üzenetek

hozzászólások


ViZion
(félisten)
Blog

Tapasztalat sajnos, pl. apósnál minden zsírral készül, ott alig eszek pörköltből is, mert utána minden bajom van. Szal. inkább kenyér + hús szaft nélkül.


Cathfaern
(nagyúr)
Blog

Keto alatt az ajánlott az 1.3 - 2,2g per testtömeg kilogramm. Szóval 80kg-os embernek 104 és 176 között. Alsó határ ha valamilyen okból nem fogyaszthat sok fehérjét, felső határ meg testépítős vonal felé, átlagembernek meg az átlag.

joelke HU
Én nem tervezem ezt abbahagyni, egyszerűen azért, mert nem érzem fogyókúrának. Nem hiányzik semmi olyan amit nem eszek, nem vagyok éhes, bőséges választék van ételekből ha enni akarok valamit. Ha elérem az ideális testsúlyt, akkor nyilván kalóriabevitelt majd megemelem, hogy ne fogyjak tovább.

batai15
"Érdekes egyébként hogy szerinte kevés a 160 g ch, pedig a nevesebb testépíő oldalak pl shop builder is írja hogy 3-400 g ch már tömegelésnek számít, 4-5 g ch / tsg-vel számolva."
180g szénhidrát az a cukorbetegeknek ajánlott diétás szint. Ha mindenki csak ennyit enne, akkor nem lenne ennyi cukorbeteg. Ehhez nem igazán ehetsz finomított cukrot, krumplit és fehérlisztes dolgot se nagyon. Egy közepes szelet fehér kenyérben van kb. 40g, ha két szelet kenyér közé teszel valamit, akkor máris 80g-nál tartasz és még csak reggeliztél. Megeszel egy banánt, 30g szénhidrát. 250g fehér rizs 70g szénhidrát. 250g hasáb 85g szénhidrát. És akkor bele se mentem olyan dolgokba, mint kakaós csiga :)
Testépítős témában amúgy nem vagyok otthon, simán lehet hogy 3-400g ch már tömegelésnek számít, de hogy egy átlag elhízottabb ember is megeszik ennyit, az biztos.

Fred23
"Mit szól vajon a test ahhoz, hogy egyik nap még 200-250g ch-t kap, másik napon meg 20-at? De vajon az jobb, ha 150-100-50-20-at csinálok? Mert azt is el tudom képzelni, hogy csak a szenvedés idejét tolom ki, és jobb lenne gyorsan átesni inkább az egész fájdalmas részen."
Semmit. Nincs is értelme elhúzni, mert csak az átállási (fájdalmasabb) időszakot húzod el vele. Én csütörtök este ettem utoljára szénhidrátdús kaját, péntektől meg már csak ketosat. Így első pár vészesebb nap hétvégére esett, szóval ha gond lett volna mégse melóban jön elő, de nem volt semmi probléma.

blash
Én úgy gyalogoltam 5 órán keresztül hegynek fel-alá (nem erőltetett tempóban, de nem is sétálva), hogy csak kb. 25g mogyorót ettem. Ez a ketózis előnye :)


yolan
(őstag)
Blog

Hianypotlo az iras akármennyire hosszú is, alapok segítségével lehet rövidíteni.
En sportolóként találkoztam ezzel, bar akkor meg nem hívtuk ketogennek, csak husthussal es ha kell egyénileg plusz szenhidrat. Ez főleg versenyekor es edzőtáborokban volt jellemző. Nálunk sokaknak ez emésztési es hangulati problémákat okozott, sok széklet, sok vizelet, ingadozó hangulat, de tény hogy nem nasoltunk csak ittuk a vizet. A teljesítményre pozitiv hatassal volt. Szerintem érdemes kipróbálni, de mindenképp egyeztetni egy háziorvossal minimum.


Cathfaern
(nagyúr)
Blog

"Már az olyan megszorításokat sem értem, hogy max 20g ch. Az 50 kg-os nőnek és a 150 kg-os férfinak is?"
Igen, mindkettejüknek. A 20g ch az agyműködésből jön, nem a szervezet többi részének fogyasztásából. Az agy méret meg elég egyforma az embereknél :)

"Ebből kifolyólag szvsz szükségtelen szélsőséges diétát választani az átlag ember számára."
Egyetértek. De a ketogén nem szélsőséges, legalábbis nem szélsőségesebb, mint az "egészséges" zsírszegény étkezés.

