[Re:] [.LnB:] ProtonMail(?) - BLOGOUT fórum

üzenetek

hozzászólások


Egon
(nagyúr)
Blog

Jogos, így már értem.
Egyébként szerintem a kolléga arra akart utalni, hogy ha valaki gyakran váltogatja az e-mail címét (akár szolgáltatón belül, akár kívül), az lehet káros, mivel ha valaki vissza akar élni ezzel, akkor az ilyen illető ismerősei könnyebben elhiszik, hogy valid a szolgáltató-váltás.


boost
(addikt)

mire mész vele, ha csak te PGP-zel?


Doky586
(nagyúr)
Blog

A ProtonMail kliens is ezt teszi...


Egon
(nagyúr)
Blog

A cégnél mi használunk, az egymással, alvállalkozókkal, sőt akár egyes ügyfelekkel való kapcsolattartásra is.
Más cégeknél kifejezetten tiltva van a pgp, ott ha valami bizalmas anyagot várnak vagy küldenek, általában titkosított (aes-256) zip-ben küldi, jó hosszú random jelszóval, amit sms-ben kapunk meg (vagy küldünk el).


Tuomas
(addikt)
Blog

Annyira nem értek hozzá, de szerintem a protonmail kliensének nem teljesen ez a célja.
Az a célja, hogy egy tetszőleges levelező programon belül (pl Thunderbird, Outlook) is lehessen használni a protonmailt, kapcsolatot (hidat) létesít a levelező szerver és a program között, így dekodódolja és kódolja a szerveren lévő emailjeidet, [link] mivel a protonmail szervereken eleve kódolva vannak az emailek, amelyeket a jelszavaddal fejtesz vissza. Ezért van az, ha elfelejted a jelszót, a régi emaileknek búcsút is mondhatsz, mert azokat csak a jelszóval tudnád visszafejteni.
Enélkül a program nélkül én úgy tudom, be sem lehet állítani protonmailt a hagyományos levelező programokban, mert a titkosítás miatt nem működik.

[ Szerkesztve ]


Cathfaern
(nagyúr)
Blog

Múltkor egy beszélgetés során felmerült, hogy mai tizenéveseknek sokszor nincs is e-mail címe, vagy legalábbis nem használják kapcsolattartásra. Aztán elgondolkoztam és rájöttem, hogy én se :D Régen kínlódás volt pl. fájlokat átküldeni máshogy, de manapság már messenger típusú alkalmazások is nagyon jól kezelik a fájlokat, plusz ezer más megoldás van. Szerencsére kikopott az a fajta mentalitás is, hogy ha valami real time platformon megy a kommunikáció, akkor ténylegesen real time várnak választ az emberek. Szóval személyes kapcsolattartásra manapság nem sok értelme van e-mailt használni már.


Doky586
(nagyúr)
Blog

Igen így működik az OpenPGP (is).. Biztos van PGP-hez is hasonló plugin mint a proton bridge, de engem az nem érdekelt mer a ctrlC ctrlV is megfelel.

Csak jeleztem hogy van egy egyszerűbb (fiókváltás nélküli) ingyenes (gnu) alternatíva is. Nem akarom senki üzletét elrontani.. :U


Tuomas
(addikt)
Blog

Ne érts félre, én azért kérdezek ennyit, meg azért megyek bele ennyire, mert számomra a te megoldásod ismeretlen terület és keresem a különbségeket.

Tehát pl ha van egy random (Gmail vagy Outlook) fiókom, és mondjuk a bankom arra ír egy emailt, ami nincs titkosítva (mert nyilván a bank nem használja a PGP-t) , akkor az az emaik ezzel a programmal titkosítva lesz a levelező szolgáltató szerverén?

[ Szerkesztve ]


Doky586
(nagyúr)
Blog

Ha egy képeslap végigjárta a fél világot úgy hogy bárki elolvashatta, minek kéne a célnál letitkosítani..? Ez legfeljebb hamis biztonságérzetet ad.

A bank úgyse küld titkosított levelet. Ha meg titkosítatlanul érkezik be az úgy is marad normális helyen.


Adamyno
(tag)
Blog

"Még synology nas lehet esetleg opcio ha valahogy meg tudod oldani h 0-24hban mennyen a nas neteleressel (ups, duplanetkapcsolat +serverbackup) és akkor nem vagy egy mailszolgaltatora kötelezve (cloud stroaget és naptarat is megoldja a nas)"

Synology nast hanyagolnám. Nagyon bugos. Régebben sokat szórakoztam vele, aztán vettem Zyxelt, ami már elég jól konfigurálható linuxos terminálból de ott is vannak korlátok. Végülis építettem alacsony fogyasztású alkatrészekből saját x86 alapú szervert. Legfőképp a torrent, a nas és az okosotthon vezérés megy róla Dockerben konténerizálva, adatokra van raid0 és bizonyos mértékű "manuális falilover" megoldás rsync-el csapatom a mentést a rendszerlemezről egy másik ugyanolyanra bizonyos időközönként.

