üzenetek

hozzászólások


Syl
(nagyúr)
Blog

Meg úgy általában, az általunk ismert, szén alapú élet elég gyorsan kipusztul a mágneses tér adta védelem nélkül. Ezért is agyalnak azon, hogy a jövőbeni holdkolóniákat mélyen a talaj alá építsék.


Kékes525
(félisten)

Igen, a kozmikus sugárzástól is véd. :K

[ Szerkesztve ]


#06658560
(félisten)
Blog

Egy fél hüvelyknyi műanyag darab becsapódási krátere alumínium tömbbe.

[ Szerkesztve ]


Tommmysun
(senior tag)

Furán tudsz megközelíteni dolgokat :)

Nyilván ha szükséges lenne és módjában állna az ISS-nek kitérni a kis mini műhold útjából, akkor a baleset elkerülése érdekében megtenné. De a KRESZ-t azért ide keverni elég meredek :D.

Attól, hogy a formátum nincs betiltva egy nem bevizsgált és engedélyezett műhold ugyanúgy szabálytalan (így van ez egy autónál is ha már ilyen példa is felmerült).

És hogy követed a te elméleteddel, ha tönkre megy a műhold és nem sugároz tovább rádiójelet?


Cifu
(félisten)
Blog

A világűrben KRESZ még nincs. Különféle szabályozások / kérések vannak, amit álltalában mindenki igyekszik betartani, a józanság és a saját érdekük miatt.

Például az ISS körül van egy 4x4x10km-es biztonsági zóna, aféle "no-go zone", bár ez a szóhasználat manapság hála a politikusoknak teljesen más színezettel bír, amit igyekszik mindenki elkerülni műholdpályák terén.

Ettől függetlenül mindenki jobban szereti, ha jól követhető műholdak keringenek fent. A 0,25U pedig ennek az alsó határán mozog...

Ja, és szabálytalan, mert a négy SuperBee műholdat FCC engedély nélkül nem lehetett volna felküldeni a világűrbe...

Már az első alkalommal, amikor szóba került a dolog, már akkor gyanús volt, hogy miért pont radarral akarják követni a kis zsebműhódakat?

Mert alapvetően mindent követni szeretnének, azt is, ami nem sugároz semmit, márpedig ezt legpontosabban jelenleg radarral lehet megoldani.

A hozzávetőleges pályaadatok meghatározhatóak indirekt módon (rádiójelkövetés, optikai megfigyelés), ám ezek pontossága önmagában nem megfelelő. Pl. a GNSS (műholdas navigáció) esetén is a helymeghatározáshoz pontos légköri torzítási adatok is szükségesek, amit először földi állomásokkal határoznak meg, majd építenek be a jelbe. Radarok esetén ezek hamar kiszűrhetőek.


UnA
(Korrektor)
Blog

Ez izgi elmélet, de még a Föld magjáról is csak ködös teóriák vannak, nem is szólva a Marsról.


bLaCkDoGoNe
(veterán)

Csodálom a türelmedet, ahogy a sok mindenhez IS értő "szakértőt" kezeled.


Cifu
(félisten)
Blog

:DDD


Kékes525
(félisten)

"Föld magjáról is csak ködös teóriák vannak" :N Hacsak nem az üreges földre gondolsz...
Olyan értelemben biztos nincs bizonyíték, hogy valaki járt már ott, de közvetett bizonyíték épp elég van.


Syl
(nagyúr)
Blog

Várjámán! A földnek nincs is magja, hisz lapos! ;]


Kékes525
(félisten)

Ja, bocs elfelejtettem. :D


bambano
(titán)
Blog

A palacsintában akkor is van töltelék, ha feltekerik, meg akkor is, ha hajtogatják...


Anfänger
(őstag)

Még legális sem volt. Söt...


Syl
(nagyúr)
Blog

Na, kezdődik már megint... :U


Kékes525
(félisten)

Persze, mert egy sajtra hogyan lehet leszállni? ;]

[ Szerkesztve ]


calocsay
(tag)

Érdekes felvetés. Mondjuk bennem az vetődött fel elsőre, hogy kinek lehet joga korlátozni, hogy a világűrbe ki mit tesz? A világűr jogilag egyetlen ország tulajdona se. Ki adhatna engedélyt arra itt a földön, hogy valaki leszálljon a holdon vagy épp le ne szálljon? Én ahhoz hasonlítanám a világűrt, mint az 1400-as években a hajózást. Bárki, aki hajót készített, bejárhatta az egész bolygót. Senkitől nem kért engedélyt, ment. Ma ugyan ez a helyzet a világűrrel. Ha képes valaki arra, hogy űrhajót készítsen, kinek lehet joga, hogy korlátozza azt, hogy egy ország mit lő ki a világegyetembe? Lehetnek egyezmények országok között, de már annak alapja is érdekes kérdéseket vet fel.


Cifu
(félisten)
Blog

Ajánlom a #12 és #18-as hozzászólások elolvasását...


azbest
(félisten)
Blog

Ami helyett mondhatjuk azt is, hogy az erősebb kutya joga van. Ahogyan a Földön is, úgy az űrben is vannak nagyhatalmak, akik bármit megtehetnek és tőlük kell engedélyt kérni mindenkinek. Csak szép mázas módon diplomáciába csomagolják a dolgot.

Persze ettől még valóban jó, ha nem vadnyugat van az űrben, de gyakorlatilag mégiscsak hatalmi játék ez is. Van aki diktál, van aki tűr. Formálisan persze lehet, hogy 200 állam egyezménye, amit mondjuk 5 dönt el, a többi pedig vagy elfogad vagy kimarad.

[ Szerkesztve ]


Kékes525
(félisten)

Mindig is az volt az emberiség történetében, hogy az erősebb döntött. Ezen nincs mit csodálkozni. Másrészt teljesen felesleges az összes államnak dönteni arról, amire csak néhány állam képes.


kakuk.tamas
(addikt)
Blog

Te kis butus. Hát olyan, mint egy szendvics. Csak itt a sajt a mag.

:DD

Egyébként vicces lesz, hamár majd közlekedünk az űrben napi szinten, és lesz egy lebegő piros lámpa "felül", ami jelzi, hogy éppen űrszemét száguld a bolygónk mellett... Hasonlónak képzelem, mint egy dugót az autópályán...

üzenetek