üzenetek

hozzászólások


MaciG
(addikt)
Blog

Érdekes cikk. Viszont azt én nem találtam benne, hogy milyen hangkártyával tesztelted a rendszereket.


Pipó
(őstag)

Jó cikk. Én még egy Z560-at nyúzok, itt vettem a PH!-n 2003. körül, de nagyon meg vagyok vele elégedve.


Kleroo
(veterán)

Szia!
Nekem elfogultnak tűnsz,és rengeteg fontos,alapvető dolog hiányzik egy igazi összehasonlításhoz.
Mit,mivel,miről,milyen minőségben,milyen hangosan hallgattál. Nagyon nem mindegy,hogy közepes hangerőn hallgattál 192kbit-es filmet,avagy SACD koncertet a lehető leghangosabban :)
A mélynek elég fontos dolga a brummogás egy 5.1-nél.
Furcsállom,hogy sokkal jobbnak hallod a sateliteket.Ugyanúgy műanyag dobozban van,ugyanúgy egyetlen hangszóró,ami kinézetre 1:1-ben a z-5500ból van.

Ezt egyáltalán nem értem:
"A 2 hátsó hangszóró számomra megdöbbentő módon rengeteget változott"
A Z-5500-nál nincs első avagy hátsó satelit. Mindegyik tök ugyanaz.... A többi beállítás kérdése.

Tehát nem megbántásból,de elég amatőr "íze" van a cikknek,és érezni,hogy nagyon örülsz az új cuccnak(gratula hozzá :) ),és királyul szól. :)


saguaro
(tag)
Blog

Szintúgy azt nyúzok, de nekem a potméter megdöglött.
Mit tudnék vele kezdeni vajon? :F


MaciG
(addikt)
Blog

Ilyen SACD koncertfelvételeket honnan lehet beszerezni? Mert én is kipróbálnám mit tud a cuccom egy igazán minőségi zenével, vagy klippel.


Chuck Norris
(senior tag)

Szia,

Nekem is 906 van, egy kis gondot látok csak vele, hogy nem tudja, melyik bemenetére van dugva kábel, melyikre nincs. Mivel én csak két bementet használok ha váltani akarok akkor minden második kapcsolásnál 5x kell megnyomni a bemenet választót, hogy visszataláljak az elsőhöz :W
Gratula a cumódhoz meg a cikkedhez.

B.

[ Szerkesztve ]


capulet75
(addikt)
Blog

Nekem kicsit zavarosnak tűnik a teszt, de mindeképp érdekes. Ami nagyon bökte a szemem az a "sub láda". Ezt még Palibá is megirigyelné. :)


deathtania
(senior tag)
Blog

nem tűnik rossznak a cuccos, csak azt nem értem, hogy ennyi pénzért miért csak műanyagdobozos hangfalakat adnak? sok, akár nevesebb gyártó is ennél a kategóriánál is már minimum MDF-et használ, ami hangzásban sokat tud dobni a rendszeren. :)

sőt attól félek, hogy ennél is kijön a "klasszikus" Logitech betegség: egy szint után a mély elnyomja a magasakat. (kistestvéreinél legalábbis eddigi tapasztalataim szerint megmaradt a dolog...)

[ Szerkesztve ]


Teasüti
(nagyúr)
Blog

Amennyiért beszerezted, annyit talán még meg is ér. Annál többet viszont semmiképp.
Főleg nem 80k-ért ilyen tejfölös dobozokat...


ricshard444
(veterán)
Blog

Hallottam pár újjabb szériás logitechet,nekem szinte mind1ik régebbi modell volt,és az újjaknak szebben szól a szatelitje KIS HANGERŐN,ahogy feltekered,ott már csak üvölt + hozzájön a gyenge(ébb) mély is ami nem valami előnyös...
Z-623al zártam az új szériás korszakomat,és nagyon nemjöttbe,télleg nincs"brummogás" olyan mintha egy sima mini hifit hallgatnék. Z-5500 mellett maradok még ha kevés is:)


Djuree
(félisten)

letöltesz flac-ot akárhonnan, az 8000-9000-es bitráta, annál jobb nem kell, esetleg ha millás cuccod van...


#19617792
(veterán)

ennyiből én egy cserélhető OPAMP-os hangkari, használt rádióerősítő erősítő, és szintén használt 3-4 utas sztereó hangfal szett felállásra szavazok. ;] zenére a best!

