üzenetek

hozzászólások


csiby222
(aktív tag)

Arra azért kíváncsi lennék, hogy ezeknél is villog kicsit a háttérvilágítás bekapcsolt G-Sync mellett a statikus háttér 100fps alatt mint ahogy szinte az összes G-Sync képes monitornál.


Tengri
(senior tag)

Több helyen is olvastam, hogy a nitro (xv273) G-Sync-e nem az igazi, illetve panasz van a FreeSync HDR-jével is kapcsolatban.
"I just got my new Acer Nitro XV273KP. I really like it. It looks amazing.
But there is one thing I don´t get to work. When I activate HDR on the monitor, I can´t activate Freesync anymore!
I hope I am just doing something wrong…"
"1 ) Acer Nitro XV273KP:
-Freesync won´t work when HDR is enabled
-HDR won´t work when you go for the Duel DP setup
2 ) Predator XB273KP:
- It has the G-SYNC HDR scaler
-G-SYNC and HDR work perfectly together"


Dobrika
(tag)

Az a poén, hogy éppen a lényegről esett a legkevesebb szó, konkrétan a vezérlős gsync és sima közti különbséget lehtett volna picit részletesebben is tesztelni, esetleg játékkal, ha nem megy a 4K 144Hz, akkor mi megy? Miért nem megy? :F


spyboy88
(csendes tag)

Köszönjük a "tesztet" :)


#16939776
(nagyúr)
Blog

Gondolom én, azért lett ilyen szűkszavú az értékelés, mert nem tudtátok eldönteni, hogy valóban ennyire kicsi a monitorok közti különbség, vagy van más tényező, ami korlátozza a képességüket.

Szerintem most bölcsen döntöttetek, de azért jó lenne ha nem maradna ennyiben a dolog és teremtenétek nekik olyan körülményeket, ahol mindkét monitor ki tudja futni magát, és így a valószínű ennél jobban eltérő képességek is szemre vehetők lennének.

Remélem azért nem ijedtetek meg annyira az első találkozástól, hogy évekre szőnyeg alá kerüljön a téma. :)

[ Szerkesztve ]


Pipó
(őstag)

A G-sync és a FreeSync egymással nem is lett összehasonlítva? Ha nem, mé?


azbest
(félisten)
Blog

amúgy 144Hz-es képfrissítés mellett lettek mérve? Csak mert az egyiknál tftcentralnál például egészen más eredmény jött ki. Az ilyen lagosdinál gondolom erősen számít a képfrissítés, mivel 1000/60=16.66 és 1000/144=6.94 alapból a következő képkockáig eltelő idő.

[ Szerkesztve ]


Synthwave
(HÁZIGAZDA)
Blog

Elefántot kérdezd, az ő tesztje.


Dobrika
(tag)

Hát nem. Én is épp arrra lettem volna kiváncsi a cím alapján, de pont az kapta a legkevesebb szót. :(((


Hopkins95
(addikt)

+1, szerintem is félrevezető a cím, mert nem tudtuk meg, hogy valójában most a G-Sync vagy a Freesync működik jobban vagy nagyobb tartományban a gyakorlatban.


b.
(félisten)
Blog

Milyen villogásról van szó? nekem Asus gsync monitorom van , nincs rajt villogás.


csiby222
(aktív tag)

Huh nehéz reprodukálni. De talán a Pendulummal is előhozható. A lényeg a nem mozgó statikus háttér pl kék ég vagy a Rainbow Six-ben az operátor választó utáni képen. 80 és 90 fps közötti tartományban észrevehető, hogy villog a háttérvilágítás. Legfőképpen borderless windowban jön elő de teljes képernyőn is csinálja. Szinte bármelyik monitortípust beírod és utána azt, hogy flickering van találat az összesre yt-n. Itt egészen jól látszik a dolog. Nekem is Asus monitorom van és ha tudom mit kell figyelni akkor kiszúrható a dolog. Persze 100fps fölött nincs gond. De pl vannak olyan játékok ahol sehol nem jelentkezik ez a probléma pl: Overwatch vagy Anthem.


b.
(félisten)
Blog

Nem találkoztam még vele, de mondjuk én nem játszok egyáltalán borderless windowban, mindig csak full screenben.


