, amikor még tudtak zenélni is, meg bulizenét is csinálni.
nesze :)


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Tudom, kb 7 éves korom óta ismerem, igaz először csak midiben hallottam. :DD

Nesze, kb ugyanaz, csak fordítva. :P :DDD

Amúgy ez az "akkor még tudtak zenélni" dolog anno ugyanígy volt, csak akkor épp rock volt a sátán zenéje. :))

[ Szerkesztve ]


#90088192
(senior tag)
Blog

Lattam a Popcorn elso televizios kozvetiteset :) Na az volt valami, mert nem tudta senki mit is kellene ra csinalni a "nezoteren".
Hamar komolyzene akkor inkabb Bach, hiszen orgonan olyat alkotott amit minden hol hallasz a mai napig, csak ugye feldolgozva millioszor elektronikus zenekent. SZVSZ. Tudom a tobbiek is, de Bach szerintem az elektronikus zene elofutara volt. :R


zither
(csendes tag)

Mondjuk ez annyira nem meglepő. Mivel az techno vonal megteremtésében és elterjesztésében oroszlán szerepet vállalt a Kraftwerk (azzal együtt, hogy a techno "hivatalosan" Detroitból indult, mégis ők voltak a proto techno). A 80-as évekre ez hivatalossá is tették, mivel konkrétan beépítették a fogalmat az egyik albumokba (http://www.youtube.com/watch?v=s9tctaupuhw&t=4m57s). Ettől függetlenül ennél korábban is volt már teljes értékű techno zenéjük (lásd metal on metal-t 77-ből http://www.youtube.com/watch?v=i7i83yoQSo0&t=31m40s).
Modjuk ezeket szerintem ismered is, különben nem találtad volna meg azt ősi német krautrock fesztivál felvételt. Mondjuk a 60-as évek beli német krautrock mozgalom azért is izgalmas, mivel a legtöbb német elektro zenész onnan indult (gyakorlatilag abból nőtt ki a német elektronikus zene).

[ Szerkesztve ]


Trailblazer
(addikt)

Bizony. Ott van még a másik két élcsapat, a Can és a Neu!, a legendás motorik dobolással.


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

Az elektronikus zenét szerintem sokan nagyon-nagyon félreértik. Itt már rég nemcsak a dallamok és ritmus van, legalábbis ezek valamilyen szinten háttérbe szorultak. A hangzás a lényeg, már rég túlléptünk a hangszereken és dallamokon. Ez alapján kb három fő ágra lehet osztani a zenét, történelmi sorrendben:

1. Akusztikus, élő zene, nulla elektronikával. A hangszer hangja változtatható az alapján, hogy az ember milyen stílusban játszik rajta, ezt hívják játékstílusnak, melyet a kottára olaszul írnak fel. Ez nagyon sokféle lehet, pl dinamika (piano, forte, crescenco, stb) vagy a hangszer megszólaltatási módja (pl vonósoknál pizzicato, azaz pengetve), stb.

2. Elektromos zene. A hangszerekben megjelent az elektronika, ezzel változtatva a hangjukat. Legnépszerűbb ilyen hangszer az elektromos gitár, de a ma használt legtöbb orgona is ilyen, stb. A lényege az, hogy az adott hangszer még mindig hasonlít az eredetire, de a hangja kicsit vagy épp radikálisan más.

3. Elektronikus zene. A hangszer eltűnt, pontosabban két részre vált: hangkeltő elektronika, és hozzá valamilyen ergonómikus fizikai felület, bár utóbbi opcionális. Pl egy szintetizátor egyértelműen az orgona billentyűit másolja, de nem sok köze van a hangjának hozzá. Manapság persze nem igazán szokott lenni fizikai felület, ott a DAW (zeneszerkesztő szoftver), aztán egérrel és billentyűzettel össze lehet dobni sok mindent.

Az utóbbi kategória persze nagyon sokfelé szétszedhető lenne még. Pl analóg vs digitális, manapság elég retro hangulat van, és sokak (már akik megengedhetik maguknak) analógot is használnak. De nézhetjük úgy is, hogy szintetizáló vs "legózene". Előbbinél a szerző egy teljesen saját valamit dob össze, ő tervezi a hangszereket is. A "legózenész" viszont csak hangmintákat vág össze, minimális effektezéssel, amit én nem tartok valódi zeneszerzésnek, hisz az elektronikus zene lényege a kreativitás és a hangzásbéli autonómia.