"De nem akarom kritizálni, inkább kitérnék arra, hogy szinte mindenki, aki fogyást tudott elérni, az étrendtől függően elhagyta a nasit, a cukrot, fehér mérgeket, átállt egy rendszerre, előre gondolkozva, nem csak ami és amikor eszébe jut."
Persze, ezeknek az elhagyása mindig segít. Másik oldalról én fogytam úgy is, hogy reggelire péksüteményt ettem, edzés után meg egy negyed doboz (nem édesítős) fagyit :) Bajom nem lett tőle, de nem is ajánlom senkinek, akkor még csak "érzésre" fogytam (aztán vissza is híztam mindet).

"A húsipari termékeket meg nagyon óvatosan fogyasztanám, főleg az olcsó virslit és májkrémet, rengeteg műanyaggal vannak teletömve."
Ezt aláírom én is, nyilván megnézem mi van benne mielőtt megveszem (már csak a ch tartalom miatt is, 20g-hoz mérve irdatlan különbségek tudnak lenni). Megjegyzem, hogy egy minőségibb virsliben meg egy átlagos főtt sonkában "összetevő" listája alapján nagyjából ugyanannyi adalékanyag van.

"De a zsírokat nagy mennyiségben csak bizonyos pulzustartományon belül használja a szervezet, ugyanis nehéz és lassú belőlük energiát nyerni a szénhidrátokhoz viszonyítva. Alacsony pulzus tartományon elhiszem, hogy ki lehet tekerni a világból, de egy intenzív edzés vagy verseny közben biztosnak gondolom, hogy még a Te szervezeted is keresné a ch-t, amit nem találva aztán hamar eléheznél. "
Persze, de ezt írtam is a cikkben. Viszont azt is kalkuláld bele, hogy (sportorvosi mérések alapján) a ketogén étrendhez adaptált szervezet 2,5x hatékonyabban állít elő zsírból energiát, mint a nem adaptált (és az adaptáció ugye kb. 4 hét, szóval ha verseny közben elfogy a ch, akkor nem fog hirtelen tudni átállni a szervezet). Ez lényegében azt jelenti, hogy a keto adaptált egyéneknél jóval magasabb az a pulzus tartomány amikor a szervezet még fedezni tudja az energiaigényét zsírból.


batai15
(félisten)
Blog

na most akkor nekem diéta alatt ez a 160 g ch kevés, amit emeljek sürgősen, vagy pont ez a jó?
én úgy olvastam hogy a ketogén dieata ch mennyisége 20-40g max..

[ Szerkesztve ]


Cathfaern
(nagyúr)
Blog

"tehát az eredendően magas víztartalma egy része keveredik a gyomor, bél enzimjeivel és az emésztés reakciófelületét növeli akár nagyságrendileg,"
Van egy savam. Ha ahhoz vizet keverek, akkor abból térfogatra több sav lesz, viszont hígabb. A vízbevitel csak rontja az emésztést, nem javítja, ezért is nem ajánlott evés után vizet inni.

"Nyilván nem kell túlzásba esni de a nedves rost nélkül tartósan fogyasztott zsír-fehérje sportterheléssel stresszelt emésztésben képes "gyurmagolyóként" vándorolni, jó darabon.."
Nagyon komolyan gondjaim kellenének már, hogy legyenek ez alapján :) Meg azoknak is, akik évtizedek óta zerocarbon élnek (a leghosszabb nagyjából dokumentált illető 40 évet tolt le, autóbalesetben halt meg). Az emberi emésztésnek nincs szüksége rostra, túl sok száraz rost pedig székrekedést okoz ahogy írod is. Nem véletlen, hogy hasi műtétek után rostszegény diétát írnak elő...


Cathfaern
(nagyúr)
Blog

A cikkben is az szerepel, hogy a kezdeti időszakban 20g szénhidrát, később egyénfüggően felemelhető 30-50g-ra. Mondjuk személy szerint nem érzem hogy fel akarnám emelni, csak olyan dolgok miatt emelném meg amit meg úgyis jobb nem fogyasztani :) Pl. reggeli kávéba méz.

