üzenetek

hozzászólások


weiss
(addikt)
Blog

Mégis hogy a fenébe tud veszteséget termelni, mikor gyakorlatilag akármennyi flasht fel tud szívni a piac?


ShiTmano
(aktív tag)

Ott nem tud lefizetni/zsarolni így nem képes annyit eladni. Fejleszteni viszont kell. Ami sok pénzbe kerül.

Azonkívül ott nincs véresszájú fanboyhadserege. Akik bármilyen áron megveszik a termékét.

[ Szerkesztve ]


TeeJay
(félisten)

ott van versenytárs Samsung Toshiba meg Micron néven és Intel NAND nem tud annyival többet hogy kiadjanak érte felárat


weiss
(addikt)
Blog

Dehát nem is kell felár, és nem hiszem, hogy Intel drágábban gyártana, mint a konkurencia.


TeeJay
(félisten)

értsd úgy nincs rajta többszörös haszon és az nekik már nem gyerebe :D


weiss
(addikt)
Blog

:D


ShiTmano
(aktív tag)

"Dehát nem is kell felár" Pont Intelnél nem kell???

[ Szerkesztve ]


janeszgol
(félisten)

Kezd nehéz helyzetben lenni az Intel. Szűkül a piaca.


gerii
(addikt)

Most cseréltem a gépben a gyárilag beletett X25M-et, majd 10 évet szolgált. Samsung lett helyette...


Gismo
(addikt)

A szerver szegmensben nagyjából csak az Intel SSD-k mennek, nem kis darabszámmal.

Azért kiváncsi lennék kik a bérgyártók és melyik márka melyik bérgyártók termékeit takarják.


energy4ever
(addikt)
Blog

Mi lesz kesobb, a cpu gyartast is kulsos ceg csinalja majd? ;]


Cifu
(nagyúr)
Blog

Én is ezen kamilláztam. Az Intel SSD-i eléggé jó hírnek örvendenek és általánosságban is népszerűen a szerver piacon. Ehhez képest veszteséget termelnek, éves szinten több száz millió dollárt. Nem tudom mit csinálnak, de ha az adott árakon nem nyereségesek, akkor valami nagyon nem stimmel itt...


#52931072
(senior tag)

Gondolom túlbecsülték a brand értékét és nem jöttek be a remélt eladási számok. A szokásos dömping áron letarolom a piacot, aztán árat emelek módszerhez valszeg nincs gyártókapacitása, mert azzal indítottak volna. Ahhoz meg valszeg túl drágán termelnek, hogy masszív árvágással pörgessék fel az eladásokat. Ésszerű döntés, nincs értelme további pénzeket ölni bele, így is túltelített a piac.
Én egyszer vettem Intel SSD-t, nem tapasztaltam minőségi többletet a felárhoz képest, azon kívül, hogy a Lenovo notim nem bootolt róla az istennek sem. Többet nem is vettem.
ja meg szép dizájnos a burkolata, csak az pont nem látszik soha.

[ Szerkesztve ]


Tigerclaw
(nagyúr)
Blog

Nem ismerek olyat aki Intel SSD-t használna, vagy csak hogy felmerült volna egyáltalán, hogy azt vesz. Az OEM gyártók meg még jobban a budget SSD-kre mennek rá. Nagyon rossz az ár/érték aránya. Talán SLC-ket el tudnak adni szerverekbe, főleg árukapcsolással kikényszerítve. Rengeteg terméke eladhatatlan az Intelnek nagyobb volumenben. Egész jó stick PC-ket, vagy NUC-okat készít aztán dupla áron próbálja eladni és persze hogy keveset ad el. Nem is tudom miért próbálkoznak más dolgokkal, ha ennyire nem látják hogy nem lesznek versenyképesek ennyire elszállt árakkal. A CPU-nál ki tudtak alakítani monopóliumot, ezért az működik, de más termékeknél csak egy gyártó a sok közül.


Lacika112
(aktív tag)

Sok szerelős a piac.

Nem tudnak 1000% os haszonkulccsal értékesíteni így kivonulnak.
A másik kell a pénz a cpu fejlesztésbe mert mind a gyártás mind a tervezés része le van maradva. Persze persze van pénzük de hogy végre ne csak egy 5.X lehúzott magot átnevezve dobjanak piacra források kellenek.

Napokba volt róla hír már 8 nagy maghoz 8 kis magot gányolnának mert nem tudják tartani a magversenyt brutális fogyasztás árán se.


weiss
(addikt)
Blog

Én sem, nyilván mert van jobb ár érték arányú termék a piacon. Annyit akartam kihozni belőle, ha normális áron adnák, annyit tudnának eladni, amennyit nem szégyellnek, de ja nyilván Intel, ahogy mások is írták, ahol nincs 1000% profit, az nekik nem érdekes piac.