Az egy szinttel feljebb lévő (tehát hangminták helyett teljes számokat legózó) didzsés keverést pl inkább interaktív, kreatív zenehallgatástnak tartom, bár persze az elektronikus "koncerteken" az előadó a keverésen kívül mást nem igen tud csinálni, igaz, manapság olyan fejlettek már a DAW-ok, hogy live műsort is lehet velük tartani, ami már több, mint DJ-kedés.

[ Szerkesztve ]


Lalikiraly
(addikt)
Blog

A popcorn zene már ugye 96-ben létezett.

Magam részéről imádom a Kraftwerket.

Vlog hoz aláfestőnek is tökéletes, de komolyabb hifin meghallgatni maga az álom. Pláne bakelitről lenne jó!

A videónak megnéztem a hosszabb változatát, nem mondom, embert próbáló feladat. Az első pár percben sokan úgy néznek ki, mint aki magáról sem tud :D


Lalikiraly
(addikt)
Blog

Atya ég 1957-ben a Delta zenéje. Szerintem csodálatos!!!


Lalikiraly
(addikt)
Blog

Bocs 69-ben...


Lalikiraly
(addikt)
Blog

Magyarországon ekkor vidéken még rádió se nagyon volt...


#90088192
(senior tag)
Blog

Lehet felreertem, ami a mondanivalom azon nem valtoztat SZVSZ. A mai szint ahogy irtad is mar teljesen elrugaszkodott az eredeti hangszerektol, nincs ebben semmi rossz, mar JMJ is kezdett ebbe az iranyba huzni, sot Kingsley is a popcornban, csak ugye nekik akkor meg nemvolt erre olyan eszkozuk, igy lett a masodik kategoria. Minden egyes uj hangszer tulajdon keppen uj hangazas, es erre jonnek a stilusok. Erre jon a fizikai retegtol elvalasztott hangzas(hangok effektek), vagyis tulajdon keppen egy uj hangszer :)

Bach stilusaban volt kulonleges, amit muvelt az orgonan azt nem hallotam elotte senkitol, bar nem hallgattam vegig az egesz zenetortenelmet az igaz :) Ezert a hangazas mar eleve kulonleges, ezert is irtam, pont azt kezdte el amit most mar sikerult beteljesiteni. Egy teljesen egyedulallo hangzast.
Igy indult tulajdon keppen a mai elektronikus zene is nem? Volt nekik az elektromos orgona(billentyus hangszer pl) es olyan stilusban jatszottak rajta, olyan kombinaciot amit soha sem azelott, de igaz ez a gitarra is( Evan Dobson jo pelda a Trance ezen vallfajara, persze nem uttoro). Erre gondoltam igy hirtelen :R


lezso6
(HÁZIGAZDA)
Blog

A fent leírtak szempontjából mindegy, hogy milyen stílusban játszol a hangszeren, a lényeg a hangkeltés módszere. Ha a zongorán nem a billentyűket használod, hanem nekiállsz kézzel pengetni a húrokat, az még mindig akusztikus zene. De ha már számítógépen utófeldolgozod, akkor elektronikus.

Az elektronikus zenével kapcsolatban szerintem ez a videó mondja el legjobban azt, hogy milyen elborult ötletek vannak, s mi az eredmény. Ez pedig azt, hogy milyen cuccokat szoktak használni az "művészek", ami amúgy nem olcsó, itt konkrétan alsó hangon több tíz millányi cumó látható. :D Persze az eredmény eléggé megosztó, én az előbbi előadót sosem, az utóbbi előadókat meg már nem bírom hallgatni, olyan káosz jellegű hangzavart csinálnak. :DDD

[ Szerkesztve ]


#90088192
(senior tag)
Blog

Akkor valahol arrol beszelunk, hogy az akusztikus uton elerheto hangokat nem tekinthetjuk elektronikus zenenek, meg akkor sem ha nem akusztikus hangkeltokkel hoztak oket letre.
Ha viszont egy elektronikusan kelltett hangkavalkad nem irhato le zenei formaban, akkor nem tekintheto zenenek?


#97093120
(kezdő)

Na akkor ide is .

[link]

üzenetek