üzenetek

hozzászólások


KillHates
(nagyúr)
Blog

ÖÖÖööö...'77-ben volt a StarWars premierje.Csak 4MB-ot tudott címezni a 386-os.

[ Szerkesztve ]


dabadab
(titán)
Blog

Az Intel alapitoi kozul kimaradt Andy Grove, aki Grof Andras neven szuletett Budapesten es '56-ban lepett le Amerikaba. Egyebkent harmojuk kozul neki volt a legnagyobb befolyasa a cegre, mivel a kilencvenes evek kozepeig o iranyitotta a ceget.

Az IBM-nel meg a HW gyartas resz eleg furcsa, ugyanis az IBM nem a HDD-krol, hanem a mainframe-ekrol volt ismert, az mas kerdes, hogy a vilag elso HDD-it is ok gyartottak, de ez csak mellekag volt, a vilag tudataban nagyjabol az volt IBM == mainframe.

Ja, es Steve Jobs soha nem volt fejleszto, egesz eleteben uzletember volt, leginkabb vezerigazgatoi beosztasban.

[ Szerkesztve ]


Rive
(veterán)
Blog

Csak 4MB-ot tudott címezni a 386-os.

A processzor tényleg tudta a 4GB-t. És a kommersz alaplapok is engedtek memóriát pakolni 32MB-ig. Legalábbis megfordult efféle a kezemben.


sptkyle
(senior tag)

Köszi a cikket, nagyon élvezetes volt. :)
Külön örvendetes volt, hogy meg lett említve az első PC-m is (IBM-XT) , ami szerintem viszonylag keveseknek jelent igazi retro feelinget.
Furcsa visszagondolni, hogy később 486SX tulajként mennyire vágytam egy DX2-re, vagy egy akkoriban horror áron lévő P1-re, :D


bob011
(tag)

Nagyon klassz írás. Kösz.

Az enciklopédia amiből idézel merre lelhető fel a net-en, ilyen címmel nem találtam meg?

bob

[ Szerkesztve ]


KillHates
(nagyúr)
Blog

Ehh. :R Mea Culpa! :W Rosszul emlékeztem és már nem tudtam módosítani a hszt.


eziskamu
(addikt)

A Machintosh nem volt első GUI terén az Apple-nél. Az Apple Lisa volt az első, csak rohadt drága volt, a Machintos lényegében a Lisa képességeinek megnyírbálása, hogy a jól összeválogatott maradékot egy olcsóbb tömegtermékben összpontosítsák.

Win95(-98-ME, az most hogy a command.com-ot ebből kilőtték, a lényegen nem változtat): valaki egyszer azt mondta poénosan, hogy lényegében ez egy DOS alatt futó Windows NT emulátor. Mert ugye lényegében az NT-s programok (a 4.0-ás ra írtak biztosan, a régebbieket nem ismerem, de gondolom az x86-os win32-es progikkal nem lehetett nagy gond) nagyrészt futottak Win95-ön is

[ Szerkesztve ]


Turion
(csendes tag)

Fogadd hódolatom!

:C

Ez az írás egyszerűen lenyűgöző!
Végig élveztem minden egyes betűjét. (a hibák száma számomra elhanyagolható)

Bár sokat tudtam már a témáról, sok újat is tanítottál nekem, ezért hatalmas köszönet!


PCrevRM
(tag)

Egyetértek! Az előző cikkben is az tetszett, hogy pörgős volt, folyamatosan fenntartva az érdeklődést - nem bírja ki az ember, hogy nem olvassa végig egyből.

Nem is baj, ha nem írt le részletesen mindent a szerző, ez pont arra jó, hogy aki most kezdi leejteni a tojáshéjat a fenekéről, beleszagolhasson eme csodás iparágba. Wikin úgyis mindenről talál valamit, ha érdekli.


ArchElf
(addikt)
Blog

Ha jól rémlik a 640 kB korlát nem OS, hanem BIOS volt (logikailag a 640kB feletti címekre csapta be a BIOS a perifériák saját memóriáit - pl videomemóriát) - de olyan rég volt már ez, hogy lehet, hogy nem jól emlékszem :U

AE


ttt1
(őstag)
Blog

C64-töl én is "aktív" tagja voltam-vagyok a szgépes társadalomnak sőt hétvégén még egy pIII-533-asba probáltam életet lehelni (de a fiókba fekszik még egy 450-es p3-as il eg 233-as pII- celeron is)..:) Nekem a "vágyam" egy coproci volt a 386os sx mellé (csak majd annyiba került mint maga a 386-os cpu (késöbb ez a dx-be automatán ugye bekerült ..:) Az unreal elsö részét sikerült egy pentiuk 120-as cpuval végigjátszani (igaz sztem volt v 15 fps, de akor azt nagyon élveztem:).

[ Szerkesztve ]


Hunork
(veterán)
Blog

Sziasztok!

Örülök, ha tetszett az írás! :K :K
A 386-os, legjobb tudomásom szerint, fizikai memóriát 4 MB-ot tudott címezni, de védett módban, virtuális 4GB-ot. Talán ezt pont nem így említettem meg, ezért elnézést!
(annyi adatot kellett rendszereznem, hogy már azt sem tudtam, mi volt mikor néha...)


Hunork
(veterán)
Blog

Ez is igaz! Csak szűkítenem kellett néhol a mondatokat, pedig eredetileg a Lisa is benne volt. Így is hosszú lett, hát még ha mindent benne hagyok...
Elnézést a hibákért, és a kihagyott dolgokért!


Hunork
(veterán)
Blog

Szia!

Hát ezzel gondban lesz mindenki... :) ugyanis ez a parádés enciklopédia a fejemben van :K :K (gondoltam, adok egy ívet a történetnek, mindkét részben)

Remélem, tetszett!


zoltanz
(nagyúr)
Blog

Olvasmányos volt, köszi (és a kommentelőknek is az infókat), sokmindent világosabban látok.

Érdekesség:
1995-ben több számítógépre volt feltelepítve a Doom mint a Windows 95. :D


Hunork
(veterán)
Blog

Sziasztok Prohardveresek!

Na, kész lett a nagy "mű", rengeteg meló volt benne. :K :K :K
És nyugodtan írjatok minél többen, nagyon kíváncsi vagyok a véleményekre, írhattok a talált elírásokról, hibákról, személyes élményekről,azt reméltem, hogy most jól megmozgatom mindenkinek a múltbéli emlékképeit!
Írjatok, beszélgessünk, azt hiszem, egy igen dicső korszakot néztünk át! A mai, sajnos, inkább monoton gépfelújítás, és az internetes technológiákról szól inkább...
Ne legyetek szégyenlősek, ha mindenki elmond egy élményt ebből az időszakból, akkor az lenne számomra a legszebb értékelés!

Üdv mindenkinek!

Hunork


Hunork
(veterán)
Blog

Juhujj, látod, ezt is kifelejtettem leírni!
Köszi! :K


Graphics
(Jómunkásember)
Blog

http://logout.hu/cikk/idoutazas_a_zx81-tol_napjainkig_2/386_es_a_tobbiek.html

ezen az oldalon a személyes feljegyzés részben a (I)386DX–40(/I) ilyen formázások így nem jelennek meg


Hunork
(veterán)
Blog

módosítva! :K


donjohnson
(addikt)
Blog

csak egy apró elírás az utolsó mondatban:
Nyugodjék béjében!

üzenetek