Webről elérhető kiszolgálót nem túl jó otthon építeni mert egyrészt fix ip kell hozzá. Dinamikussal bukta van, azzal nem tudsz e-mailezni. Fix ip pedig jellemzően csak üzleti előfizetés mellé jár, amit jellemzően csak cég névre tudsz kötni. Ha van is valami mariskanéni kft. aki ad magánszemélynek fix ip-t, akkor még azt is el kell érned valahogyan hogy az az ip publikus legyen, mert mostanában nagy divat a natolás. Ha mindezen túl vagy, akkor a következő lépés, ha jól emlékszem akkor kellene otthonra nameserver is (bár ezt nem tudom, mert otthon még nem csináltam, ezért béreltem VPS-t, mert nagyban megkönnyíti a folyamatot). Ezek után következhet magának a szervernek a felépítése. Utána pedig természetesen a redundancia, High-Availability megoldás - merthogy amennyiben van egy x éve futó szervered és azon tárolt adataid (e-mailek, kontaktok, fájlok) nem szeretnéd, hogy egy esetleges fatális hiba esetén mindened odavesszen. Szóval hajrá. Én ilyennel teljes munkaidőben is napokig tudok játszani úgy, hogy szinte minden megvan hozzá ami kell. Otthon... hát szerintem van egy ésszerű határ, amit felett lehet más megoldás olcsóbb és egyszerűbb: VPS. Szerintem.

[ Szerkesztve ]


Ad@m
(tag)
Blog

A képeslapos hasonlat tényleg idevág, a célnál való titkosításnak annyi értelme azért van mint a képeslapot betenni egy széfbe.

Van persze ennek is értelme, mert a levélhalamaz tömegében értékesebb információ mint egyessével az esetleges elkapottak.
De akkor lenne főleg értelme ha lehetne kérni a szolgáltatókat (webshop, bankok, egyebhelyek) hogy küldjék titkositva a leveleiket.
Pláne nehéz az emberekkel ilyet megcsinalni hogy titkosított levelezés.
A protonmail felkínál ilyen opciókat amugy hogy kiküld egy levelet egy linkkel hogy itt a leveled olvasd el és ird be hozza a jelszót akkor megmutatom a tartalmát (küldő be tudja állítani hogy meddig és hogy hányszor nézheti meg) de kényelmesen csak akkor megy ha házon belül megy a levelezés.


Adamyno
(tag)
Blog

Főleg biztosítóknál, de bankoknál is jellemző, hogy küldenek jelszóval védett pdf dokumentumot, aminek a jelszavát mindenféle rejtvényjátékkal kell összeraknod. Pl. születési éved 2 középső karaktere, + a szerződés szám utolsó 6 számjegye + amit ettél reggelire annak a a súlya grammokban kifejezve :))


tomazin
(veterán)
Blog

már nincs energiám végigolvasni, hogy mit írtak, de rettentően örülök, hogy végre fel lett dobva itt ez a labda. komolyan nem is értem, hogy ph-n hogyhogy nincs privacy topic....
nade, hogy a konkrét topicra válaszoljak:
több problémám is volt a protonmail-lel, konkrétan a mai nap váltottam róla. (már jó ideje használtam amúgy)
1. nem lehet keresni (lehet a nem freeben igen, de a freeben csak subject vagy fejléc elemekre keresett)
2. zárt forráskód
3. csak saját mobilkliens. ami akár jó is lehet, de a notificationt a google push szolgáltatáson keresztül adja, ergo ha nincs a telefonodon google service, akkor nincs notif sem. (nekem baj).
4. 500mb szűkös, de elég amúgy, néha (évente) rá kell szánni az időt és takarítani. upgradet viszont én drágállom, most ahogy körbenéztem 12eurért éves szinten kapsz postafiókot, plusz tárhely is gigánként 10-30cent/hó.


7
(addikt)
Blog

Mire valtottal?


Doky586
(nagyúr)
Blog

Ezzel ellentétben:
1. a PGP-ben lehet keresni: https://pgp.key-server.io/
2. nyílt forráskód
3. tetszőleges kliens


Tuomas
(addikt)
Blog

A 2-es pont nem igaz, nyílt forráskódú:
[kép]


tomazin
(veterán)
Blog

Valid, de nem olyan regota.


Tuomas
(addikt)
Blog

Az androidos program. Maga a protonmail 2015 óta. [link]


Fred23
(nagyúr)

2016 eleje óta használok ProtonMail-t is, elégedett vagyok vele, de néha már jön 1-2 spam, mivel 4-5 webshop is megkapta ezt a címem. Mindegy, csinálok jövőre egy új fiókot náluk, csak a macera, ami ezzel jár... -STEAM, Uplay, GoG, Epic, Rockstar, stb. is mind itt van kezelve, azokat is át kell majd írni az újra.

Az appjukat is használom, szuperül működik, hardveraprós értesítést például azonnal kapom, de más se szokott egy percnél tovább késni.

[ Szerkesztve ]


.LnB
(titán)
Blog

Ezen gondolkodtam, hogy rendeléseimet átvigyem e proton-ra, de eddig nem tettem. Szerintem jobb is ez így.

üzenetek