[Re:] [lajthabalazs:] Bejutni a Google-höz - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Winner_hun
(félisten)
Blog

A szó amit keresel: interjú.


cinemazealot
(addikt)
Blog

Ejha! :) Mit követtél el, hogy így felfigyeltek Rád? Már ha publikus.


Lauda
(félisten)
Blog

Igen, egy magyar szövegbe hétszer beírni ugyan azt az angol szót.....


koxx
(MODERÁTOR)
Blog

Valóban sokkal jobb lenne.

Egyébként grat a gugelhez.


Winner_hun
(félisten)
Blog

A szó amit keresel: ugyanazt

;]


bambano
(titán)
Blog

egy dologról nem tudtunk meg semmit a sok grammatikanáci között :) :
hogy mi a bánatnak menne bárki is a guglihoz dolgozni.


lajthabalazs
(senior tag)
Blog

Erre még én is keresem a választ :) Ami eddig szimpatikus, hogy egy átlagos infós állásban a beágyazott ciklus a legbonyolultabb "algoritmus", és az OAuth a legbonyolultabb protokoll. A Google-nél azt igérik, hogy kicsit intenzívebben lehet majd foglalkozni ilyesmivel. Meg van IoT is ;)


lajthabalazs
(senior tag)
Blog

Gondolom egy holisztikus algoritmus dobott ki nekik. Van egy bőséges LinkedIn profilom, egy másik interjú (Cloudera) miatt egy ideig intenzíven hackerrank-eztem, persze nem különösebben kimagasló eredménnyel. Gyűjtöttem néhány pontot Stackoverflow-n is. Az egyetemi évekből maradtak publkációim (az egyik éppen egy javaslat volt a Google-ös Open Spot javítására) meg egy Ericssonos szabadalmam. Én is nagyon meglepődtem, amikor írt a HR-es, hogy olyan "top talent"-et keresnek, amilyen én vagyok.


7
(addikt)
Blog

A központozás, amit keresel:

:P

[ Szerkesztve ]


Winner_hun
(félisten)
Blog

Tudom;)


Lauda
(félisten)
Blog

:P ;]

7 Ennyi. :DDD :P

---------------------------------

Sok sikert egyébként a blogírónak! :K

[ Szerkesztve ]


emvy
(nagyúr)

Nagyon jol fizetnek, peldaul.


UnA
(Korrektor)
Blog

Szerintem ma már mindenhol jól fizetnek :P és persze ezzel együtt nem tudok elképzelni olyan vásárlást, ami képes volna engem hülyeségekbe belevinni.

@bambano: teljesen igaz. Engem is kerestek már olyan tech cégtől, amelyik világmegváltást ígér Kaliforniából, de inkább udvariasan visszautasítottam..


emvy
(nagyúr)

En ugy latom, hogy a Google eleg kiemelkedoen fizet. Ezenkivul nagyon elol vannak infrastrukturat illetoen, szoval sokat lehet tanulni.

(En se mennek oda, de abszolut latom, hogy miert lehet vonzo.)


cinemazealot
(addikt)
Blog

Meg azért lássuk be, az önéletrajzban sem mutat olyan rosszul. ;)


DeFranco
(nagyúr)
Blog

ja csak ha felmondasz, senki nem talál meg ;]


Cathfaern
(nagyúr)
Blog

Én legnagyobb ellenérvként azt hallom a Google ellen, hogy az ott megszerzett tudást nagyon nehéz máshol kamatoztatni. Részben a méreket miatt, részben mert mindenre belső tooljaik vannak.


joghurt
(addikt)
Blog

Egyetértünk, de ez a legtöbb, kb. 50 fő feletti fejlesztőcégre igaz.

Volt osztálytárs is dolgozik a Google-nél, nem a legjobb képességűek közül. :P

Eleve kell lelkivilág egy ilyen mamuthoz menni. Van, aki kézzelfoghatóbb terméket szeretne előállítani. Van, aki az ügyfelekkel való kapcsolatot hiányolja. Van, aki csak kiegyensúlyozott családi és magánéletet szeretne a munkája mellett.
Én is kíváncsi lennék a posztoló motivációira, az ego-fényezésen túl.


emvy
(nagyúr)

A penz, az erdekes technologiak es a nagyon jo pont a CV-ben nem eleg?


joghurt
(addikt)
Blog

Pénzt adnak máshol is (sokaknak havi egymillió felett már nincs különösebb jelentősége, mennyire sok), érdekes technológiák és érdekes szakmai problémák vannak máshol is, a CV-tétel meg annak számít, aki ilyen karrierutat képzel el magának, és nem mondjuk saját cégek alapítását.

