üzenetek

hozzászólások


Male
(nagyúr)
Blog

Szerintem a PNG rész megfogalmazása nem az igazi...

"A mintakép 6os, azaz alapbeállításon készült, rosszabb irányba 9es szintig (kisebb méret), jobb irányba pedig 1es szintig (nagyobb méret), illetve 0ás szintig mehetünk."

A 9-es egyáltalán nem nevezhető rosszabb iránynak, lévén veszteségmentes a tömörítés. (Sőt, ezt ajánlanám mindenkinek, ha 1-2 képet tömörít... csak sok kép esetén van értelme a gyengébb beállításnak.)

A JPEG-nél pedig az azonos filemérethez tartozó képeket kellene inkább összevetni, az lenne fer. (Nem pedig a csúszkát átszámolgatni... ami egyáltalán nem biztos, hogy lineáris beosztású a Photoshopban...) Hiszen a felhasználót két dolog érdekel: milyen lesz a minőség, és mekkora lesz a file... Azt persze jó hozzáírni, hogy ehhez a csúszkát melyik programban hová kell húzni, de ez már csak segítség a használathoz.

Amúgy pedig tényleg jó, hogy megszületett ez az írás... talán csökken a BMP-k száma a neten/mailekben...

[ Szerkesztve ]


DuplaZso
(aktív tag)

Osztom én is a tömörített formátumok fileméret-alapú összehasonlításának valóságközelibb voltát. Az, hogy a csúszkák ilyenkor melyik programban hol állnak, gyakorlatilag lényegtelen. Közel ugyanazon fileméretnél érdemes csupán összevetni a minőségeket.
Jómagam egyébként (főként lustaság okán) IrfanView + GIF. A kép éles marad (természetesen átméretezés nincs !), a színhűség _általában_ nem lényeg, és Irfanban egyszerű kiválasztani a kívánt képrészletet. Hisz az ember úgyis ritkán használja fel a teljes ablakot/képernyőt.


Degeczi
(nagyúr)

dehogy hasonlítható össze: az égvilágon semmi köze két program minőségparaméterének egymáshoz!
(már a szélsőértékek takarta minőségnek sem, így pedig a köztes állapotoknak sem)

ez kb olyan, mint azt összehasonlítani két, teljesen eltérő autónál, h x centit nyomva gázpedálon, melyik motorja milyen fordulatszámon pörög...


DuplaZso
(aktív tag)

Na, de egyre gondoltunk ! :)


Degeczi
(nagyúr)

:)
nyertél


Dottore
(addikt)
Blog

elvileg a gif (graphics interchange format) is veszteségmentes de csupán 8 bites 256 színt képes kezelni, ezért nem a komlexebb színátmenetes képek mentésére szokás használni. tömörítéshez az lzw algoritmust használja ami szabadalom alatt áll. egyrészt emiatt is született, és nevezhető bizonyos értelemben a png (portable network graphics) elődjének, amiben már nem lzw tömörítés van, hanem egy un. lz77, ami nem tartozik a szabadalmi jogvédettség alá. előny a gif formátummal szemben, hogy képes alfa csatornákat is kezelni, támogatja a 48 bites true color színátmenetet, és a gamma korrekciót is.

[ Szerkesztve ]


Hujikolp
(őstag)
Blog

Én színte mindig png-t használok. 9-es mentéssel vagy painttal. a jpg igen ritka, gif ha mozog, vagy átlátszó (ie nem szereti az átlátszó pngt :U)

[ Szerkesztve ]


lujo2
(csendes tag)

Hiányolom a GIMP-et, mint tesztalanyt, mert képernyőképek készítéséhez biztosan nem fagok egy bazi nagy PhotoShop-ot feltelepíteni


lujo2
(csendes tag)

Esetleg az XnView-t, Picasa-t is be lehetne venni az IrfanView mellé. Ezek mérete sokkal kisebb, tetejében ingyenesek is, és erre a célra megfelelőbbek, mint a teszben szereplő hatalmas és drága, és fizetős PhotShop


rumkola
(veterán)

betont meg radírozd ki...