(#11) Djuree: FLAC ritkán van 1200 kbps felett, de való igaz, hogy nagyon jó minőség (hiszen lossless), és hogy legjobban a komoly rendszereken hallani...

[ Szerkesztve ]


IreN!CuS
(őstag)

Panaszkodtál,hogy a hátsók nem szólnak.rakd át "stereo 2"-re ilyenkor a két első,két hátsó ill. a mély fog szólni.Ugyan azt a jelet fogják a hátsók is kapni amit az elsők,illetve a késleltetésre fejből nem tudom,hogy van-e opció,vagy egyáltalán érdemes-e vele foglalkozni ha zenét hallgat az ember.


Zolee11
(senior tag)

Milyen hasonló szetteket ajánlasz 70-80 környékén? Érdemes erősítő+hangszórókat vásárolni inkább?


Sub-ZeRo
(nagyúr)
Blog

Zenére sztereó, nem ilyen szétcseszett, kikevert 5.1-et. A hangzást rontja, nem is kicsit.
Ja, bocs, nem neked akart menni. :B


krups8
(tag)

Mit nevezünk brummogásnak? Genius HT-el macizhatok? :D Érdekel.


Black Dragon
(addikt)
Blog

Végig a mostani alaplapi hangkártyámmal volt tesztelve, azaz egy 7.1 CH HD Realtek ALC892 Audio Codec, ami párosul egy THX TruStudio PRO-val.:)

Kleroo: Próbáltam pedig nem az lenni, de ezek szerint így sikerült.:) Nos amit leírtam, az tényleg úgy gondolom, én jobbnak hallom és látom a Z906-ot, de ennek ellenére nagyon kis különbség az hangzásilag, ami köztük van, de nekem ez is hallható, ezért tartom jobbnak.

Kérésedet teljesítve viszont, ha még ma tudom, akkor beleírom kiegészítésként, hogy miről, milyen hangosan és mivel próbálgattam.:K És elnézést, hogy ezt kihagytam.:R

A mélynél nálam nem volt annyira fontos minden esetben a brummogás, bár néhol jól jött, sokszor viszont nem. A Z906 sub nem brummog, de nem érzem a hiányát, mert azt a basszust, rezgést visszaadja, ami nekem leginkább kell, és azt jó minőségben teszi az én meglátásom szerint.

Szerintem az egész hang részére vonatkozó kérdést az átdolgozott erősítő oldja meg, ami új, ezáltal hallom jobban őket, nem azért, mert más lenne, mert tudom, hogy ugyan azok, mint a z-5500-ban voltak. A beállítások ugyan azok voltak, mint előtte, semmin sem változtattam, csak maga a POD ajánl már fel kevesebb beállítási lehetőséget hangzás téren.

És köszi, tényleg örülök neki, és tényleg amatőr íze van, mert hangtechnika téren az is vagyok, és a cikk írásban sem mozgok hazai pályán. De azért próbálkozok...:)

[ Szerkesztve ]


IreN!CuS
(őstag)

Persze ha zene stereo ez tény, de azért itt a két első, ill. mély kevés lenne szinte mindentéren.Nem hiába írtam a „Stereo 2” opciót,amit a z-5500 támogat.


#19617792
(veterán)

analógon? ha igen, akkor egy filléres Audigy ZS-vel is nagyságrendekkel jobban szólna. ;) ez a THX, csak egy szoftveres móka, nem sokat dob...

[ Szerkesztve ]


Sub-ZeRo
(nagyúr)
Blog

Az a THX cucc mi lenne? Mert csak a creative oldalra dob a kugli.
Hát szomorú, hogy ilyen hangrendszereket alaplapi recsegővel hajtottad meg. Legalább egy audigy2/4 vagy X-fi/xonar kellett volna tesztelni. :F

(#18) IreN!CuS:Miért lenne kevés a 2 front meg a láda? Ezeek a rendszerek nem arra vannak, hogy a cserepeket lecsalogassuk a hangal. Arra legyen ott egy sztereó erősítő, meg 2 nagy álló vagy 600W-os.