"A kajálással is egyrészről túl szigorúra fogtad a leírást, másrészt ellentmondások is vannak. A szeder pl. nem ok, de a mogyoró és a csoki belefér? Ökölszabályként érdemesebb az 5g/100g ch-t szem előtt tartani a 2-3 helyett, így sem áll fenn a veszély a túlzott ch bevitelnek, viszont sokkal változatosabban lehet étkezni."
Kezdeti időszakban az 5g/100g ch nagyon sok. 50g napi ch mellett már ok, csak a tapasztalat az, hogy az emberek alulbecsülik / mérik a ch fogyasztásukat. Jobb (főleg az elején) inkább túl alacsonyra lőni (aminek semmi hátulütője nincs), mint túl magasra (amitől meg nem működik az egész étrend).
Szederre azért írtam, hogy nem ok, mert amikor valaki nekiáll szedret enni, akkor nem egy kis tálka szederre gondol, hanem legalább 2-300grammra. Ellenben az egy kocka étcsoki elég jól értelmezhető mértékegység :)

"A keto-flu tüntetei sem kizárólag a sóhiány miatt alakul ki. A fáradtság, kimerültség pl. nem a sóhiány jelei (ezt nem is tudom, honnan szedted), hanem egyszerűen az alacsony ch miatt a szervezet lemerül. Nem véletlenül van szó az átállási szakaszról, ugyanis a szervezet nem tudja azonnal a ketonokat hatékonyan alkalmazni, ahogy eltűnnek a szénhidrátok. Vannak ritka esetek, amikor igen, de ekkor általában van vmilyen előzménye ennek (pl. aki csak napi 1-2 alkalommal eszik, vagy lassan vált át a ketóra). Amíg pedig a ketonokat nem tudja a szervezet megfelelően felhasználni, addig jelentkeznek a keto-flu tünetek. "
Keto-flu oka az elektrolithiány. Ha 2-3 éves írásokat olvasnak, akkor még nem említik ezt, ha bármilyen friss írást, akkor egyértelműen benne van. Nyugodtan nézd meg bármilyen orvosi szakkönyvben, hogy milyen tünetei vannak a nátrium, kálium és magnézium hiánynak, pontosan a keto-flu tüneteit fogod megtalálni. Az alacsony ch-tól nem merül le a szervezet, ha ez igaz lenne, akkor keto elkezdésétől számított 16 órától kezdve egészen legalább 2 héten át folyamatosan keto-flu tüneteid lennének mindegy mit csinálsz.
Érdemes redditen rákeresni keto-flu tünetekre (fejfájás, fáradtság, stb.) elég sok thread lesz ahol ez a kérdés, válasz kivétel nélkül az elektrolit pótlás, és nem találtam olyan esetet ahol erre az lett volna a válasz, hogy igen, méri az elektrolit bevitelt, rendben van minden, és mégis vannak tüneteik.
Esetleg akkor fordulhat elő fáradtság ha valami borzalmasan nagy kalóriadeficitet tart az illető (200+kg és 1500 kalóriát eszik).
Illetve se nekem se a barátnőmnek nem voltak keto-flu tünetei.

"Egy idő után pedig eltűnik a kellemetlen szag a leheletből és vizeletből is, ami nem azért van, mert nem termel már ketonokat a test, hanem azért, mert rendesen hasznosításra kerülnek."
Valójában 2 hét után kevesebb ketont használ a szervezet, mint előtte, mert utána már egyre inkább csak az agy használja őket. Kellemetlen szagú lehellett és vizelet inkább azzal áll összefüggésben, hogy mennyi ideje nem vittél be kalóriát, tapasztalatok alapján van aki már sok hónapja ketozik és van neki, és van akinek sose volt (pl. nekem se).

"Azt írtad, hogy a sót leveskockával simán lehet pótolni, de nem emlékszem, a kálium, magnézium és kálciumról ítál-e."
Írtam :K Magnéziumra amúgy zöld leveles zöldségek (pl. spenót) relatív jó, de igen, egyszerűbb tabletta formában megoldani.


koxx
(MODERÁTOR)
Blog

Aha az úgy korrekt.


Narxis
(nagyúr)
Blog

Minden amit számolni vagy mérni kell az diéta szvsz. Az, hogy étrendnek is lehet nevezni az is arra vonatkozik, hogy valamilyen szabály(rend) mentén étkezel. Az is kérdéses, hogy az ilyen extrém diéták, hogyan működnek ott ahol valaki pl. nehéz fizikai munkát végez?

Ezt csak annak hinném el aki tényleg nehéz fizikai munkát végez, hátha olvassa itt olyan és beszámol róla. Amúgy persze örülök, hogy neked bevált.