Nem azt akarom mondani, hogy teljesen értéktelen és lame a Google-nél dolgozni, csak hogy nem feltétlenül mindenkinek való, és nem feltétlenül mindenkinek ez az álma.

volatile bool sleep; // különben a fordító kioptimalizálja a feltételvizsgálatot

[ Szerkesztve ]


emvy
(nagyúr)

> sokaknak havi egymillió felett már nincs különösebb jelentősége, mennyire sok

ne vicceljunk mar... (L5 SWE-kent Londonban is evi boven 200e font felett lehet keresni total comp-ban).


bambano
(titán)
Blog

de ér annyit az érdekes technológia, amikor csak egy kis szeletéből látsz valamit?
vagy ér annyit a zseton, hogy 110%-ban eladd magad a guglinak?


joghurt
(addikt)
Blog

Épp ezt mondom. ;)

Nem tök mindegy, hogy az erre vágyó az FB-nek, Snapnek, Dropboxnak dolgozik évi 185-ért, vagy a Lyftnek 205-ért? Vagy hogy X5-ös vagy X6-os BMW-re telik? Ettől kezdve nem mindenkinek motiváló a jó fizetés.


emvy
(nagyúr)

Snap nem fizet ennyit, FB igen, de az meg nem feltetlen jobb ceg.


7
(addikt)
Blog

Nézd, ezt embere válogatja. Nekem például remekül fekszik a multis környezet, jól érzem magam benne. Én ezt épp emiatt nem úgy értékelem, hogy eladtam a lelkem egy lelketlen cégnek.

Ha valakinek hasonlóképp pozitív élmény egy nemzetközi vállalat, a munkát is érdekesnek tartja (még ha nem is feltétlenül lát rá a nagy egészre eleinte), akkor a magas fizetés már inkább hab a tortán. Persze ha csak és kizárólag a pénzért megy oda, és nincs egyéb motivációja, akkor nehéz dolga lesz, és ilyen esetben tényleg maximálisan releváns a kérdésed.

A kommenteket felületesen végigfutva nem láttam, hogy a posztolónak mi a véleménye erről a témáról, úgyhogy állást sem nagyon foglalnék a nevében. Inkább csak a saját tapasztalataimat igyekeztem a te gondolataid mellé állítani.

[ Szerkesztve ]


lajthabalazs
(senior tag)
Blog

Azt hiszem a következő hónapok legfontosabb kérdése valóban az, hogy mit várok, és ehhez képest mit tud adni a Google - ha egyáltalán akar adni bármit nekem :). Az egyik legjobb hallgatóm ment hozzájuk dolgozni, és úgy tűnik nem bánta meg. Most hogy eszembe jutott, fel is veszem vele a kapcsolatot.
A pénz persze jól jön, de annyira nem mozgat, leginkább az tűnik vonzónak a Google-ben, hogy megvannak az erőforrásai arra, hogy a gyakorlatba ültesse az innovációt. Az egyetemen nagyon zavart, hogy az elvárt kimenet a cikk meg a tanulmány volt, és nem a termék. Az Ericssonnál és most a TOPdesk-nél meg azt érzem, hogy nehéz kilépni a kerékvágásból, évtizedes termékeket támogatunk, és nagyon óvatosan történnek a változások.

[ Szerkesztve ]


bambano
(titán)
Blog

"Én ezt épp emiatt nem úgy értékelem, hogy eladtam a lelkem egy lelketlen cégnek.": azt hallottam, hogy a guglinál heti egy nap hobbi projekttel kell foglalkozni. és ha a guglinak megtetszik, ráteszi a kezét.

másrészt abból is volt mostanában botrány, ahogy a liberalizmust a gugliban értelmezik. én nem tudnám elképzelni magam, hogy annak behódoljak egy másodpercre se. illetve ha választanom kellene, hogy tokkal vonóval szállítok egy kicsi, de komplett projektet, vagy legyek egy n+80000 csavar egy nagy böszme projektben, az elsőt választanám.

másrészt ott van az is, hogy a guglinál mindent megtesznek azért, hogy a dolgozók jó körülmények között dolgozzanak. de nem azért, mert a gugli egy jótékony cég, hanem azért, mert akkor többet lehet belőlük kizsákmányolni.


emvy
(nagyúr)

> ha választanom kellene, hogy tokkal vonóval szállítok egy kicsi, de komplett projektet, vagy legyek egy n+80000 csavar egy nagy böszme projektben, az elsőt választanám.

Persze, de azert kevesbe fekete-feheren szoktak felmerulni ezek a valasztasi lehetosegek.

> mindent megtesznek azért, hogy a dolgozók jó körülmények között dolgozzanak. de nem azért, mert a gugli egy jótékony cég, hanem azért, mert akkor többet lehet belőlük kizsákmányolni.