[ Szerkesztve ]


saril
(senior tag)

Sziasztok!!

az összes eddigi hozzászólónak és a cikk ÍRÓ-jának ajánlom ezt a kis hozzászólásomat

amit írtatok az mond hülyeség :)

tények: a sub kisebb lett de erősebb ráadásul jobban is szól mint a régi z5500 és azért lett kisebb de jobb is mert KAPCSOLÓ üzemű erősítő van benne, ezért nem is melegszik, nemtudom az ostobák honnan veszik hogy melegszik, én megszoktam küldeni rendesen mondhatni koppon a rendszert de 22 fokos szobában nem igazán melegszik miért is melegedne? a kapcsolóüzemű dolgok nem erről híresek ezért is nem kell rá hűtőborda sem...

a másik ostoba megjegyzés hogy nagy hangerőn a szatelitek üvöltenek, nem tapasztaltam optikán használom a rendszert és csak flac-zenét és 1080p-s filmeket nézek max hangerőn is gyönyörűen szól... miért is üvöltenének a szatelitek??? THX minősítése van a rendszernek ez garantálja a jó hangzást...

szóval aki olvassa a cikket az remélem az én hozzászólásomat is olvassa és nem hisz az elöttem leírt badarságoknak

ez nem egy visszalépés a z-5500 hoz képest hanem egy nagy előrelépés hangzásban és kivitelezésben is

üdv:saril


saril
(senior tag)

haha ezen is csak nevetni tudok én most adtam el az asus xonar d1-emet mert mint írtam optikán használom a z906-ot alaplapról mert ha digitálisan használod a z906-ot akkor nem kell 435534543 forintos hangkártya mivel annak is a digitális koax vagy optikai kimenetén ugyan az a nulla vagy egy jel megy ki mint az alaplapin mivel enkodolt az adat
ez annyit tesz hogy a z906 hardveresen dekódolja ami sokkal jobb akármelyk hangkártyánál ami 10-30ezer forintos sztem....

[ Szerkesztve ]


Egzee
(őstag)
Blog

Szeretném felhívni a figyelmedet, hogy a brummogás hifis berkekben szar minőségű basszust jelent!


ricshard444
(veterán)
Blog

THX-ről itt felesleges beszélni,csak marketing..., semmi köze hozzá
Érdekes,volt X-230m, X-530m, Z-4m,Z-2300m,Z-5500m, Z-523 havernál, Z323 is havernál, Z-623 nálam, és az új szériások közül mind gagyibb volt,mint a régebbi... Megnézem,hogy hangerőben és Mély erejében hol van a Z 906 vs Z5500,mert,hogy az 5500 megveri az is biztos.

A brumm meg filmekhez jó amikor megrázza az egész szobát a mély ;)

[ Szerkesztve ]


simonlaci55
(tag)

a z5500, még mindig az a legdurvább logitech hangrendszer :C


Sub-ZeRo
(nagyúr)
Blog

Igaz. Nekem az x530 és az új Z-523 között ég és föld a különbség. Mélyben főleg.

(#22) saril: Az más. De aki nem optikán küldi ki a jelet, annak egy jobb hangkari kell. Nem alaplapi.

[ Szerkesztve ]


tajcsi
(senior tag)

A logi ponthogy azért nem tesz bele hűtőbordát mertha egy alkatrész majd kiég te hogy fogod bebizonyítani, hogy az attól ment tönkre....? Ezek a dolgok úgy vannak tervezve hogy ha csak lehet a garancia idő lejártával vagy azonnal vagy rohamosan menjenek tönkre. Nemtudom amúgy láttátok e az elődje subjának a belsejét...mert én láttam...és egy ratyi géniusz ötponteggyes rendezetebb mint az...


vhunor
(őstag)
Blog

Otthon asszonyom Creative MegaWorks 250D-t, én Logitech Z-2300-at használok (előtte nekem is 250D volt, de az erősítője sajnos megadta magát). A Logi mélye puffogósabb, terjengősebb, a Creativé kontrolláltabb, tisztább, nem ül rá annyira a zenére. A szatellitek tere is jobb a MegaWorks esetében, a Z-2300 kicsit dobozhangúbb hozzá képest. Nekem a PC-s hangcuccok közül a mai napig a Klipsch ProMedia családja tetszett a legjobban, illetve később a GMX A-2.1, de sajnos ezeket már évek óta nem lehet kapni. Ezer éve a VideoLogic-nak volt még egy jó szettje, a Sirocco.

Szerk.: van egy nagy, szobai hifim is a "rendes" zenehallgatáshoz, ahhoz egyik PC-s aktív sem mérhető.