Cathfaern
(nagyúr)
Blog

Nah, van a hagyományos étrend (SAD), annak ugye 50% ch, 15% fehérje, and 35% zsír az arányai (kalóriára vetítve). Ez 2200 szintentartó kalóriára nézve 275g szénhidrát.
Aztán van az alacsony szénhidráttartalmú diéta, ez olyan 100-180 között van valahol (160-180 a cukorbetegeknek ajánlott mennyiség).
Illetve van a ketogén, ez meg egyénfüggően 30-50g ch alatt (egészen akár 0-ig, bár a valós 0 elérhetetlen), ha biztosra akarsz menni, akkor meg 20g alatt.

Narxis
Ha 30-50g szénhidrátot eszel, és szintentartás a cél, nem a fogyás, akkor nem kell számolgatni semmit, ha csak keto barát ételeket eszel. Nyilván lehet mondani, hogy ez megszorítást jelent, de igazából mindenki étrendjében vannak megszorítások, max nem veszed észre, mert ezt tanultad szüleidtől / környezetedtől.

[ Szerkesztve ]


woodworm
(veterán)

A hagyományos étrend szerintem sokkal több szénhidrátot használ, 50% már fogyókúrás, a cukrosoknak kb. 45% körüli szénhidrát arányt kell tartaniuk.
Az ajánlás szerint 130 gramm alá nem ajánlatos menni, örök libikóka.

[ Szerkesztve ]


batai15
(félisten)
Blog

értem, akkor jó! :R


Cathfaern
(nagyúr)
Blog

"Ez alig különbözik a tisztított víztől, a sok csodaszertől. A különbség annyi, hogy a víznél nincs esélyed a túlélésre. Szinte az összes élő szervezetnek szüksége van szénhidrátra, ezért képes tárolni és átalakítani. A sejtek, szív, agy, izomzat, csontok, vér stb. nem működik nélküle. Aki mást állít, az hazudik, ez biológiai tény."
Tudod ezt bizonyítani? :) Igen, egy minimális mennyiségű szénhidrátra szüksége van az emberi szervezetnek, de azt elő is tudja állítani magának, nincs szükség arra, hogy készen bevigye. De a ketogén étrend se állít mást.

"Ez alig különbözik a tisztított víztől, a sok csodaszertől."
A ketogén étrend nem csodaszer, nem is állítottam mást. Olvastad amúgy a cikket?

"Az sem jelent semmit, hogy az őseink mit ettek."
Ezért is írtam bele, hogy nem akarom idekeverni a "paleo" vonalat (egyébként az se arról szól, hogy az őseink mit ettek, max a bulvárlapok szerint). Szerintem nem olvastad a cikket :)

"Ráadásul az összes ilyen a szenvedésről szól."
Jah, én is két hónapja szenvedek. Ja nem, teljesen jól vagyok, nincsenek evés utáni fáradtság hullámok, nem vagyok felfújódva, és nem vagyok éhes, és eszembe se jut nassolni.

"Egyébként nincs olyan, hogy a szervezet alapból valaminek a lebontására állna be."
De van, ha keto adaptált a szervezet, sokkal hatékonyabb a zsírbontásban és könnyebben vissza is áll ketora (nehezebb "kiütni").

"Az izomzatot azért veszted el, mert nincs terhelés alatt."
Ez igaz. De erre szokták felhozni a koncentrációs táborokat példaként: ott bőven volt terhelés az izmoknak, mégse testépítő alkatúak voltak az ott tartottak. Miért? Mert nem kaptak elég táplálékot, így a szervezet a fehérjét is energiaforrásként használta és nem izomépítésre. Ha nem keto adaptált a szervezet, akkor könnyebben nyer fehérjéből energiát, mint zsírból.

"Ketontestekkel nem fogod fedezni az energiaszükségleted"
Ez igaz. Átállási időszakot leszámítva nem is abból fedezi a szervezet az energiaszükségletet, hanem közvetlenül zsírból.

"még az eszkimók is fogyasztanak szénhidrátot, különben halottak lennének."
Igen, fogyasztanak, mivel megeszik a belsőségeket, illetve az állatok vérét is fogyasztják. De hogy a napi 50g alatt maradnak, azt garantálom neked :) De hidd el, ha csak zsíros húst fogyasztasz, akkor se fogsz meghalni. Sokan vannak akik ezt csinálják, lásd pl.: [link]

"Honnan jön ez a sok zsír? :U Egyetlen élőlény sem fogyaszt ennyit."
Ahogy a cikkben is szerepel, nem a bevitt étel 80%-ának kell zsírnak lennie, hanem a bevitt kalóriának a 80%-ának. De lásd #35, szerinted ez olyan bevihetetlen mennyiségű zsír?