Nem erted te felre a kizsakmanyolas fogalmat?


tlac
(nagyúr)

azt hallottam, hogy a guglinál heti egy nap hobbi projekttel kell foglalkozni

másrészt ott van az is, hogy a guglinál mindent megtesznek azért, hogy a dolgozók jó körülmények között dolgozzanak

úh, szegény dolgozók, tiszta rabszolgatartás


bambano
(titán)
Blog

nem. mondok példát: nagy cégnél beszereznek mosógépet és csinálnak mosókonyhát. ez, látszólag, a dolgozók életének javítására szolgál, valójában arra, hogy egyel kevesebb oka legyen a dolgozónak időben kimenni a munkahelyéről.

a kötelező hobbyprojekt is arról szól, hogy a munkaadó olyan kreatív energiákat szedjen be, amiért nem fizet. ez csak látszólag pozitív, valójában nagy átverés.


emvy
(nagyúr)

Te Marxista vagy es/vagy csak a zeroosszegu jatekokban hiszel?


bambano
(titán)
Blog

Miért lennék marxista?
itt mit jelent szerinted a zéróösszegű játék?


emvy
(nagyúr)

Egyreszt: miert allitod, hogy nem fizet erte a munkaltato? Masreszt nem lehet az, hogy azert van mosogep meg ingyen kaja, mert a mindket felnek jo? Miert zsakmanyolna ki a munkaltato a munkavallalot, ha olyan korulmenyeket teremt, ahol a munkavallalo szivesen (sajat akaratabol) tobbet teljesit, mikozben jobban erzi magat?

Ezek szerint az a jo munkaltato, aki direkt nem ad extrakat (nehogy onkentelenul lelkesebbek legyenek a dolgozok), direkt nem ad kreativ melot (mert azert nem fizet (??))?


bambano
(titán)
Blog

"miert allitod, hogy nem fizet erte a munkaltato?": mert ha felvesznek n+1. kódkrampácsolónak ezen a fizetési szinten, akkor azért n+1. kódkrampácsoló munka jár, nem pedig egy kreatív pozitól elvárható kreatív eredmény. a kreatív eredmény attól a dolgozótól jár a munkaadónak, amelyiket ezért megfizetik.

"Masreszt nem lehet az, hogy azert van mosogep meg ingyen kaja, mert a mindket felnek jo": nem. Mert ha otthon mosod a ruhádat, akkor lehet, hogy a mosási idő alatt privát dolgot művelsz. Ha pedig a cégen belül mosod, akkor jó eséllyel a céges melón fog darálni az agyad, vagy bejön kolléga és melóról beszéltek, vagy otthagyod a gépet járni, és visszaülsz kódolni a desktopodra. Ez neked, mint munkavállaló, rossz, mert többet dolgozol, mint amennyit fizetnek, ráadásul mindig ugyanabban a környezetben vagy, ami gyorsvonat a kiégéshez.

mára a normálisabb cégek eljutottak oda, hogy a meló-privát élet egyensúlya kiemelten fontos, mert azzal senki nem jár jól, hogy kiégésen keresztül elpazarolnak egy jó munkaerőt.

"Ezek szerint az a jo munkaltato, aki direkt nem ad extrakat": ha az extra arra szolgál, hogy plusz eredményre kényszerítse a melóst, az nem jó. A kreatívkodás pedig akkor jó, ha az minimum anyagilag kompenzálva van.

A jó munkáltató 8.5 óra meló után elveszi a céges telót és notebookot, és hazazavar. És felfogja, hogy ez a munkáltató érdeke is. Egy google kategóriás cégnél a munkavállalók agya az egyik legfőbb érték a cégben, tehát a regenerálódását, újratermelését segíteni kell.


emvy
(nagyúr)

> mert ha felvesznek n+1. kódkrampácsolónak ezen a fizetési szinten, akkor azért n+1. kódkrampácsoló munka jár

Konkretum: SWE L5 pozicioban (meg nem menedzseri) Europaban is jol fizetnek, legalabbis az osszes juttatassal egyutt GBP 250k-300k brutto az szerintem nagyon jonak szamit. Ezert te mit varnal el?

> Egy google kategóriás cégnél a munkavállalók agya az egyik legfőbb érték a cégben, tehát a regenerálódását, újratermelését segíteni kell.

Tehat te azt allitod, hogy
- a Google erre meg nem jott ra
- a Google-nel dolgozok sem jottek meg ra

En gyakorlati (bar anekdotalis) tapasztalataim alapjan azt latom, hogy multiknal (Google, MS, Facebook) sokkal jobb a work/life balansz, mint egy porgos kis cegnel. Oszinten szolva nekem az utobbi jobban bejon, mert en keptelen vagyok igazi hatart huzni a melo es a privat elet kozott (ez valoszinuleg rosszabbul hangzik, mint amilyen valojaban), de ez csak sajat preferencia.