[ Szerkesztve ]


Black Dragon
(addikt)
Blog

Természetesen optikán használom a cuccot, DTS 94/24-en.:K

Sub-Zero: Hát sajnos most erre volt csak keret, de nem vagyok benne biztos, hogy olyan sok különbséget fedeznék fel egy xonar-os optika és a mostani alaplapi optika között, ez az az alaplapi kategória, amibe már egy kicsivel jobb minőséget építenek, bár nyilván nem helyettesíti a külön kapható kártyákat.:)

[ Szerkesztve ]


Kleroo
(veterán)

Ha te úgy véled,hogy nagy előrelépés egy pici műanyag dobozú,egyutas rendszerről,pici műanyag dobozú egyutas rendszerre váltani(valamint gyaníthatólag kb ugyanaz a hangszóró is került bele).... akkor audiophil lehetsz :P
Valamint gondolom a sub 188 watt 10col -os verziónál sokkal erősebben és királyabbul szól egy 165 watt 8col variáns....

Nagy hangerőn a szatelitek üvöltenek....

Javaslom hallgass meg egy drága 300-400k-s rendszert. Na ott talán rájössz mi az,hogy bírja a nagy hangerőt is... Ott nem lesz különösebben zavaró a nagyobb hangerő,csak egyszer csak azon kapod magad,hogy még a saját hangodat sem hallod.Ugyanez a hangnyomás lehet,hogy kijön a z5500/z-906-ból,de ott már eszement zavaró,hisz torzít is(csak ezt a laikusok betudják annak,hogy HÚÚÚDE hangos...)

Gondolom ha a film felbontása 1080p, az már garancia a jó hangra is. :W

A THX minősítés marketing.....(persze azért hulladékra nem lehet megvenni/megkapni)

Optikain nincs sok értelme használni,feltéve ha jó hangkártyára már nem futotta.

Ha ennyi pontatlanságot,butaságot írsz,legalább ne Istenként oszd az észt ;)

szerk: a z-906 leveri a 10-30k kártyákat :C :C :W

[ Szerkesztve ]


#19617792
(veterán)

optikainál teljesen mindegy, hogy alaplapi, vagy sem. akarod mondani 96kHz/24bit-en? 96kHz-nek akkor van értelme, ha a hanganyag is 96kHz mintavételezésű, egyéb esetben fel kell konvertálni, ami minőségromlással jár. általában a zenék, filmek, stb. 44kHz-et használnak, ritkább esetben 48kHz-et. egyesek arra esküsznek, hogy WASAPI / kernelstreaming módon küldik ki a hangot, eredeti minta.frekit használva, kikerülve különböző audio mixereket a rendszerben.

az alaplapit analógon mindennek lehet nevezni, csak minőségnek nem :DDD

[ Szerkesztve ]


ricshard444
(veterán)
Blog

Ennyi :N


saril
(senior tag)

Z-906 belseje erről ennyit.... szerintem csak az írjon akinek volt szerencséje mindkét rendszert meghallgatnija....
badarságokat hiába írsz a tényekkel amit én írtam le nem tudsz/tudtok mit kezdeni ezért nem is fogom többször leírni :C


saril
(senior tag)

te írsz butaságokat egy 100k-s rendszert ne hasonlítgass már össze egy 300-400ezres külön álló erősítőjű-vel mert ez akkora hülyeség hogy erre már nem is tudok mit írni :C :C :C
1080p-t egyértelmű hogy csak jó hangsávval töltök le nem 200-300kbps-al...

mod: "Optikain nincs sok értelme használni,feltéve ha jó hangkártyára már nem futotta."

most írtam le hogy enkódolva küldöm ki a jelet lapról szóval mindegy hogy egy 50ezres hangkariról küldöd ki vagy alaplapról ha az adat enkódolt, nem értem ezt te hogy nem bírod értelmezni de javaslom használd a wikipédiát meg a google-t!!! :))

[ Szerkesztve ]


Black Dragon
(addikt)
Blog

Igen, azt akartam mondani, csak nem írtam hozzá a Hz-et és a bitet.:)

Amúgy nem hiába nem vettem ennél erősebb, nagyobb, külön erősítővel ellátott rendszert, és az oka elég egyszerű. A szobámban egyszerűen nincs értelme ennél nagyobbra váltani, hisz nem tudnám kihasználni ekkora térben. A hangkártya majd a későbbiekben megoldódhat, mert azt be tudom szerezni, ha majd még jobb hangzást szeretnék, bár erre kevés esélyt látok, mert a mostani nekem most is teljesen megfelel, a bőven elég kategória. Filmezéshez, játékra és zenéhez pontosan jó ahogy most van, bár nyilván emiatt majd sokan elítélnek, hogy akkor minek vettem ilyen rendszert.

saril: Kérlek próbáld meg egy hozzászólásba írni a válaszaidat több embernek, hogy ezzel feleslegesen ne szemeteljük a topicot.;)

[ Szerkesztve ]


krups8
(tag)

Akkor jól sejtettem.

szerk. Ja filmeknél tényleg nem rossz, hogy rezeg az ágy.