Piftuka
(veterán)

Recesszió van; minden gyártó megszabadul az összes olyan üzletágától, amely nem hozza a tervezett bevételt, illetve nyereséget. Nem is kell tehát veszteségesnek lennie.

Itt a hírek szerint még ráadásul az Intel kifejezetten veszteséget termel.

Jó volna látni, a pénzügyi eredményeket (még nem kerestem rá); azt is, hogyan arányul a szerver SSD-k eredménye a "consumer" SSD-k bevételi adataihoz képest.

Én azt tippelem, hogy utóbbi azért jóval nagyobb szeletét teszi ki az Intel SSD palettájának, és ahogyan többen is rámutattak, ezen a piacon - érthető okokból - nem népszerű a cég.

Még az is könnyen elképzelhető, hogy bevételben hozták a tavalyi szintet, akár még a tervet is, de a költségeik nőttek meg annyira, hogy az fájóan érintette a nyereséget.


#16939776
(nagyúr)
Blog

Nekem eddig a szerverekbe szánt SSD-ikkel csak jó tapasztalatom volt/van, viszont a rebrandelt termékeket inkább elkerülném. Jótékonyan hallgatnak az adatlapok bizonyos fontos részletekről, és mintha nem törődnek azzal, hogy milyen minőségű Fw.-t adnak ki ezekhez. A kötelező minimumot hozzák, de optimalizációkról nem szabad álmodni.

Intel nand-ok főleg ha terhelés tesztre válogatva van, igen tisztességes minőséget képviselnek, ha erre nem volt kíváncsi a piac, akkor túl komolyan gondolták intelék ezt a csináljunk neki megbízható SSD-t dolgot, nem fizetik ki ezt a feature-t.

[ Szerkesztve ]


aginor
(addikt)
Blog

Én már a másodikat használom. Kapacitás és csatolófelület (sata->mvme) váltás miatt lett cserélve az első, de én mindkettővel elégedett vagyok, ráadásul az újabb ssd-ik között nagyon gyors, üzleti célú felhasználásra tervezett darabok is vannak, amik a Samsungnál konkrétan aranyárban vannak. A rebrandelt cuccaikra nem leszek kíváncsi, azt valószínűleg olcsóbban megkapom más (kisebb?) márkától is. :F


Cifu
(nagyúr)
Blog

Recesszió van; minden gyártó megszabadul az összes olyan üzletágától, amely nem hozza a tervezett bevételt, illetve nyereséget.

2019-es évet néztem, akkor nemhogy recesszió nem volt, de konkrétan hülyére bővült a piac, a NAND üzletág is 10% feletti bevételnövekedést hozott. Csak ennek ellenére is veszteséges.

Tényleg nem tudom, miért veszteségesek...


Abu85
(HÁZIGAZDA)
Blog

Magas a gyár fenntartási költsége, alig fejlesztettek, hogy ezen javítsanak, míg a többiek ilyenekbe ölték a legtöbb pénzt. A nagyon modern gyárakat elvihette a Micron a szakítás után.
A 3D NAND-juk még mindig lebegőkapus rendszer. A válás után a Micron dolga az volt, hogy azonnal dobja ezt, mert nagyon szarul gyártható. Senki más nem gyárt már ilyet, csak az Intel. Az oka ennek az, hogy a lebegőkapus megközelítés relatíve nagy lapkaméretet csinál, illetve a kisebb csíkszélességű node-okon sokkal több a selejt, mint a töltéscsapdával, vagy annak egyes változataival, amire a többi NAND gyártó épít.
Azt már csak félve említem meg, hogy állítólag Krzanich döntötte el anno, hogy szembe kell menni az iparággal a 3D NAND-ban. Talán olyan szakmailag megfontolt döntés lehetett ez, hogy ha mindenki a töltéscsapdára megy, akkor mi meg a lebegőkapura. Hogy nem jól gyártható rétegezve? Azt majd megoldjuk, mi vagyunk az Intel!

[ Szerkesztve ]


Piftuka
(veterán)

Melyik, és milyen területen üzemelő vállalatok eredményeit nézted, Cifu?


Reggie0
(félisten)

A toltescsapda is a lebego-kapu egy fajtaja, tehat mindenki lebego kapusat gyart, meg mindig. Talan a polikristalyos szilicium kapura gondolhattal a lebego-kapu helyett.

[ Szerkesztve ]


sakal83
(addikt)

Jelen :) en intelt hasznalok


MeszesKPT
(őstag)

Úgy tűnik mintha nem tudták volna felfuttatni annyira a gyártást, hogy lejjebb tudják szorítani a költségeket, de ahhoz nagyobb volumenű megrendelés kellett volna. Amolyan 22-es csapdája.


genlog
(junior tag)

Így már érthető az Intel lépése.

üzenetek