#16939776
(nagyúr)
Blog

Ha az OSD menüben találsz energiatakarékossági beállítást, megpróbálhatod azt kikapcsolni.
Feltételezem, ha szinkron modul az FPS-ek ütemében ingadozást keltene a tápfeszültségben és az eljuthatna a háttér világításhoz, az, akár ilyen tüneteket is produkálhatna.

Én is csak full screen-en használtam a G-sync-et, még hasonlót se láttam.

[ Szerkesztve ]


MeszesKPT
(őstag)

Csak a lényeg nem derült ki a tesztből. Ezek az input lag értékek pedig csak éppen súrolják a szódával elmegy kategóriát. Mindegy, mert a 4K 27"-nak amúgy sincs sok értelme.


Dobrika
(tag)

Nem a háttérvilágítás villog ilyenkor és nem is az LCD, hanem a kettő frekvenciája közel kerülhet bizonyos frissítési frekvenciákon és az interferencia miatt "villog". Nem nagyon lehet vele mit csinálni, mert PWM mentes háttérfényszabályzás mellett is van hullámzása a DC-nek a ledeken.

Az szokott még lenni, hogy magának az LCd-nek valamelyik feszültsége nem túl stabil és azért villog a kijelző, ez akkor jellemző, ha hírtelen változik a kép világosról sötétre. Viszont egyik esetben sem a háttérvilágítás villog, amire abból is lehet következtetni, hogy függ a képtartalomtól a villogás, de a háttérfény nem.

[ Szerkesztve ]


#16939776
(nagyúr)
Blog

tápfeszültség - PWM fokozat - RC-tag kimenetén lévő DC fölött marad valamennyi PWM, de az egyrészt nagyon pici fényerő változást okoz a leden, másrészt magasabb frekvencián, mint ahol az interferencia lüktetése lassulni-megállni látszik ahol f1 és f2 közel kerülne egymáshoz.

Szerintem azért becsapós, mert a videó 50 hz-en készült és a kép háttér-világításának az ingadozása inkább ezzel a frekvenciával interferál.


Dobrika
(tag)

Nem néztem videót, tudom mi a jelenség és nem a háttérvilágítás miatt van az biztos. A ledeken a kapcsolófrekvencia lüktet, nem fényerőszabályzás. Borzalmas a ledes háttérvilágítás, a CCFL minden szempontból jobb volt.


csiby222
(aktív tag)

Na ennyire mélyen nem mentem bele mert a fene se ért az elektronikai hátteréhez. Csak azt tudom leírni amit látok és az az hogy 80-90fps tartományban olyan mintha villogna a háttérvilágítás. Már külön hálózati dugajra kötöttem a monitort a géptől de nem oldotta meg a gondot. Gondolkozok egy túlfeszvédőn is de nem tudom lenne-e értelme. Lenne értelme vagy hogy lehetne ezt a gondot helyrehozni?
(FullScreenbe is csinálja csak ott ugye ritkábban látsz ilyet mert ott ahhoz, hogy átmenj egyik monitorról a másikra alt+tabolni kell és olyankor nem látod a játékot. Bordelessben azért észrevehető mert a két monitor közötti váltáskor leesik a játék fps-se mert ugye nem az a folyamat van fókuszban de attól még látod a játékot menet közben.) Egyébként okozhatja ezt a problémát hogy egy CCFL fénycsöves monitor van mellette a dugajban? (tudom nagyon laikus kérdés de tényleg nem tudok már mire gondolni)


Dobrika
(tag)

Ja moszt nézem a videót. Ez nyílvánvalóan interferencia lesz, a háttérvilágítást általában 166Hz-en szokás villogtatni, ha 80-90FPS között csinálja, akkor oszd el a 166-ot kettővel. :) Semmiféle túlfeszvédelem, vagy más konnektor nem fogja ezt megoldani, legfeljebb a 100%-os fényerő. Szóval azt probáld ki, hogy 100% háttérvilágítás mellett mi történik.

[ Szerkesztve ]

üzenetek