[ Szerkesztve ]


#19617792
(veterán)

szigetelést nem nagyon látok azon a kis lemezen. :P egy tisztes hangfal kb. 10x vastagabb anyagból van és fából, kövéren szigetelve.

a THX nem jelent semmit, csak marketing. a nagy HiFi-knél se látsz logót, mégis körberöhögi a PC-s szetteket. a filmnél meg nem a felbontás adja a hangot, hanem a hangsáv. :P a fizikát meg egyszerűen nem tudod átverni, a magasak picik, nagyon picik, a mély se túl nagy (attól szól nagyot, hogy reflex láda, bele van dobva egy cső... rezonátor a neve és pont azt teszi, ami a neve, rezonál, a méllyel hangolva, mert ez a nem túl nagy mély a legalsó tartományban már nem szólna akkorát, a rezonátor pont ide kell) aztán, ami még az 5.1 ellen szól, az, hogy 5.1, vagyis a szett nem képes a teljes tartományt nagyjából egyenletes hangerővel, dinamikával lefedni. szintén fizika. a mélynyomó nem fog középig felmenni, mert nem oda van kitalálva. a magasak a körömnyi membránnal meg nem tudják megszólaltatni a közepet kellő erővel. játszhatunk itt a keresztváltókkal / EQ-val, de sok sikert nem ad. az igazi hangfalakban minden tartomány le van fedve, kellő erővel (nem Wattban mérik), nagyon szépen igazított váltásokkal. egy PC-s szettet soha nem fognak audiofil-re tervezni, ennyire pontosan.

amúgy egy ilyen Z906 árából pont, hogy jobbat is lehet építeni, használt cuccokból...

(#35) Black Dragon: ha optikain használod, akkor teljesen felesleges cserélni hangkarit, optikain jobban szól, pl. mert a szett DAC-ja konvertál és nem egy hangkari (ami lehet nem mindig jobb), illetve zajt se tud felszedni. a külön hangkari analógon hoz többletet, ha hoz az optikaihoz képest.

[ Szerkesztve ]


Kleroo
(veterán)

Tudatlanoké a boldogság. Légy boldog. :)

[link]


vhunor
(őstag)
Blog

Én apámnál a családi házban koncerthangerőn szoktam zenét hallgatni, klasszikuson máshogy ki sem jön a zeneszerző által megálmodott dinamika. Sajnos otthon a szomszédok ezt nem díjaznák, de azért nem cincogni szoktam ott sem. Az általad említett 3-400k még egyáltalán nem drága, ha komplett rendszerről beszélünk, sőt, majdnem olcsó is ha új, boltban vételezett cuccokról van szó (lejátszó+erősítő+hangfalak+kábelek).

100k körül sokkal jobb rendszereket lehet összerakni, mint ezek a PC-s aktív motyók. Régi Rotel, Dual, MF erősítők, egy kicsit megpiszkált Denon CD játékos, valami kisebb monitor...

[ Szerkesztve ]


saril
(senior tag)

nem tudsz érveket felhozni arra amit írtam
legalább támasztanád alá linkekkel vagy valami hogy neked van igazad
ehelyett az hiszed hogy fölényesen rámhagyhatod a dolgot pedig ez csak téged minősít :D


Nippon
(őstag)

A gépemhez Klipsch GMX A-2.1-et használok... :) Szeretem a hangját és imádom a formáját, de azért egy Promedia-ra lecserélném!


No.01
(őstag)

Most tervezem egy ilyen vasarlasat, de en medialejatszora kotnem (TV melle kezdo szettkent)

Az megoldhato??


tajcsi
(senior tag)

