üzenetek

hozzászólások


#27070592
(senior tag)

Jó ideje várok már egy ehhez hasonló hírt, mi szerint egy kínai cég ahelyett hogy a szabadalom tulajdonosától (azaz az LG-től) venne OLED paneleket, szimplán lemásolta a technológiát és (szigorúan kínai belpiacra) saját termékként fogja árulni ezeket a tévéket.

Megtörtént ez már számtalan más iparág számtalannál számtalanabb (Kínán kívül szabadalmi oltalom alatt álló) termékével, amit a kínai gyártók szemrebbenés nélkül gyártani kezdtek a belpiacra, különösebb következmények nélkül.


genlog
(junior tag)

Itt sem erről van szó. Semmilyen szabadalomsértés nincs az adott termékekben, különben perelve, majd szankciózva lennének. Ma különösen ügyel szerintem a legtöbb kínai cég erre, hiszen könnyen bajba kerülnek.
Hogy a Samsungnál iparikémeket fogtak fél éve ezzel kapcsolatban, az egy másik dolog...
Mellesleg anno Domini 2022 lejár az LG oledes szabadalma.

[ Szerkesztve ]


Piftuka
(veterán)

:K Örülök, hogy Yani és Te értitek, hogy mire utaltam fentebb! :R

Igazság szerint "házimozi megszállottként", filmgyűjtőként kicsit szomorúsággal tölt el, hogy amikor manapság egy televízióról esik szó, akkor a felhasználók többsége rögtön az "okosfunkciókról", HDMI 2.1 protról, Freesynch támogatásról, telepített applikációról, böngészőről, stb. kezd beszélni.

Lám, többen itt is arra asszociáltak, hogy engem biztosan a cikkben főszereplő tévé konzolos, vagy PC-s játékok során mutatott képességei érdekelnek.

Pedig, számomra az a fontos, hogy a Blu-ray gyűjteményem filmjeit a lehető legjobb mozgásmegjelenítés mellett tudjam megtekinteni.

Vagy éppen szeretném, hogy a focimeccset nézve folyamatos "svenkelést" produkáljon a kamera.

Bizony oda jutott a világ, hogy a felhasználók egy jelentős része számára manapság egy televízió említése során ezek fel sem merülnek.

Pedig alapvetően egy mozgókép megjelenítőről beszélünk.

Hát a "3:2 pulldown", az artifaktokkal "teleszemetelt" kép, a judder, a stutter már "smafu"? :)

És érdekesen működik az emberi elme.

Amikor a cikk egy több százezer forintos, egyébként minden szempontból remek képminőséget adó, 60 Hz-es LCD televízióról szól, akkor rögtön jön a "savazás", hogy "így rossz, úgy rossz, elavult, gagyi"...

Aztán megjelenik egy cikk, egy 60 Hz-es OLED tévéről, és megy az áradozás, hogy "hííí, hóóó... frankóság, alig várom, és csak fél millióba kerül"... :N

Gondoljuk csak át... az OLED technológia mindig a "prémium" fogalmával együtt kerül említésre.
És akkor itt ez a Hisense készülék, amely képes 60 Hz-es panellel megmérettetni magát a prémium televíziók között...

Mindezt ráadásul olyan technológiával párosítva, amely számára még 120 Hz-es panellel is kihívás a megfelelő mozgásmegjelenítés. (Szaggatás szempontjából az extrém alacsony válaszidő a "sample & hold" technológia alkalmazásával éppen "önmaga ellen dolgozik".)

Az RTings vonatkozó táblázatában pedig kiválóan látható, hogy bár elérhető a piaci kínálatban mindig egy-két olyan 60 Hz-es tévé, ami mozgásmegjelenítésben "megfelelő" értéket (nem "jót", vagy "kiválót"!) produkál a különféle interpolációs eljárások segítségével, összességében a gyengébben sikerült 120 Hz-es panel implementációk is jobb eredményt produkálnak.

Hát mindezek miatt "ciki" egy 60 Hz-es OLED tévével kirukkolni 2021-ben.


MeszesKPT
(őstag)

Másoknak meg másfajta felhasználási szokásai vannak. Minek definiálni, hogy egy tévé mire való mikor ez is csak egy kijelző és mindenki úgy használja ahogy akarja. :F


#27070592
(senior tag)

Attól függ, mit tervez ezzel a tévével a Hisense. Ha csak kínai belpiacra szánja, akkor elit jogászcsapat legyen a talpán amelyik egy kínai bíróságon érvényt szerez az LG keresetének.

Abból indulok ki, hogy belpiacra következmények nélkül gyártanak Kínában olyan autókat is, amelyek (minimális külső módosításokkal) nem kínai autógyárak létező tipusainak másolatai.
Itt egy vicces lista ezekről az autókról. :)


Joshi
(titán)

A cikk a Displayspecification oldalról való, már van a tévéknek saját adatlapjuk. Itt pedig részletezik a Hisense OLED panel fejlesztéseit.

Ezen kívül sehol nem találtam infót arról, hogy a Hisense saját OLED panellal jött volna ki, még az Oledinfo oldalon sincs semmilyen hír. Nekem gyanús a dolog, mármint hogy ez saját OLED panel lenne. Igazság szerint fontos infó lenne hogy az LG-féle WRGB panelre épül, vagy az RGB panelre.

Ja és ez is Android 9-es Smart rendszer, talán saját felülettel.

[ Szerkesztve ]


Joshi
(titán)

"Itt pedig részletezik a Hisense OLED panel fejlesztéseit."

Ez a jó link.

üzenetek