üzenetek

hozzászólások


Tikakukac
(titán)

Egy igazi klasszikus mellétrafálás. Lássuk:

Az igaz, hogy ez a gép inkább egy alap otthoni lapos, de sokan elfelejtik, hogy ez olyan felhasználóknak van, akik alap júzerek, csak netezni, Facebook-ozni, és esetleg Office-ozni akarnak rajta.

El kell akkor dönteni mi az az igazság, mert vagy a gyártó vagy a cikkíró vagy te és én meg sokan mások tudjuk rosszul a gép kategóriáját. De valaki tutira hazudik, nagyot :B
Ez lett volna a kisebb gond. A nagyobb, hogy ez a gép hitvány alap júzereknek is :K

Semmi videóvágás, programozás, stb.

Így igaz. Mondjuk tegyük hozzá, aki programozásra, mármint rendesre meg videovágásra akar venni bármit, az nem kerül ilyen géphez közel. Vagy ha mégis ott valami nem jó.

Az adott felhasználáshoz képest túlvásárolni magunkat tök fölösleges.

Maximálisan egyetértek. Esetünkben nem tudom ki vesz újonnan laptopot torrentszervernek, mert ezt max arra érdemes.

Ez olyan, mint amikor valaki vesz egy másfél millás brutál gépet, aztán csak netezik rajta, semmi más.

Nem sok ilyen van, de való igaz. Maradjunk a nem végletes példáknál, ez most olyan, hogy te szeretnél enni egy ebédet vasárnap, ezért veszel 1 zacskós croissant meg 2 deci vizet. Éppen nem döglesz éhen, de, hogy nem leszel elégedett az rohadt élet.
A másik a felbontás. Próbált már valaki 15'6 colos képernyőméret alatt FULL-HD felbontást 100%-os skálázáson nézni?

Igen, semmi értelme. És te 4K-t? Most versenyzünk azzal, hogy ki mekkora baromságot csinált már életében? :P

14, vagy 13.3 colos képernyőn tragédia, olyan pici.

True, csak megint irreleváns.

Mivel a Windows skálázása nem a legjobban van megoldva, sok szoftver nem is tudja jól kezelni.

2éve én már piszok kevés ilyenbe futok bele. Gondolom elektronika tervező progi 99-ből ekvés embernél ficereg otthon.

Vagy homályos a kép, vagy elcsúsznak a feliratok, menük. Beállítod 150%-ra, a Windows felületén még egész jó, de sok szoftver nem tudja kezelni. Oké, hogy ez részint az adott szoftver sara, de vannak helyzetek, amikor a Windows furcsa skálázása érdekes jelenségeket produkál.

Lásd fentebb.
Ilyen jelenség főleg a Print Screen használatánál jön elő. Ha a skálázás 150%-ra van állítva, az az 1280x720-as felbontásnak megfelelő méretűre nagyítja a képi elemeket. Weboldalak esetén vannak helyzetek, amikor a Print Screent kell használnunk, mert egy nekünk tetsző kép nem menthető le. Ekkor Print Screen-ezünk, majd egy szoftver segítségével lementjük. Az eredeti kép mondjuk 100x100 pixeles felbontású eredetileg. Ha be van állítva a 150%-os skálázás, a kép a képernyőn 150x150-es méretűnek látszik. Ez nem gond, ha jobb klikk után le tudjuk menteni, ekkor az eredeti méretben menti. De ha Print Screen segítségével kell lementenünk, akkor már 150x150 pixeles lesz. S lehet, hogy a felhasználónak ez nem felel meg.

Fuha. Greenshot a progi neve, ezer éves találmány. Soha az életben még csak nem is hallottam erről a dologról.

Mondok akkor jobba, miért vegyél rendes laptopot olyanoknak, akik amúgy nem power userek: hívtak egy szintén 250-es HP-hoz, hogy valami nem jó a rákötött nyomtatóval. Mondom ok. Nézem, nézem, hát itt minden zsír, mi a para? Ő kéket akar nyomtatni betűben és nem az jön ki. Állítok kéket, nyomtatom, kék. De ő neki nem. Mondom mutassa meg akkor mit nyomtat és megnézem.
És akkor bukott ki, hogy igen, mivel én nem átlagos user vagyok így nagyjából már a kijelzőt sem nézem csak a menüket és értékeket, így én kékre állítottam a betűt a teszten RGB kódból csuklóból, viszont az átlagos user a kijelzőt nézve állította volna be a kéket. Itt jött ki az, hogy a HP-nak olyan hitvány szutyadék TN panelt sikerült rakni a vasba 2 gennel ezelőtt is, hogy valóban fingod nem volt arról, hogy mit is kéne látnod, ezért lett rossz a nyomat is :DDD :DDD :DDD

És ilyen dolgokat reggeltől napestig tudok neked sorolni. Nem azért kell venni a papának, mamának és kölöknek rendes gépet, mert szeretnénk, hogy a hó végén zsíroskenyeret egyen a család, hanem, mert garin kívül rohadt drága lesz, amikor kiderül, hogy minden elemet kvázi cserélni kell, mert szétesett az összes kötés a gépen belül 2-3 év alatt, másfelől pont ők azok, akik nem tudják miért is teker a homokóra és meddig is kéne türelemmel várni a szutyok 4 giga ram meg kv főző proci miatt. Ők bele fognak kattintani még háromszor is, mert hát ez egy új üzleti gép, és az rossz nem lehet, majd miután csontra fagyott az egész lehet zaklatni a környékbeli IT-sokat meg engem telón, hogy valami baja van, de amúgy a gép biztos jó, a progi a szar. Well, nem. És ez a trend sajnos egyre inkább fokozódik, én lassan a vásárló megtévesztése szintre emelném jogilag ezeknek a szemeteknek a marketinges anyagát.

üzenetek