Dottore
(addikt)
Blog

ha használtok total commandert (ha meg nem akkor tegyétek), akkor a fsclipboard beépülő is bőven megfelelő lesz.

http://www.totalcmd.net/plugring/FSClipboard.html

a beépülő telepítése után a hálózati ikonra kattintva érhetitek el. a vágólapon található fájlt bmp, jpg és png fájlban menti.

fájlméretmazoistáknak hasznos lehet ha photoshoppal mentetek egy fájlt akkor az exif fejlécben a program a már meglévő (ha van) információk mellé a saját programverzióját is beilleszti. ha viszont a save for web (alt+shift+ctrl+s) parancsal történik a mentés akkor ezeket az információkat kivétel nélkül törli.


CSorBA
(őstag)
Blog

Köszönöm az észrevételeket.
Igyekszem akkor méret szerint rendezni, csak kicsit időigényes elkészíteni a képeket, így most ezt csinálom, utána válaszolok a többi kommentre..
Egyetlen bajom az lesz, hogy nem tudom, hogy fogom táblázatba rendezni, mert lesz olyan méret aminek nem lesz párja... A méretek pedig lesz pár kbos eltérés, mert van h. egy méret egyik programnál 88és89 % közé esik, ott nem tudok mit csinalni...
Dolgozok rajta, ksözönöm :R


ArchElf
(addikt)
Blog

Én is Paint.NET-et használok... Ingyen van, mint az Irfan vagy a GIMP. Ha valaki megengedheti magának a Photoshop-ot, persze használja azt... (vagy akár vehet nekem is, nem sértődöm meg:D)

AE


CSorBA
(őstag)
Blog

Nah, rászántam magam, belerakom a GIMP-et, de érdekes, mert a PS meg az IV méretben tényleg nagyon eltér a %os aránytól, de a % és a méret GIMP és IV esetén szinte pontosan ugyanaz.. :)


rudi
(nagyúr)
Blog

Ha valaki nagyon ráér, megnézhetné, hogy milyen különbségek jönnek ki a Photoshop "Format Options" részének állítgatásával.


CSorBA
(őstag)
Blog

Kezd az az érzésem lenni, hogy olyan témában írtam, ami elég mély, és jó pár oldalt lehetne írni a különböző beállításokról... :U


Diocles
(aktív tag)
Blog

Az atw-re való képfeltöltéssel csak óvatosan, mert ők jellemzően törlik az egész oldaladat, ha észreveszik a kilinkelgetős turpisságot. Aztán egy hét múlva itt lesz egy screenshotos cikk egy darab kép nélkül.


CSorBA
(őstag)
Blog

Igen?
Eőző írásomból is mind ott van.. De ahogy látom, h. ez történne, természetesen azonnal átrakom máshová.. De nekem eddig mindig bevállt, pedig sokat linkelgettem.. Ezt le kopogom akkor...


ViZion
(félisten)
Blog

Na emberek... Sziasztok!
1. képernyőképet minek .png-be menteni? Nagyobb a méret, jobb a minőség,
de ez pont pl. screenshotnál nem játszik.

mondom a tutit, mivel ezzel foglalkozom időm egy részében:
1. screenshot készítése (ált. a böngésző címsora is kell, ezért síma pr.scr)
2. képboltban ctrl+n ctrl+v
3. ha szükséges akkor megjegyzések beírása, iesmi
4. mentés .jpg formátumba, legjobb minőségben - vagy a save 4 web menüben látod is
hogy mit állítasz, és elmented ahogy neked a legjobb (méret/minőség/formátum)
5. ha síma .jpg-be mented (nem a webes mentéssel), akkor a mentett screenshot.jpg -t
megnyitni ACDSee -vel, és símán mentsük el .jpg-ként
6. örüljünk!
Kicsi méret, jó minőség gyorsan. :C

[ Szerkesztve ]


Dottore
(addikt)
Blog

hát, megbántani nem szeretnélek, és senkit nem, de ez a téma éppen hogy nem mély. bevallom nem is értem miért kell ez a felhajtás. fogod az x képeded és miután elmentetted y programmal, tegyük fel jpg formátumba, megnézed, hogy megfelelő számodra a méret kontra minőség aránya. ha nem akkor módosítod. mókásabb kedvel rendelkezőek megtehetik ezt gif. vagy png formátummal is. kb. ennyi.

szóval felesleges beállítani, tesztelgetni. ott a szemed, és arra használod amire való. :)

üzenetek