Nem azt írtam hogy ennek ratyi a belseje, hanem azt kérdeztem az elődjének látta e valaki a belsejét ha jól emlékszem...nehéz az olvasás....
Másik, te magad írod hogy nincs benne hűtőrács...ez a tény - erre én leírom hogy azért, hogy hamarabb menjenek tönkre... LOLL :C
a szomorú tény az, hogy ha majd tönkremegy a melegedés miatt valami elgondolkozhatsz azon amit mondtam, hogy miként bizonyítod be hogy "magától égett le" :C


saril
(senior tag)

nemtudom hogy feltünt-e neked de:

itt a z-5500 és a z906-tól van szó legalábbis én erről a két szettről formáltam véleményt és okosok behozták a képbe a iszonyatszuper hifit meg a különálló félmilliós erősítő meg hangfalszetteket, innen látszik hogy tudatlanok mert nem arról volt szó hogy azoktól jobb a z906 hanem arról lett volna szó hogy a z5500tól jobb de ez a hajó már elúszott

mindentől van jobb ettől a rendszertől is de ha a tényeknél maradnánk és azzal vagdalóznátok hogy pc-s 5.1-ek közzül mi és miért jobb mint a z906 akkor lenne értelme is ennek a beszélgetésnek....


Teasüti
(nagyúr)
Blog

Én építenék, ahogy (#12) EarL 007 is írta.
Semmilyen szettet nem ajánlanék, illetve vannak ilyenek gyárilag, amik "szettben" is megvehetők, de azokat nem kapja meg az ember 80-ért. Azon a szinten egy házimozi erőlködő kerül legalább ennyibe.

Én a magam részéről 6 csatornás avr és hozzá használt régi hangfalakat: videoton, vagy hasonlót ajánlanék. Hozzá egy szubot az igényeknek megfelelően. Kábelezést szintén igényekhez mérten.
Ennek előnye, hogy folyamatosan lehet építeni, ahogy lesz pénze az embernek. Én pl sztereóval kezdtem és később bővítettem.


saril
(senior tag)

haha túlmelegedéstől soha nem fog tönkremenni :DDD na de mindegy is élj abban a boldog tudatban hogy ez majd bekövetkezhet :C :C :C


Kleroo
(veterán)

Végül is nem drága a teljes szettet nézve, de ennyiből kijön egy olyan szett ami már tényleg egy igazán más világot tud nyújtani minden értelemben.
Illetve itt magyarhonban 2012-ben ez már drágának számít egy nem audiophil őrültnek :(

A 100k keretet nézve meg az a baj,hogy azok használtak..... bár nem is fognak 3-4 év után sem tönkremenni. :)
Én annak a híve vagyok,hogy ha nincs rá sok pénz,és nem házimozit építünk,akkor egy régi frankó kis hangfalpár,ami akár lehet egy jól sikerült Videoton/Orion széria,és egy igencsak komoly, jó minőségű erősítő,ami később partner lehet drágább hangfalakhoz is. :)

Persze ez a szett nem lesz alkalmas a mai loudness/dnb/trance jellegű "zenéket" visszaadni,de aki zenére vágyik az biztos nagyot néz,hogy mennyire szépen szólnak/szóltak.

A loudness/dnb/trance "zenékre", filmre pedig egy z5500/z906 is tökéletes. Cincogni nagyon tud,és dübörögni is. És lehet mondani a havernak,hogy HÚÚDENAAAGY a mély, Meg TÉHÁÁIKSZES vaze :D

[ Szerkesztve ]


#19617792
(veterán)

egy kapcsoló üzemű erősítő is veszteséges, ergo, fog melegedni. egyébként is, akkor mi az a lemez középen? hát, egy hűtőboriska... ;) és mivel melegszik, a közelben lévő folyékony elektrolitos kondi szépen, lassan ki fog száradni. a nagy hőingadozások meg lassan kikezdik a forrasztásokat is...

(#47) Kleroo: naja, a modern zenékhez sok mély kell, meg magas. míg minden más műfajhoz kell a közép is erősen, sőt mondhatni leginkább az. az meg foghíjas ezekben. :DDD

(#49) tajcsi: pedig közben sem komoly HiFim nincs, se fizikus, villanyos, hangtechnikus meg zenész nem vagyok. csak érdekelget a téma. :DDD

[ Szerkesztve ]


tajcsi
(senior tag)

na ez aztán az "érv" Earl jól odavágott, na azok tények, amiket minden normális, fizikát ismerő és normális hangfalszettet látott ember tudja...a te érveid..hát..mit mondjak...LOLL


saril
(senior tag)

oké!!! legyen így ahogy te írod, biztos nagyon ismered a fizikáját ezeknek
rajtam kívül itt még biztos sok elektronikai műszerész van ezek szerint, ami tök jó! mert én is tanulhatok legalább tőlük :R

de még mindig azt tudom mondani azoknak akik már off hozzászólással irosgatnak hogy pc-s 5.1-ről szólt a cikk maradjunk a témánál ha lehet!!!

üzenetek