Auratech
(őstag)
Blog

Az első sor után kihagytam egyet..
A következőt meg nem címkéztem fel.. Bocs.
A bolognaiba azért hagyma dukál, ami alsó hangon fűszernövény. Az eredetinek mondott recept nem kőbe vésett parancsolat. Én a carbonara spagetti néven elkövetett szörnyűségeken szoktam hüledezni (meg a nyolctojásos spagettitésztán), bár az nem olyan ősi étel. A bolognainál szerintem el lehet térni egy kis oregano-bazsalikom, isten ments egy gerezdnyi fokhagyma irányába.
Ha jól lepirítod a húst, nem kell neki három óra. Bár lehet, van olyan vén marha, aminek kell.. Az alaplé minőségén is sok múlik, a tej-tejszínen is.. Én szoktam zellerzöldet tenni, vagy zellerszárat és kis répát reszelni bele. Lényeg, hogy belülről ragyogjon! Az becsülendő, hogy nem bonyolítod túl. Csak jó alapanyag kell.
A paradicsomon meg minden múlik. Olasz édes fajta esetén nem kell, a mieinkhez jót tesz egy kis cukor a szószba, kivéve jobb koktélparadicsom, ami majdnem olyan finomat ad ki, ha meghámozgatod.
A na-glutamátot eredetileg a halfejekből, kishalakból készített őseredetű, első csapolású tiszta halszószban találhatod természetes formájában koncentráltan. A hosszan főzött hallé is azért kíván kevesebb sót az átlagosnál.
(nagyon szeretek főzni..)


Döglött Róka
(veterán)

Detto:)

Nem írtam le a teljes receptet nyilván, nálam igy nez ki.

sárgarépa,zeller,hagyma (nem fűszernövény csak akadékoskodni akartal;)) finomra apritva
,marha,sertés,jo husos szalonna, daralva
Vörösbor, paradicsom, zsiros tej, so bors

Az egeszben a lényeg hogy lassan csinálod, a zodsegek negyed oran at parolidnak, a hus lepirításához kell fel óra, a paradicsom meg a bor szinten negyedora, ha tej kivételével minden benne van akkor mehet az egész masfel-ket órát es a vegen jon a zsiros tej amivel egyszer jol atforralod.

Bazsalikomot meg frissen talalaskor:)


Auratech
(őstag)
Blog

Most megnyugodtam. :)
Egy világ kezdett összeomlani, hogy még egy rendes eredeti bolognait sem csináltam.
---
A C -vitamin fontosságáról kevés, vagy tán 0 szó esett, meg a magnéziumról, ami szerintem a keto-flu alap kiváltó oka. Spenót, (Megaminerals, One a Day, C1000 - egymást váltva, naponta, nem árthat, nem csak ketózisban, télen is)
Egy idézet:
"Valójában, amit mi szomjúság érzésnek tartunk és az elektrolit hiány között kapcsolat van. Emlékszem, valaki ezt kérdezte: "Miért vagyok vízhiányos és szomjas, miközben annyi vizet iszom?" A szomjúság nemcsak a vízhiányt jelezheti, hanem azt is, hogy valaki nem kap elég tápanyagot és elektrolitot." Ez főként magnéziumhiány, amit vízivásal el lehet fedni, de a végén jön a fejfájás...

A kemény piáláshoz hasonlóan a ketózis is képes magnéziumhiányos állapotot okozni. A ragadozók megeszik a csontokat, amiből jön elég. Ha nem eszel spenótot, legalább a csirkecsont végét rágd le, amíg puha...

A ketózis alatt előjöhet egy enyhe diszkomfort érzés, ami olyan, mintha cseresznyét, epret dinnyét... kívánna az ember. Szóval valami friss növényt. Akkor elektrolithiány, cvitamin hiány van.