> ha az extra arra szolgál, hogy plusz eredményre kényszerítse a melóst, az nem jó.

Kapitalizmus van, a ceg nem szeretetbol alkalmaz.

> A kreatívkodás pedig akkor jó, ha az minimum anyagilag kompenzálva van.

En ugy latom, hogy kompenzalva szokott lenni ezeknel a cegeknel. Vagyis en nem latom a kis cegeket, ahol ez jobban menne.

Tudsz peldat mondani olyan cegekre, ahol jobb a w/l balansz es hasonloan jol fizetnek?

[ Szerkesztve ]


bambano
(titán)
Blog

"Ezert te mit varnal el?": attól függ, honnan nézzük.
ha én lennék a google két tulaja közül az egyik, akkor minimum a fél vesédet :P a másikat év végén :P
ha normálisan nézzük, akkor azt, ami a kiírás. ha kódkrampácsolónak van meghirdetve az állás, akkor kódkrampácsolást. ha ezért 110 misit kell fizetni, mert így áll a munkaerőpiac, akkor annyit kell fizetni.

"En gyakorlati (bar anekdotalis) tapasztalataim alapjan azt latom, hogy multiknal (Google, MS, Facebook) sokkal jobb a work/life balansz": kétszer dolgoztam multinál komolyabban, mindkét helyen gyatra volt a w/l egyensúly. az egyiknél ráadásul az egyensúly romlását ostoba főnöki szokások is segítették.

"Kapitalizmus van, a ceg nem szeretetbol alkalmaz.": így van, kapitalizmus van, a munkavállalónak nem kell kritika nélkül benyelnie mindent, amit a cég le akar tolni a torkán. pláne mostanában, hogy erősen keresleti lett az info munkavállalós piac.

"En ugy latom, hogy kompenzalva szokott lenni ezeknel a cegeknel. Vagyis en nem latom a kis cegeket, ahol ez jobban menne.": a kis cégeknél nem elvárás a kreatívkodás, ha nem olyan állásra vettek fel. legalábbis abban az értelemben nem, hogy a kis cégeknél meghatározott irányba megy a cég, és a konkrét feladatot kell esetleg ügyesen megoldani, míg a gugli azt várja el, hogy te kitaláld majd a következő időszak nagy durranását, amit lenyúlhatnak és megcsinálhatják.


lajthabalazs
(senior tag)
Blog

Normális cégnél nincs olyan állás, hogy "kódkrampácsoló", amit talán szoftverfejlesztő szakmunkásnak lehetne magyarra fordítani. Ha valakinek részletes specifikáció kell ahhoz, hogy megírjon egy metódust vagy osztályt, akkor a mai világban kvázi feleslegessé vált. Vagy olyan UML-t csinál a szoftvermérnök, amiből generálható a kód, vagy inkább megírja a kódot maga.

Ha valakinek nem kell részletes specifikáció ahhoz, hogy egy funkciót implementáljon, akkor érti mit a felhasználói folyamat, gondol a corner-case-ekre, skálázódásra és erőforrás-igényre, meg tudja írni a megfelelő automatizált teszteket. És ritkán vannak meg emberekben ezek a képességek kreativitásnélkül. Nagyon backend, nagyon technikai rendszerekben kicsit más talán a képlet - ilyeneken nem dolgoztam - ott a készség az algoritmikus gondolkodás, és a kreativitás ezen a területen jelenik meg.

Kódkrampácsolásról nekem India jut eszembe, és ahogy hallottam Ericssonból, Cloudera-tól, és Freelancer.com-os megbízóktól, a korábbi kiszervezős trend mára visszafordult. Rájöttek, hogy az olcsó munka drágább: meg kell fizetni az árát frusztráló kommunikációban és általában együtt jár az alacsonyabb kódminőséggel, ami aztán vagy ugyanazokkal az emberekkel javíttatható extra sok munkaóráért, vagy végül újraírásra kerül a kód. Ne értsetek félre, Indiában is vannak jó fejlesztők, sok jó fejlesztő, mert nagy az ország, de sokkal több a gyenge fejlesztő, akit néhány hónapos Java vagy ,Net tanfolyam után eladnak kilóra.


UnA
(Korrektor)
Blog

Lehet, hogy ez kényelmetlenül hangzik, de ebben Marxnak igaza volt: kizsákmányolás van.

Az a kérdés, hogy milyen szinten működik, és a tömegek mennyire érzik ezt elviselhetőnek.


bambano
(titán)
Blog

"ebben Marxnak igaza volt: kizsákmányolás van. ": amit, szerintem, ellensúlyozni kell.

üzenetek