[ Szerkesztve ]


Lortech
(addikt)

A példaként sokat emlegetett téma, hogy az inuitok - mikor még izoláltan éltek - ketózisban éltek, minimum ellentmondásos. Én anno sok tanulmányt elolvastam róla, és ez alapján inkább a nem felé hajlok. Egyrészt a magas fehérje fogyasztás miatt, másrészt a tengeri emlősök bizonyos részeinek meglepően magas glikogén tartalma miatt.
Másik oldalról is lehet olvasni érdekes dolgokat: http://freetheanimal.com/2014/10/damned-inuit-diet.html

[ Szerkesztve ]


Woodslave
(nagyúr)

az legvadabb paleo bloggerek is kezdenek megtérni, legalább némi "safe starch" erejéig. (tudom ez nem paleo topic)


Locutus
(veterán)

Nem értem mire fel titulálod azt showműsornak, amikor orvosi vizsgálatok mellett végezték az egészet, szépen dokumentálva, ráadásul ők maguk is orvosok, tudják miről szól az egész. A műsor célja pontosan az volt, hogy bizonyítsák a cukor vagy a zsír elhagyásának pozitiv, vagy negatív hatásait. Ott is van feketén fehéren az eredmény.

Sőt, továbbmegyek, ennyi erővel a ketogén diéta sokkal kevésbé tűnik alátámasztottnak, és megfelelően megmagyarázottnak. Nem a rövidtávú hatása, a fogyás, hanem hogy közép- hosszútávon milyen negatívumok jelentkeznek. Sőt, ugye az itt felsorolt néhány negatívum is félre lett magyarázva, meg elbagatelizálva. Sok helyen olyat is olvasni, hogy a ketogén étrend alatt lett cukorbeteg, és látszólag azt is szépen megmagyarázzák a hasnyálmirigy valamiféle reakciójával. Akkor mi az igazság? Vagy a fáradékonyság, koncentrációs zavar, ami nyilvánvalóan nem a sóhiány, vagy az elektrolit hiány, ezek is csak félremagyarázások. A rém egyszerű megoldás, ami eddig is volt, a szénhidrát/cukor hiány (occam borotvája). Kár a negatívumait elbagatelizálni. Sajnos ezektől a maszatolásoktól nem lesz hitelesebb a ketogén téma. Valaki fentebb még azt is leirta, hogy a rákos sejtek elhalnak tőle... miért pont csak azok, miért nem mind? Ki kell mondani a negatívumait kerek perec, meg az esetleges elkerülésüket, helyrehozhatóságukat, de nem maszatolni őket. Akkor el lehet dönteni, hogy kinek éri meg.

Az se igazán segít a hitelességen, ha valaki ilyen közhelyeket puffogtat, hogy mit esznek az eszkimók meg az őseink, meg a majmok.... és? Teljesen másfajta életet is élnek, teljesen mások a fizikális és szellemi elvárások is az ő "világukban". Honnan tudod mi minek a hatása, vagy hogy az átlag életkoruk miből adódott, és így tovább... Ezek nem többek kényelmes közhelyeknél, amelyeket rá lehet húzni bármelyik divatos életmód tanácsra. Mammutra ne vadásszunk, csak mert "régen minden jobb volt"?

Kicsit talán fontosabb az egészségünk annál, minthogy ész nélkül belevágjunk egy extrém diétába, aminek során ha majd valami súlyos betegség alakul ki, akkor 50 helyen 50 félét fognak írni, hogy miből ettem 4 gramm helyett csak hármat, vagy éppen 5-öt, és azt nem kellett volna.... köszi... De én még az acetonos leheletnek, meg a büdös szájnak se örülnék, ami itt szintén enyhe mellékhatásként van feltüntetve. Érdekes módon ma már a cukorra se mondják azt egyértelműen, hogy amiatt lesz cukorbeteg az ember, holott évtizedekig az volt a közellenség. Van aki már édesítőszeren nőtt fel, mégis cukorbeteg. Vagy nem, de van ezer más baja, mert anno meg az édesítőszerről nem tudta senki a hosszútávú hatásait. Nameg a zsír. Mostmár az se ellenség hirtelen. Holnap mi lesz?

Talán a több tapasztalat segítene, hogy jobban bízzak az egészben, vagy az orvosilag alátámasztott (és nem csak annak tűnő) magyarázatok a folyamatokra. De ezek hiányában egyelőre nem növekszik a hajlandóságom, hogy belevágjak. De várom már a kecsöpös hungarocell diéta jótékony hatásait vizsgáló brit tudósokat is :)


Woodslave
(nagyúr)

bár nem ez a topic alaptémája de ebben igazad van szerintem is. Nem csak a ketogén hanem minden diétával kapcsolatban

üzenetek